• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست
کرامات امام رضا در بیان اهل سنّت چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
مقالات - امامت و تاریخ امامت
12 مرداد 1396 ساعت 10:00
 در دوران پربركت زندگي حضرت رضا(ع) كرامات فراواني توسط آن حضرت صورت گرفت كه برخي از اين كرامات را اهل سنت به رشته تحرير در آورده اند. نقل اين كرامات به روايت اهل سنّت، در نزديك سازي ديدگاه شيعه و اهل تسنّن در موضوع كرامت مؤثر بوده، پاسخي مؤثر به جريان وهابيت است كه اصل كرامت را نفي كرده اند. از اين رو در اين نوشته، بعضي از كرامات امام رضا(ع) را از قلم اهل سنت نقل مي كنيم.
ادامه مطلب...
 
آمدم ای شاه! چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
داستان و حكايت - حكايت
12 مرداد 1396 ساعت 10:00
 اذن دخول خواندم و وارد حرم شدم. به نشان ادب دست به سينه سلامي دادم و قدم از قدم برداشتم. قدم اول، قدم دوم، در قدم سوم ميخکوب شدم. پاهايم خشک شد و چشمانم خيره ماند به يک مرد.
شکل و شمايل نه چندان امروزي اي داشت: کت و شلوار مشکي با پيراهن سفيد. از لهجه ي نداشته اش مي شد فهميد که از بچه هاي تهران است و از محله هاي قديمي. بلند بلند با امام صحبت مي کرد: یا امام رضا اینطوری به من تو دهنی نزن آقا! غلط کردم... انگار که اشکها روي گونه اش سوار سرسره بودند.
ادامه مطلب...
 
ملاقات امام رضا(ع) با جوان تورنتویی چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
گزارش - گزارش
12 مرداد 1396 ساعت 10:00
 همه چیز از جشن میلاد شروع می‌شود
در یک شب سرد زمستانی سال 1372 وارد صحن انقلاب شدم، سرما تا عمق استخوان‌های انسان نفوذ می‌کرد و کمتر کسی در آن شرایط از خانه خود می‌زد بیرون، صحن هم به طرز کم سابقه‌ای خلوت بود، به دالانی که بین صحن انقلاب و صحن مسجد گوهرشاد وجود دارد وارد شدم، متوجه جوانی با حدود 35 سال سن شدم که چمدان مسافرتی نسبتا بزرگی در دست داشت و از یکی ـ دو نفر چیزی پرسید، ولی انگار آن‌ها نتوانستند جوابش را بدهند. به سوی من آمد و گفت: شب‌ بخیر آقا!

به زبان انگلیسی حرف می‌زد، آنهم با لهجه‌ آمریکایی رایج در کشور کانادا، وقتی به همان زبان و با خوشرویی جوابش را دادم، نفس راحتی کشید و گل از گلش شکفت. ادامه داد:
ـ ببخشید! آقای علی ‌بن موسی‌الرضا، کجا هستند؟ می‌خواهم ایشان را ببینم.
ادامه مطلب...
 
شاه، کرامت دارد چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
شعر و ادب - شعر
12 مرداد 1396 ساعت 10:00
 دیر وقتیست دلم عرض ارادت دارد
ماه ذیعقده شد و قصد زیارت دارد

نور می آید از آن دور ،سفر نزدیك است
این چنین حضرت خورشید عنایت دارد

حاجیان در تب و تابِ سفر بیت الله
مُحرم كوی رضا كعبه حاجت دارد
ادامه مطلب...
 
نگاهی به زندگانی مادر امام رضا(ع) چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
مقالات - امامت و تاریخ امامت
12 مرداد 1396 ساعت 10:00
 از آنجا که مادر بزرگوار امام رضا(ع) و حضرت فاطمه معصومه(س)، در یک کشور و فرهنگ دیگری غیر از ممالک اسلامی به دنیا آمده است و تا موقعی که ایشان، توسط یک کاروان برده‌ فروش به عنوان یک کنیز وارد مدینه نشده بود، اطلاع چندانی از زندگی او در دسترس نیست، به همین خاطر نام اصلی او که موقع تولد، توسط پدر و مادرش انتخاب شده است، به طور قطع معلوم نیست، ولی آنچه که در میان بیشتر تاریخ‌نویسان و محققان در این زمینه مشهور شده است، این است که اولین نامی که این بانوی بزرگوار، پس از ورود به منزل امام به آن نام شناخته شده بود، «تکتم» بوده است.
ادامه مطلب...
 
مناظره امام رضا(ع) با دانشمند شبه مادی چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 1
داستان و حكايت - سرگذشت نامه
12 مرداد 1396 ساعت 10:00
 هنگامی که بزرگ هیربدان از ادامة بحث بازماند، امام به حاضران رو کرد و فرمود: آیا در میان شما کسی هست که با اسلام مخالف باشد؟ اگر مایل است، بدون اضطراب و نگرانی سؤالاتش را مطرح نماید.

