• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست arrow مقالات
مقالات
دعا برای امام زمان(ع) در زمان غیبت چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 1
11 دی 1396 ساعت 05:00
 دعایی که ابوعمرو، عثمان بن سعید عَمری، اولین نائب از نوّاب اربعه زمان در غیبت صغری خوانده و ابوعلی محمدبن همام شنیده و او را امر نموده که این دعا را بخواند، و سید بن طاووس نیز فرموده که ما این دعا را از فضل خدا می دانیم.
ادامه مطلب...
 
چطور زمانمان را با برکت کنیم؟ چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 2
05 دی 1396 ساعت 05:00
 - داری چکار می‌کنی؟
- هیچی از صبح تا حالا مشغول اتاقم هستم. دارم تميز مي‌كنم، اما تمامي نداره. اصلا به هيچ كارم نمي‌رسم. چقدر روزها زود مي‌گذره. همه‌اش از برنامه‌هايم عقب‌ام. نمي‌دانم، انگار وقت‌هايم بي‌بركت شده!
اين جملات را زياد شنيده يا احتمالا به همين سبك و سياق، غصه خورده‌ايد. اما حقيقت ماجرا چيست؟ آيا چيزي به اسم بركت وجود دارد؟ و اگر وجود دارد به چه معني است؟
ادامه مطلب...
 
قدس در میان سندان چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
30 آذر 1396 ساعت 05:00
 بستر جنگ‌هاي صليبي را پاپ اوربان در کنفرانس «کليرمونت» در سال 1095 م. فراهم ساخت. در اين کنفرانس که با شعار «نجات قبر مسيح و بيت المقدس از دست مسلمانان» برگزار شده بود، بيشتر حکام و فرمان‌روايان اروپايي حضور داشتند. اين حکام و فرمان‌روايان مدعي بودند که مسلمانان طوايف مسيحي را مورد ظلم و جور قرار داده اند.
ادامه مطلب...
 
زیارت امام زمان(ع) در سرداب مقدس چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 1
29 آذر 1396 ساعت 05:00
 زیارتی است که شهید در مزار و ابن المشهدی در المزار الکبیر آورده اند که هنگام داخل شدن در سرداب خوانده می شود و بعد از زیارت دوازده رکعت نماز دارد و بعد دعای »الهی عظم البلاء...« خوانده می شود.
ادامه مطلب...
 
نبودن یاران مجاهد چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
23 آذر 1396 ساعت 05:00
 یکی دیگر از مصادیق غربت امام زمان(ع) نزد دوستان و شیعیانشان، عدم وجود خواص مددکار است خواصی که بتوانند با کارهای عالمانه و عاشقانه، زمینه های غربت امام زمان(ع) را در همة ساحت های نظری و عملی و زیست فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی شیعیان برطرف سازند تا مردم فقط امام زمان(ع) خود را در چراغانی و پخش نقل و نبات و شادباشی های جشن نیمة شعبان آن هم فقط سالی یک شب و یک روز سراغ نگیرند، بلکه فرهنگ مهدوی و آرمان های بلند آن، مثل عدالت مهدوی، عقلانیت مهدوی، و اخلاق و ادب و سلوک مهدوی در عمق کالبد حیات فردی و اجتماعی و همة ساحت های نظری و عملی زندگی شیعیان، ظهور و نمود عینی داشته باشد.
ادامه مطلب...
 
زیارت حضرت در حرم سامرا چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
22 آذر 1396 ساعت 05:00
 زیارتی است که شهید در مزار خود و نیز ابن مشهدی در المزار الکبیر آورده اند:
هنگامی که از زیارت دو امام در سامرا فارغ شدی بر در حرم امام زمان، عجّل اللَّه تعالی فرجه، بایست و بگو: السلام علیک یا خلیفةالله و... سپس بر در سرداب غیبت بین دو درب بایست در حالی که...
ادامه مطلب...
 
