• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست
علّت دشمنی یهود با اسلام: مال اندوزی و دنیا طلبی چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
مقالات - استعمار
07 اسفند 1395 ساعت 05:00
 در تاریخ بشر، ملتی در پول پرستی و مال اندوزی همچون قوم یهود دیده نشده است. آنها برای به دست آوردن مال هر راهی را پیش می گیرند؛ گرچه با شرف و حیثیت انسانی مخالف باشد. آنها برای رسیدن به این مقصود، تمام راههای مشروع و غیر مشروع را پیموده و تا حد پرستش، با حرص و آز خاص به جمع آوری مال پرداخته اند تا جایی که حضرت عیسی بن مریم به آنها فرمود: «لاَ تَعْبُدُوا رَبَّیْن، اَللهُ وَ الْمَالُ؛ دو پرودگار که عبارتند از خدا و پول را نپرستید.»(1)
ادامه مطلب...
 
نگین دعایت برای من چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
چند رسانه ای - عکس
06 اسفند 1395 ساعت 10:00
 
تفاوت بنیادین هستی شناسی شرق و غرب چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
مقالات - استعمار
04 اسفند 1395 ساعت 05:00
 تفكر موضوع ساده اي نيست. باعث كشف پاسخ سوالات اساسي است. سوالاتي از اين دست كه «از كجا آمده ام؟ آمدنم براي چه بود؟ به كجا ميروم آخر؟ ننمايي وطنم»؟ در جغرافياي فكر و باور- يا به عبارت امروزي جهان بيني- است كه قومي، از انسان، عالم و مقصد نهايي تعريف ميدهد و حتي نحوه ي رفتن را هم بيان ميكند.

شرق اسلامي به دليل آن كه براي عالم فيزيكي، كه رويه ي هستي است قايل به يك عالم ويژهي متافيزيكي و ماورايي است؛ از تفكر كمّي نگر و فيزيكي غربي جدا ميشود. اين وجه، يكي از جنبه هاي مهم تعارض بين جهان غرب و شرق است. و غرب كاملاً به اين مسئله آگاهي دارد و ميداند تفكري كه در شرق رواج دارد تفكر قلبي و بينادگرا است درحالي كه خود به اين نوع تفكر اعتقادي ندارد و ديدش مادي است، كه آن هم در گستره ي جهان محسوسات و تجربهگرايي منحصر است. به همين دليل است كه مكتب «پوزيتيويسم» ـ تجربه گرايي ـ يك مكتب ساري و جاري در غرب است؛ مخصوصاً در انگلستان. يعني تجربه گرايي اساس تفكر و نگرش انگليسي است.
ادامه مطلب...
 
زمانه‌ی سبز چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
داستان و حكايت - یادداشت
03 اسفند 1395 ساعت 05:00

همة كساني كه در ميان اين دنياي شلوغ و مملو از سر و صدا و رفت و آمد، گفتوگو دربارة «معني فراموش شده زندگي» را انتخاب كردهاند، از مردي سخن ميگويند كه يادآور زمانة سبز است و اوج جواني، او كه روح پنهان همة تابلوهاي نقاشي، همة قصهها و همة شعرهاي شاعران است.
ادامه مطلب...
 
عمل کنید! چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
داستان و حكايت - حكايت
02 اسفند 1395 ساعت 05:00
 قطعاً تقواى الهى كليد درستى، و اندوخته قيامت، و رهايى از سلطه هر سلطه گر، و نجات از هر هلاكتى است.

خواهنده به كمك تقوا به مرادش مى رسد، و گريزان(از جهنّم) به وسيله تقوا نجات پيدا مى كند، و طالب مشتاق به آنچه كه رغبت دارد مى رسد.


ادامه مطلب...
 
خبر آمد خبری در راه است... چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
داستان و حكايت - یادداشت
01 اسفند 1395 ساعت 05:00
 حتما تا به حال شده منتظر یک خبر خوش باشید!

خبر هایی که آبشاری ازنشاط را دررگهای انسان راه می اندازد...
ادامه مطلب...
 
