• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست arrow داستان
داستان


جرس فریاد می دارد که بربندید محمل‌ها چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
یادداشت
29 آبان 1395 ساعت 13:05
بین ما دوست‌ها و فامیل‌ها، رسم اینجوری است که اگر بخواهیم برای «تولّد» هدیه‌ای بدهیم، چیزی می‌خریم که طرف مقابل به آن نیاز داشته باشد تا هر وقت آن وسیله را استفاده کرد، یاد دوستانش بیفتد و نیّت خیرشان و با لبخند بگوید: «خدا خیرشان دهد!»؛ امّا احتمال آنکه برای تولّد کسی، که روز شادی و سرور است، یک کتاب مخصوص عزاداری به دستش بدهی، کمی دور از ذهن است؛ مگر برای کسی که «عشق» را می‌شناسد!
ادامه مطلب...
 
اهل خدا، آنانی که می‌بینند آنچه را مردم نمی‌بینند... چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 1
حكايت
26 آبان 1395 ساعت 05:00
 براى ياد خدا، اهلى (گروهی) وجود دارد که آن ياد را به جاى دنيا انتخاب کرده اند. هيج تجارت و داد و ستدى آنان را ز ذکر حق غافل نمى کند، روزگار خود را با ياد خدا به سر مى برند، و با بيانهاى بازدارنده از محرّمات الهى به گوش غافلان بانگ مى زنند. به عدالت فرمان مى دهند و خود عامل به آنند.
از زشتى نهى مى کنند و خود از آن بازمى ايستند، گويى رابطه خود را با دنيا بريده و در آخرتند و آنچه را بعد از دنياست مشاهده مى کنند. انگار بر احوال پنهان برزخيان که چه مدتى است در برزخ به سر مى برند آگاهند، و قيامت وعده هاى خود را بر آنان محقق کرده، و اينان براى اهل دنيا پرده از آن برداشته اند، گويى چنان است که مى بينند آنچه را مردم نمى بينند، و مى شنوند آنچه را مردم نمى شنوند.
ادامه مطلب...
 
شما هم خیلی وقته منتظرید؟ چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
یادداشت
22 آبان 1395 ساعت 05:56

آفتاب در حال طلوع است. روزى نو آغاز شده، پنجره را باز می‌كنم و هواى يك آفتاب رنگ پريده تازه طلوع را به داخل ششهايم هدايت می‌كنم. سينه ام سنگين می‌شود. احساس می‌كنم ششهايم را از دود پر كردهام. اين هوا، بوى شبنم و رنگ آفتاب ندارد. راديو را روشن می‌كنم. مجرى راديو با حرارت خاصى از كودكان، سالمندان و بيماران قلبى تقاضا می‌كند كه تا حد امكان كمتر از خانه ها خارج شوند و هشدار می‌دهد كه به دليل پديده وارونگى هوا، هواى تهران در وضعيت «خطرناك» قرار دارد و بعد هم با بى تفاوتى خاص اين روزها، يك ترانه بى ربط پخش می‌شود... در حالى كه راديو را خاموش می‌كنم، بلند بلند هم با خودم حرف می‌زنم: «منظورش اين بود كه هواى سربى براى جوانها مفيد است. اصلاً ويتامين دارد. آى جوانها! تا می‌توانيد تنفّس كنيد!»
ادامه مطلب...
 
معجون آرامش چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 1
داستان
20 آبان 1395 ساعت 05:00
ادامه مطلب...
 
مال بدزد چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 1
داستان
13 آبان 1395 ساعت 05:00
ادامه مطلب...
 
سر زن چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 1
داستان
07 آبان 1395 ساعت 05:00
ادامه مطلب...
 
سهم من چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
داستان
28 مهر 1395 ساعت 05:46
ادامه مطلب...
 
من منم! زینب عابدان! چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
حكايت
23 مهر 1395 ساعت 19:09

 خطبه‌ی تاریخی حضرت سجّاد(ع) در مسجد شام(1)
پس از گذشت مراسم غمباری که در «کاخ یزید» برگزار شد و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) با برخوردهای سنجیده و صحبتهای قاطع و کوبنده‌ی خود، بخش زیادی از نقشه های دستگاه اموی و شخص یزید برای از بین بردن نام دین و جریان امامت حق را نقش بر آب نمودند، یزید تصمیم گرفت در روز جمعه که روز اجتماع گسترده‌ی مسلمانان در مسجد جامع شهر بود، به وسیله‌ی خطبه‌های نماز جمعه که توسط یکی از علمای سوء و خطیبان خود فروخته‌ی دستگاه اموی قرائت می‌شد، کار تبلیغی گسترده ای علیه خاندان وحی و نبوّت، به ویژه حضرت علی(ع) و امام حسین(ع) انجام دهد و این البتّه در تداوم حدود چهل سال کار تبلیغی مداوم علیه خاندان امامت و ولایت بود كه در «شام» انجام می‌شد. از اینرو، چون روز جمعه فرا رسید، یزید یکی از خطیبان برجسته‌ی خود را به منبر فرستاد و به او دستور داد تا هر آنچه میتواند در مذمّت امام حسین(ع) و پدرش بیان کند و او چنین کرد و بعد در تعریف و تمجید از یزید و معاویه بسیار طولانی صحبت کرده و برای آنها از بیان هیچ خوبی و زیبایی فرو گذار نکرد.

