• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست
امام علی(ع) و پیشگویی نابودی اسرائیل چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
داستان و حكايت - حكايت
01 تیر 1396 ساعت 05:00
 در روایات متعددی، موضوع تسلط یهود بر سرزمین‌های اسلامی و حوادث پس از آن پیشگویی شده است که در اینجا به مناسبت حوادث جاری در منطقه به دو مورد از آنها اشاره می‌کنیم:
در روایتی که از امیرمؤمنان(علیه السّلام) نقل شده است در این زمینه چنین آمده است:یهود برای تشکیل دولت خود در فلسطین، از غرب [به منطقه عربی خاور میانه] خواهند آمد.
عرضه داشتند: یا اباالحسن! پس عرب‌ها در آن موقع کجا خواهند بود؟
ادامه مطلب...
 
تاریخچه بهائیان در رادیو و تلویزیون چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
مقالات - مدعیان ظهور و فرق انحرافی
29 خرداد 1396 ساعت 05:00
 فرقه بهائیت تشکیلات منسجم و قدرتمندی در رادیو و تلویزیون داشت که نخستین روز فعالیت فرستنده کانال 3 - که با سرمایه بهائیان و حبیب ثابت ایجاد شده بود - تا پایان حیات رژیم پهلوی فعال و مقتدر بود.
اکثریت قریب به اتفاق کارکنان تلویزیون کانال 3 از مدیرکل تا نگهبان در ورودی، باغبان و کارگران مسئول نظافت دستشویی‏ها بهایی بودند. زمانی که حبیب ثابت، این فرستنده و فرستنده تلویزیون آبادان را به دولت فروخت، کلیه بهائیان شاغل در این دو فرستنده به استخدام تلویزیون ملی ایران درآمدند [1]  و چون از تجربه و سابقه کار برخوردار بودند و کلیه مشاغل کلیدی را در اختیار داشتند، دور هم جمع شدند و تشکیلات ویژه‏ای را ایجاد کردند. از اعضای شاخص تشکیلات بهائیان در رادیو و تلویزیون ایران که ظاهرا به عنوان یک انجمن صنفی و با نام «اتحادیه کارکنان فنی تلویزیون ایران» فعالیت می‏کرد، باید از مهندس مکانیک، فرشید رمزی، کامبیز آزردگان، ژیلا سازگار، دکتر کامبیز محمودی و عده‏ای دیگر از مدیران ارشد و میانی تلویزیون ملی نام برد.
ادامه مطلب...
 
و ما ادراک ما لیلة القدر چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
مقالات - معارف اسلامی
27 خرداد 1396 ساعت 10:00

اِنَّا اَنزَلنَاهُ فِی لَیلَةِ القَدرِ، وَ مَا اَدرَاکَ مَا لَیلَةُ القَدرِ، لَیلَةُ القَدرِ خَیرٌ مِن اَلفِ شَهر، تَنَزَّلُ المَلَائِکَةُ وَ الرُّوحُ فِیهَا بِإِذنِ رَبِّهِم مِن کُلِّ اَمرٍ، سَلَامٌ هِی حَتَّی مَطلَعِ الفَجرِ.(1)
ما آن(قرآن) را در شب قدر نازل کردیم، و تو چه می دانی شب قدر چیست؟ شب قدر، بهتر از هزار ماه است. فرشتگان و روح در آن شب به اذن پروردگارشان بر هر کار نازل می شوند. شبی است مملو از سلامت تا طلوع صبح.
از آیه 158 سوره بقره: «شَهرُ رَمَضانُ الَّذِی اُنزِلَ فِیهِ القُرآنِ» استفاده می شود که قرآن کریم در ماه مبارک رمضان نازل شده است. در نخستین آیه سوره قدر نیز می فرماید: «ما قرآن را در شب قدر نازل کردیم»، از این دو آیه نتیجه گیری می شود که «شب قدر»، در ماه مبارک رمضان است، گرچه بنا بر حکمت های الهی، زمان دقیق آن مشخص نشده است.
ادامه مطلب...
 
دعا برای حضرت مهدی(ع) در شب 23 ماه مبارک رمضان چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
مقالات - معارف اسلامی
27 خرداد 1396 ساعت 11:13
 شيخ بزرگوار كفعمي(ره) مي‌نويسد: از ائمة معصومين(ع) به ما رسيده است كه: در شب بيست و سوم ماه مبارك رمضان، اين دعا را در حال سجده يا ايستاده يا نشسته، و در هر حالي و در تمامي ماه مبارك، و هر طور كه برايت امكان دارد و در تمام دوران عمرت، تكرار كن؛ و بعد از بزرگداشت و اداي احترام به خداوند متعال، و درود بر پيامبرش(ص) بگو:
ادامه مطلب...
 
