• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست arrow داستان
داستان


اهل حال های واقعی! چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
یادداشت
19 آبان 1394 ساعت 19:12
اسلام دین انسانیت است. بعضی از غریزه‌های  انسان و حیوان مشترک است و بعضی غریزه‌ها مخصوص خود انسان است. واقعیت‌های  دین خیلی ملموس است اما خداشناسی ما ایراد دارد. باید خیلی در این مساله  دقیق شویم که بفهمیم هنوز که هنوز است کمیت علم و عقل لنگ است. کسی که  می‌گوید می‌خواهم خوش باشم، لذت ببرم و از فرصت‌های زندگی استفاده  کنم،چگونه می‌شود با دین سراغ این حرف‌ها رفت؟
ادامه مطلب...
 
عطش: سقّای بی‌آب... چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 1
حكايت
19 آبان 1394 ساعت 19:09
 نفسش آتشین بود و به شماره افتاده. سینه‌اش تنگ از این ننگ بود و اندیشه‌اش پر از اندیشه‌ی پرواز. شجاعت او بود و عَلَم امیری حسین(علیه السلام) بر دستان تنومندش. غیرت او بود و مراقبت از بانوان حرم. عطوفت او بود و مشک‌های خشک و خالی و کودکان ترک خورده لب. مَشک را که در علقمه پر می‌کرد، در دلش، لبخند نازنین علیّ اصغر(ع) را می‌دید.
ادامه مطلب...
 
مسکّن قلبها: همگی به سوی خدا برمی گردیم چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
سرگذشت نامه
19 آبان 1394 ساعت 19:02
 شاید ما جوانهای امروزی خیلی یادمان نباشد؛ امّا قدیمی ها از آنجا که بیشتر پای منبر علما می نشستند و ایمان قوی ای به خداوند عالم داشتند، وقتی خبر مرگ عزیزی را می شنیدند، لحظه ای آرام می گرفتند و می گفتند: «انّا لله و انّا الیه راجعون» و بعد به عزاداری می پرداختند.
ادامه مطلب...
 
کریم ترین: سبب عزّت و سرافرازی مؤمنان چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
حكايت
18 آبان 1394 ساعت 16:06
 ابوجعفر، دو زانو مقابل امام صادق(علیه السلام) نشست. منتظر شد تا خود مولا، نگاهش را به طرف او برگرداند و خطابش کند. بالأخره وقتش شد. فرمود: «خداوند در قرآن جماعتی را به جرم افشاگری به باد انتقاد و سرزنش گرفته است.»
ابوجعفر، مشتاق از شنیدن حکمتی تازه، پرسید: «قربانت گردم یابن رسول الله! در کدام آیه؟»
ادامه مطلب...
 
بر مدار عشق: شهربان شهر کوفه چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 1
سرگذشت نامه
18 آبان 1394 ساعت 16:00
 در خانواده ای از کوفیان متولد شد که آوازه و شهرتشان، به گوش همه شهر رسیده بود. همراه خانواده خود، پدرش عَمرو راسبی و برادرش نعمان، در کوفه زندگی می کرد. از تیره راسب بن مالک به شمار می آمد.
ادامه مطلب...
 
چرا برنامه مداحان سخیف را پخش می کنید؟ چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 1
یادداشت
18 آبان 1394 ساعت 05:13
منبع تصویر: Khamenei.irمسیح مهاجری در سرمقاله روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: در دو دهه گذشته در حالی که مداحان اصیل و سنتی تا حدود زیادی از صحنه کنار گذاشته شده بودند، مداحان عامیانه‌خوان با مضامین خارج از متن‌های تاریخی و مقاتل و با سبک‌های کوچه بازاری و دون شان اهل‌بیت و دین و مذهب، صحنه‌گردان هیات‌ها و محافل عزاداری شدند.
ادامه مطلب...
 
بر مدار عشق: پهلوانی از اصحاب شجره چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
سرگذشت نامه
14 آبان 1394 ساعت 18:58
 از پهلوانان خوش آوازه ای بود که  در یاری رسانی، ارادت و دوستی رسول خدا(صلی الله علیه و آله وسلم) و امیرالمؤمنین علی(علیه السلام) نامش بر سر زبان ها بود.(1) از یلان کوفی بود که در هیچ شرایطی امیرالمؤمنین علی(ع) را تنها نگذاشت و در صلح حدبیه و جنگ خیبر یاری رسان آل الله بود؛ برای همین افتخار آن را داشت که در زمره اصحاب شجره باشد.(2)
ادامه مطلب...
 
خیلی دور، خیلی نزدیک چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
یادداشت
14 آبان 1394 ساعت 09:24
پرده‌ی اوّل: امروز
•    دختر و پسرها باید تلفن همراه و تبلت و لپ تاپ به روز و گران داشته باشند.
•    دختر و پسر ها زمان بیشتری در فضای مجازی به کار می برند.
•    مهمترین دغدغه‌های دانش‌آموزهای امروزی این است تعداد افراد «اَد لیست» برنامه لاین و اینستاگرام و فیس بوک و تانگو روز به روز در حال افزایش باشد.
ادامه مطلب...
 
