• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست
فصل آموختن چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
داستان و حكايت - یادداشت
22 مهر 1386 ساعت 01:00
تعليمهرگاه در وقت گذار از كوچه و بازار شهر با بر و بچه‏ هاى جوانى كه از صبح تا به شب ميان خانه و مدرسه و دانشگاه پرسه مى‏زنند روبرو مى‏ شوم دلم مى‏ گيرد، البته منظورم جوانان رها و يله و سرگردان خيابانهاى تهران و ساير شهرها نيستند، بلكه، همان نوجوانان و جوانان خوب و به قول معروف سر به راهى است كه به جاى علافى و خوش‏باشى خودشان را به پرسه ‏زدن ميان كوچه ‏هاى هفت توى كامپيوتر، موسيقى و حتى معاملات سياسى و كلاسهاى كنكور مشغول كرده‏ اند . آنهايى كه كمتر خانواده ‏اى از آينده آنها بيمناكند وگرنه تكليف دسته اول كه روشن است. قربانيان گرفتار در دام بلا و ابتلاء زندگى مدرن و شهرى حسابى جدا دارند و گفت‏ وگو درباره آنان نيز بحثى است مجزا . بله؛
ادامه مطلب...
 
اين فرشته راستش خود تويي چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
شعر و ادب - شعر
19 مهر 1386 ساعت 02:38
فرشتهاين فرشته ساده است و خط خطي ست/ سر به زير و يك كمي خجالتي ست/ بوي سيب مي دهد ‏‏، لباس او /دامنش حرير سبز و صورتي ست/ گوشواره هايش از ستاره است/ تاجش از شهاب سنگ قيمتي ست/ سرمه هاي نقطه چين چشم هاش
ادامه مطلب...
 
نقطه رنگ‌ پریده آبی (+فيلم) چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 6
چند رسانه ای - فیلم
18 مهر 1386 ساعت 04:45
 «نقطه رنگ‌پریده آبی» ، نام کتابی است که به وسیله دانشمند مشهور آمریکایی -کارل ساگان- با الهام از همین عکس ، نوشته شده است.
در سال 2001 سایت space.com ، این عکس را به عنوان یکی از 10 عکس برتر علمی گرفته شده از فضا ، انتخاب کرد.
ادامه مطلب...
 
شاهزاده اي بر بال پرنده چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
مقالات - مقالات
17 مهر 1386 ساعت 04:45
مهدي(عج)حضرت امام حسن عسکری عله السلام:
« احمِلهُ واحفَظهٌ وَرُدّهُ إلینا فی کُلّ أربَعینَ یَوماً .»
« او را سوار کن و محافظت نما و هر چهل روز یکبار به سوی ما باز گردان. »
شگفتا! چگونه مولودی است این ماه پاره ، لحظه ای افتاده بر فرش خاک مناجات کنان ، و ساعتی دیگر در عرش افلاک با قدسیان، دمی در دامان پدر با او در صحبت و راز و زمانی در پرده سرای عرش برمعبود درراز ونیاز .
ادامه مطلب...
 
آزمون خودشناسي چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
مقالات - مقالات
16 مهر 1386 ساعت 00:50
خويشتن‏ شناسى يكى از سفارشات معصومين، عليهم‏ السلام، است و هر كه معرفتش به خود بيشتر باشد خدا را نيز بهتر خواهد شناخت. براى آنكه خودمان را بشناسيم بايد درنگ و تاملى دوباره در اعتقاد و رفتارمان داشته باشيم و به حساب نفسمان برسيم . پاسخگويى به سؤالات زير مى‏تواند به شما در اين حسابرسى كمك كند.
هر عبارت را بخوانيد، اگر مضمون آن در مورد شما صحيح بود در پرانتز مقابل آن كلمه بله، اگر صحيح نبود كلمه خير واگرتاحدى مصداق داشت‏ كلمه تقريبا را بنويسيد .
ادامه مطلب...
 
