• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست
بهایی‌ها و اسرائیل چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
مقالات - مدعیان ظهور و فرق انحرافی
06 تیر 1396 ساعت 05:00
 «‌شیمعون پرس» یا همان شیمون پرز،‌ دوبار در اسرائیل به نخست وزیری رسید. او یکی از عوامل اصلی و محور کشتار مسلمانان فلسطینی بویژه در فاجعه اردوگاه‌های « صبرا» و «‌شتیلا» می‌باشد. او در معرفی «مئیر عزری» - اولین سفیر اسرائیل در ایران (1352-1337) - می‌گوید:
از سالهای بسیار دور، شاید هم از نسل پیش به این سو، آقای مئیر عزری یکی از سران یهودیان ایران و سفیر بی‌سیلیندر و فراگ اسرائیل در ایران بوده که برای همگان چهره‌ای شناخته شده است . دشوار بتوان میان ما اسرائیلی‌ها کسی را یافت که مانند وی از پیچ و خم‌های تاریخ و سیاست ایران آگاه باشد... مئیر هم زبان ایرانیان را خوب می‌داند، هم با فرهنگ آنان به خوبی آشناست. آنچه ما در آینه می‌بینیم او در خشت خام می‌بیند. او با منش و بینش ویژه خویش این هنر را دارد که گروه‌های گوناگون را از رده‌های رنگارنگ گرد خود بیاورد، چون استادی روان‌شناس ریشه یکایکشان را دریابد تا شاهکاری بی‌تا بیافریند.
ادامه مطلب...
 
هنگامه مژدگانی چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 1
چند رسانه ای - عکس
04 تیر 1396 ساعت 15:00عید سعید فطر بر بندگان خداوند متعال مبارک!
 
شکرانه طاعت چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
شعر و ادب - مناجات
04 تیر 1396 ساعت 15:00
 در تنگنای روزمرگی،
از پشت جاده‏های تاریک گناه و وسوسه،
به دست‏های پر نیازمان آموختیم که تنها رو به آسمان بی‏کران کرامت و مهربانی تو دراز شوند و در ورای سیاه‏ترین لحظه‏های تنهایی، به امید نور روشن درگاهت، به انتظار بنشینند.
پروردگارا!
زنگارهای سیاه دل را در جام طلایی رمضان شست‏وشو داده و با روحی تطهیر شده از هر آنچه ناپاکی،
به سویت می‏شتابیم.
ادامه مطلب...
 
یک عید، یک آقا، یک منتظر چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
داستان و حكايت - یادداشت
04 تیر 1396 ساعت 15:00سید رضی الدین علی بن طاووس(ره) در بخشی از کتاب اقبال الاعمال ذیل عنوان «ادب بنده در روز عید [فطر]» نسبت به کسی که معتقد است او امام و دارای این مقام والاست می‌فرماید:
پس می‌گویم: بدان هنگامی که عید فطر فرا رسد پس اگر صاحب حکومت و امور (امام زمان(ع)) در ملت و مملکتش تصرف داشت و رعیت او آن‌گونه بودند که مولایشان خواسته بود، پس به آن حضرت هم به جهت اینکه خدا به او رو کرده و هم به واسطة سلطنت و قدرتی که به او احسان نموده، تهنیت گو. سپس به خودت و کسی که نزد تو عزیز است و برای دنیا و اهل آن و برای هر کسی که به امامت آن حضرت سعادتمند شده و از وجود امامت، یمت هدایت و بهره‌های دولتش بهره‌مند است، تبریک بگو.
ادامه مطلب...
 
تو را دارم خدایا! چه باک؟ چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
شعر و ادب - شعر
04 تیر 1396 ساعت 15:00

اگر عبد گنه کارم تو را دارم چه غم دارم
اگر مرغ گرفتارم تو را دارم چه غم دارم
اگر آلوده و پستم و گر خالی بود دستم
و گر سنگین بود بارم تو را دارم چه غم دارم
اگر آتش برافروزی تن و جان مرا سوزی
چه باک از شعلۀ نارم تو را دارم چه غم دارم
ادامه مطلب...
 
