• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست arrow مقالات
مقالات
سه قدم مالی، برای تبدیل شدن از دشمن به دوست چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
29 آذر 1394 ساعت 15:46
«حرام‌خواری» یک فرمول قطعی برای اعلام دشمنی با خداست؛ شاید در «قرآن کریم» خوانده باشید که خداوند، «رباخواری» را جنگ با خداوند و رسولش اعلام کرده است(1) و جالب است بدانید که ابلیس ملعون، که دشمن‌ترین دشمنان به خداوند و دوستان اوست، گفته است که دستش برای گمراهی سه نفر بازِ باز است: کسی که مالی را از حرام به دست می‌آورد، کسی که حقّ واجب آن مال را نمی‌دهد (مثل خمس و زکات) و کسی که مالش را در راه حرام صرف می‌کند. (2)
ادامه مطلب...
 
چاله‌های عمیق بر سر راه مؤمنان در عصر غیبت چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
29 آذر 1394 ساعت 15:41
مؤمنان و شیعیان در آخرالزّمان با خطرها و چالش‌های عمیقی رو به رو هستند و می‌بایست پیش از پایان یافتن وقت و فرارسیدن فصل ظهور، متوجّه آن باشند تا بتوانند به فضل خداوند از آنها به سلامت عبور کنند.
در ادامه برخی از این چالش‌ها و خطرات را با استفاده از سخنان اسماعیل شفیعی سروستانی، در نشست 97 موعود برمی‌شمریم. لازم به ذکر است که این عناوین بیش از مواردی است که در ادامه می‌آید...
ادامه مطلب...
 
توصیه‌های امامان(ع) برای در امان ماندن از بحران‌های آخ چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
29 آذر 1394 ساعت 15:38
وقتی کسی دستگاهی را می‌سازد، بهتر از هر کس دیگری می‌داند که این دستگاه از چه طریقی آسیب می‌بیند و همچنان می‌داند که طول عمر این دستگاه چقدر است. به خاطر همین وقتی ما وسیله‌ای می‌خریم، از دیدن «دستورالعمل استفاده» ی آن کالا که شرکت سازنده‌اش در دستگاه قرار داده است، اصلاً تعجّب نمی‌کنیم. امّا آیا تا به حال شده است که فکر کنید دستگاه آفرینش نیز دستور العمل استفاده دارد؟ اگر کسی بخواهد چنین دستورالعملی برای دستگاه خلقت بنویسد، چه کسی است؟
ادامه مطلب...
 
اوضاع آخرالزّمانی شیعیان چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
29 آذر 1394 ساعت 15:33
کافی است کنترل تلویزیون را به دست بگیرید و از ساعت 8 تا 10 شب، خبرها را مرور کنید؛ در تمام تیترهای خبری، حتماً خبری از کشته شدن شیعیان و دوستداران اهل بیت(علیهم السلام) در گوشه‌گوشه‌ی جهان خواهید دید: یمن، بحرین، سوریه، عراق، افغانستان، پاکستان و نیجریه.  شاید خوب باشد بدانید که اگر در اخبار دقیق‌تر شوید و تمامی ابعاد آن را در نظر بگیرید، هیچ قشری را نمی‌یابید که همانند مؤمنان و شیعیان در انواع و اقسام شیوه‌های مردن قرار گرفته باشند: بعضی‌هایشان در اثر فقر می‌میرند، بعضی‌هایشان را می‌کشند و بعضی دیگر با سر به نیست کردن اعتقاداتشان، به خودکشی روح و جانشان دست می‌زنند.
ادامه مطلب...
 
مورد اعتماد هستید؟ چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
26 آذر 1394 ساعت 19:40
قطعاً برترين مردم نزد خداوند كسى است كه عمل به حق پيش او اگر چه از نتيجه آن نقصان و سختى بيند محبوبتر از باطل باشد، اگر چه باطل به او نفع رساند، و مقام او را بالاتر گرداند.
سرگردانى شما از كدام ناحيه است؟
اين فتنه از كجا به شما رسيد؟
ادامه مطلب...
 
پیشوایان نور: قوم توبه‌کار یونس(ع) چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
24 آذر 1394 ساعت 18:28
 شهر آرام و آفتابی بود و مردان در زمین‌های کشاورزی‌شان مشغول درو محصولات بودند. انگار نه انگار که همین چند ساعت پیش، غوغایی بر سر شهر سایه افکنده بود؛ آنچنان که ناله‌ها و فریادها به هوا برخاست. عذاب دشواری که مِه و نشانه‌اش، آسمان شهر «نینوا»(1) را پوشاند، اکنون بر کوه لم‌یزرع بی ساکنی فرود آمده بود و قوم یونس نبی(علی نبینا و آله و علیه السلام) نجات یافته بودند.(2)
ادامه مطلب...
 
