• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست arrow مقالات
مقالات


علّت دشمنی یهود با اسلام: مال اندوزی و دنیا طلبی چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
استعمار
07 اسفند 1395 ساعت 05:00
 در تاریخ بشر، ملتی در پول پرستی و مال اندوزی همچون قوم یهود دیده نشده است. آنها برای به دست آوردن مال هر راهی را پیش می گیرند؛ گرچه با شرف و حیثیت انسانی مخالف باشد. آنها برای رسیدن به این مقصود، تمام راههای مشروع و غیر مشروع را پیموده و تا حد پرستش، با حرص و آز خاص به جمع آوری مال پرداخته اند تا جایی که حضرت عیسی بن مریم به آنها فرمود: «لاَ تَعْبُدُوا رَبَّیْن، اَللهُ وَ الْمَالُ؛ دو پرودگار که عبارتند از خدا و پول را نپرستید.»(1)
ادامه مطلب...
 
تفاوت بنیادین هستی شناسی شرق و غرب چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
استعمار
04 اسفند 1395 ساعت 05:00
 تفكر موضوع ساده اي نيست. باعث كشف پاسخ سوالات اساسي است. سوالاتي از اين دست كه «از كجا آمده ام؟ آمدنم براي چه بود؟ به كجا ميروم آخر؟ ننمايي وطنم»؟ در جغرافياي فكر و باور- يا به عبارت امروزي جهان بيني- است كه قومي، از انسان، عالم و مقصد نهايي تعريف ميدهد و حتي نحوه ي رفتن را هم بيان ميكند.

شرق اسلامي به دليل آن كه براي عالم فيزيكي، كه رويه ي هستي است قايل به يك عالم ويژهي متافيزيكي و ماورايي است؛ از تفكر كمّي نگر و فيزيكي غربي جدا ميشود. اين وجه، يكي از جنبه هاي مهم تعارض بين جهان غرب و شرق است. و غرب كاملاً به اين مسئله آگاهي دارد و ميداند تفكري كه در شرق رواج دارد تفكر قلبي و بينادگرا است درحالي كه خود به اين نوع تفكر اعتقادي ندارد و ديدش مادي است، كه آن هم در گستره ي جهان محسوسات و تجربهگرايي منحصر است. به همين دليل است كه مكتب «پوزيتيويسم» ـ تجربه گرايي ـ يك مكتب ساري و جاري در غرب است؛ مخصوصاً در انگلستان. يعني تجربه گرايي اساس تفكر و نگرش انگليسي است.
ادامه مطلب...
 
علّت دشمنی یهودی با اسلام: نژاد پرستی چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
استعمار
30 بهمن 1395 ساعت 05:00
 نژاد پرستی از مهم ترین تعالیم یهود شمرده می شود؛ به گونه ای که «یهود» و «نژاد پرستی» در طول تاریخ هیچگاه از یکدیگر جدا نبوده؛ بلکه با یکدیگر پیوند عمیقی داشته اند.
این عقیده یهود که خود را نژاد برتر می دانند، بر سایر عقاید آنها مانند چتری سایه افکنده است، تا جایی که حتی آیین حضرت موسی(علیه السلام) را در نژاد خود محصور ساخته اند و اگر کسی از غیر نژاد یهود بخواهد این آیین را بپذیرد، برای آنان پذیرفتنی نیست؛ و لذا در میان ملل دیگر، تبلیغی نداشته و ندارند و آیین یهود را آیین انحصاری خویش دانسته اند. همین وضع خاص آنها سبب شده است که در انظار سایر ملل منفور شوند؛ زیرا مردم دنیا کسانی را که برای نژاد خود امتیازی قائل باشند، هرگز دوست ندارند. و ما می بینیم که اسلام با آن شدیداً مبارزه می کند؛ چون نژاد پرستی، شعبه ای از شرک است.(1)
ادامه مطلب...
 
چه کسی می‌گوید شرق و غرب با هم متفاوند؟! چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
استعمار
27 بهمن 1395 ساعت 05:00
 گفت وگو از شرق و غرب و بيان تفاوتهاي ميان اين دو منطقه، عمري دراز دارد. اين تفاوت و تمايز بيش از آن كه مربوط به موقعيت جغرافيايي و اقليمي باشد، ناظر بر تفاوت فرهنگي است. عموم كساني كه از قديم الايام از شرق و غرب ياد كردهاند متذكر تمايز جدي فرهنگي و نگرش عمومي ساكنان شرق و غرب دربارهي هستي بودهاند. از همين جا موضوع «مسئله ي شرق» مطرح شده است.
«فيثاغورث» در خاطراتش كه مربوط به قرن ششم قبل از ميلاد است و از قديميترين متون باقيمانده از يونان قديم به شمار مي آيد، ضمن نقل مشاهدات خود در ايام اسارت يا سفر به شرق ميگويد كه با زرتشت دربارهي مسايل مختلفي گفتوگو كرده اما آن دو به ديدگاهي مشترك نرسيده اند.
ادامه مطلب...
 
