• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست
فیزیک زیر ذرّه‌بین چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
مقالات - اجتماعی
13 ارديبهشت 1396 ساعت 01:42
حيف نيست؟ نه، خودت بگو.حيف نيست کتاب‏هاي فيزيک ما از نام دانشمندان و فيزيکدانان انگليسي، آلماني، دانمارکي و آمريکايي پر باشد و نام ابن هيَثْمَ‏، قطب‏ الدّين شيرازي‏، ابوالفتح عبدالرّحمن خازِني‏، احمد خوارزمي‏ و بيروني‏ در ميان آنها جايي نداشته باشد؟
حيف نيست نيوتُن‏، يانگ‏، پِلانْک‏، فارادَي‏، فرانهوفر و اينشتين‏ را خوب بشناسيم و با قوانيني که يافته ‏اند آشنا باشيم، امّا از فيزيکدانان مسلمان و اختراعات آنها غافل بمانيم؟
حيف نيست ارزش‏هاي علمي خودمان را فراموش کنيم و شيفته ي کساني بشويم که به مدد نام ‏آوران ما به قلّه‏ هاي رفيع دانش دست ‏يافته‏ اند؟
کِي قرار است ‏به خودمان بياييم و به سرمايه‏ هايمان بباليم؟
ادامه مطلب...
 
حقّ معلّم... چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
داستان و حكايت - حكايت
12 ارديبهشت 1396 ساعت 05:41
و اما حق پدر علمى تو و استادت تعظيم او و احترام مجلس او است كه خوب به او گوش كنى و رو به او كنى و او را [این‌گونه] يارى دهى تا آنچه را نياز دارى به تو بياموزد.
[و دیگر] اينكه عقل خود را خاصّ او سازى و فهم و هوشت را به او متمرکز کنی و دل خود را به او دهى و خوب چشمت را به او بدوزی برای ترك لذات و گذشتن و كم كردن از شهوات.
ادامه مطلب...
 
نمی‌خواهید بفرمائید! آدم‌های زیادی پشت خطّند! چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
گزارش - گزارش
12 ارديبهشت 1396 ساعت 05:39
یک دولتی هست به‌نام دولت ایران. این دولت یک وزارتی دارد به نام آموزش‌ و پرورش. یکی از وظایف مهم دولت، اشتغال‌سازی برای جوانان و وظیفه اصلی وزارت هم تربیت و آموزش بچه‌ها و نوجوان‌هاست.
سال هاست که این وزارت نیروهایش را از کنکور سراسری ‌چیده و آنها را بورس می‌کند؛ یعنی چندسال به‌آنها پول و آموزش می‌دهد تا آماده معلمی شوند.

در سال های اخیر بیکاری ویرانگری کشور را فرا گرفته‌ است؛ طوری‌که سن اشتغال جوانان از ۳۰ هم فراتر رفته‌ است. بماند که برای عده‌ای فراتر هم رفته؛ در حد عمرشان!
ادامه مطلب...
 
عشق، غم، دل چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
چند رسانه ای - عکس
09 ارديبهشت 1396 ساعت 17:19

گر عشق تو رنگ غم نمی داد به دل
« عشق » و « غم » و « دل » سه لفظ بی معنا بود

 
وقتی دعا سلاح می‌شود چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
مقالات - امامت و تاریخ امامت
09 ارديبهشت 1396 ساعت 13:01
آیا تا به حال از خودتان پرسیده‌اید بعد از واقعه‌ی کربلا، امام سجاد(علیه السلام) چگونه با خلفای اموی عصر خود مبارزه می کردند؟ در حالی که در شرایط ایشان، شیعه کشی رایج و پیوند داشتن با اهل بیت(ع) جرم محسوب می‌شد؟
ادامه مطلب...
 
امام حسین(ع) در «واتیکان» چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
داستان و حكايت - حكايت
09 ارديبهشت 1396 ساعت 13:00
مؤلّف می‏ نويسد:
شيخ زهير حسّون برای من چنين نقل كرد: روزی از «كتابخانة واتيكان» ديدن می ‏كردم. در قسمت ويژة كتاب‏های اسلامی، چشمم به بيش از هزار كتاب خطّی و چاپی دربارة امام حسين(ع) افتاد.
ادامه مطلب...
 
