• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست
به باد می نگرم... چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
شعر و ادب - مناجات
24 مهر 1386 ساعت 05:39
 چشمهایم را می بندم و می گویم کجایی؟ چرا نمی بینمت؟ دست روی دست می گذاریم و با امیدواری می گوییم الان همه چیز درست می شود. به آتش جهنمی که برای خود ساخته ایم فوت می کنیم و می گوییم چرا نسیمی از بهشت نمی وزد؟! می نشینیم و چشم می دوزیم و لبخند احمقانه ای روی لبهای ساده لوحمان نقش میبندد. به خودمان اشاره ای می کنیم و می گوییم من حتما بهترین دوستش هستم! ماه رمضان شیطان را از غل و زنجیر آزاد می کنیم تا تقصیر گناهمان را گردنش بیندازیم. شبهای قدر را گریه می کنیم...
ادامه مطلب...
 
اشتباه سهوی یا عمدی چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
مقالات - استعمار
22 مهر 1386 ساعت 04:55

قبه الصخرهدر بیت المقدس به نام قبه الصخره در کنار مسجدالاقصی قرار دارد. قبه الصخره بنایی دارای قائده ی 8 وجهی و گنبدی طلایی رنگ  که به نماد فلسطین بدل شده است, عموما به جای مسجد الاقصی اشتباه گرفته می شود, حال آنکه مسجدالاقصی بر مبنای نص صریح قرآن کریم جایگاه معراج حضرت پیامبر (ص) و نخستین قبله ی مسلمانان است و هرگاه سخنی از آن به میان می آید تصویر قبه الصخره نمایش داده می شود. شاید دلیل این اشتباه نزدیکی این دو بنا به یکدیگر باشد اما به نظر می رسد در ورای این اشتباه ساده مساله ی مهمتری وجود داشته باشد.

ادامه مطلب...
 
فصل آموختن چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
داستان و حكايت - یادداشت
22 مهر 1386 ساعت 01:00
تعليمهرگاه در وقت گذار از كوچه و بازار شهر با بر و بچه‏ هاى جوانى كه از صبح تا به شب ميان خانه و مدرسه و دانشگاه پرسه مى‏زنند روبرو مى‏ شوم دلم مى‏ گيرد، البته منظورم جوانان رها و يله و سرگردان خيابانهاى تهران و ساير شهرها نيستند، بلكه، همان نوجوانان و جوانان خوب و به قول معروف سر به راهى است كه به جاى علافى و خوش‏باشى خودشان را به پرسه ‏زدن ميان كوچه ‏هاى هفت توى كامپيوتر، موسيقى و حتى معاملات سياسى و كلاسهاى كنكور مشغول كرده‏ اند . آنهايى كه كمتر خانواده ‏اى از آينده آنها بيمناكند وگرنه تكليف دسته اول كه روشن است. قربانيان گرفتار در دام بلا و ابتلاء زندگى مدرن و شهرى حسابى جدا دارند و گفت‏ وگو درباره آنان نيز بحثى است مجزا . بله؛
ادامه مطلب...
 
اين فرشته راستش خود تويي چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
شعر و ادب - شعر
19 مهر 1386 ساعت 02:38
فرشتهاين فرشته ساده است و خط خطي ست/ سر به زير و يك كمي خجالتي ست/ بوي سيب مي دهد ‏‏، لباس او /دامنش حرير سبز و صورتي ست/ گوشواره هايش از ستاره است/ تاجش از شهاب سنگ قيمتي ست/ سرمه هاي نقطه چين چشم هاش
ادامه مطلب...
 
نقطه رنگ‌ پریده آبی (+فيلم) چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 6
چند رسانه ای - فیلم
18 مهر 1386 ساعت 04:45
 «نقطه رنگ‌پریده آبی» ، نام کتابی است که به وسیله دانشمند مشهور آمریکایی -کارل ساگان- با الهام از همین عکس ، نوشته شده است.
در سال 2001 سایت space.com ، این عکس را به عنوان یکی از 10 عکس برتر علمی گرفته شده از فضا ، انتخاب کرد.
ادامه مطلب...
 
شاهزاده اي بر بال پرنده چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
مقالات - مقالات
17 مهر 1386 ساعت 04:45
مهدي(عج)حضرت امام حسن عسکری عله السلام:
« احمِلهُ واحفَظهٌ وَرُدّهُ إلینا فی کُلّ أربَعینَ یَوماً .»
« او را سوار کن و محافظت نما و هر چهل روز یکبار به سوی ما باز گردان. »
شگفتا! چگونه مولودی است این ماه پاره ، لحظه ای افتاده بر فرش خاک مناجات کنان ، و ساعتی دیگر در عرش افلاک با قدسیان، دمی در دامان پدر با او در صحبت و راز و زمانی در پرده سرای عرش برمعبود درراز ونیاز .
ادامه مطلب...
 