علّت دشمنی یهود: حسادت یهودیان به پیامبر آخرالزّمان چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
استعمار
25 بهمن 1395 ساعت 01:42
 چرا قوم یهود با مسلمانان دشمنی دارند؟ مگر میان این دو قوم چه گذشته است که این قدر اسلام مورد غضب یهود است؟ و در نهایت، دلیل دشمنی و ریشه عداوت یهود با اسلام چیست؟
در این نوشتار سعی شده است که دلایل برخورد یهود با پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله) از دیدگاه قرآن مورد تحلیل و بررسی قرار گیرد و بیان شود که چگونه این قوم با وجود آنکه سال های متمادی منتظر ظهور پیامبری در حجاز بودند؛ ولی بعد از بعثت پیامبر(ص) به مخالفت و دشمنی با ایشان پرداختند و با کارشکنی های فراوان، با گسترش اسلام مقابله کردند، تا جایی که خداوند در قرآن، آنها را هم ردیف مشرکان، و دشمن ترین مردم نسبت به مسلمانان، معرفی می کند؟
ادامه مطلب...
 
بانوی بهشت سرشت چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
امامت و تاریخ امامت
23 بهمن 1395 ساعت 01:42
همین که در میان پیشوایان معصوم ما، تنها یک بانو وجود دارد که همردیف و هم تراز با آنان در جایگاه عصمت و علم ایستاده است، کافی است تا در خودمان اندیشه کنیم که جایگاه آن بانو تا به کجاست؟ بانویی که امام حسن عسکری(علیه السلام، پیشوای یازدهم دربارة ایشان فرمودند: «ما حجّت‌های خداوند بر مردمیم و فاطمه(سلام الله علیها) حجّت بر ماست.»(1) گویی که گفته باشند که راه و روش آن دخت دردانهی رسول خدا(ص)، تنها راه و الگویی است که برای پیشوایان معصوم قابل تصور است. بانویی که به «امالائمه» ملقب شده است و حضرت مهدی موعود(عج) دربارهشان فرمودند: «دختر رسول خدا(ص) اسوه‌ی نیکی برای من است.»(2)
ادامه مطلب...
 
منجی به روایت تورات چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
سایر ادیان
18 بهمن 1395 ساعت 05:00
 آنچه در بشارتهای چند تن دیگر از پیامبران بزرگوار بین اسرائیل، پر رنگ و مهم به چشم می خورد اشاراتی است که به تحولات خاور میانه خصوصا سرزمین فلسطین می پردازد. از آنجائیکه در ادبیات دینی یهود از مساله بازسازی و آبادانی معبد هیکل سلیمان، به عنوان یکی از نکته های اساسی مقارن با ظهور منجی یاد می شود، برخی از پیشگوئیها و روایتگری هایی که از این پیامبر الهی به جای مانده اشاره به احیای مجدد این بنای مقدس یهود و بازسازی معبد سلیمان دارد. ذکر این مساله خالی از لطف نیست که بر اساس روایات وارد شده در ادیان الهی، جغرافیای بیت المقدس، خصوصا شهر قدس، نقشی بارز را در رویدادهای آخرالزمانی و به خصوص امر ظهور ایفا می کند. چنانکه روایتگری تاریخ قوم یهود از محل ظهور ماشیح ( منجی موعود در دین یهود) و پیروزی درنبرد پایانی جهان در تپه هرمجدون(آرماگدون) و اتفاقات دیگری از این دست، تماما بر روی نقطه جعرافیایی بیت المقدس تمرکز دارد. با این همه در این مقال بر آنیم تا با روایتگری دوتن از انبیاء یهود، ابعادی دیگر از این مقوله را مورد بررسی قرار دهیم.
ادامه مطلب...
 