مسکّن قلبها: تسليت نامه امّام صادق(ع) چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
24 آذر 1394 ساعت 18:22
 به نام خداوند بخشنده مهربان
اى عموزاده! اگر از طرف دشمنان به تو و اهل بيتت مصيبت وارد شده است و به شما ظلم روا داشته‏اند بدان كه تو تنها نيستى كه محزون و افسرده دل گشته‏اى، بلكه بر من نيز ناراحتى و مصيبت جانسوز مانند تو وارد شده است ولى مراجعه نمودم به آنچه كه خداوند دستور داده است و بدين وسيله متقين را دلدارى داده و به صبر و استقامت در برابر مصيبت‏ها و مشكلات امر نموده است آنجا كه خداوند به پيغمبرش مى‏گويد: «اى پيغمبر ما! تو بر انكار و آزارشان براى حكم خداى خود صبر كن و مانند يونس مباش كه از خشم در عذاب امت تعجيل كرد.[...]»
ادامه مطلب...
 
یکتایی امیر(ع): در دامادی چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
22 آذر 1394 ساعت 18:23
 فاطمه(سلام الله علیها) نصیب تو شد؛ نه مولا، چه می گویم: خداوند کریم، عقد تو، «شَه لا فتی» را با برترین زن عالم، در آسمان‌ها بسته بود.(1) فاطمه(س) نصیبی جز تو و تو نصیبی جز فاطمه(س) نمی‌توانستید داشته باشید. مگر نه آنکه اگر تو نبودی، دردانه ی رسول(صلی الله علیه و آله) هم‌ترازی نداشت؟(2)
چه خوب همسرانی برای هم بودید مولا!
ادامه مطلب...
 
حرف حساب: برای خودت سلاح دائمی بساز چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
22 آذر 1394 ساعت 18:18
آیت الله شاه آبادی (ره) برای جلوگیری از شرّ نفس و شیطان ، دوام بر وضو را سفارش می‌فرمودند و می‌گفتند: وضو به منزله‌ی لباس جُندی (لباسی که مجاهد به هنگام جهاد در میدان رزم می پوشد) است. و اگر در حالی که وضو دارد از دنیا برود، شهید از دنیا رفته است؛ چنانکه در روایت از پيامبر خدا صلى الله عليه و آله آمده: اگر مى توانى دائم الوضو باشى، چنين باش؛ زيرا ملك الموت هرگاه جان بنده را بگيرد و او وضو داشته باشد، برايش شهادت نوشته می شود.(1)
ادامه مطلب...
 
امام شناسی از منظر امام رضا(ع) چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
20 آذر 1394 ساعت 20:20
 مدتی ذهنم درگیر صحبت های استادم در مورد معرفت امامان و شناخت جایگاه آنان بود. ایشان برای من توضیح می دادند که برای مثال وقتی به زیارت امامی می روی باید بدانی که در محضر چه کسی هستی و همین شناخت، باعث می شود که حتی هر رفتاری را در آن مکان مقدس انجام ندهی. البته این حداقل کاربرد این معرفت و شناخت جایگاه امام است.
ادامه مطلب...
 
چرا مأمون امام رضا(ع) را به شهادت رساند؟ چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
20 آذر 1394 ساعت 20:17
 از  ابا صلت هروى، خادم مخصوص امام رضا(ع) پرسیدند كه چطور مأمون راضى به كشتن حضرت رضا(علیه السّلام) شد؛ با اینکه به او احترام می‌گذاشت و به او محبّت داشت و ولیّ عهد خویش قرارش داد؟
ادامه مطلب...
 
جنایات معاویه علیه شیعیان چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
19 آذر 1394 ساعت 07:00
 همین جنایت معاویه برای رسوایی او در تاریخ کافی است که لعن بر امیر حقیقی مؤمنان، علی(علیه السلام) را در مساجد و منابر شهرها رواج داد. علی(ع) آن مرد خیبرشکن تأیید شده از جانب خداوند و رسولش که جز تصدیق و ستایش او، سخن دیگری نمی‌بایست از او گفت. معاویة بن ابو‌سفیان، هرگز دست از دشمنی با امیرمؤمنان علی(ع) برنداشت و مصداق حقیقی آن، غربت و مظلومیت شیعیان آن حضرت در زمان امام حسن(ع) و امام حسین(ع) بود و بالاتر از آن، شهادت امام حسن(ع) که به دست این دشمن خبیث، پی‌ریزی شد.(1)
ادامه مطلب...
 
