• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست arrow مقالات
مقالات
پیشوایان نور: علی(ع)، جگرگوشه ی نوح نبی(ع) چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
06 خرداد 1395 ساعت 20:48
 امّ کلثوم از گریستن بازنمی ایستاد و حق هم با او بود. فقط او عزادار بهترین بابای دنیا نبود؛ در عرش خداوند کریم نیز فرشتگان عزاداری به پا کرده بودند. فریاد سوگواریشان همان موقعی که پدرش برای آخرین بار چشمانش را بست و باز نکرد به گوش تمام مردم کوفه رسید: «به خدا قسم که علیّ مرتضی(علیه السلام) را کشتند و پایه‌های هدایت را در هم شکستند.»(1)
ادامه مطلب...
 
بذر قرآن بکاریم چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
04 خرداد 1395 ساعت 21:02
بدانيد كه قرآن خيرخواهى است كه خيانت نمى كند و هدايتگرى است كه گمراه نمى نمايد و سخنگويى است كه دروغ نمى گويد.
احدى با قرآن ننشست جز اينكه به فزونى يا كمى از پيش آن برخاست: فزونى در هدايت و كم شدن در كوردلى. بدانيد كه براى كسى بعد از بودن با قرآن تهيدستى نيست و براى هیچ کس جز قرآن بى نيازى نمى باشد.
ادامه مطلب...
 
آشکار شدن نیروهای غیبی در دولت کریمه چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
01 خرداد 1395 ساعت 19:37
بعضی موجودات از چشم ما پنهانند. حتماً می‌دانید که منظورم میکروب‌ها و باکتری‌ها نیستند! چون بالاخره ما آنها را با میکروسکوپ می‌توانیم ببینیم. منظور من موجوداتی هستند که با چشم مادّی و دنیایی ما قابل مشاهده نیستند. موجوداتی مثل فرشتگان، اجنّه، ارواح و برخی موجودات دیگر که نامشان را نمی‌دانیم. به این موجوداتی که آنها را نمی‌بینیم و از چشم مادّی ما غایبند، موجودات غیبی (در مقابل موجودات آشکار) می‌گوییم.
ادامه مطلب...
 
عصر بی نیازی از خورشید چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
01 خرداد 1395 ساعت 19:35
در دولت حضرت مهدی(عج) همه چیز متحوّل می‌شود. «آسمان» که جای خودش را دارد. وقتی می‌گوییم تحوّل و تغییر منظورمان این نیست که آسمان آلوده به دود، چند روزی رنگ آبی و پاک به خود می‌گیرد؛ نه. منظورمان تحوّل در حدّ تغییرات بزرگ کهکشانی است. تغییراتی که از اوّلین حضور بشر در زمین تا به حال سابقه نداشته، ندارد و جز در این حکومت پیش نخواهد آمد.
ادامه مطلب...
 
معماران، متحوّل می‌شوند چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
01 خرداد 1395 ساعت 19:30
تا به حال به سبک‌های مختلف نقّاشی دقّت کرده‌اید؟ بعضی‌هایشان انگار رنگ را به بوم پاشیده‌اند و بعضی‌هایشان مثل طرح‌های مینیاتور، انگار که ظریف‌ترین غبارها را هم در طرح ریختن از قلم نینداخته‌اند. جدا از زیبایی یا نازیبایی این سبک‌ها، همگی ما با دیدن نقّاشی می‌فهمیم که دیدگاه نقّاش‌ها در به حرکت درآوردن قلم، متفاوت از دیگری بوده است. همه‌ی دست‌ساخته‌های انسان‌ها همینطورند. نقاشی‌ها، مجسّمه‌ها، کتاب‌ها، شعرها، بناها و... همگی در سبک‌های مختلفی توسط انسان‌ها خلق شده اند.
ادامه مطلب...
 