نگران این موضوع نیستی؟! چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
وظایف منتظران
17 بهمن 1395 ساعت 05:00
 چگونه می‌توان فهمید که پس از ظهور امام زمان(عجل الله تعالی فرجه)، ما در مقابل ایشان جبهه می‌گیریم یا سر تسلیم فرود می‌آوریم؟ گونه می‌توان علاوه بر تسلیم در برابر حضرت به ایشان نیز محبّت داشته باشیم و با علاقه دستورهای وی را طاعت کنیم. گونه می‌توان آن‌قدر طبق رضایت خاطر حضرت عمل کرد که در زمره اصحاب خاص ایشان شد؟ دوستیم یا دشمن؟!

در این جا مناسب است نکته مهمی ذکر شود و آن این‌که قوم یهود براساس آنچه در تورات آمده بود، از بعثت‌ پیامبری در آخرالزمان مطّلع بودند که خواهد آمد و با ظلم و شرک مبارزه می‌کند و عدالت و یکتا پرستی را حاکم کرده، مظلومان و ستمدیدگان را از چنگال خونین بی‌عدالتی مستبدان و ستم پیشگان تاریخ می‌رهاند. عشق و محبّت به چنین موعودی کار یهود را بدان جا رسانید که قرآن کریم می‌فرماید: (اَلَّذینَ آتَینا هُمُ الکتابَ یَعرفونَهُ کَما یَعْرِفون اَبنائَهُم)(1) آنان پیامبر موعود را همانند فرزندان خود می‌شناختند و تمام علائم و نشانه‌های جسمانی و برنامه‌های او را در ابعاد مختلف می‌دانستند.
ادامه مطلب...
 
ارتداد در ادیان ابراهیمی چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
سایر ادیان
16 بهمن 1395 ساعت 05:00
 ارتداد در تمام ادیان و آیین هایی که در گذشته وجود داشته ودارد با توجه به خواسته ها و ادله هایی مورد پذیرش بوده ودر برخی مواقع نیز اجرا شده است.

در دین یهود و مسیحیت وآیین زرتشتی این حکم اعمال می شده وهرکدام از آن ها برای این حکم ، دلایلی را بیان کرده اند مثلا خالص بودن نژاد یهودیان از دلایلی است که یهودیان در خصوص این قانون داشته اند.
در این مبحث اشاره ای گذرا به حکم ارتداد در ادیان یهود،مسیحیت وزرتشت می کنیم.
ادامه مطلب...
 
چرا حضرت زینب(س) را «عقیله» می‌خوانند؟ چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
امامت و تاریخ امامت
14 بهمن 1395 ساعت 10:00

درباره القاب بانوي كربلا زينب كبري ـ سلام الله عليها ـ بايد گفت كه عقيله زني را گويند كه در ميان خويشانش كريمه و گرامي بوده و درخانه‌اش عزيز و ارجمند باشد.(1)كرامت و بزرگواري زينب ـ سلام الله عليها ـ براي تمامي انسانها ثابت شده است. كافي است تاريخ عاشورا را از ذهن خود بگذرانيم و زينب را در برابر آن مصايب تنها ببينيم و عملكرد او را با وجود اين همه مصايب و تأثيرش را در حفظ اسلام بفهميم عقيله بودن آن بانوي با عصمت براي ما به راحتي قابل فهم و درك است. آن حضرت را، عقيله بني هاشم و عقيلة ‌الطالبين(2) و عقيلة القريش و عقيلة النساء نيز لقب داده‌اند. از آن جا كه اكثر منابع تاريخي اين لقب را به حضرت زينب نوشته‌اند، از متون قديمي تا عصر حاضر اين لقب به آن بانوي مخدره اطلاق شده.(3) و در منابع معتبر شيعه و سني آمده است.
ادامه مطلب...
 
فرشتگان سپید پوش چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
اجتماعی
14 بهمن 1395 ساعت 10:00
پرستار، عجب واژه آشنایی است. کلمه ای که ناخودآگاه هر شنونده ای را به یاد آرامش پس از توفان، و به یاد شخصی می اندازد که در لحظات سختی، ناراحتی و ساعتی که به کمک نیاز داریم، یاری رسان ماست. انسان های بی ادعایی که به معنای واقعی کلمه، خالصانه کار می کنند و تمام تلاش خود را معطوف می سازند تا بیماران، دوران نقاهت خود را به آرامی سپری کنند.
این واژه، آدمی را به یاد مفاهیم دیگری هم می اندازد. یاد شب بیداری و یاد مردان و زنان سپیدپوشی که لحظه ای لبخند از سیمایشان دور نمی شود. در این مطلب به تاریخچه‌ای کوتاه از پرستاران تاریخ می‌پردازیم.
ادامه مطلب...
 