ماها، خیلی بی معرفت شده ایم! (7) چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 1
داستان و حكايت - یادداشت
03 تیر 1396 ساعت 05:00
سیر انقلاب درونیمان معکوس است،آنگاه که گرد یکدیگر جمعیم،شاید از روی عادت قرآنی تلاوت شود که نه قلبی میلرزد،نه دستی به قلم میرود و..و چه بسا سکوت تنها آنگاه حکمفرما شود که سخنرانی بیاید و با کلامی که حتما از کلام الهی نازلتر است ، ما را منقلب کند.
ادامه مطلب...
 
نماز فطر، پشت سر توام آرزوست... چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
شعر و ادب - شعر
02 تیر 1396 ساعت 06:00

دلخسته خدا خدا خدا میکردم
یکماه برای تو دعا میکردم
هر جمعه ی ماه رمضانی که گذشت
تا وقت اذان تو را صدا میکردم
ادامه مطلب...
 
صبور باش؛ صبح نزدیک است! چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
شعر و ادب - و دیگران
01 تیر 1396 ساعت 09:07
 در فصل پریشانی قدس و اسارت فلسطین، ترانة صبوری را نجوا می کنیم. به آرمیدگان در خاک، بی غسل و کفن، که پوششی جز آفتاب ندارند، زاری می کنیم. به غریبان تنها و بی یاور، آوارگان دور از وطن، نوحه سرایی می کنیم. قرن هاست که بر سر یک باور دینی ایستاده ایم و در دژ شکیبایی، شیاطین را از خود رانده ایم. به ما گفتند که: مشکل های عاشقی و دلدادگی، با صبوری به سامان می رسد. آری، اگر صبر بود، مشکلی نبود.
ادامه مطلب...
 
مسجد الاقصی را بشناسیم! چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
مقالات - استعمار
01 تیر 1396 ساعت 05:00
انچه که در ذهن ما امروزه از بیت المقدس و مسجدالاقصی نقش می‌بندد، در واقع تصویر مجسد «قبة الصخره» است که یهودیان به عمد آن را در جهان اینگونه نشر داده اند تا مسلمانان همواره چهره بیت المقدس [قلّابی] را سالم در نظر داشته باشند و پی نبرند که بیت‌المقدس به وسیله یهودیان روز به روز ویران و ویرانتر می‌شود تا آنان به پیشگویی منحرف توراتی‌شان درباره ساخت دوباره ی بنای «هیکل سلیمان» برسند و جنگ جهانی سوم را آغاز کنند. هرچند قبة الصخره نیز از مساجد مقدّس بیت المقدس است؛ امّا بد نیست که بیشتر درباره مسجد الاقصی بدانیم. مسجدی که نخستین قبله مسلمانان بوده است.
ادامه مطلب...
 
امام علی(ع) و پیشگویی نابودی اسرائیل چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
داستان و حكايت - حكايت
01 تیر 1396 ساعت 05:00
 در روایات متعددی، موضوع تسلط یهود بر سرزمین‌های اسلامی و حوادث پس از آن پیشگویی شده است که در اینجا به مناسبت حوادث جاری در منطقه به دو مورد از آنها اشاره می‌کنیم:
در روایتی که از امیرمؤمنان(علیه السّلام) نقل شده است در این زمینه چنین آمده است:یهود برای تشکیل دولت خود در فلسطین، از غرب [به منطقه عربی خاور میانه] خواهند آمد.
عرضه داشتند: یا اباالحسن! پس عرب‌ها در آن موقع کجا خواهند بود؟
ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعد > پایان >>

صفحه 151 - 180 از 5848

 

مستور

آخرین نظرات

فروشگاه اینترنتی

 

همسايه‌ها


  

خبر خوانسبز آبی

پر سر و صداترین جانور دنیا
 این حشره که قایقران کوچک آبی یا Micronecta scholtzi نامیده میشود کمتر از ۲ میلیمتر طول دارد اما این جانور کوچک پر سر و صداترین حیوان روی زمین است. این حشره آبزی که در اروپا بسیار دیده می شود می تواند صدایی به بلندی ۹۹.۲ دسی بل تولید کند.
ادامه مطلب...