حرف حساب: ملاک قبولی اعمال چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
01 خرداد 1395 ساعت 19:27
«امام صادق عليه السلام به شخصی فرمودند:
آيا ملاك قبولى اعمال بندگان را به شما خبر دهم؟ راوى گفت: بله، امام فرمودند: ملاك قبولى اعمال عبارتند از:
1.    شهادت اين كه معبودى به جز خدا نيست و حضرت محمّد صلي الله عليه و آله بنده و رسول اوست.
ادامه مطلب...
 
فرمانروای زمین و زمان چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
01 خرداد 1395 ساعت 19:23
شاید برای شما هم پیش آمده باشد که گاهی حس کنید وقتتان کش می آید و انگار زمان بیشتری در اختیار دارید تا به کارهایتان رسیدگی کنید. همان زمانهایی که می گویند وقت با برکت شده است و کارها بهتر پیش می رود. این برکت نه فقط در زمان، بلکه در تمام چیزهای دیگر هم می تواند خود را نشان دهد. مثل برکت در مال، برکت در کار، برکت در خواب، در غذا و ... که برای وقتهایی به کار می رود که هر چیزی بیشتر از آنچه در ظاهر نشان می دهد، کاربرد پیدا می کند و در واقع بهره بیشتری به انسان می دهد. جالب است بدانید این برکت را زمانی کاملاً لمس خواهیم کرد که فرمانروای حقیقی زمین و زمان، به جایگاه واقعی خود برسند و حکومت جهانیان، به دستان مبارکشان اداره شود. در آن زمان، همه چیز در نهایت برکت و پرباری پیش خواهد رفت و هیچ کجی و کاستی و ناراستی در زندگی انسانها و سایر موجودات راه نخواهد داشت.
ادامه مطلب...
 
دولت ائمّه(ع) چگونه است؟ چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
01 خرداد 1395 ساعت 15:18
هر چند سؤال «دولت ائمّه چگونه است؟» یک سؤال ساده‌ی نیم خطّی است؛ امّا پاسخ دادن به آن از پس هیچ کس بر نمی‌آید؛ مگر خود اهل بیت(علیهم السلام). می‌دانید چرا؟ چون وسعت حکومتی که خداوند وعده داده، نه فقط زمین، که آسمان نیز هست. از طرف دیگر، مردمان این حکومت فقط انسان‌ها نیستند؛ حالا شناخت من و شما از آسمان و موجودات غیر از انسان چقدر است؟ هرچقدر از آنها بدانیم باز هم کافی نیست تا بفهمیم که خداوند متعال چه قلمروی وسیع و نیرومندی را در اختیار حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه) قرار داده است.
ادامه مطلب...
 
تحول علمی اهالی دولت کریمه چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
01 خرداد 1395 ساعت 06:34
اگر چند سال پیش که هنوز وسایل الکترونیکی جدید مانند موبایل و تبلت و... به بازار نیامده بود، کسی به ما می گفت که می توانید با افرادی در کشورهای دیگر به راحتی تماس تصویری داشته باشید، احتمالاً به او می خندیدم و در دلمان می گفتیم بنده ی خدا توهم زده است. اما امروزه به راحتی این موضوع برایمان ملموس است. حالا اگر کسی به شما بگوید که این همه پیشرفت علمی بشر فقط دو واحد از بیست و هفت واحد علم موجود در جهان است، چه می گویید؟. بد نیست بدانید که آن بیست و پنج واحد باقیمانده از علم در زمان حکومت و ظهور حضرت مهدی(ع) ظاهر خواهد شد. حتماً دنیای شگفتی در پیش روی ماست!
ادامه مطلب...
 
مُهر مِهر: برای ظهور دعا کنید چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
01 خرداد 1395 ساعت 06:28
توقیع مبارک حضرت صاحب الامر ـ ارواحنا له الفداء ـ به افتخار اسحاق بن یعقوب
 اسحاق بن یعقوب می‌گوید: در مورد برخی از مسائل که برای من مشکل شده بود توسط جناب محمدبن عثمان ـ که خدا از او و پدرش راضی باد ـ [نایب خاص حضرت بقیةالله، عجل‌الله تعالی فرجه الشریف در زمان غیبت صغری] عریضه‌ای به پیشگاه مقدس آن حضرت(ع) تقدیم داشتم که جوابی از ناحیة مقدسه بدین شرح واصل شد.
ادامه مطلب...
 