اثرات دعا در شب قدر چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
مقالات - معارف اسلامی
27 خرداد 1396 ساعت 10:00
 پاداش ها در ماه مبارك رمضان امام هشتم على بن موسى الرضا(ع) فرمودند: در ماه مبارك كارهاى خوب پذيرفته و كارهاى زشت بخشيده شده است. خواندن يك آيه قرآن در اين ماه، برابر با يك ختم قرآن در ماه هاى ديگر است. كسى كه برادر خود را با يك لبخند شاد كند، در روز واپسين خداوند دلش را شاد كرده و مژده بهشت به او دهد. كسى كه مومنى را در اين ماه يارى كند، خداوند در روزى كه قدم ها بر پل صراط مى لغزند او را دستگيرى كرده و از پل صراط عبورش خواهد داد. هركس خشم خود را نگه دارد، خداوند در روز قيامت بر وى خشم نكند. هركس درمانده اى را فريادرسى كند، خداوند در روز قيامت وى را از رسوايى بزرگ ايمن گرداند و رسوايش نكند. كسى كه ستمديده اى را يارى كند، خداوند او را در دنيا، در مقابل دشمنانش يارى كرده و در روز قيامت نيز، در موقف حساب و ميزان ياريش فرمايد.(1)
ادامه مطلب...
 
شاه کلید نجات چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
داستان و حكايت - حكايت
27 خرداد 1396 ساعت 10:00

حضرت موسی(ع) به خدا عرض كرد:
خدايا! مقام قربت را خواهانم.
پاسخ آمد: «قرب من، در بيداری‏ شب قدر است.»
عرضه داشت: پروردگارا! رحمتت را خواستارم.
پاسخ آمد: «رحمت من در ترحّم بر مساكين در شب قدر است.»
ادامه مطلب...
 
ماها ، خیلی بی معرفت شده ایم! (6) چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
داستان و حكايت - یادداشت
27 خرداد 1396 ساعت 05:00
نه سری به سوی آسمان بلند می کنیم  تا داس ماه نو و بدر تمام را به نظاره بنشینیم و نه نگاهی به زمین داریم تا از رویش گلها و تغییر رنگهای درختان و جریان رودها مشعوف شویم و خالق همه اینها را شکرگزار.
ادامه مطلب...
 
تو نسخه ای تو دوایی... چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
شعر و ادب - شعر
26 خرداد 1396 ساعت 05:00

من از نگاه تو دورم ولی تو چشم خدایی
چه می شود که دمی دیده ای به من بگشایی
تمام عمر کنار تو بودم ای دل غافل
نیافتم که تو بودی ندیدمت که کجایی
چنان که جدّ تو می رفت در سرای فقیران
چه می شود به سرای من فقیر بیایی
ادامه مطلب...
 
پرواز بهترین وصیّ چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
ویژه نامه - ویژه نامه
25 خرداد 1396 ساعت 12:00ادامه مطلب...
 
چرا شرق و غرب آشتی نمی‌کنند: خاورميانه و كشورهاي اسلام چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
مقالات - استعمار
24 خرداد 1396 ساعت 05:00
 اگر چه طيّ دويست سال گذشته غربيان به صورت مستمر به مناطق مختلف دنيا حمله و لشكركشي كرده و وارد جنگهاي كوتاه مدت و بلند مدت شدهاند، چنانكه؛ امريكا در كره جنگيده، در ويتنام جنگيده و دخالتهاي بسيار زيادي در عموم مجادلات و جنگهاي منطقهاي و فرا منطقهاي داشته، ليكن نگاهش به منطقهي خاورميانه و حضورش در اين منطقه منحصر به فرد است و قابل مقايسه با هيچ كدام از عرصههاي تجربه شده نيست.
از نظر ژئوپوليتيكي اين منطقه از مناطق بسيار حساس جهان است. تعبير بسيار زيبايي آقاي «شمس الدين رحماني» براي اين منطقه به كار بردهاند كه عنوان يكي از كتابهايشان نيز هست: «لولاي سه قاره». يعني منطقهي خاورميانه مانند یک لولا، سه قاره را به هم پيوند زده. قارهي آسيا، اروپا و آفريقا.
ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعد > پایان >>

صفحه 211 - 240 از 5899

 

مستور

آخرین نظرات

فروشگاه اینترنتی

 

همسايه‌ها


  

خبر خوانسبز آبی

زندگی زناشویی شترمرغی
 شتر مرغ در ۲ – ۴ سالگی از نظر جنسی به بلوغ می رسد . تولید مثل در شتر مرغ ها وابسته به نور است و با افزایش طول روز فصل تولید مثل آغاز می شود. اندازه ی بیضه های شتر مرغ در طول فصل تولید مثل ممکن است تا ۴ برابر افزایش یابد . پرنده های نر در خارج از فصل تولید مثل اسپرم تولید نمی کنند و تولید اسپرم که تحت کنترل هورمون FSH می باشد در این فصل اتفاق می افتد .
ادامه مطلب...