تبلیغات ضدّ مهدوی دشمنان امام(ع) چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
16 آذر 1396 ساعت 05:00
 آخرین وجهی که برای غربت یا ناخشنودی امام زمان(ع) می توان برشمرد، تبلیغات ضدّ مهدوی توسّط دشمنان اسلام است. این دشمنی امر جدید و بی سابقه ای نیست و در طول 11 قرنی که از غیبت کبرای امام(ع) می گذرد همواره وجود داشته، چه به صورت جعل حدیث در زمان حکومت های جابر اموی و عباسی و چه در عصر ما که فرقه های وابسته به استعمار مثل وهابیت و بهائیت با اتکا به ابزار رسانه ای و تکنولوژی برتر ماهواره ای و اینترنتی، اقدام به پخش وسیع اکاذیب و تولید و تکثیر محصولات فرهنگی با سوژه‌ی ضدّ مهدوی نموده و همچنین شاهد راه اندازی صدها سایت و پایگاه اینترنتی از سوی مسیحیان توراتی یا تلمودی (مسیحیان صهیونیست) و فعالیت های شدید تبلیغی گروه های تبشیری و ایوانجلیست در قلب مناطق اسلامی و به خصوص خاورمیانه هستیم.
ادامه مطلب...
 
زیارت آل یاسین چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
15 آذر 1396 ساعت 05:00
 این زیارت توقیعی است که از ناحیه مقدس امام عصر، عجّل اللَّه تعالی فرجه، صادر گشته و حضرت می فرمایند:
هر گاه خواستید به ما توجه پیدا کنید همانگونه که خداوند فرمود بگویید: سلام علی آل یاسین...
ادامه مطلب...
 
شکستن عهد الهی و ارتکاب گناهان چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
09 آذر 1396 ساعت 05:00
 وجه دیگر غربت امام زمان(ع) در بین شیعیان و دوستانشان به شکستن عهد الهی از سوی آنان، به دلیل ارتکاب اعمال ناشایست و صدور گناهان بر می گردد. در قرآن کریم به طور متعدد از عهد و پیمان خداوند سخن گفته  شده و بر لزوم وفای به آن تأکید شده است. در جایی فرموده است:
إنما یتذکر اولوالألباب ٭ الذین یوفون بعهدالله و لا ینقضون المیثاق.1
تنها صاحبان خرد متذکر می شوند، کسانی که به عهد خداوند وفا می کنند و پیمان را نمی شکنند.
ادامه مطلب...
 
دعای عهد چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
08 آذر 1396 ساعت 05:00
 دعاها و زیارتهای مربوط به ساحت مقدس امام زمان و صاحب اختیار عوالم امكان، بخش مهمی از فرهنگ شیعه را به خود اختصاص داده است. این گستردگی منشأیی جز این ندارد كه آن حضرت، خاتم اوصیا و امید امتهاست. و با امامتی كه تاكنون دوازده قرن از آن می گذرد، نمونه ای در انبیا و امامان گذشته است.
ادامه مطلب...
 
آثار و برکات حضرت بقیه الله چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
06 آذر 1396 ساعت 14:49
 سخنراني آيت الله ناصري
روايت معتبري كه در اصول كافي از پيامبر اكرم(ص) و امام رضا(ع) و ديگر معصومين(ع) سؤال شد كه آيا ممكن است زمين در مقطعي بدون امام باشد. فرمودند: «لو لا الحجة لساخت الأرض بأهلها؛ يعني ابداً ممكن نيست و اگر زماني چنين اتفاقي بيفتد زمين اهلش را به درون خود فرو مي‌برد.» و عالم وجود متلاشي مي‌شود. معناي تعبير فوق اين است كه در جميع عوالم و منظومه‌ها ـ و نه فقط اين منظومه شمسي، بلكه در هر كدام از اين ميليون‌ها كهكشان، ميلياردها ثوابت و سيارات قرار دارد و در هر كدام از اينها ميليون‌ها مخلوق ـ همه موجودات مرهون عنايات امام زمان(ع) هستند. حقيقتاً چه نفعي از اين بالاتر مي‌توان تصور كرد.
ادامه مطلب...
 