ادامه مطلب...
 
قتل رسول خدا(ص) در کربلا چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
یادداشت
20 مهر 1395 ساعت 07:31

 راستش این مدل گفتن و بیان کردنش ابتدا به نظرم درست نرسید. ولی وقتی که شنیدم، فهمیدم که گوینده، قصد ندارد که شبهه ای وارد کند؛ هدفش فهم حقیقت است. حقیقتی که لابه‌لای «سین، سین» گفتن خوانندگان و «حسین، حسین» گفتن‌های بی‌حسین(علیه السلام) گم شده بود. سوالش این بود که: چرا هیچ کس در هیئت‌ها نمی‌گوید که چرا امام حسین(ع) برای طفلی که به حالت «تلظّی» رسیده بود و به هر حال زنده نمی‌ماند، طلب آب کرد؟

ادامه مطلب...
 
یزید نماز هم نمی‌خواند! چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
یادداشت
20 مهر 1395 ساعت 07:28

 اگر از شما بپرسند که بدترین کاری که یزید بن معاویه انجام داد چه بود، احتمالاً خواهید گفت: «کشتن امام حسین(علیه السلام) و یارانشان»؛ با این حال، من با مطالعه‌ی کتاب‌های تاریخی، دریافته ام که مورّخان و هم‌عصران یزید بن معاویه، از میان تمام اعمال ناشایست او، اشاره به چیزی می‌کنند که این روزها، متأسّفانه و با صد افسوس، بسیاری از مسلمانان مبتلای آن هستند. چیزی که در نهایت به «امام زمان کُشی» منجر شد.

ادامه مطلب...
 
روضه خوان عبّاس(ع) چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 1
حكايت
18 مهر 1395 ساعت 21:03
 عرض کردم: اسم پدر شما چیست؟
فرمودند: اسم پدرم «سید حسن» است.
گفتم: اسم خودتان چیست؟
فرمودند: سید مهدی.
من پول را گرفتم و در این موقع، آقا از جا برخاستند که بروند. من بغل باز کردم و ایشان را به عنوان معانقه در بغل گرفتم. وقتی خواستم صورتشان را ببوسم، دیدم خال سیاه بسیار زیبایی روی گونه راستشان قرار گرفته است. لبهایم را روی آن خال گذاشتم و صورتشان را بوسیدم.
ادامه مطلب...
 
برای کشتن حسین(ع) باید از «عبّاس» بگذرید! چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 1
حكايت
18 مهر 1395 ساعت 20:55
 خطبه‌ی قمر منیر بنی هاشم، حضرت عبّاس(ع) بر فراز کعبه در یوم الترویّه(1و2)، هشتم ذیحجّه‌ی سال شصت هجری قمری

حمد، خدایی را سزاست که این بیت را به برکت قدوم پدر او (اشاره به امام حسین(ع)) شرافت داد.
بیتی که تا دیروز، خانه‌ی خدا بود و امروز به این شرافت (اميرالمؤمنين(ع)) قبله گردیده است.
ای کافران فاجر و فاسق!
آیا راه را برای ادامه‌ی حجّ امام نیکان مانع میشوید؟
چه کسی از او به کعبه سزاوارتر است؟
چه کسی از او به کعبه نزدیکتر است؟
ادامه مطلب...
 
همه چیز به دست توست چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
حكايت
13 مهر 1395 ساعت 05:19
 سپاس خداى را كه مرده و بيمار به عرصه روزم درنياورده، و بدى و بيمارى بر رگهايم زده نشده، و به بدترين كردارم گرفتار نگشته ام، نه نسلم بريده شده، نه از دين برگشته ام، نه منكر پروردگارم هستم، نه از ايمانم دل نگرانم، نه عقلم دچار سرگردانى است و نه به عذاب امم گذشته گرفتار گشته ام.
ادامه مطلب...
 
حضرت سینه‌زن چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
حكايت
11 مهر 1395 ساعت 11:36
 رسم این بود که علمای شیعه مقیم نجف اشرف روز عاشورا پیاده به کربلا می‏رفتند. در بین راه محلی وجود دارد به نام «طویرج» که چهار فرسخ با کربلا فاصله دارد و در این روز دسته‏‌های سینه‌‏زن از آنجا به‏ طرف کربلا حرکت می‏کنند و علما و مراجع به آنها ملحق شده و با آنان سینه می‏زنند.

سیّد مهدی بحرالعلوم با عده ‏ای از طلاب به‏ استقبال دسته سینه ‏زنی طویرج رفتند. عشق واقعی در وجود اینان موج می‏زد. اول و آخر دسته به‏ چشم نمی ‏آمد. همه بر سر و سینه می‏‌زدند و هرآن شور و شوقشان موج می‌‏شد و اوج می‏گرفت و طنین آن در فضا شکسته می‏شد و حال تماشاچیان را منقلب می‏کرد.
ادامه مطلب...
 
