• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست
غریب بغداد چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
شعر و ادب - شعر
02 ارديبهشت 1396 ساعت 18:42
صاحب فضل چرا کنج قفس محبوسی
درسیه چالی وبا سلسله ها مأنوسی

این سیه چال همان آرزوی قلبی توست
حال مشغول دم یارب ویاقدوسی

ادامه مطلب...
 
توسلی از عمق سیاهچاله چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
چند رسانه ای - عکس
02 ارديبهشت 1396 ساعت 18:45
 
موقعیت کنونی جهان معاصر و شیعیان آل محمّد(ع) چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
گزارش - گزارش
02 ارديبهشت 1396 ساعت 07:21
 گزارش یکصد و یازدهمین نشست ماهانه موعود (بخش دوم)
پس از این سخنرانی شیرین و کاربردی، استاد اسماعیل شفیعی سروستانی، نویسنده ،استراتژیست و پژوهشگر غرب‌شناس با تحلیل اوضاع کنونی جهان، موقعیت شیعیان را ترسیم کردند. ایشان با اشاره به «کنفرانس امنیتی مونیخ» که در 29 اسفند ماه 1395 برگزار گردید، به تصمیماتی اشاره کرد که در کنفرانس‌های اینچنینی، برای مردم جهان و آینده‌ی جهان توسط قدرت‌مندترین و ثروتمندترین مردم، دولت‌ها و سازمان‌های مخفی جهانی گرفته می‌شود
ادامه مطلب...
 
خانواده سالم ونظریه جنسی اسلام چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
گزارش - گزارش
02 ارديبهشت 1396 ساعت 07:20
 گزارش یکصد و یازدهمین نشست ماهانه موعود (بخش اول)
نخستین نشست موعود در سال 1396 با دو بحث داغ و کاربردی یکی درباره « خانواده سالم ونظریه جنسی اسلام»و دیگری دربارة «شرایط کنونی جهان معاصرو موقعیت شیعیان»  برگزار شد. در این نشست که جدیدترین اثر مؤسّسة   فرهنگی و هنری موعود، با عنوان : «مقدّس و نامقدّس» نگاشتة اسماعیل شفیعی سروستانی رونمایی شد، حجّت الاسلام و المسلمین محمّدرضا زیبایی نژاد درباره « خانواده سالم ونظریه جنسی اسلام»سخن گفتند.
ادامه مطلب...
 
عصر جمعه‌ی دیگری... چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
شعر و ادب - شعر
01 ارديبهشت 1396 ساعت 05:00
 غریبی، بی‌قراری، عصر جمعه
دو قطره اشک جاری، عصر جمعه

تو می‌دانی چه آورده به روزم
همین چشم‌انتظاری عصر جمعه

یوسف رحیمی
 
نشست 111 موعود: خانواده سالم و نظریه جنسی اسلام چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
خبر - خبر
30 فروردين 1396 ساعت 07:09
 برگزاری سلسله نشست های فرهنگ مهدوی وارد سال سیزدهم خود شد.
این حرکت فرهنگی و تاثیر گذاراجتماعی که به همت  موسسه فرهنگی موعودعصر عج برگزار و هدایت میشود از آذرماه 1384 باحضور اساتید و صاحبنظران در موضوعات مختلف مبتلاء به جامعه درحوزه¬های مختلف اعتقادی و فرهنگی مربوط به مباحث مهدوی و آخرالزمانی به تبادل آرا و خلق اثر منجرشده و درجهت ارتقاء فکری و اعتقادی جاری جامعه در این حوزه تاثیرگذار بوده است.
ادامه مطلب...
 
دعا درمانی و جایگاه آن در مکاتب مختلف چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
مقالات - معارف اسلامی
27 فروردين 1396 ساعت 05:00
 دعا کردن از ایام قدیم و سالیان دور در بین تمام ادیان و مکاتب بشری وجود داشته است به طوریکه تمام مکاتب و نحله های بشری در اموری مانند بیماری و گرفتاری ها از آن استفاده می کردند اما بعد از انقلاب صنعتی و ورود تکنولوژی به زندگی بشر تا حدی تأثیر دعا کم رنگ تر دیده شد و تا جایی رسید که تأثیر دعا در سلامتی و مسائل فیزیکی را منکر شدند.

اما در سال های اخیر دوباره دانشمندان بر این اعتقاد مهر تأیید زده اند که تأثیر دعا در سلامتی و بیماری ها بسیار زیاد است. به طوری که برای اثبات این ادعا پژوهشگاه ها و مراکز خاصی را به خاطر این مسأله تأسیس کرده اند.