من مهدی هستم چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
06 آذر 1396 ساعت 14:43
 این ماجرا مربوط به شخصی است که «حسن عراقی » نام داشت. او در زهد و معنویت به جایی رسید که همردیف بزرگان عصر خویش قرار گرفت و از جهت عبادت و معرفت و نیل به مقامات معنوی و کمالات روحی نامور گردید، وی حدود یکصد و سی سال در این جهان زیست و در مصر مدفون گردید.
عبدالوهاب شعرانی، صاحب کتاب «یواقیت و جواهر» پس از گزارش این رویداد گوید: «حسن عراقی که به سعادت ملاقات امام عصر (ع) نائل آمد، گفت: من از حضرت مهدی(ع) پرسیدم: چند سال از عمر شما می گذرد؟
ادامه مطلب...
 
امام مظلوم و غریب ما چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 2
06 آذر 1396 ساعت 14:40
 سخنراني منتشر نشده‌اي از مرحوم حاج قدرت الله لطيفي (ره)
یکی از بندگان صالح خدا و از دوستان و شیعیان مخلص حضرت صاحب الزمان‌(ع)، كه چندی پیش به محضر مقدس آقا شرفیاب شده بود نقل مي‌کرد، به حدّی وجود مقدس آقا ـ سلام الله علیه ـ را افسرده و ناراحت دیدم که همین طور از چشمان مبارکشان اشک جاری بود و از شیعیان و دوستانشان گله‌مند بودند که چرا این‌قدر در حقّ ما جفا و کوتاهی مي‌کنند و برای ما دعا نمي‌کنند.
ادامه مطلب...
 
هادی اهل بیت(ع) چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
05 آذر 1396 ساعت 05:00
 ولادت او در روز آدینه بود، هشت شب گذشته بود از ربیع الاخر سال 232 ق، لقبش هادی، زکی ، سراج و عسکری بود. نام مادرش حدیث، غزال و سوسن بود و فرزندانش خلف قائم، مهدی (ع) بود، موسی ، جعفر، ابراهیم، فاطمه، عایشه و دلاله بودند و شیخ المفید; می گوید: ما او را به جز قائم فرزندی دیگر نمی دانیم. بدرستی که کریمترین و سخی ترین مردم عصر خود بود و در روایات است که: روزی در مجلس عبیداله بن خاقان که متولی املاک و خراج شهر قم بود ذکر علویان و مذهب ایشان به میان آمد. همگان بنای بر عداوت و دشنام اهل بیت نهادند اما، آنگاه که سخن به «امام هادی » رسید، عبیدالله بن خاقان گفت: «من، در سامرا مردی را چون ابومحمدالحسن العسکری بن علی نقی » از علویان در سیرت و عفاف و بزرگواری ندیده و نمی شناسم.» و همو نقل کرد که روزی، در مجلس پدرم ایستاده بودم که حاجبان خبر ورود ابومحمد بن الرضا(ع) را دادند. من در عجب ماندم از اینکه حاجبان در حضور پدر من بر خلاف معمول این میهمان تازه وارد را به کنیه خواندند. چرا که نزد او هیچ کس را جز خلیفه و یا ولیعهد به کنیه صدا نمی کردند.
ادامه مطلب...
 
دوستی بدون دشمنی چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
02 آذر 1396 ساعت 05:00
 اما وجه دیگر غربت امام زمان(ع) در بین شیعیان و دوستانشان را می توان «موالات بدون برائت» شیعیان برشمرد. یعنی در عین اینکه، آنان امام زمان(ع) را دوست دارند، ولی نسبت به دشمنان ایشان ـ کفار، مشرکان و مستکبران زمان خود ـ بغض و کینه ای ندارند. از نتایج این موالات بدون برائت و تولّی بدون تبری یکی این است که از طرفی به مبارزات حق جویانة مردم مستضعف و مظلوم جهان از جمله مبارزات مسلمانان با نظام استکبار و صهیونیست جهانی بی تفاوت و بی موضع هستند و متأسفانه حتی در برخی اوقات، انتقاداتی هم در خصوص اصل این مبارزات می کنند که این بیانات ایشان در نهایت، منجر به شادی دشمن مشترک همة مسلمانان می گردد یا از سوی دیگر شاهدیم مسلمانان جذب فرهنگ، ادب و ارزش های کفار می شوند،
ادامه مطلب...
 
