• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست
عقدی که در آسمان‌ها خواندند... چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
داستان و حكايت - حكايت
31 مرداد 1396 ساعت 18:00
 حضرت امیرمؤمنان علی بن ابی‌طالب(علیه السلام) می‌فرمایند:
«من عزم خود را جزم کردم که با فاطمه(س) ازدواج کنم ولى جرات نمى‏ کردم این مطلب را با رسول خدا(ص) در میان بگذارم، این آرزو در هر شب و روز در سینه من شعله مى‏کشید تا اینکه بالاخره به حضور پیامبر خدا(ص) رسیدم.
آن حضرت به من فرمودند: اى على!
گفتم: بفرمایید اى رسول خدا!
فرمودند: تصمیم به ازدواج گرفته‏ اى؟
گفتم: رسول خدا بهتر مى‏داند. و دانستم که رسول خدا(ص) قصد دارد یکی از زنان قریش را برایم تزویج کند، ولى من نگران بودم که مبادا فاطمه(س) از دستم برود.
ادامه مطلب...
 
موسیقی عروسی خوبان چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
داستان و حكايت - حكايت
31 مرداد 1396 ساعت 18:00
 پيامبر به دختران عبد المطّلب و زنان مهاجرين و انصار دستور داد تا همراه فاطمه باشند و شادى كنند و رجز بخوانند و تكبير و تحميد خداوند را بگويند، و چيزى كه رضاى خدا در آن نباشد بر زبان نياورند. جابر مى‏گويد: فاطمه را بر ناقه‏اى سوار كردند- و در روايتى آمده او را بر شهباء اسب رسول خدا سوار نمودند- و سلمان زمام ناقه را بر دست گرفت و در اطراف فاطمه هفتاد هزار ملك بودند و پيامبر و حمزه و عقيل و جعفر و ساير اهل بيت پيامبر با او بودند و در پشت سرش حركت مى‏كردند و زنان پيامبر در مقابل او رجز مى‏خواندند،
ادامه مطلب...
 
وصال خیرالنسا مبارکت یا علی(ع)! چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
شعر و ادب - شعر
31 مرداد 1396 ساعت 18:00
 فرشتۀ طبع من! زندگی از سر بگیر
باز به سوی خدا، بال بزن پر بگیر
بخوان سرود و صله ز حیّ داور بگیر
ز دست مولا علی شراب کوثر بگیر
دست فشان پای‌کوب فرشتگان عفاف
خـدا بـرای علـی گـرفته جشن زفاف
ادامه مطلب...
 
مولای تشنه لب... چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
چند رسانه ای - عکس
30 مرداد 1396 ساعت 12:02

شهادت نهمین اختر تابناک، ابن‌الرّضا، جوادالائمّه، محمّد تقی(ع) بر محضر مولایمان حضرت مهدی(عج) و دوستداران آن حضرت تسلیت باد
 
امام جوان، جواد... چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
شعر و ادب - شعر
30 مرداد 1396 ساعت 11:00

در کوچه بود جسم امام جوان، جواد؟
یا بام، شاخه بود و گُلش بر زمین فتاد

ملعون دهر، داد به معصوم عصر، زهر
بس اُمّ‌فَضل داشت به اِبن‌الرّضا عِناد
ادامه مطلب...
 
حسادت، جوادالائمّه(ع) را کُشت چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
مقالات - امامت و تاریخ امامت
30 مرداد 1396 ساعت 11:00
 پنجشنبه هفدهم رجب یا شعبان 218 ه. ق. با مرگ مامون، برادرش معتصم، تاج خلافت را بر سر گذاشت.(1) و پس از ثبات نسبی حكومتش سراغ امام جواد را گرفت. وی به محمد بن عبدالملك زیات - كه وزیر معتصم در مدینه بود. - نوشت: ابوجعفر را همراه ام فضل از جانب من دعوت كن و با احترام به بغداد بفرست. او نیز نامه را به علی بن یقطین داد و او را مامور تجهیز امام(ع) ساخت (2) و به این ترتیب امام(ع) آخرین سفر خویش را پیش روی دید.
ادامه مطلب...
 
