• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست
عشق است نام عالمگیرت چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
چند رسانه ای - عکس
04 ارديبهشت 1396 ساعت 19:48مبعث رسول اکرم(ص) بر ادامه دهنده و کامل کننده‌ی رسالت، میراث‌بر انبیاء و رسل، حضرت صاحب الزّمان(عج) و شما پیروان و دوستداران آن مولا، مبارک!
 
او پیامبر است چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
داستان و حكايت - حكايت
04 ارديبهشت 1396 ساعت 10:00
 صدای در خانه که بلند شد از جا پرید و پابرهنه به سمت در دوید. دامن پیراهنش در هوا می‏رقصید. در را که باز کرد ابوطالب در چهارچوب در ظاهر شد، خستگی در چهره‏اش موج می‏زد. نگاهی به فاطمه انداخت همسرش مثل روزهای قبل نبود. روزهای قبل وقتی در می زد صدای قدمهای آهسته و آرام او را می‏شنید که به سمت در می‏آید اما امروز هنوز در نزده پابرهنه به سمت در دویده بود. چهره‏اش گلگون بود و از نگاهش معلوم بود می‏خواهد چیزی بگوید. با خودش گفت: نکند برای محمد اتفاقی افتاده باشد؟ پرسید: محمد کجاست؟
فاطمه با شنیدن اسم محمد چشمانش برق زد: رفته توی کوچه، رفته با بچه‏ها بازی کند! سر و صدای بچه‏ ها از توی کوچه می‏آید. ابوطالب نفس راحتی کشید و داخل خانه شد و در را پشت سرش بست و به طرف حصیری که زیر تنها نخل حیاط پهن بود رفت و رویش نشست.
ادامه مطلب...
 
جاهیلت ، ابعاد و نشانه ها چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
مقالات - تاریخ پیامبران
04 ارديبهشت 1396 ساعت 10:00
 برای درک بهتر تاریخ عصر نبوی و تقابل و یا تعامل جامعه ای که پیامبر اسلام در آن ظهور کرد ضروری است که با ویژگی ها و آداب و سنن و ابعاد فکری و فرهنگی و نظام های اجتماعی و سیاسی آن جامعه آشنا شویم تا از راهکارها و موانع راه آورنده اسلام آگاهی پیدا کنیم.
مهمترین منبع برای آشنایی با عصر جاهلی که خاستگاه دین اسلام بود آیات قرآن کریم است که با اشاره به ویژگی های فکری و فرهنگی آن محیط آگاهی های لازم را به دست می دهد.
ادامه مطلب...
 
خاتميت‌ پيامبر اسلام چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
مقالات - تاریخ پیامبران
04 ارديبهشت 1396 ساعت 10:00

پيامبر اسلام‌ آخرين‌ پيامبران‌ خداست‌ و سلسله‌ نبوت‌ با او پايان‌ مي‌پذيرد و اين‌ از «ضروريات‌ آئين‌ اسلام‌« است‌.
 معني‌ «ضروري‌« اين‌ است‌ كه‌ هركس‌ وارد صفوف‌ مسلمين‌ شود، بزودي‌ مي‌فهمد كه‌ همه‌ مسلمانان‌ به‌اين‌ مطلب‌ عقيده‌ دارند و از واضحات‌ و مسلمات‌ نزد آنان‌ است‌، يعني‌ همانگونه‌ كه‌ هركس‌ با مسلمانان‌ سر و كار داشته‌ باشد مي‌داند آنها از نظر مذهبي‌ تأكيد روي‌ اصل‌ «توحيد» دارند، همچنين‌ مي‌داند روي‌ «خاتميت‌ پيامبر» نيز همگي‌ توافق‌ دارند، و هيچ‌ گروهي‌ از مسلمانان‌ در انتظار آمدن‌ پيامبر جديدي‌ نيستند.
ادامه مطلب...
 
برادران رسول خدا(ص) چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
داستان و حكايت - حكايت
04 ارديبهشت 1396 ساعت 10:00
بارها خوانده و شنيده ايد كه رسول گرامى اسلام(ص) امام اول شيعيان، حضرت على(ع) را به عنوان برادر خود خطاب كرده است. قطعاً شما به عنوان يك شيعه هرگاه با اين سخن پيامبر اسلام(ص) برخورد كرده ايد، شادمان شده و از اين كه پيرو امامى هستيد كه رسول خدا او را برادر خود خوانده است، به خود باليده ايد. اما اگر بشنويد كه پيامبر اسلام(ص) همه مؤمنان آخرالزمان را نيز برادران خود دانسته و آرزوى ديدار آنها را كرده است چه حالى به شما دست مى دهد؟! به روايت زير توجه كنيد:
ادامه مطلب...
 