جانشینان رسول اکرم(ص) در کتب اهل سنّت چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
18 آذر 1394 ساعت 18:19
 رسول اکرم(ص) در تمام عمر شریفشان، سعی داشتند به مردم بفهمانند که به سرانجام رسیدن امر رسالت، جز از مسیر پذیرش و پیروی از ولایت اوصیای آن حضرت(ع) محقّق نمیشود. جنانچه خداوند نیز تأکید فرمود که امر رسالت جز با معرفی ولیّ و وصیّ ناقص می‌ماند.(1) حضرت رسول اکرم(ص) در پی تکمیل دین، در مکانهای مختلف، با زبانهای گوناگون به معرفی امامان پس از خود پرداختند. این روایات جدا از تأکیدات آن والامقام درباره‌ی امامت حضرت علیّ بن ابیطالب(ع) است. روایاتی که در آن نقیبان(2) و اوصیای حضرت رسول(ص)، تعداد آنها و وظیفه‌ی مسلمانان در برابر آنها ذکر می شود.
ادامه مطلب...
 
غمی که خداوند به خاطرش تسلیت گفت... چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
18 آذر 1394 ساعت 18:17
منبع تصویر: bi-neshan.irهر چند مردم «مدینه» و برپادارندگان سقیفه، بر زخم ریش مصیبت اهل بیت(علیهم السلام) در داغ رسول خدا(صلی الله علیه و آله) نمک پاشیدند، امّا این تسلّای غم افزا، تنها تسلّای فرود آمده بر خاندان رسول الله(ص) نبود.
ادامه مطلب...
 
یکتایی امیر(ع): در هارونی چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
15 آذر 1394 ساعت 20:05
 حال تو و هارون(علی نبینا و آله و علیه السلام)، در هنگامه‌ی حلقه زدن مردم دور «گوساله‌ی زرّین»، به تشویق «سامری» یکسان بود.(1) هارون(ع) بود و غم دوری از برادر رشیدش؛ هارون(ع) بود و زانوی در بغل گرفته‌ی تنهایی. هارون(ع) بود و بی‌یاوری. هارون(ع) بود  و ترک شدگی. و تو مولا، از هارون(ع) در درد دوری بهترین برادر، رنجورتر، در تنهایی، گوشه‌گیرتر، در بی‌یاوری، غریب‌تر و در ترک‌شدگی سهیم‌تر بودی. گویی تو نه فقط برای محمّد(صلی الله علیه و آله)، همچون هارون موسی(ع)؛(2) بلکه تو هارون‌تر بودی.
ادامه مطلب...
 
حرف حساب: راه لذت بردن از نماز چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 2
15 آذر 1394 ساعت 20:01
شهید چمران در یک یادداشت بسیار زیبا می گوید:
نمازهایت را عاشقانه بخوان.
حتی اگر خسته ای یا حوصله نداری.
ادامه مطلب...
 
لعن شدگان چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
11 آذر 1394 ساعت 07:46
این مجموعه روایتی است از کسانی که در قرآن و روایات مورد لعن و نفرین خداوند قرار گرفته اند و جایز است حتی بندگان خداوند هم برای نزدیک شدن به خداوند و مظلومان هم چون اهل بیت(ع) این افراد را لعن کنیم.  در این راستا به زندگی سه تن از دشمنان سیدالشهدا(ع) که در زیارت عاشورا مورد لعن خداوند قرار گرفته اند.
ادامه مطلب...
 
بر مدار عشق چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
11 آذر 1394 ساعت 05:43
«برمدارعشق» نگاهی است گذا به زندگی کسانی که پروانه وار بر گرد خورشید وجود امام عشق، حضرت اباعبدالله الحسین(ع) گشتند و  کشته و اسیر شدند. این مجموعه کماکان ادامه دارد و هنوز به پایان نرسیده است. 
ادامه مطلب...
 
ویژه نامه های حسینی چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
10 آذر 1394 ساعت 18:34
ادامه مطلب...
 
زیارت عاشورا چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
10 آذر 1394 ساعت 18:31
مطلب «زیارت عاشورا» حاوی نکات مهم و کلیدی در زیارت عاشوراست.
ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعد > پایان >>

صفحه 351 - 400 از 2973

 

مستور

آخرین نظرات

فروشگاه اینترنتی

 

همسايه‌ها


  سبز آبی

سوسک‌های قرآن خوان
حشرات کامل olivieri P. که نام محلّی آن در ایران «قرآن خوانک» است، در حدود 30 تا 40 میلی متر طول دارند و پهنای بدن آن در عریض ترین قسمت تا 20 میلی متر می رسد . شاخک هایشان ده مفصلی است که در حشره نر 7 مفصل و در حشره ماده 5 مفصل به صورت ورقه ای (Lameli Form  ) در آمده است .
ادامه مطلب...