• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست arrow مقالات
مقالات


تحول علمی اهالی دولت کریمه چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
پس از ظهور
01 خرداد 1395 ساعت 06:34
اگر چند سال پیش که هنوز وسایل الکترونیکی جدید مانند موبایل و تبلت و... به بازار نیامده بود، کسی به ما می گفت که می توانید با افرادی در کشورهای دیگر به راحتی تماس تصویری داشته باشید، احتمالاً به او می خندیدم و در دلمان می گفتیم بنده ی خدا توهم زده است. اما امروزه به راحتی این موضوع برایمان ملموس است. حالا اگر کسی به شما بگوید که این همه پیشرفت علمی بشر فقط دو واحد از بیست و هفت واحد علم موجود در جهان است، چه می گویید؟. بد نیست بدانید که آن بیست و پنج واحد باقیمانده از علم در زمان حکومت و ظهور حضرت مهدی(ع) ظاهر خواهد شد. حتماً دنیای شگفتی در پیش روی ماست!
ادامه مطلب...
 
مُهر مِهر: برای ظهور دعا کنید چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
غیبت صغرا و کبرا
01 خرداد 1395 ساعت 06:28
توقیع مبارک حضرت صاحب الامر ـ ارواحنا له الفداء ـ به افتخار اسحاق بن یعقوب
 اسحاق بن یعقوب می‌گوید: در مورد برخی از مسائل که برای من مشکل شده بود توسط جناب محمدبن عثمان ـ که خدا از او و پدرش راضی باد ـ [نایب خاص حضرت بقیةالله، عجل‌الله تعالی فرجه الشریف در زمان غیبت صغری] عریضه‌ای به پیشگاه مقدس آن حضرت(ع) تقدیم داشتم که جوابی از ناحیة مقدسه بدین شرح واصل شد.
ادامه مطلب...
 
حیوانات عصر ظهور، رامِ رام چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
پس از ظهور
01 خرداد 1395 ساعت 06:26
چند روز پیش بود که در فضای مجازی فیلم پلنگی را دیدم که به جای خوردن بچه آهو داشت از آن مراقبت می کرد. دیدن چنین منظره ای در این زمانه باعث شگفتی انسان هامی شود و افراد لایک های زیادی را نثار این فیلم و عملکرد این حیوان می کنند. اما بد نیست بدانید که روزگاری از راه می رسد که دیدن چنین چیزی دیگر عجیب نیست و اهلی و آرام بودن حیوانات عادی خواهد بود.
ادامه مطلب...
 
آدمی دیگر بباید ساخت چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
پس از ظهور
01 خرداد 1395 ساعت 06:25
نه سلامی و نه علیکی، انسانها همه با هم غریبه اند و تلاشی هم برای آشنایی نیست. به فرض که آشنایی ای هم پیش بیاید آنقدر خودخواهانه و منفعت طلبانه هست که ترجیح می دهی قیدش را بزنی و سرت را در همان لاک تنهایی فرو بری.
ادامه مطلب...
 
دین فراموش شده چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
پس از ظهور
01 خرداد 1395 ساعت 06:21
این روزها چقدر امثال این جمله را می شنوید: « مردم دین و ایمانشان را از دست داده اند»، « فلانی به دین جدیدی ایمان آورده است»، « امام زمان(ع) با خودشان دین جدید می آورند» و ... . شاید یکی از علل اهمیت دین، ایجاد اشتراک و اتحاد میان انسان ها باشد اما به هر حال دین و دستورات الهی انقدر مهم بوده است که خداوند عالم در طول تاریخ پیامبران و امامان زیادی را برای ترویج آن انتخاب کرده است. اما دین هم در گذر زمان مانند سایر مسائل دچار تغییر و تحول شده است. یکی از مهم ترین اصلاحاتی که در حکومت حضرت مهدی(ع) رخ خواهد داد، ارائه دین حقیقی و درستی است که فراموش شده است. در زمان حضرت مهدی(ع) در واقع اصل و حقیقت مسائل و دستورات الهی توسط ایشان آشکار می شود.
ادامه مطلب...
 
افسار نفس را بگیر چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
امامت و تاریخ امامت
28 ارديبهشت 1395 ساعت 19:20
از بيان خداوند سود گيريد و از موعظه هاى الهى پند پذيريد و نصيحت خدا را قبول كنيد، كه خداوند با آيات روشنش راه عذر را بر شما بسته و حجّتش را بر شما تمام كرده است. و از اعمال آنچه فرموده، تا محبوبش را انجام دهيد و منفورش را ترك نماييد، رسول خدا ـ صلّى اللّه عليه وآله ـ مكرّر مى فرمود:
ادامه مطلب...
 