حیوانات عصر ظهور، رامِ رام چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
01 خرداد 1395 ساعت 06:26
چند روز پیش بود که در فضای مجازی فیلم پلنگی را دیدم که به جای خوردن بچه آهو داشت از آن مراقبت می کرد. دیدن چنین منظره ای در این زمانه باعث شگفتی انسان هامی شود و افراد لایک های زیادی را نثار این فیلم و عملکرد این حیوان می کنند. اما بد نیست بدانید که روزگاری از راه می رسد که دیدن چنین چیزی دیگر عجیب نیست و اهلی و آرام بودن حیوانات عادی خواهد بود.
ادامه مطلب...
 
آدمی دیگر بباید ساخت چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
01 خرداد 1395 ساعت 06:25
نه سلامی و نه علیکی، انسانها همه با هم غریبه اند و تلاشی هم برای آشنایی نیست. به فرض که آشنایی ای هم پیش بیاید آنقدر خودخواهانه و منفعت طلبانه هست که ترجیح می دهی قیدش را بزنی و سرت را در همان لاک تنهایی فرو بری.
ادامه مطلب...
 
دین فراموش شده چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
01 خرداد 1395 ساعت 06:21
این روزها چقدر امثال این جمله را می شنوید: « مردم دین و ایمانشان را از دست داده اند»، « فلانی به دین جدیدی ایمان آورده است»، « امام زمان(ع) با خودشان دین جدید می آورند» و ... . شاید یکی از علل اهمیت دین، ایجاد اشتراک و اتحاد میان انسان ها باشد اما به هر حال دین و دستورات الهی انقدر مهم بوده است که خداوند عالم در طول تاریخ پیامبران و امامان زیادی را برای ترویج آن انتخاب کرده است. اما دین هم در گذر زمان مانند سایر مسائل دچار تغییر و تحول شده است. یکی از مهم ترین اصلاحاتی که در حکومت حضرت مهدی(ع) رخ خواهد داد، ارائه دین حقیقی و درستی است که فراموش شده است. در زمان حضرت مهدی(ع) در واقع اصل و حقیقت مسائل و دستورات الهی توسط ایشان آشکار می شود.
ادامه مطلب...
 
افسار نفس را بگیر چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
28 ارديبهشت 1395 ساعت 19:20
از بيان خداوند سود گيريد و از موعظه هاى الهى پند پذيريد و نصيحت خدا را قبول كنيد، كه خداوند با آيات روشنش راه عذر را بر شما بسته و حجّتش را بر شما تمام كرده است. و از اعمال آنچه فرموده، تا محبوبش را انجام دهيد و منفورش را ترك نماييد، رسول خدا ـ صلّى اللّه عليه وآله ـ مكرّر مى فرمود:
ادامه مطلب...
 
بر رسول(ص) چه گذشت: صلح حدیبیه2 چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
26 ارديبهشت 1395 ساعت 20:15
 پس از بیعت رسول خدا(ص) با مسلمانان برای مقابله با قریشیان، با شنیدن خبرکشته شدن عثمان، خبر رسید که عثمان به قتل نرسیده و زنده است و در دست مشرکین زندانی شده است.
ادامه مطلب...
 
یکتایی امیر(ع): در تدبیر امور چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
26 ارديبهشت 1395 ساعت 13:59
 اگر کاری را به تو می‌سپارم مولا، دلم قرص قرص است که حاجت‌روا می‌شوم. نه فقط برای آنکه تو دست بخشنده‌ی پروردگاری بر سر بندگان؛(1) نه فقط برای آنکه تو بابای خاکیانی، ای حضرت ابوتراب!(2) نه فقط برای آنکه تو برترین وصیّ و محبوب خداوندگاری؛ بلکه از آن رو که می‌دانم پروردگار عالم و آدم، اداره‌ی امور را به دست پر قدرت تو سپرده است؛ ای آنکه خود، خویشتن را چنین خواندی: «منم مدّبر الامور»!(3)
ادامه مطلب...
 