علّت دشمنی یهودی با اسلام: نژاد پرستی چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
مقالات - استعمار
30 بهمن 1395 ساعت 05:00
 نژاد پرستی از مهم ترین تعالیم یهود شمرده می شود؛ به گونه ای که «یهود» و «نژاد پرستی» در طول تاریخ هیچگاه از یکدیگر جدا نبوده؛ بلکه با یکدیگر پیوند عمیقی داشته اند.
این عقیده یهود که خود را نژاد برتر می دانند، بر سایر عقاید آنها مانند چتری سایه افکنده است، تا جایی که حتی آیین حضرت موسی(علیه السلام) را در نژاد خود محصور ساخته اند و اگر کسی از غیر نژاد یهود بخواهد این آیین را بپذیرد، برای آنان پذیرفتنی نیست؛ و لذا در میان ملل دیگر، تبلیغی نداشته و ندارند و آیین یهود را آیین انحصاری خویش دانسته اند. همین وضع خاص آنها سبب شده است که در انظار سایر ملل منفور شوند؛ زیرا مردم دنیا کسانی را که برای نژاد خود امتیازی قائل باشند، هرگز دوست ندارند. و ما می بینیم که اسلام با آن شدیداً مبارزه می کند؛ چون نژاد پرستی، شعبه ای از شرک است.(1)
ادامه مطلب...
 
پادشاهی آل محمّد(ص) بر زمین‌ها و آسمان‌ها چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
گزارش - گزارش
29 بهمن 1395 ساعت 08:10
 در صد و دهمین نشست از سلسله نشست‌های ماهانه موعود، موضوعی بی‌سابقه در جهان اسلام ، و برای نخستین بار مورد بررسی قرار گرفت. موضوع این نشست بررسی «گسترة و سیطره حکومت امام زمان علیه السلام در میان عوالم» با عنوان «پادشاهی بر زمین و آسمان» بود. در طیّ این همایش، وجود عوالم و جهان های متعدد با  موجودات ناشناخته در این عوالم(از منظر علم جدید و روایات رسیده از سوی حضرات معصومان علیهم السلام ) اثبات گشت و در نهایت قدرت امام عصر(عج) برای قدم گذاشتن در عوالم و جهانها و زمین‌ها و تأثیر ظهور ایشان بر موجودات ساکن دراین عوالم بر اساس علم روز، روایات و قرآن کریم اثبات و مورد بررسی قرار گرفت.
ادامه مطلب...
 
مرکز من... چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
چند رسانه ای - عکس
29 بهمن 1395 ساعت 05:00

 
چه کسی می‌گوید شرق و غرب با هم متفاوند؟! چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
مقالات - استعمار
27 بهمن 1395 ساعت 05:00
 گفت وگو از شرق و غرب و بيان تفاوتهاي ميان اين دو منطقه، عمري دراز دارد. اين تفاوت و تمايز بيش از آن كه مربوط به موقعيت جغرافيايي و اقليمي باشد، ناظر بر تفاوت فرهنگي است. عموم كساني كه از قديم الايام از شرق و غرب ياد كردهاند متذكر تمايز جدي فرهنگي و نگرش عمومي ساكنان شرق و غرب دربارهي هستي بودهاند. از همين جا موضوع «مسئله ي شرق» مطرح شده است.
«فيثاغورث» در خاطراتش كه مربوط به قرن ششم قبل از ميلاد است و از قديميترين متون باقيمانده از يونان قديم به شمار مي آيد، ضمن نقل مشاهدات خود در ايام اسارت يا سفر به شرق ميگويد كه با زرتشت دربارهي مسايل مختلفي گفتوگو كرده اما آن دو به ديدگاهي مشترك نرسيده اند.
ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعد > پایان >>

صفحه 1 - 30 از 5522

 

مستور

آخرین نظرات

فروشگاه اینترنتی

 

همسايه‌ها


  

خبر خوانسبز آبی

ادویه‌ای که هم می‌کشد و هم زنده می‌کند!
جوز هندی سال های سال است که به خاطر فواید دارویی و نیز طعم و عطر دلپذیرش مورد استفاده قرار دارد. افزودن دانه جوز هندی به برنامه غذایی فواید زیادی دارد از جمله افزایش فیبر و مواد معدنی غذا. اما به یاد داشته باشید که مصرف بیش از حد توصیه شده جوز هندی عوارض جانبی ایجاد می کند.
ادامه مطلب...