• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست
بر قلّه‌های مکارم اخلاق چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 1
داستان و حكايت - سرگذشت نامه
13 خرداد 1396 ساعت 15:00
 پرده اوّل: برخورد با علما
حضرت امام در آن سالها برای اعلام اول شوّال و عید فطر، دستور می دادند موضوع از آقای گلپایگانی استعلام شود و هرگاه رویت هلال برای ایشان اثبات می شد، بر آن اساس عید فطر اعلام می گردید، در این سال امام از تلگراف آقای گلپایگانی در اثناء ماه رمضان مطلع شدند و ما که بر مبنای قیاس و ذهنیت خود که خط قرمز دور آقای گلپایگانی کشیده بودیم گمان می کردیم امسال حضرت امام طور دیگری عمل خواهند کرد اما با کمال تعجب و بر خلاف انتظار شاهد بودیم که حضرت امام در پایان ماه همچون سالهای پیش و با همان تعبیر دستور دادند موضوع اثبات هلال از آقای گلپایگانی استعلام شود و مطلب طبق روال گذشته اعلام گردید و بدین گونه پرتوی دیگر از خورشید روح خدا از ورای قلّه های مکارم اخلاقی امام درخشید و با سیره الهی خویش برگ نورانی دیگری بر کتاب حیات بخش زندگی خود افزود...
ادامه مطلب...
 
ماها ،خیلی بی معرفت شده ایم! (4) چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
داستان و حكايت - یادداشت
13 خرداد 1396 ساعت 05:00

با گرم شدن هوا، هزار و يك توجيه و شبهه و بيماري، مي آفرينيم تا فلسفه روزه را منكر شويم و يا حداقل براي فرارمان، دليل تراشي كنيم.
 


ادامه مطلب...
 
من و بی‌تویی؟! خدا نکند! چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
شعر و ادب - شعر
12 خرداد 1396 ساعت 05:00

من و جدا شدن از کوی تو خدا نکند
خدا هر آنچه کند از توام جدا نکند
صفای دل توئی و دل زهر چه داشت صفا
صفا ندارد اگر با غمت صفا نکند
جواب ناله دلهای خسته بر لب تو است
ادامه مطلب...
 
چرا شرق و غرب آشتی نمی‌کنند: شرق اسلامي و منابع سرشار ث چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
مقالات - استعمار
10 خرداد 1396 ساعت 05:00
 بخش عمده ذخاير نفتي جهان يا در واقع ثروت دنيا در اين منطقه جاري است. به عبارتي، هم سابقه تاريخي و فرهنگي و هم ثروت و سرمايه كلان جهان در اين منطقه مجتمع شده است.
سابقه تاريخي منطقه خاورميانه خود را به رخ ميكشد، در برابر غرب تمام‌قد ميايستد و دائم خود را نشان ميدهد. وقتي سابقه تاريخي خود را مينمايد، غرب خود را حقير مييابد به عبارت ديگر شرق اسلامي خود را مقابل جریانی استکباری و خودخواه به مقایسه میکشد.
ادامه مطلب...
 
جابر بن حيّان، نخستین داروساز مسلمان چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
مقالات - اجتماعی
09 خرداد 1396 ساعت 05:00
ابو موسي، جابر بن حيّان، کيمياگر برجستـهي شيعه و از شاگردان امام صادقع، در سال 100 ه. ش. در شهر توس از توابع خراسان به دنيا آمد. مدّت کوتاهي پس از تولّدش، پدر او که يک داروساز شناخته شده و پيرو مذهب شيعه بود، به دليل نقشي که در براندازي حکومت اموي داشت، دستگير شده و به قتل رسيد. جابر به نوشته‌هاي  اقي مانده از پدرش علاقهمند شد و به ادامهي حرفهي او پرداخت. او با شوق و علاقه، به يادگيري علوم ديگر نيز ميپرداخت. به همين دليل از ايران به عراق رفت. کتابها و رسالات متعدّد جابر، سالها بعد از او، توجّه کيمياگران اروپايي را به خود جلب کرد. آنها اين کتابها را به زبان لاتين ترجمه کردند و سالها از آن به عنوان منبع معتبري استفاده ميکردند. به گفتهي آنها، اين کتابها تأثير عميقي بر تغيير و تصحيح ديدگاه کيمياگران غربي گذاشتهاست. عاقبت، جابر بن حيّان، در سال 194 ه. ش. در شهر کوفه چشم از جهان فروبست. بسياري از پژوهشگران بر اين باورند که صفت کوفي که در روايتهای بسياري به دنبال نام جابر آمده است، نشانگر زادگاه او نيست، بلکه حاکي از آن است که وي مدّتي در کوفه اقامت داشته است.
ادامه مطلب...
 