نکته جالب این است که هرروزه این دانشمندان به دستورات اسلام در رابطه با دعادرمانی و تأثیرات آن مهر تأیید زده و باعث شگفتی بسیاری از صاحب نظران غربی شده اند.
ادامه مطلب...
 
آن آقای کمان ابرو چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 1
داستان و حكايت - یادداشت
25 فروردين 1396 ساعت 05:00
 ترسیده بود. قلبش به تندی میزد و نفس‌هایش به شماره افتاده بود. اضطراب و پریشانی تمام وجودش را فرا گرفته بود. گویی مرگ را در یک قدمی خود میدید. صدای خنده‌های گوشخراش شیطان که از آن نزدیکی‌ها شنیده میشد، دلش را بیشتر به لرزه میانداخت. بیش از این تاب دیدن این صحنه‌ی دلهره‌آور را نداشت. فرصتی برای اندیشیدن نیز نبود. باید کاری میکرد، باید هر چه زودتر خود را از گرداب وحشتی که در آن گرفتار آمده بود، نجات میداد. یک آن، تصمیمش را گرفت. پس دستان لطیف و لرزانش را روی چشم‌های درشت و سیاهش گذاشت تا برای چندمین بار شاهد گناهی دیگر از گناهان زشت و نابخشودنی فرزندان آدم نباشد. سپس بالهای شکوهمندش را از هم گشود، به پرواز درآمد و به سرعت نور خود را به آسمان رسانید. آنجا غمگین و دلشکسته روی تکّه ابر سفیدی نشست. بغض فرو خورده‌اش را رها کرد و شروع کرد به گریستن. صورت زیبایش خیس اشک شده بود. اندوه و دلواپسی تمام آسمان دلش را فرا گرفته بود. این هزارمین باری بود که بر گناهان فرزندان آدم زارزار میگریست و ناله سر میداد.
ادامه مطلب...
 
ریاضیات و اصل و اساس خلقت چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
مقالات - مذهبی
23 فروردين 1396 ساعت 05:00
 بیا با هم رو راست ‏باشیم! وقتی صحبت از تفکّر و اندیشه‌ی علمی می‏شود، چقدر به مسلمانی خود افتخار می‏کنی؟ مثلاً همین علم ریاضی را ببین. هیچ می‏دانی ریاضیات از سرزمین‌های اسلامی به مغرب زمین راه یافته؟ اصلاً می‏دانی ریاضیات ایرانی،  یک دوره‌ی کامل از تکامل ریاضیات را در برمی‏گیرد؟ می‏دانی هندسه‌ی تحلیلی و مثلّثات را مسلمانان پایه‏ گذاری کردند؟ می‏دانی دانش جبر با نام کدام مسلمان در تاریخ علم ثبت‏ شده است؟
امروز می‏خواهم رازهایی از ریاضیات را با تو بگویم تا به خودت اعتماد کنی، برخیزی و از کاروان دانش روز عقب نمانی و البتّه آن را با اندیشه‏ای مقدّس پیوند زنی.
راستش را بخواهی پایه‌ی علم ریاضی به دست‏ یونانیان قدیم گذاشته شده بود، امّا از آن‌جا که راه یافتن فرهنگ ریاضی به «اروپا» از طریق رساله‏ای بود که محمّد بن موسی خوارزمی، ریاضی‏دان مسلمان، به عربی نوشته بود و کتاب وی «الجبر و المقابله‏» نام داشت، این علم در زبان‌های اروپایی، نام عربی «جبر» را به ‏خود گرفت.
ادامه مطلب...
 
سلام علی قلب زینب الصبور چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
چند رسانه ای - عکس
23 فروردين 1396 ساعت 18:45
 
 
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعد > پایان >>

صفحه 241 - 270 از 5848

 

مستور

آخرین نظرات

فروشگاه اینترنتی

 

همسايه‌ها


  

خبر خوانسبز آبی

پر سر و صداترین جانور دنیا
 این حشره که قایقران کوچک آبی یا Micronecta scholtzi نامیده میشود کمتر از ۲ میلیمتر طول دارد اما این جانور کوچک پر سر و صداترین حیوان روی زمین است. این حشره آبزی که در اروپا بسیار دیده می شود می تواند صدایی به بلندی ۹۹.۲ دسی بل تولید کند.
ادامه مطلب...