بر رسول(ص) چه گذشت: صلح حدیبیه2 چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
تاریخ پیامبران
26 ارديبهشت 1395 ساعت 20:15
 پس از بیعت رسول خدا(ص) با مسلمانان برای مقابله با قریشیان، با شنیدن خبرکشته شدن عثمان، خبر رسید که عثمان به قتل نرسیده و زنده است و در دست مشرکین زندانی شده است.
ادامه مطلب...
 
یکتایی امیر(ع): در تدبیر امور چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
امامت و تاریخ امامت
26 ارديبهشت 1395 ساعت 13:59
 اگر کاری را به تو می‌سپارم مولا، دلم قرص قرص است که حاجت‌روا می‌شوم. نه فقط برای آنکه تو دست بخشنده‌ی پروردگاری بر سر بندگان؛(1) نه فقط برای آنکه تو بابای خاکیانی، ای حضرت ابوتراب!(2) نه فقط برای آنکه تو برترین وصیّ و محبوب خداوندگاری؛ بلکه از آن رو که می‌دانم پروردگار عالم و آدم، اداره‌ی امور را به دست پر قدرت تو سپرده است؛ ای آنکه خود، خویشتن را چنین خواندی: «منم مدّبر الامور»!(3)
ادامه مطلب...
 
تربیت فرزندان از نگاه امام حسین(ع) چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
اخلاق فردی و اجتماعی
21 ارديبهشت 1395 ساعت 04:32
 ما در دبیرستان معلمی داشتیم که همیشه به ما می گفت: تربیت فرزند از قبل از ازدواجتان شروع می شود و این جمله اش یا دانش آموزان را به تعجب وامی داشت و یا به خنده. ایشان می گفتند تا شما خودتان را درست نکنید، نمی توانید در آینده یک انسان دیگر را تربیت کنید. کسی که در جوانی خودش دست به هر کاری می زند، مطمئناً فردا نمی تواند به بچه اش بگوید فلان کار را نکن، زشت است و .... .
ادامه مطلب...
 
پیشوایان تاریکی: «قرآنِ ناطق» فروشان چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
تاریخ پیامبران
16 ارديبهشت 1395 ساعت 19:51
 شده بودند همچون قوم نوح نبی(علی نبینا و آله و علیه السلام). انگشت در گوش‌ها فرو برده و در لباس‌های نادانی فرو رفته بودند.(1) نمی‌خواستند بشنوند. نمی‌خواستند ببینند. نمی‌خواستند بفهمند. «قلب‌هایی داشتند که بصیرتی در آن نبود و چشم‌هایی که با آن نمی‌دیدند و گوش‌هایی که با آن نمی‌شنیدند؛ آنها همچون چهارپایان بودند؛ بلکه فرومایه‌تر.»(2)
ادامه مطلب...
 
پیشوایان نور: حضرت قرآن چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
تاریخ پیامبران
16 ارديبهشت 1395 ساعت 19:49
 میانه‌ی میدان، غبار و خاک بلند شده بود و فرو نمی‌نشست. در میان گرد و خاک‌ها، نعره‌های جنگاوران بلند می‌شد و در مقابل، بیرق‌ها و عَلَم‌های قبایل بر زمین می‌افتاد. گویی کسی داسی بزرگ و طلایی در دست گرفته بود و علف‌های هرز را از ریشه از جا می‌کند. «مالک اشتر» در راست میدان‌گاه ایستاده بود و «ابن‌عبّاس» در چپ و جنگاور خیبر، امیرمؤمنان علی(علیه السلام) در قلب میدان.(1) با چنین فرماندهانی، کسی یارای ایستادگی نداشت. حتّی خورشید هم از وحشت جنگاوری‌شان، چهره پوشانده بود.(2)
ادامه مطلب...
 
حرف حساب: در خانه اگر کس است یک حرف بس است چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
اخلاق فردی و اجتماعی
16 ارديبهشت 1395 ساعت 19:13
مرحوم آیت الله بهجت روزی تعریف می کرد:
«گفتم كه الف. گفت دیگر؟ گفتم هیچ، در خانه اگر كس است، یك حرف بس است.
بارها گفتهام و بار دیگر میگویم، كسی كه بداند هر كه خدا را یاد كند، خدا همنشین اوست، احتیاج به هیچ وعظی ندارد، میداند چه باید بكند، میداند كه آنچه را كه می داند، باید انجام دهد و در آنچه كه نمیداند، باید احتیاط كند.»
ادامه مطلب...
 
