• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست
عمل کنید! چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
داستان و حكايت - حكايت
02 اسفند 1395 ساعت 05:00
 قطعاً تقواى الهى كليد درستى، و اندوخته قيامت، و رهايى از سلطه هر سلطه گر، و نجات از هر هلاكتى است.

خواهنده به كمك تقوا به مرادش مى رسد، و گريزان(از جهنّم) به وسيله تقوا نجات پيدا مى كند، و طالب مشتاق به آنچه كه رغبت دارد مى رسد.


ادامه مطلب...
 
خبر آمد خبری در راه است... چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
داستان و حكايت - یادداشت
01 اسفند 1395 ساعت 05:00
 حتما تا به حال شده منتظر یک خبر خوش باشید!

خبر هایی که آبشاری ازنشاط را دررگهای انسان راه می اندازد...
ادامه مطلب...
 
علّت دشمنی یهودی با اسلام: نژاد پرستی چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
مقالات - استعمار
30 بهمن 1395 ساعت 05:00
 نژاد پرستی از مهم ترین تعالیم یهود شمرده می شود؛ به گونه ای که «یهود» و «نژاد پرستی» در طول تاریخ هیچگاه از یکدیگر جدا نبوده؛ بلکه با یکدیگر پیوند عمیقی داشته اند.
این عقیده یهود که خود را نژاد برتر می دانند، بر سایر عقاید آنها مانند چتری سایه افکنده است، تا جایی که حتی آیین حضرت موسی(علیه السلام) را در نژاد خود محصور ساخته اند و اگر کسی از غیر نژاد یهود بخواهد این آیین را بپذیرد، برای آنان پذیرفتنی نیست؛ و لذا در میان ملل دیگر، تبلیغی نداشته و ندارند و آیین یهود را آیین انحصاری خویش دانسته اند. همین وضع خاص آنها سبب شده است که در انظار سایر ملل منفور شوند؛ زیرا مردم دنیا کسانی را که برای نژاد خود امتیازی قائل باشند، هرگز دوست ندارند. و ما می بینیم که اسلام با آن شدیداً مبارزه می کند؛ چون نژاد پرستی، شعبه ای از شرک است.(1)
ادامه مطلب...
 
پادشاهی آل محمّد(ص) بر زمین‌ها و آسمان‌ها چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
گزارش - گزارش
29 بهمن 1395 ساعت 08:10
 در صد و دهمین نشست از سلسله نشست‌های ماهانه موعود، موضوعی بی‌سابقه در جهان اسلام ، و برای نخستین بار مورد بررسی قرار گرفت. موضوع این نشست بررسی «گسترة و سیطره حکومت امام زمان علیه السلام در میان عوالم» با عنوان «پادشاهی بر زمین و آسمان» بود. در طیّ این همایش، وجود عوالم و جهان های متعدد با  موجودات ناشناخته در این عوالم(از منظر علم جدید و روایات رسیده از سوی حضرات معصومان علیهم السلام ) اثبات گشت و در نهایت قدرت امام عصر(عج) برای قدم گذاشتن در عوالم و جهانها و زمین‌ها و تأثیر ظهور ایشان بر موجودات ساکن دراین عوالم بر اساس علم روز، روایات و قرآن کریم اثبات و مورد بررسی قرار گرفت.
ادامه مطلب...
 
مرکز من... چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
چند رسانه ای - عکس
29 بهمن 1395 ساعت 05:00

 
چه کسی می‌گوید شرق و غرب با هم متفاوند؟! چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
مقالات - استعمار
27 بهمن 1395 ساعت 05:00
 گفت وگو از شرق و غرب و بيان تفاوتهاي ميان اين دو منطقه، عمري دراز دارد. اين تفاوت و تمايز بيش از آن كه مربوط به موقعيت جغرافيايي و اقليمي باشد، ناظر بر تفاوت فرهنگي است. عموم كساني كه از قديم الايام از شرق و غرب ياد كردهاند متذكر تمايز جدي فرهنگي و نگرش عمومي ساكنان شرق و غرب دربارهي هستي بودهاند. از همين جا موضوع «مسئله ي شرق» مطرح شده است.
«فيثاغورث» در خاطراتش كه مربوط به قرن ششم قبل از ميلاد است و از قديميترين متون باقيمانده از يونان قديم به شمار مي آيد، ضمن نقل مشاهدات خود در ايام اسارت يا سفر به شرق ميگويد كه با زرتشت دربارهي مسايل مختلفي گفتوگو كرده اما آن دو به ديدگاهي مشترك نرسيده اند.
ادامه مطلب...
 