آزمون خودشناسي چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
مقالات - مقالات
16 مهر 1386 ساعت 00:50
خويشتن‏ شناسى يكى از سفارشات معصومين، عليهم‏ السلام، است و هر كه معرفتش به خود بيشتر باشد خدا را نيز بهتر خواهد شناخت. براى آنكه خودمان را بشناسيم بايد درنگ و تاملى دوباره در اعتقاد و رفتارمان داشته باشيم و به حساب نفسمان برسيم . پاسخگويى به سؤالات زير مى‏تواند به شما در اين حسابرسى كمك كند.
هر عبارت را بخوانيد، اگر مضمون آن در مورد شما صحيح بود در پرانتز مقابل آن كلمه بله، اگر صحيح نبود كلمه خير واگرتاحدى مصداق داشت‏ كلمه تقريبا را بنويسيد .
ادامه مطلب...
 
نمايشگاه قرآن چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
خبر - خبر
12 مهر 1386 ساعت 02:17
 پانزدهمين دوره نمايشگاه بين المللي قرآن با صدها غرفه و يك دنيا هياهو از ابتداي ماه مبارك رمضان آغاز شده است.
بخش هاي فروش نمايشگاه انواع نرم افزارها و سي دي هاي مذهبي و انواع و اقسام تابلوهاي قرآني و كتاب هاي مذهبي و ادعيه و قرآن را شامل مي شود.
بخش نمايش شامل انواع و اقسام قرآن به هر زباني كه به ذهنتان خطور كند و تابلوهاي هنري و عكس و كاريكاتور مي باشد.
بخش كارگاه هاي هنري، خطاطي، نقاشي، معرق، سفالگري، بافت تابلو فرش و شيرمرغ و جان آدميزاد را شامل مي شود و هر زمان كه در آن قدم بگذاريد هنرمندان را در حال فعاليت خواهيد ديد.
ادامه مطلب...
 
اندازه‌های جهان هستی چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
مقالات - مقالات
04 مهر 1386 ساعت 03:26
کهکشانبرای نور، فاصله 380 هزار کیلومتری ماه تا زمین کمی بیش از یک ثانیه است. این زمان برای مسیر 150 میلیون کیلومتری خورشید تا زمین، نزدیک 8 دقیقه است. فاصله خورشید تا نپتون، دورترین سیاره سامانه خورشیدی، 4.5 میلیارد کیلومتر است که این فاصله برای نور چهار ساعت می‌شود. اما در کیهان‌شناسی فاصله‌ها چنان بزرگند که سال نوری برای اندازه‌گیری مسافت به کار می‌رود.
ادامه مطلب...
 
کدام عضو درد را حس می کند چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
سبزآبی - شگفتی های زمین
04 مهر 1386 ساعت 02:26
آتشدر صفحه Scienceleadsto Islam با این مطلب روبرو می شوید که:
«مردم فكر مى‏ كنند كل بدن انسان حساس به درد است، اما علم آناتومى بيان مى ‏دارد كه اينچنين نيست . اين علم كشف كرده است كه فقط پوست در اين مورد نگهبان بدن محسوب مى‏شود . چنانچه اگر سوزنى را داخل پوست فرو ببريم فقط تا وقتى كه از پوست عبور مى‏ كند، احساس درد منتقل مى‏شود و هنگامى‏كه به گوشت داخل بدن مى‏رسد، گوشت هيچ‏گونه علائم دردى ارسال نمى‏ كند ...»
ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 191 192 193 194 195 196 بعد > پایان >>

صفحه 5851 - 5880 از 5880

 

مستور

آخرین نظرات

فروشگاه اینترنتی

 

همسايه‌ها


  

خبر خوانسبز آبی

شگرد سنجاقك براى فرار از خواستگارى
سنجاقک‌های ماده برای فرار از خواستگاران سمج، خود را به مردم می‌نند. «رسیم خلیفه» زیست‌شناس در «دانشگاه زوریخ» به برکه ای در دامنه‌های کوهستان آلپ رفته بود که متوجه دو سنجاقک شد که تعقیب و گریز هیجان‌انگیزی را تجربه می‌کردند. به ناگاه سنجاقک گریزان شیرجه‌ای ناگهانی زد و به زمین برخورد کرد.
ادامه مطلب...