علی(ع) از بعثت می گوید چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
تاریخ پیامبران
15 ارديبهشت 1395 ساعت 16:50
 بعثت رسول خدا(ص) سر منشا تغییرات و تحولات زیادی در زندگی بشر بود. اهمیت این مسئله تا آنجاست که ائمه(ع) در ابن باره سخن گفته اند و به توضیح در مورد اوضاع گذشته مردم و تغییراتشان پس از بعثت حضرت محمد(ص) پرداخته اند.
ادامه مطلب...
 
یکتایی امیر(ع): در طهارت و طهوری چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
امامت و تاریخ امامت
07 ارديبهشت 1395 ساعت 20:01
 ناپاکی و پلیدی از تو می‌گریزد مولا! همچون فرار وحشتزده‌ی گرگ از آتش. شاید هم همچون به محاق رفتن(1) تاریکی در هنگام تابیدن نورانی ترین نور. کدامین ناپاکی جرئت گذر از کنار امیر پاکان دارد ای مرد پاک شده از سوی خدا؟ ای آنکه دوشادوش رسول(صلی الله علیه و آله) در زیر برد یمانی، مژده پاکی از سوی خداوندگار عالم دریافتی: «و خداوند چنین اراده کرده است که از شما اهل بیت هرگونه رجس و پلیدی را دور نماید و شما را پاک و مطهّر گرداند.»(2) و کیست که اعتراف نکند که تو از اهل بیت پیامبری؟(3)
ادامه مطلب...
 
آیین ازلی- ابدی: نخستین سنگ اندازی به شیطان چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
معارف اسلامی
07 ارديبهشت 1395 ساعت 19:45
 هیچ انسانی در طول تاریخ از شرّ وسوسه های شیطان دور نمانده است. حالا یا خود ابلیس در گوش او زمزمه‌ی گناه آلود سر داده یا فرزندان و لشکریانش! از کجا چنین سخنی می‌گوییم؟ ساده است! به محض آفریده شدن حضرت آدم(علی نبینا و آله و علیه السلام) و فرمان دادن خداوند به سجده به این مخلوق، ابلیس که از جنّیان بود(1) فریاد زد که: «هرگز به او سجده نمی‌کنم. من از آتشم و او از خاک!»(2) و بعد هم قول غلیظی داد که «خداوندا به عزّتت سوگند که تمامی فرزندان او را گمراه می‌کنم؛ مگر بندگان مخلص تو را [که راهی به آنها نمی‌توانم بیابم.]»(3) بنابراین دشمنی ابلیس با آدم و فرزندان او، از همان روز اوّل آفرینش آغاز شد.
ادامه مطلب...
 
پیشوایان تاریکی: فتنه‌گر جنگ جمل چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
تاریخ پیامبران
06 ارديبهشت 1395 ساعت 19:44
 هرچند عایشه و شترش در طول جنگ، محور خونخواهان عثمان بودند؛ امّا حالا که شتر نقش بر زمین شده بود و عایشه دستگیر، وقت آن بود که فتنه خاموش شود و همسر شورشگر پیامبر، به خانه‌اش در «مدینه» بازگردد. عایشه منتظر بود که کسی دستهایش را با طناب ببندد و او را تا مدینه بکشانند؛ همانند همان کارهایی که پدر و رفیق پدرش با علی بن ابی‌طالب(علیه السلام) کردند و در کوچه‌ها دست بسته او را کشاندند؛ امّا از سویی او «امّ‌المؤمنین» بود و همسر پیامبر(صلی الله علیه و آله) و دشمن رو به رویش، جوانمرد معروف میدان‌های نبرد، علی بن ابی‌طالب(ع)!
ادامه مطلب...
 
پیشوایان نور: مردی که حق بر مدارش می‌گردد چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
تاریخ پیامبران
06 ارديبهشت 1395 ساعت 19:41
 عمّار، اکنون شمشیرش را در غلاف کمرش گذاشته بود و چند قدم پشت سر مولایش حرکت می‌کرد. تا چند ساعت پیش، شمشیر عمّار، پیش روی مولایش می‌جنگید. ضربه می‌زد و «عهدشکنان»(1) را از پا می‌انداخت؛ امّا حالا که حسن بن علی(علیه السلام)، شتر عایشه را زمین زده بود،(2) حالا که طلحه، جنگاور نامی اسلام در گوشه ای جان داده و شمشیر زبیر، خاموش شده بود، دشت یکسره مملوّ از سکوت بود. زبیری که روزی دوشادوش عمّار در یاری امیرمؤمنان(ع) می‌جنگید، اکنون در شمار کشتگان دشمنان مولا آرمیده بود. عمّار هم همچون علی بن ابی‌طالب(ع)، به حال او افسوس می‌خورد. وقتی علی(ع) خبر کشته شدن او را شنید، شمشیر زبیر را در دست گرفت و فرمود: «این شمشیری است که در رکاب رسول خدا(صلی الله علیه و آله) بارها از نیام بیرون کشیده شد. وای! وای از سرانجام‌های نکوهیده و کشته‌شدن‌های ناپسند.»(3)
ادامه مطلب...
 