اندوهی که زدوده شد چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
داستان و حكايت - حكايت
09 ارديبهشت 1396 ساعت 12:59
 سیّد ناصر نجفی گوید: برای اوّلین بار به زیارت سیّدمحمّد رفتم. در ایستگاه «بلد» از قطار پیاده شدم و درشکه‌ای گرفتم و به سوی بارگاه مقدّس ابوجعفر به راه افتادم. چون بدانجا رسیدم، خواستم کرایه درشکه‌چی را بدهم؛ امّا متوجّه شدم کیسه پولم گم شده. پریشان شدم. درشکه‌چی متوجّه این امر شد و گفت: کرایه را به تو بخشیدم و از تو کرایه نمی‌خواهم. او را از اتّفاقی که برایم افتاده بود، آگاه ساختم، وی با درشکه مرا به ایستگاه راه‌ آهن بازگرداند تا شاید کیسه پولم که افتاده بود، در میان راه ببینم. دوباره مرا از آنجا به بارگاه ابوجعفر بازگرداند؛ امّا نه در مسیر رفت و نه در مسیر بازگشت، کیسه پولم را ندیدم.
ادامه مطلب...
 
سلامی که سلام است! چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
شعر و ادب - امام حسین (ع)
09 ارديبهشت 1396 ساعت 12:57
 «سلام» اگر سلام باشد، دل تو را نزدیک مي‌كند به آنکه سلامش مي‌كني،
پای تو را می‌گذارد جای قدم‌های او،
و مرام تو را مي‌كند مرام او....
اگر به پاکان سلام کنی، از جنس پاکی مي‌شوي،
اگر به خورشید سلام کنی، قلبت آفتابی مي‌شود و ملکوت آسمان و زمین را باز می‌تاباند....
ادامه مطلب...
 
بی‌دلیل مجادله مکن! چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
داستان و حكايت - حكايت
09 ارديبهشت 1396 ساعت 12:54
روزی در شهر «مدینه»، شخصی در خدمت امام حسین(ع) آمد و با غرور و بی‌ادبی به امام گفت: بیا بنشین تا در مباحث دین با یکدیگر مناظره کنیم. حضرت اباعبدالله(ع) برای هدایت آن شخص رهنمود دادند و فرمودند:
«ای مرد! من نسبت به دین خودم آگاهی لازم  دارم و هدایت بر من آشکار است. اگر تو نسبت به دین آگاهی نداری، برو و آموزش لازم را ببین. ما را با جدال و فخرفروشی چه کار؟ همانا شیطان انسان را وسوسه و در گوش او زمزمه می‌کند و به او می‌گوید: برو با دیگران در مباحث دینی جدل و مباحثه کن، تا تو را ناتوان و جاهل ندانند.
ادامه مطلب...
 
جایی برای زیارت چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
مقالات - معارف اسلامی
09 ارديبهشت 1396 ساعت 12:53
 ملاحظه رواياتى كه در اين بخش، در باره فضيلت زيارت امام حسين(ع)  آمده اند و مقايسه آنها با رواياتى كه در باره فضيلت زيارت ساير افراد خاندان رسالت رسيده اند، به روشنى نشان مى دهد كه زيارت امام حسين(ع)، بيش از ديگران، مورد تأكيد قرار گرفته است.

اين روايات، نه تنها زيارت سيّد الشهدا(ع)  را با فضيلت ترين كار و همانند زيارت خدا و پيامبر او توصيف مى نمايند، بلكه تصريح مى كنند كه زيارت ايشان، بر هر مؤمنِ معترف به امامت اهل بيت عليهم السلام لازم است و كسى كه بتواند او را در كربلا زيارت كند و خوددارى نمايد، حقّى از حقوق خدا و پيامبر صلى الله عليه و آله را ترك كرده و با اين جفاكارى، مورد عاقّ اهل بيت عليهم السلام واقع مى گردد و بدين سان، از خير و بركات فراوانى محروم مى شود و از ايمان و عمرش، كاسته مى گردد. (۱)
ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعد > پایان >>

صفحه 271 - 300 از 5899

 

مستور

آخرین نظرات

فروشگاه اینترنتی

 

همسايه‌ها


  

خبر خوانسبز آبی

زندگی زناشویی شترمرغی
 شتر مرغ در ۲ – ۴ سالگی از نظر جنسی به بلوغ می رسد . تولید مثل در شتر مرغ ها وابسته به نور است و با افزایش طول روز فصل تولید مثل آغاز می شود. اندازه ی بیضه های شتر مرغ در طول فصل تولید مثل ممکن است تا ۴ برابر افزایش یابد . پرنده های نر در خارج از فصل تولید مثل اسپرم تولید نمی کنند و تولید اسپرم که تحت کنترل هورمون FSH می باشد در این فصل اتفاق می افتد .
ادامه مطلب...