تربیت فرزندان از نگاه امام حسین(ع) چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
21 ارديبهشت 1395 ساعت 04:32
 ما در دبیرستان معلمی داشتیم که همیشه به ما می گفت: تربیت فرزند از قبل از ازدواجتان شروع می شود و این جمله اش یا دانش آموزان را به تعجب وامی داشت و یا به خنده. ایشان می گفتند تا شما خودتان را درست نکنید، نمی توانید در آینده یک انسان دیگر را تربیت کنید. کسی که در جوانی خودش دست به هر کاری می زند، مطمئناً فردا نمی تواند به بچه اش بگوید فلان کار را نکن، زشت است و .... .
ادامه مطلب...
 
پیشوایان تاریکی: «قرآنِ ناطق» فروشان چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
16 ارديبهشت 1395 ساعت 19:51
 شده بودند همچون قوم نوح نبی(علی نبینا و آله و علیه السلام). انگشت در گوش‌ها فرو برده و در لباس‌های نادانی فرو رفته بودند.(1) نمی‌خواستند بشنوند. نمی‌خواستند ببینند. نمی‌خواستند بفهمند. «قلب‌هایی داشتند که بصیرتی در آن نبود و چشم‌هایی که با آن نمی‌دیدند و گوش‌هایی که با آن نمی‌شنیدند؛ آنها همچون چهارپایان بودند؛ بلکه فرومایه‌تر.»(2)
ادامه مطلب...
 
پیشوایان نور: حضرت قرآن چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
16 ارديبهشت 1395 ساعت 19:49
 میانه‌ی میدان، غبار و خاک بلند شده بود و فرو نمی‌نشست. در میان گرد و خاک‌ها، نعره‌های جنگاوران بلند می‌شد و در مقابل، بیرق‌ها و عَلَم‌های قبایل بر زمین می‌افتاد. گویی کسی داسی بزرگ و طلایی در دست گرفته بود و علف‌های هرز را از ریشه از جا می‌کند. «مالک اشتر» در راست میدان‌گاه ایستاده بود و «ابن‌عبّاس» در چپ و جنگاور خیبر، امیرمؤمنان علی(علیه السلام) در قلب میدان.(1) با چنین فرماندهانی، کسی یارای ایستادگی نداشت. حتّی خورشید هم از وحشت جنگاوری‌شان، چهره پوشانده بود.(2)
ادامه مطلب...
 
حرف حساب: در خانه اگر کس است یک حرف بس است چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
16 ارديبهشت 1395 ساعت 19:13
مرحوم آیت الله بهجت روزی تعریف می کرد:
«گفتم كه الف. گفت دیگر؟ گفتم هیچ، در خانه اگر كس است، یك حرف بس است.
بارها گفتهام و بار دیگر میگویم، كسی كه بداند هر كه خدا را یاد كند، خدا همنشین اوست، احتیاج به هیچ وعظی ندارد، میداند چه باید بكند، میداند كه آنچه را كه می داند، باید انجام دهد و در آنچه كه نمیداند، باید احتیاط كند.»
ادامه مطلب...
 
سایر مطالب...
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعد > پایان >>

صفحه 251 - 300 از 2973

 

مستور

آخرین نظرات

فروشگاه اینترنتی

 

همسايه‌ها


  سبز آبی

سوسک‌های قرآن خوان
حشرات کامل olivieri P. که نام محلّی آن در ایران «قرآن خوانک» است، در حدود 30 تا 40 میلی متر طول دارند و پهنای بدن آن در عریض ترین قسمت تا 20 میلی متر می رسد . شاخک هایشان ده مفصلی است که در حشره نر 7 مفصل و در حشره ماده 5 مفصل به صورت ورقه ای (Lameli Form  ) در آمده است .
ادامه مطلب...