نمايشگاه قرآن چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
خبر - خبر
12 مهر 1386 ساعت 02:17
 پانزدهمين دوره نمايشگاه بين المللي قرآن با صدها غرفه و يك دنيا هياهو از ابتداي ماه مبارك رمضان آغاز شده است.
بخش هاي فروش نمايشگاه انواع نرم افزارها و سي دي هاي مذهبي و انواع و اقسام تابلوهاي قرآني و كتاب هاي مذهبي و ادعيه و قرآن را شامل مي شود.
بخش نمايش شامل انواع و اقسام قرآن به هر زباني كه به ذهنتان خطور كند و تابلوهاي هنري و عكس و كاريكاتور مي باشد.
بخش كارگاه هاي هنري، خطاطي، نقاشي، معرق، سفالگري، بافت تابلو فرش و شيرمرغ و جان آدميزاد را شامل مي شود و هر زمان كه در آن قدم بگذاريد هنرمندان را در حال فعاليت خواهيد ديد.
ادامه مطلب...
 
اندازه‌های جهان هستی چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
مقالات - مقالات
04 مهر 1386 ساعت 03:26
کهکشانبرای نور، فاصله 380 هزار کیلومتری ماه تا زمین کمی بیش از یک ثانیه است. این زمان برای مسیر 150 میلیون کیلومتری خورشید تا زمین، نزدیک 8 دقیقه است. فاصله خورشید تا نپتون، دورترین سیاره سامانه خورشیدی، 4.5 میلیارد کیلومتر است که این فاصله برای نور چهار ساعت می‌شود. اما در کیهان‌شناسی فاصله‌ها چنان بزرگند که سال نوری برای اندازه‌گیری مسافت به کار می‌رود.
ادامه مطلب...
 
کدام عضو درد را حس می کند چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
سبزآبی - شگفتی های زمین
04 مهر 1386 ساعت 02:26
آتشدر صفحه Scienceleadsto Islam با این مطلب روبرو می شوید که:
«مردم فكر مى‏ كنند كل بدن انسان حساس به درد است، اما علم آناتومى بيان مى ‏دارد كه اينچنين نيست . اين علم كشف كرده است كه فقط پوست در اين مورد نگهبان بدن محسوب مى‏شود . چنانچه اگر سوزنى را داخل پوست فرو ببريم فقط تا وقتى كه از پوست عبور مى‏ كند، احساس درد منتقل مى‏شود و هنگامى‏كه به گوشت داخل بدن مى‏رسد، گوشت هيچ‏گونه علائم دردى ارسال نمى‏ كند ...»
ادامه مطلب...
 
نيايش چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
شعر و ادب - مناجات
03 مهر 1386 ساعت 01:36
نيايشخدا جان؛
آن قدر کوچکم و آن قدر بزرگی که شاید اگر جای تو بودم مخلوق به این خردی را هرگز نگاه هم نمی کردم. ولی تو آن خدایی که به یک کرم که در اعماق اقیانوس است، در سنگ ، روزی می دهی. پس چطور می شود تصور کرد که تو بنده ای مثل من را، هر چند کوچک، هر چند گناه کار، به حساب نیاوری؟ تو آن خدایی که وقتی راهیم می کردی گفتی :
ادامه مطلب...
 
با ديگران چه كرده‏ ايم؟ چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
داستان و حكايت - یادداشت
01 مهر 1386 ساعت 02:25
عدالتخوب مى ‏دانم كه تو هم مثل بقيه برو بچه‏ هاى خوب و صميمى اين سرزمين بزرگ شب و روز، در كوچه و خيابان و بالاخره وقت و بى‏ وقت‏ شاهد و ناظر گلايه‏ ها، شكايت‏ها، نگرانى‏ها و دلواپسى‏ هاى اين مردم هستى كه در انتظار فردايى متفاوت و البته بهتر با هم گفتگو مى‏ كنند، فرياد برمى‏ آورند و عملكرد بسيارى از مقامات و مسؤولان را به نقد مى‏ كشند و گاه از اينكه برخى اعمال و رفتار آنها را دور از شان مسلمانى و ايرانى مى ‏بينند سخت در رنجند.
ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 191 192 193 بعد > پایان >>

صفحه 5761 - 5788 از 5788

 

مستور

آخرین نظرات

فروشگاه اینترنتی

 

همسايه‌ها


  

خبر خوانسبز آبی

سوسک‌های قرآن خوان
حشرات کامل olivieri P. که نام محلّی آن در ایران «قرآن خوانک» است، در حدود 30 تا 40 میلی متر طول دارند و پهنای بدن آن در عریض ترین قسمت تا 20 میلی متر می رسد . شاخک هایشان ده مفصلی است که در حشره نر 7 مفصل و در حشره ماده 5 مفصل به صورت ورقه ای (Lameli Form  ) در آمده است .
ادامه مطلب...