جهان در بحران: بحران در پزشکی چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
مقالات - نشانه های ظهور
30 مرداد 1396 ساعت 05:00
پزشکی مدرن علاوه بر دستاوردهایی که همراه داشته، حامل آسیب‌ها و عوارض سنگینی نیز بوده است. دور شدن پزشکی جدید از درمان‌های طبیعی و گیاهی و محور قرار دادن درمان‌های شیمیایی و صناعی، عامل اصلی بروز این آسیب‌ها و عوارض به شمار می‌رود. امروز بیماری‌های یاتروژنیک یا «پزشک‌زاد» خود، حجم عظیمی از بیماری‌های مبتلا به مردم را تشکیل می‌دهد. مقالة زیر به بررسی ابعاد این موضوع پرداخته است.
ادامه مطلب...
 
دو رویکرد نوین هالیوود به آخرالزّمان چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 1
گزارش - گزارش
28 مرداد 1396 ساعت 05:22
به لطف و عنایت خداوند، صد و چهاردهمین نشست از سلسله نشستهای موعود با موضوع «رویکرد نوین هالیوود به آخرالزّمان»، برگزار شد. استاد سعید مستغاثی، منتقد وپژوهشگرفیلم و سینما در این  نشست موعود اعلام کرد که نگرش جدیدی دربارة آخرالزّمان در سینمای هالیوود شکل گرفته است که همگام با آخرین سیاست‌های غرب در این باره است و در قالب فیلم‌هایی با سکانس‌های قابل توجه و فریب‌دهنده به خورد مخاطبان داده می‌شود. در انتهای این نشست از کتاب پژوهشی «500 پرسش و پاسخ در حوزة فرهنگ مهدوی» رونمایی شد.
ادامه مطلب...
 
اخلاق یهودی: نشر اکاذیب چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
مقالات - سایر ادیان
28 مرداد 1396 ساعت 05:00
نشر اکاذیب و دروغ پردازی نیز از سنخ همان تحریف گری و بدعت‌گذاری است. در این زمینه نیز قوم یهود، برای غیر واقعی نشان دادن حقایق از متون دینی گرفته تا رخدادهای تاریخی زمانهای مختلف از حربهی دغلبازی و نیرنگ به خوبی استفاده کردهاند. تا جایی که منابع دینی خودشان نیز به این ویژگی اشاره کرده است:
«آیا انسان خدا را گول زند؟ امّا شما مرا گول زده اید و میگویید در چه چیز تو را گول زده‌ایم؟ در عشرها و هدایا. شما سخت ملعون شدهاید؛ زیرا که شما یعنی تمامی این امّت مرا گول زده‌اید.1»
ادامه مطلب...
 
مهمان چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
داستان و حكايت - حكايت
27 مرداد 1396 ساعت 05:00
 مهمان‌های پدر همه غریبه بودند. بچه هم نداشتند. پدر دستش را روی سینه گذاشته بود و پشت سر هم می‌گفت: «خوش آمدید ـ بفرمایید!» پدر و خدمتکارمان آن‌ها را به مهمان‌خانه بردند. من کنار حیاط توی سایة یک نخل بلند نشستم. با سنگ‌ریزه‌ها شکل یک شتر را روی زمین کشیده بودم که کسی در زد.

در بزرگ خانه ناله‌ای کرد و باز شد. مردی که پشت در بود، نه جوان بود و نه پیر، مثل پدرم.اما قدی بلند و شانه‌هایی پهن داشت. دستش را بالای چشم‌هایش گرفته بود که آفتاب به چشمش نخورد و با بی‌حوصلگی گفت: «به پدرت بگو سهمش را بدهد!».
ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعد > پایان >>

صفحه 151 - 180 از 5899

 

مستور

آخرین نظرات

فروشگاه اینترنتی

 

همسايه‌ها


  

خبر خوانسبز آبی

زندگی زناشویی شترمرغی
 شتر مرغ در ۲ – ۴ سالگی از نظر جنسی به بلوغ می رسد . تولید مثل در شتر مرغ ها وابسته به نور است و با افزایش طول روز فصل تولید مثل آغاز می شود. اندازه ی بیضه های شتر مرغ در طول فصل تولید مثل ممکن است تا ۴ برابر افزایش یابد . پرنده های نر در خارج از فصل تولید مثل اسپرم تولید نمی کنند و تولید اسپرم که تحت کنترل هورمون FSH می باشد در این فصل اتفاق می افتد .
ادامه مطلب...