به تو توکل می کنیم چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
معارف اسلامی
31 فروردين 1395 ساعت 21:03
بارخدايا، اى مالك آسمان افراشته، و فضاى بازداشته، كه آن را جاى فرو شدن شب و روز، و منطقه حركت خورشيد و ماه، و جاى آمد و شد ستارگان قرار داده اى، و ساكنانش را گروهى از فرشتگانت نمودى، كه از عبادتت خسته نمى شوند؛ و اى پروردگار اين زمين كه آن را قرارگاه انسانها، و محل رفت و آمد خزندگان و چهارپايان، و آنچه كه از عدد بيرون است از موجودات ديدنى و ناديدنى قرار دادى.
ادامه مطلب...
 
آیین ازلی- ابدی: نخستین ممنوعیت برای شراب چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
امامت و تاریخ امامت
31 فروردين 1395 ساعت 20:50
 اگر به شما بگویند راه نرو، حتماً می‌پرسید چرا و حق هم دارید! اگر هم به شما بگویند: «پیتزا نخور!» احتمالاً حدس می‌زنید که به خاطر ضررهای این غذا چنین توصیه‌ای به شما می‌گویند آن را نخورید و احتمالاً خیلی به چرایش فکر نمی‌کنید؛ امّا وقتی می‌گویند: «یک تیر در سرت خالی نکن!» احساس می‌کنید که به خاطر اینکه کسی چنین توصیه‌ای به شما کرده، به شما توهین شده است! چون پرواضح است که نباید یک تیر در سر خالی کرد! امّا می‌دانید کدام دسته از آدم‌ها خیلی عجیب هستند؟ آنهایی که بعد از این توصیه (یک تیر در سرت خالی نکن!) می‌گویند چرا! و از آنها بدتر آنهایی هستند که حتّی وقتی دلیلش را فهمیدند هم می‌روند یک تیر در سرشان خالی می‌کنند! از تیر که بگذریم، «شراب» هم همین قضیه را دارد!
ادامه مطلب...
 
یکتایی امیر(ع): در شکیبایی و صبر چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
امامت و تاریخ امامت
24 فروردين 1395 ساعت 19:59
 ایّوب نبی(علی نبینا و آله و علیه السلام)، بی‌شک، دست به دامان تو زد مولا که تاب تحمّل مردن فرزندان، ترک همسر، فقر و نداری، تنهایی و بی‌یاوری و زخم‌های بی‌شماره بر پیکرش را یافت؛ امّا ایّوب‌تر از ایّوب تویی ای یگانه امیر، که بیش از این را تاب آوردی و هرگز لب به اعتراض نگشودی.
آری، ایّوب(ع) یازده پسر از دست داد؛(1) امّا تو، ای مرد صبور تاریخ، «محسن» را به خون نشسته دیدی. محسنی که اگر بود، نسل بیشتری از فرزندان فاطمه(سلام الله علیها) باقی بود.
ادامه مطلب...
 
سایر مطالب...
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعد > پایان >>

صفحه 301 - 350 از 3015

 

مستور

آخرین نظرات

بیعت با شیطان

فروشگاه اینترنتی

 

آخرالزمان

 

همسايه‌ها


  سبز آبی

زندگی زناشویی شترمرغی
 شتر مرغ در ۲ – ۴ سالگی از نظر جنسی به بلوغ می رسد . تولید مثل در شتر مرغ ها وابسته به نور است و با افزایش طول روز فصل تولید مثل آغاز می شود. اندازه ی بیضه های شتر مرغ در طول فصل تولید مثل ممکن است تا ۴ برابر افزایش یابد . پرنده های نر در خارج از فصل تولید مثل اسپرم تولید نمی کنند و تولید اسپرم که تحت کنترل هورمون FSH می باشد در این فصل اتفاق می افتد .
ادامه مطلب...