ندای ختم رسل از حرای دل شنوید! چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
شعر و ادب - شعر
04 ارديبهشت 1396 ساعت 10:00
 همای نور شده راه مکه را پویید
به آب چشمه زمزم، زبان و دل شویید
سپس به زمزمه لا اله الا الله
دهید دست به هم لا شریک له گویید
ز خلق بانگ هوالهو جدا جدا شنوید
درون کعبه ز بت‌ها خدا خدا شنوید
به چشم دل همه جا نقش جای پای خداست
به نی نوای وجودم چو نی، نوای خداست
ادامه مطلب...
 
محمّد و علی(ع) دو شاخه از یک درخت چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
مقالات - معارف اسلامی
04 ارديبهشت 1396 ساعت 10:00
 در طیّ طریق الی الله، واسپس بعثت رسول ختمی مرتبت(ص)، عالیترین فصل از دورة حیات رسول اکرم(ص) است. خدای رحمان در «ماجرای غدیر»، از این فصل، به عنوان بخش نهایی و تکمیل کنندة دین یاد کرده؛ بلکه عدم ابلاغ آن را به منزلة ناتمام گزاردن وظیفة رسالت حضرت اعلام نموده بود. به این سبب، از آن روز، به عنوان عیدالله الاکبر یاد شده است؛ زیرا با اختتام سلسلة ارسال انبیا و انزال کتب، مجال سیر الی الله و تجربة فلاح، بدون اعلام ولایت و امامت سلسلة اوصیای نبیّ اکرم(ص) از بین رفته و بشر در برهوت تردید و بی کسی، به گمراهی مبتلا شده و به هلاکت میرسید.
ادامه مطلب...
 
غریب بغداد چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
شعر و ادب - شعر
02 ارديبهشت 1396 ساعت 18:42
صاحب فضل چرا کنج قفس محبوسی
درسیه چالی وبا سلسله ها مأنوسی

این سیه چال همان آرزوی قلبی توست
حال مشغول دم یارب ویاقدوسی

ادامه مطلب...
 
توسلی از عمق سیاهچاله چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
چند رسانه ای - عکس
02 ارديبهشت 1396 ساعت 18:45
 
موقعیت کنونی جهان معاصر و شیعیان آل محمّد(ع) چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
گزارش - گزارش
02 ارديبهشت 1396 ساعت 07:21
 گزارش یکصد و یازدهمین نشست ماهانه موعود (بخش دوم)
پس از این سخنرانی شیرین و کاربردی، استاد اسماعیل شفیعی سروستانی، نویسنده ،استراتژیست و پژوهشگر غرب‌شناس با تحلیل اوضاع کنونی جهان، موقعیت شیعیان را ترسیم کردند. ایشان با اشاره به «کنفرانس امنیتی مونیخ» که در 29 اسفند ماه 1395 برگزار گردید، به تصمیماتی اشاره کرد که در کنفرانس‌های اینچنینی، برای مردم جهان و آینده‌ی جهان توسط قدرت‌مندترین و ثروتمندترین مردم، دولت‌ها و سازمان‌های مخفی جهانی گرفته می‌شود
ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعد > پایان >>

صفحه 1 - 30 از 5615

 

مستور

آخرین نظرات

فروشگاه اینترنتی

 

همسايه‌ها


  

خبر خوانسبز آبی

خورشید راه مورچه‌ها را روشن می‌کند!
 مورچه‌ها یکی از پیچیده‌ترین جانوران روی کره خاکی محسوب می‌شوند و بر اساس یک مطالعه جدید مشخص شده است که آنها با استفاده از خورشید و خاطرات قبلی خود می‌توانند مسیریابی کنند.

دانشمندان توضیح دادند که مورچه‌ها بر اساس سیستم تحلیلی قوی که دارند در هر نقطه که ایستاده باشند می‌توانند قطب را تشخیص دهند و بر اساس آن، مسیر خود را پیدا کنند؛ صرف نظر از اینکه مورچه در چه موقعیت جغرافیایی قرار گرفته باشد، این اتفاق می‌تواند برایش صورت گیرد.
ادامه مطلب...