آیا من هم نوموفیا دارم؟ چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 1
فرهنگ و رسانه
10 بهمن 1395 ساعت 05:00
اگر به شما بگویند قرار است تلفن همراه تان به مدت یک هفته در یک محفظه امن نگهداری شود و شما حق نگاه کردن و لمس کردن آن را ندارید، چه عکس العملی نشان می دهید؟ دانه های عرق روی پیشانی تان می نشیند؟ لب هایتان می لرزد؟ یا این که نمی دانید چه عکس العملی انجام دهید؟
اگر جواب شما مثبت است احتمالا نوموفوبیا دارید. ترس جدا شدن از تلفن همراه بیماری است که در علم روانشناسی نوموفوبیا نامیده می شود و به معنی ترس از بدون موبایل بودن است.
ادامه مطلب...
 
نقد بخشی از روزگار چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
غیبت صغرا و کبرا
26 دی 1395 ساعت 05:00
 اهالی کتاب های دینی و مطالعات مذهبی با کتاب «روزگار رهائی»، آشنا هستند، کامل سلیمان روزنامه نگار لبنانی تلاش پسندیده ای می کند و این کتاب را به زبان عربی و جناب حجه الاسلام علی اکبر مهدی پور، نیز با تلاش ارزنده خود کتاب را در دوجلد ترجمه می کنند، تلاش مترجم در افزودن فهرست های متعدد، راهنمای خوانندگان می شود، این کتاب در سال 1371 توسط انتشارات آفاق تهران انتشار یافت.
ادامه مطلب...
 
آرمگدون چیست؟ چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
فرهنگ و رسانه
25 دی 1395 ساعت 05:00
 كلمه آرماگدون(Armageddon) یا هرمجدّون واژه ایست یونانی که از ترکیب دو کلمه «هر» به معنی تپه یا کوه و «مجدّون» به معنی بلند ، مشرف و یا شریفان تشکیل شده است.
در اصل این واژه نام منطقه ای است در ۲۰ مایلی جنوب شرقی بندر حیفا در شمال فلسطین اشغالی واقع شده و در طول تاریخ ، شهری استراتژیك بوده است.در عهد قدیم کتاب مقدس نیز چندین بار به نبردهای رخ داده در این محل اشاره شده است.
از سوی دیگر این کلمه در واژه نامه های آمریكایی مانند فرهنگ وِبستِر به معنی نبرد نهایی حق و باطل در آخرالزمان است .
ادامه مطلب...
 
بازار خودفروشی از آن سوی دیگر است! چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 1
اخلاق فردی و اجتماعی
24 دی 1395 ساعت 05:00

 خداوند از عزازیل که استاد ملائک، عزیز خدا و دارای عبادت‏های 6000ساله بود، خواست به موجودی که از جنس خاک و به ظاهر پایین ‏تر از جنس آتش آفریده شده است، سجده کند؛ به موجودی که قرار است جای عزازیل را بگیرد و معلّم ملائک بشود، در حالی که هنوز در برابر خداوند یک سجده هم نکرده است.شیطان ابتدا گفت: «خدایا مرا از سجده آدم عفو فرما! خدایا هرچه بخواهی، تو را عبادت می‏کنم؛ چنان عبادتی که حتی پیامبران مُرسل از عهده‏اش برنیایند. فقط از من نخواه که بر آدم سجده کنم!

 

ادامه مطلب...
 
لیمو عمانی غذا را نخورید! چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
اخلاق فردی و اجتماعی
19 دی 1395 ساعت 05:00

 لیمو عمانی در غذا همانند اسفنج عملکرده و مواد زائد و مضر غذای در حال طبخ را به خود جذب می‌کند.

لیمو عمانی در واقع به عنوان طعم دهنده‌ طبیعی و مصلح به غذاها مخصوصا خورش ها افزوده می‌شود تا در هضم غذا و جذب بهتر مواد مغذی در بدن کمک کند اما این ماده همانند اسفنج عمل کرده و مواد زائد و مضر غذای در حال طبخ را به خود جذب می‌کند.
ادامه مطلب...
 