بنیان گذار فرقه بهائیت را بهتر بشناسیم! چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
مقالات - مدعیان ظهور و فرق انحرافی
08 خرداد 1396 ساعت 05:00
 بهائیان می کوشند وی را درس نخوانده و به اصطلاح «اُمّی» معرفی کنند!میرزا حسینعلی بهاءالله که فرقه ضالّه بهایی خود را پیرو او میدانند، در سال 1233 هجری ( دوسال قبل از تولد علی محمّد باب) در تهران متولد شد،او در تحت کفالت پدرش میرزا عباس معروف به میرزا بزرگ نوری مازندرانی بزرگ شد، و نظر به این که میرزا بزرگ در دستگاه حاکم تهران سمت منشی گری داشت، او از لحاظ مادّی در رفاه کامل به سر می برد، روی این اساس، حسینعلی بهاء در خانواده ثروتمندی بزرگ شده است و طبیعی است، حتماً در همان اوان کودکی برای تحصیل به مدرسه گذارده می شود.
بهائیان می کوشند وی را درس نخوانده و به اصطلاح «اُمّی» معرفی کنند ولی خود بهائیان در کتابهای خود به تحصیل او اقرار کرده اند او ادبیات و علوم مقدّماتی را در تهران تحصیل کرد وبنا به نوشته آیتی در کتاب کشف الحیل به نقل از میرزا ابوالفضل گلپایگانی (یکی از رجال بهائیّه ) حسینعلی مدّتها نزد میرزا نظر علی حکیم درس خوانده است و مدت دو سال که در سلیمانیّه کردستان بوده تحصیلات خود را نزد شیخ عبدالرحمن عارف ادامه می داده است.

ادامه مطلب...
 
ماها، خیلی بی معرفت شده ایم!(3) چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 1
داستان و حكايت - یادداشت
06 خرداد 1396 ساعت 05:00
با اينكه مي دانيم بسياري از متمولين، دزدان شيك پوشند و اساسا" مايملك بیشتر ، دليل بر اصالت و هويت برتر و اصیل تر نيست، باز هم در مقابل هر صاحب ثروتي،كرنش مي كنيم.
ادامه مطلب...
 
صبح نزدیک است... چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
چند رسانه ای - عکس
05 خرداد 1396 ساعت 05:00
 
هلال نو مبارک چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
چند رسانه ای - عکس
05 خرداد 1396 ساعت 16:00هلول ماه رمضان بر دوستداران خداوند متعال مبارک باد!
 
ماه رمضان، ما به امید آمده‌ایم... چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 1
شعر و ادب - شعر
05 خرداد 1396 ساعت 16:00

با درد آمدیم امان را طلب کنیم
مهمان نوازی رمضان را طلب کنیم
ما سالهاست قسمتمان خشکسالی است
دریا کجاست اشک روان را طلب کنیم
موسی و شیوۀ سخنش مال ما نبود
پس بهتر آنکه درس شبان را طلب کنیم
ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعد > پایان >>

صفحه 241 - 270 از 5899

 

مستور

آخرین نظرات

فروشگاه اینترنتی

 

همسايه‌ها


  

خبر خوانسبز آبی

زندگی زناشویی شترمرغی
 شتر مرغ در ۲ – ۴ سالگی از نظر جنسی به بلوغ می رسد . تولید مثل در شتر مرغ ها وابسته به نور است و با افزایش طول روز فصل تولید مثل آغاز می شود. اندازه ی بیضه های شتر مرغ در طول فصل تولید مثل ممکن است تا ۴ برابر افزایش یابد . پرنده های نر در خارج از فصل تولید مثل اسپرم تولید نمی کنند و تولید اسپرم که تحت کنترل هورمون FSH می باشد در این فصل اتفاق می افتد .
ادامه مطلب...