دعای ندبه چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
01 آذر 1396 ساعت 05:00
 دعای ندبه از اعمال سرداب مقدس امام زمان،عجّل اللَّه تعالی فرجه، و نیز از اعمال عید فطر و روز جمعه است، و خواندن آن در همه اوقات مناسب است.
این دعا گر چه مربوط به امام زمان، عجّل اللَّه تعالی فرجه، است، ولی می توان گفت یک دور عقاید تشیع در آن آمده است.
ادامه مطلب...
 
با حافظ در اشتیاق ظهور... چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
30 آبان 1396 ساعت 05:00
 شعر پارسی اقیانوس بیکرانه ای است و در این گستره عظیم و پهناور کیست که با نام «خواجه شمس الدین محمد شیرازی » متخلص به «حافظ » بیگانه باشد که ندای ملکوتی «لسان الغیب » قرنهاست در زیر این گنبد نیلی طنین انداز است و یار رندان و صاحبدلان .
ادامه مطلب...
 
امامت و ولایت خاتم الانبیا چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
25 آبان 1396 ساعت 08:00
 حضرت خاتم الانبیا(ص) چهار منصب دارد: نبوت، رسالت، امامت و ولایت.(1)
در قرآن حمید آمده است: «ولکم فی رسول الله اسوهی؛ مسلماً برای شما در زندگی رسول خدا سرمشق نیکویی بود. نیز این آیات مبارکه: «و من یطع الرّسول فقد أطاع الله؛(2) کسی که از پیامبر اطاعت نماید، خدا را اطاعت کرده است.»؛ « أطیعوا الله و أطیعوا الرسول و أولی الأمر منکم؛(3) اطاعت کنید خدا را و اطاعت کنید پیامبر خدا و اولی الامر را.»
ادامه مطلب...
 
امام مهدی(عج) در کلام نبی اکرم(ص) چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
25 آبان 1396 ساعت 08:00
 آنگاه که گردآمدگان در غدیر خم، چشم بر دهان محمد مصطفی(ص) دوختند تا در جمع یکصدوبیست هزار نفری خود، سخنانش را بشنوند. نبی اکرم(ص) پس از حمد و ثنای خداوند و دعوت مردم به سوی خاندان گرامی نبوت و چنگ زدن به ریسمان ولایت علی بن ابی طالب(ع) فرمودند:
«ای گروه مردمان!
ادامه مطلب...
 
دعا علیه دشمنان حضرت چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
24 آبان 1396 ساعت 05:00
 در ادعیه و زیارات دعا بر علیه دشمنان و خوارکنندگان حضرت نیز آمده است. مضامینی از قبیل خوار شدن خوار کنندگان (خاذلین) حضرت، دعا علیه انواع دشمنان حضرت، دعا برای اینکه خداوند دشمنانش را دشمن بدارد.
ادامه مطلب...
 
سایر مطالب...
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعد > پایان >>

صفحه 1 - 50 از 3015

 

مستور

آخرین نظرات

فروشگاه اینترنتی

 

همسايه‌ها


  سبز آبی

زندگی زناشویی شترمرغی
 شتر مرغ در ۲ – ۴ سالگی از نظر جنسی به بلوغ می رسد . تولید مثل در شتر مرغ ها وابسته به نور است و با افزایش طول روز فصل تولید مثل آغاز می شود. اندازه ی بیضه های شتر مرغ در طول فصل تولید مثل ممکن است تا ۴ برابر افزایش یابد . پرنده های نر در خارج از فصل تولید مثل اسپرم تولید نمی کنند و تولید اسپرم که تحت کنترل هورمون FSH می باشد در این فصل اتفاق می افتد .
ادامه مطلب...