سپتامبرهای شیراز: ایران هراسی+ یهودی‌دوستی چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
فرهنگ و رسانه
18 دی 1395 ساعت 05:00
 سپتامبرهای شیراز The Septembers of Shiraz عنوان رمانی است که دالیا سافر در سال ۱۳۸۷ شمسی به زبان انگلیسی نوشته‌است. سافر نویسنده تازه کاری است که در سال ۱۳۵۱ شمسی در یک خانواده متعصب یهودی در شیراز متولد شد و پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۳۶۱ شمسی (۱۹۸۲میلادی) هنگامی که ده ساله بوده به همراه خانواده‌اش به آمریکا پناهنده می‌شود. او در دانشگاه نیویورک در رشته ادبیات فرانسه تحصیل کرد و «سپتامبرهای شیراز» نخستین رمان اوست که در سال ۲۰۰۷ به وسیلۀ انتشارات هارپر در آمریکا منتشر شد. این رمان همچون نمونه های مشابه خود در عین ضعف ساختاری و تناقضات آشکار، به‌خاطر ماهیت ضداسلامی و ضدایرانی‌اش مورد توجه رسانه‌های خارجی معاند و ضدانقلاب قرار گرفت.
ادامه مطلب...
 
انوار امام در آفاق جهان چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
امامت و تاریخ امامت
17 دی 1395 ساعت 15:00
خلفای عباسی برای جلوگیری از نفوذ امامان معصوم(ع) در میان مسلمانان، از هرفرصت و وسیله ای سود جستند. اِعمال فشار و محدودیت کم سابقه، مهم ترین حربه آنان بود. این فشارها بعد از شهادت امام رضا(ع) در عصر امام جواد، امام هادی و امام عسکری(ع) به اوج خود رسید. از آنجایی که شنیده بودند «مهدی موعود(ع) » که طومار حکومت ستمگران را در هم خواهد پیچید و حکومت عدل جهانی تشکیل خواهد داد، از نسل حضرت عسکری(ع) است، آن حضرت را بیشتر در تحت مراقبت و محدودیت قرار داده بودند؛ به طوری که امام یازدهم در میان سایر ائمّه اطهار(ع) از کوتاه ترین زمان برای امامت و رهبری شیعیان برخوردار بوده است.
ادامه مطلب...
 
زیر سایه‌ی اسلام‌هراسی در هالیوود چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
فرهنگ و رسانه
15 دی 1395 ساعت 05:00
 «زیر سایه» عنوان جدیدترین محصول سینمای غرب است که با رویکرد ایران ستیزی، چندی پیش اکران عمومی شد. این فیلم قرار است نماینده کشور انگلستان در اسکار ۲۰۱۷ باشد. در این اثر سینمایی همانند دیگر فیلم های ایران ستیزانه سینمای غرب، تمام بخش های جامعه ایرانی مورد هجمه قرار می گیرد. یعنی علاوه بر حکومت یا آموزه های اسلامی رفتار و فرهنگ مردم ایران نیز در این فیلم مورد انتقاد سازندگان است.
ادامه مطلب...
 
شروع سال و مبدأ تاریخ مسیحیان چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
فرهنگ و رسانه
14 دی 1395 ساعت 05:00
 بر اساس سنتي ديرينه، مسيحيان ابتداي سال را اول ژانويه مي‌دانند. (همانگونه كه ما ايرانيان ابتداي سال خود را روز اول فروردين مي‌دانيم و اعراب ابتداي سال خود را ماه محرم مي‌دانند) و شروع سال، غير از مبدأ سال است. مبدا تاريخ نزد مسيحيان تولد حضرت عيسي مسيح است(ع) كه اتفاقا در روز 25ماه دسامبر واقع شده يعني يك هفته مانده به تحويل سال (همانگونه كه مبدا تاريخ شمسي ما ايرانيان و سال‌هاي قمري: 12ربيع الاول مصادف با هجرت پيامبر از مكه به مدينه است اما ابتداي سال، فروردين ماه در سال شمسي و محرم در ماه‌هاي قمري است). در صورت تمايل به كسب اطلاعات بيشتر مي‌توانيد به نكات ذيل نيز توجه فرماييد.
ادامه مطلب...
 
سایر مطالب...
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعد > پایان >>

صفحه 1 - 50 از 2846

 

مستور

آخرین نظرات

بیعت با شیطان

فروشگاه اینترنتی

 

آخرالزمان

 

همسايه‌ها


  سبز آبی

ادویه‌ای که هم می‌کشد و هم زنده می‌کند!
جوز هندی سال های سال است که به خاطر فواید دارویی و نیز طعم و عطر دلپذیرش مورد استفاده قرار دارد. افزودن دانه جوز هندی به برنامه غذایی فواید زیادی دارد از جمله افزایش فیبر و مواد معدنی غذا. اما به یاد داشته باشید که مصرف بیش از حد توصیه شده جوز هندی عوارض جانبی ایجاد می کند.
ادامه مطلب...