علّت دشمنی یهود: حسادت یهودیان به پیامبر آخرالزّمان چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
مقالات - استعمار
25 بهمن 1395 ساعت 01:42
 چرا قوم یهود با مسلمانان دشمنی دارند؟ مگر میان این دو قوم چه گذشته است که این قدر اسلام مورد غضب یهود است؟ و در نهایت، دلیل دشمنی و ریشه عداوت یهود با اسلام چیست؟
در این نوشتار سعی شده است که دلایل برخورد یهود با پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله) از دیدگاه قرآن مورد تحلیل و بررسی قرار گیرد و بیان شود که چگونه این قوم با وجود آنکه سال های متمادی منتظر ظهور پیامبری در حجاز بودند؛ ولی بعد از بعثت پیامبر(ص) به مخالفت و دشمنی با ایشان پرداختند و با کارشکنی های فراوان، با گسترش اسلام مقابله کردند، تا جایی که خداوند در قرآن، آنها را هم ردیف مشرکان، و دشمن ترین مردم نسبت به مسلمانان، معرفی می کند؟
ادامه مطلب...
 
این فاطمیون؟ چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 1
چند رسانه ای - عکس
23 بهمن 1395 ساعت 01:42

 
من فرزند آخرالزمان فاطمه ام چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
شعر و ادب - دل نوشته
23 بهمن 1395 ساعت 01:42

دوره مي‌افتم
كوچه به كوچه
خانه به خانه
در به در
تا روزي كه بيابم
آن عطر خاك‌آلود چادر مادر را.
من بي‌يادگارترينم
از مادري كه هرگز نديدم
اندوه
تمام آن چيزي است كه از مادرم به من به ارث رسيده است.
ادامه مطلب...
 
بانوی بهشت سرشت چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
مقالات - امامت و تاریخ امامت
23 بهمن 1395 ساعت 01:42
همین که در میان پیشوایان معصوم ما، تنها یک بانو وجود دارد که همردیف و هم تراز با آنان در جایگاه عصمت و علم ایستاده است، کافی است تا در خودمان اندیشه کنیم که جایگاه آن بانو تا به کجاست؟ بانویی که امام حسن عسکری(علیه السلام، پیشوای یازدهم دربارة ایشان فرمودند: «ما حجّت‌های خداوند بر مردمیم و فاطمه(سلام الله علیها) حجّت بر ماست.»(1) گویی که گفته باشند که راه و روش آن دخت دردانهی رسول خدا(ص)، تنها راه و الگویی است که برای پیشوایان معصوم قابل تصور است. بانویی که به «امالائمه» ملقب شده است و حضرت مهدی موعود(عج) دربارهشان فرمودند: «دختر رسول خدا(ص) اسوه‌ی نیکی برای من است.»(2)
ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعد > پایان >>

صفحه 271 - 300 از 5788

 

مستور

آخرین نظرات

فروشگاه اینترنتی

 

همسايه‌ها


  

خبر خوانسبز آبی

سوسک‌های قرآن خوان
حشرات کامل olivieri P. که نام محلّی آن در ایران «قرآن خوانک» است، در حدود 30 تا 40 میلی متر طول دارند و پهنای بدن آن در عریض ترین قسمت تا 20 میلی متر می رسد . شاخک هایشان ده مفصلی است که در حشره نر 7 مفصل و در حشره ماده 5 مفصل به صورت ورقه ای (Lameli Form  ) در آمده است .
ادامه مطلب...