رعیت اصلاح نمی‌شود؛ مگر به صلاح حاکمان چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
حكايت
06 مهر 1395 ساعت 05:23
 بزرگترین چیزى که از این حقوق واجب فرمود «حقّ حاکم بر رعیت» و «حقّ رعیت بر حاکم» است.
رعیت اصلاح نمی‌شود؛ مگر به صلاح حاکمان و حاکمان اصلاح نمی‌گردند؛ مگر به استقامت رعیّت. پس زمانى که رعیت حقّ حاکم را ادا کرد و والىّ (سرپرست جامعه) هم حقّ رعیت را رعایت نمود، حق میان ایشان ارجمند می‌گردد و راه‌هاى دین برپا می‌شود و نشانه هاى عدالت اعتدال می‌گیرد و سنّت ها در مجراى خود روان می‌شود و زمان، آراسته و شایسته می‌گردد و به دوام دولت امید می‌رود و امید دشمنان به غارت [آن سرزمین] به یأس مبدّل می‌گردد.
ادامه مطلب...
 
جامعه بی‌رحم چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 1
داستان
04 مهر 1395 ساعت 05:12
ادامه مطلب...
 
معصومیت ابدی چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
یادداشت
03 مهر 1395 ساعت 18:35
 آدم ها اعتبارشان را از چیزهای زیادی به دست می آورند. اعتبار به واسطه‌ی پول، شهرت، زیبایی، تحصیلات، موقعیت سیاسی و اجتماعی و خیلی چیزهای دیگر. اغلب مردم هم  افرادی را که دارای اعتبارند به نحوی مورد لطف قرار می‌دهند که بسته به منبع کسب اعتبار، نوع و مدّت زمانش هم فرق می‌کند و همه مان هم گاهی یک مدلش را تجربه کرده ایم.
ادامه مطلب...
 
هم‌کاسه با ستمگران چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
حكايت
01 مهر 1395 ساعت 10:08
 «زیاد بن ابی سلمة» دوستدار اهل بيت(ع) خصوصاً امام موسي كاظم(ع) بود. روزي او امام(ع) را ديد و حضرت كاظم(ع) به او فرمودند: «زیاد بن ابی سلمه! شنیده ام تو برای هارون الرشید کار می کنی و با آنان همکاری داری؟!»
 گفت: بله سرورم!
امام(ع) پرسیدند: چرا؟
عرض کرد: مولای من! من تهیدستی آبرومندم. مجبورم برای تأمین نیازهای خانواده ام کار کنم.
ادامه مطلب...
 
نثار فاطمه در جشن غدیر چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
حكايت
29 شهریور 1395 ساعت 15:58
امام‌ رضا(ع‌) از پدرش‌ موسي‌ بن‌ جعفر(ع‌) از جدش‌ امام‌ صادق‌(ع‌) نقل‌ مي‌فرمايد كه‌ فرمود:
روز غدير نزد اهل‌ آسمان‌ مشهورتر از اهل‌ زمين‌ است‌.
خداوند تعالي‌ در بهشت‌ قصري‌ خلق‌ فرموده‌ كه‌ بناي‌ آن‌ خشتي‌ از نقره‌ و خشتي‌ از طلا است‌. در آن‌ قصر صد هزار اتاق‌ سرخ‌ رنگ‌ و صد هزار خيمة‌ سبز رنگ‌ وجود دارد و خاك‌ آن‌ از مشك‌ و عنبر است‌ در آن‌ قصر چهار نهر جاري‌ است‌:
ادامه مطلب...
 
مُردن با حبّ آل محمّد(ص) چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
حكايت
29 شهریور 1395 ساعت 15:57
نبیّ اکرم(ص) فرمودند:
هر کس با حبّ آل محمّد بمیرد، شهید مرده است. بدانید که هر کس با حبّ آل محمّد بمیرد، آمرزیده مرده است. بدانید هر کس با حبّ آل محمّد بمیرد، توبه کرده مُرده است. بدانید که هر کس با حبّ آل محمّد بمیرد مؤمن می‌میرد. مؤمنی که ایمانش کامل شده. بدانید هر کس با حبّ آل محمّد بمیرد، فرشته‌‌ی مرگ و بعد  از او نکیر و منکر به او بشارت بهشت می‌دهد.
ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعد > پایان >>

صفحه 151 - 200 از 1885

 

مستور

آخرین نظرات

خاطرات یک جاسوس

 

فروشگاه اینترنتی

 

همسايه‌ها


  سبز آبی

سوسک‌های قرآن خوان
حشرات کامل olivieri P. که نام محلّی آن در ایران «قرآن خوانک» است، در حدود 30 تا 40 میلی متر طول دارند و پهنای بدن آن در عریض ترین قسمت تا 20 میلی متر می رسد . شاخک هایشان ده مفصلی است که در حشره نر 7 مفصل و در حشره ماده 5 مفصل به صورت ورقه ای (Lameli Form  ) در آمده است .
ادامه مطلب...