در این هنگام،«عمران صابی» که یکی از متکلمان معروف بود، برخاست و نزد حضرت آمد و گفت: ای دانشمندا بزرگ! اگر خودت دعوت به سؤال نمی کردی، من سؤال مطرح نمی کرد؛ چرا که من به کوفه، بصره، شام و الجزیره رفته ام و با علمای علم عقاید روبه رو شده ام، ولی کسی را نیافته ام که برای من ثابت کند خداوند یگانه است و قائم به وحدانیت خویش است. آیا اجازه می دهی همین مسئله را با تو در میان بگذارم؟
ادامه مطلب...
 
زهد مولا علی(ع) چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 1
داستان و حكايت - حكايت
10 مرداد 1396 ساعت 01:42
از خبر ضرار پسر ضمره ضبابى است وقتى بر معاويه وارد شد و معاويه در رابطه با امير المؤمنين(ع)  از او پرسيد، ضرار گفت: شهادت مى ‏دهم كه او را در بعضى از مواقف ديدم به وقتى كه شب پرده‏ هاى خود را فرو افكنده بود، و او در محرابش به عبادت ايستاده، و محاسنش را به دست گرفته و چون شخص مار گزيده به خود مى‏ پيچيد و مانند انسان غمگين گريه مى ‏كرد و مى ‏گفت:
ادامه مطلب...
 
جهان در بحران: زندگی در دنیای خسته چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 1
مقالات - نشانه های ظهور
09 مرداد 1396 ساعت 05:00
 قرن‌ها شاهد عبور دسته‌هاي عظيم «ماهي روغن» در سواحل ناهموار نيوزيلند بوديم، اما در سال 1992 بود كه صيد گستردة اين نوع ماهي، به شدت از تعداد آن‌ها كاست و به مشكلات بي‌شماري براي ساكنان اين مناطق دامن زد. هزاران نفر شغل خود را از دست دادند و مجدداً مبالغ عظيمي صرف اشتغال‌زايي در اين منطقه شد.
سال گذشته، يك ماهوارة هواشناسي، تودة عظيم گرد و غباري را برفراز آفريقا شناسايي نمود كه گستردگي آن حدود پنج‌هزار مايل بود. اصولاً قطع درختان در شمال آفريقا و نابودي جنگل‌ها، يكي از دلايل تشكيل چنين توده‌هايي است كه از اين نواحي برمي‌خيزد و با عبور از اقيانوس اطلس، در نواحي ساحلي ايالات متحده فرود مي‌آيد و البته مشكلات متعددي را براي آمريكاييان به همراه دارد كه معمول‌ترين آن، گسترش مشكلات تنفسي در بين ساكنان اين نواحي است.
ادامه مطلب...
 
اخلاق یهودی: تدلیس و تزویر چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
مقالات - سایر ادیان
07 مرداد 1396 ساعت 05:00
تدلیس از مشتقّات لغت دلْس به معنای مكر و حیله بوده(1)  و از آن به پنهان كردن و پوشاندن عیب چیزی، عیب خود یا كالای خود را پنهان ساختن، فریب دادن و عوامفریبی تعبیر شده است. (2)
ادامه مطلب...
 
هنر در خدمت جنگ چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
مقالات - استعمار
05 مرداد 1396 ساعت 05:00
 پیشگفتار کتاب «جنگ‌ سرد فرهنگی» نوشته «فرانسیس استونر ساندرس» ثابت می‌کند سازمان‌ سیای آمریکا در طول دوران جنگ‌سرد به‌طور مخفیانه از تمام ابزارهای فرهنگی و هنری در سرتاسر دنیا برای مبارزه علیه‌ کمونیسم و شوروی استفاده می‌کرده است. این کتاب، به‌دلیل استفاده نویسنده از مدارک معتبر موفق شده تا توجه بسیاری را به خود جلب کند. در گزارش پیش رو با استفاده از کتاب خانم‌ ساندرز، به بیان برخی ازشیوه‌های سازمان‌ سیا در استفاده از ابزارهای هنری برای جنگ علیه‌ کمونیست و شوروی در دوران جنگ‌سرد پرداخته ‌شده است.​
ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعد > پایان >>

صفحه 121 - 150 از 5848

 

مستور

آخرین نظرات

فروشگاه اینترنتی

 

همسايه‌ها


  

خبر خوانسبز آبی

پر سر و صداترین جانور دنیا
 این حشره که قایقران کوچک آبی یا Micronecta scholtzi نامیده میشود کمتر از ۲ میلیمتر طول دارد اما این جانور کوچک پر سر و صداترین حیوان روی زمین است. این حشره آبزی که در اروپا بسیار دیده می شود می تواند صدایی به بلندی ۹۹.۲ دسی بل تولید کند.
ادامه مطلب...