• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست arrow گزارش
گزارش
راز تکرار عزاداری چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
01 مهر 1396 ساعت 05:37
 صد و پانزدهمین نشست  ماهانه فرهنگ مهدوی مؤسّسه فرهنگی، هنری موعود،در اولین شب از محرم  به این سؤال رایج اختصاص یافت که «چرا عزاداری محرّم همه ساله تکرار می‌گردد؟» و راز ذکر مصیبت چیست؟ سؤال را «اسماعیل شفیعی سروستانی» پاسخ دادند و علل این امر و تاثیرات فردی و اجتماعی عزاداری امام حسین(ع) را مورد بررسی قرار دادند. در ابتدای این نشست که مقارن با نخستین شب از ماه عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) شده بود، ذاکر اهل بیت(ع) حاج آقا پاک‌آئین به ذکر مصیبت پرداختند. پژوهشگر حوزه مهدویت و امام‌شناسی، سؤال مذکور را سؤالی رایج در بین جوانان دانستند که بسیاری در پاسخ به آن، پاسخ‌هایی مادّی‌گرایانه و روشن‌فکرانه داده‌اند و حتّی برخی  به این پاسخ رسیده اند که «لزومی ندارد که هر سال عزاداری کنیم!»
ادامه مطلب...
 
دو رویکرد نوین هالیوود به آخرالزّمان چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 1
28 مرداد 1396 ساعت 05:22
به لطف و عنایت خداوند، صد و چهاردهمین نشست از سلسله نشستهای موعود با موضوع «رویکرد نوین هالیوود به آخرالزّمان»، برگزار شد. استاد سعید مستغاثی، منتقد وپژوهشگرفیلم و سینما در این  نشست موعود اعلام کرد که نگرش جدیدی دربارة آخرالزّمان در سینمای هالیوود شکل گرفته است که همگام با آخرین سیاست‌های غرب در این باره است و در قالب فیلم‌هایی با سکانس‌های قابل توجه و فریب‌دهنده به خورد مخاطبان داده می‌شود. در انتهای این نشست از کتاب پژوهشی «500 پرسش و پاسخ در حوزة فرهنگ مهدوی» رونمایی شد.
ادامه مطلب...
 
ملاقات امام رضا(ع) با جوان تورنتویی چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
12 مرداد 1396 ساعت 10:00
 همه چیز از جشن میلاد شروع می‌شود
در یک شب سرد زمستانی سال 1372 وارد صحن انقلاب شدم، سرما تا عمق استخوان‌های انسان نفوذ می‌کرد و کمتر کسی در آن شرایط از خانه خود می‌زد بیرون، صحن هم به طرز کم سابقه‌ای خلوت بود، به دالانی که بین صحن انقلاب و صحن مسجد گوهرشاد وجود دارد وارد شدم، متوجه جوانی با حدود 35 سال سن شدم که چمدان مسافرتی نسبتا بزرگی در دست داشت و از یکی ـ دو نفر چیزی پرسید، ولی انگار آن‌ها نتوانستند جوابش را بدهند. به سوی من آمد و گفت: شب‌ بخیر آقا!

به زبان انگلیسی حرف می‌زد، آنهم با لهجه‌ آمریکایی رایج در کشور کانادا، وقتی به همان زبان و با خوشرویی جوابش را دادم، نفس راحتی کشید و گل از گلش شکفت. ادامه داد:
ـ ببخشید! آقای علی ‌بن موسی‌الرضا، کجا هستند؟ می‌خواهم ایشان را ببینم.
ادامه مطلب...
 
گزارش یکصد و دوازدهمین نشست از سلسله نشست های فرهنگ مهد چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
23 ارديبهشت 1396 ساعت 05:55
 مؤسّسة فرهنگی هنری موعود عصر(عج) در 21 اردیبهشت ماه 1396، همزمان با میلاد خجستة یگانه منجی عالم بشریّت، یکصد و دوازدهمین نشست از سلسله نشست‌های ماهانة خود را با برنامه‌هایی متنوّع برگزار کرد. برنامه‌هایی از قبیل : مسابقه، شعرخوانی، پخش کلیپ ومولودی خوانی .
یکی از زیبا ترین بخش های این نشست پخش فیلمی مستند درباره تشرفات مرحوم سید ابواحسن اصفهانی از زبان نواده ایشان جناب ایه الله سید محمد حسین میر سجادی بود که توسط موسسه موعود و با همراهی بنیاد دعبل خزاعی ساخته شده بود .
ادامه مطلب...
 
نمی‌خواهید بفرمائید! آدم‌های زیادی پشت خطّند! چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
12 ارديبهشت 1396 ساعت 05:39
یک دولتی هست به‌نام دولت ایران. این دولت یک وزارتی دارد به نام آموزش‌ و پرورش. یکی از وظایف مهم دولت، اشتغال‌سازی برای جوانان و وظیفه اصلی وزارت هم تربیت و آموزش بچه‌ها و نوجوان‌هاست.
سال هاست که این وزارت نیروهایش را از کنکور سراسری ‌چیده و آنها را بورس می‌کند؛ یعنی چندسال به‌آنها پول و آموزش می‌دهد تا آماده معلمی شوند.

در سال های اخیر بیکاری ویرانگری کشور را فرا گرفته‌ است؛ طوری‌که سن اشتغال جوانان از ۳۰ هم فراتر رفته‌ است. بماند که برای عده‌ای فراتر هم رفته؛ در حد عمرشان!
ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعد > پایان >>

صفحه 1 - 9 از 317

 

مستور

آخرین نظرات

فروشگاه اینترنتی

 

همسايه‌ها


  سبز آبی

زندگی زناشویی شترمرغی
 شتر مرغ در ۲ – ۴ سالگی از نظر جنسی به بلوغ می رسد . تولید مثل در شتر مرغ ها وابسته به نور است و با افزایش طول روز فصل تولید مثل آغاز می شود. اندازه ی بیضه های شتر مرغ در طول فصل تولید مثل ممکن است تا ۴ برابر افزایش یابد . پرنده های نر در خارج از فصل تولید مثل اسپرم تولید نمی کنند و تولید اسپرم که تحت کنترل هورمون FSH می باشد در این فصل اتفاق می افتد .
ادامه مطلب...