راز دیدن امام چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
یادداشت
13 آبان 1394 ساعت 18:44
 در «تهران»، استاد روحانی‌ ای بود که «لُمعَتین» را تدریس می‌ کرد. مطّلع شد که گاهی از یکی از طلّاب و شاگردانش که از لحاظ درس خیلی عالی نبود، کارهایی نسبتاً خارق ‌العادّه دیده و شنیده می ‌شود.
ادامه مطلب...
 
سند بهشت چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 2
داستان
12 آبان 1394 ساعت 19:14
ادامه مطلب...
 
راه بهشت: زهیر بن قین چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 2
حكايت
11 آبان 1394 ساعت 18:45
 غروب بود و خورشید گویی رنگش کبود شده بود. حسین(ع) از مکه راه افتاده بود و کاروان های دیگری نیز با او هم مسیر بودند. «زهیر بن قین» نیز با کاروانش راهی شهر و دیار خود بودند.
ادامه مطلب...
 
بارش آب دیده بر سرزمین تف چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
حكايت
10 آبان 1394 ساعت 19:40
ابن‌عبّاس، تا پایان سکوت طولانی امیر(علیه السلام)، سخنی نگفت؛ امّا انگار سکوت حزن‌انگیز مولایش علی(ع) بی‌پایان بود. ابن‌عبّاس، مِهمیزی به اسب زد و اسب، چند قدم به امیر نزدیک شد. ابن‌عبّاس به مولایش نگریست: نگاهش به صحرا بود؛ امّا انگار صحرا در نگاهش نبود. در کرانه‌ی چشمش، غیر از اشک، دوردست موج می‌زد. دوردستی که ابن‌عبّاس از آن نمی‌دانست.
ادامه مطلب...
 
شبکه های ماهواره ای و پخش تصاویر اروتیک (جنسی) چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
یادداشت
06 آبان 1394 ساعت 19:06
 بررسی تصاویر شبکه های ماهواره ای فارسی زبان حاکی از آن است که در یکی دو سال گذشته میزان نمایش صحنه های اروتیک در این شبکه ها و به ویژه در شبکه های موسیقی افزایش یافته است. در برخی از کلیپ های موسیقی پخش شده از این شبکه ها صحنه هایی نمایش داده می شود که حتی در کشورهای اروپایی صاحبان شبکه ها فقط با درج علامت هایی در بالای قاب تلویزیون یا در ساعات خاصی از شبانه روز مجاز به پخش آنها هستند.
ادامه مطلب...
 
برمدار عشق: قاری خوش صوت کوفه چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
سرگذشت نامه
06 آبان 1394 ساعت 19:02
 بُرَیر بن خُضَیر هَمْدان
 نام و آوازه او و صدای خوشش او را جزء یکی از محبوب ترین قاریان کوفه کرده بود.(1)نه تنها در صوت خوش مشهور بود بلکه کلاس های درس و تعلیم او درباره قرآن در مسجد جامع کوفه، شهرت خاص خودش را داشت.
ادامه مطلب...
 
عطش: تشنه‌ترین شهید چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
حكايت
06 آبان 1394 ساعت 18:40
 برخی وقتی چهره‌اش را دیدند، به گمان آنکه روح رسول الله(صلی الله علیه و آله) را دیده‌اند، از معرکه گریختند. بخت با آنانی بود که گریختند و طعم تیز تیغ علیّ اکبر(علیه السلام) را نچشیدند. تیغ می‌چرخاند و شمشیر می‌زد. جنگاوری‌اش به حیدر کرّار رفته بود و شجاعتش به شجاع‌ترین مردم، محمّد(ص) و صبرش، حَسَن‌وار بود. اسب می‌راند و وحشت‌زدگان از هیبتش را بر خاک می‌نشاند و می‌خواند:
ادامه مطلب...
 
سقای کریم: روضه ات شفاست چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 1
سرگذشت نامه
05 آبان 1394 ساعت 18:57
یکی از معروفترین جاهلهای زمان ما بود. مست که می شد، عربده می کشید و معرکه می گرفت. معروف بود به «داش علی» و تمام محل آنقدر از او می ترسیدند که از سایه اش هم فرار می کردند. کسی چه می دانست همین آدم سرتاپا خلاف، قرار است چه عاقبتی داشته باشد...
ادامه مطلب...
 
راه بهشت: قیس بن مُسهِر صیداوی چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
حكايت
04 آبان 1394 ساعت 16:33
 چند روزی بود که امام حسین(ع) حجّش را تمام کرده و دعوت کوفیان را لبیک گفته بودند. در مسیر مکه به عراق، رسیده بودند به منطقه حاجر.
در حاجر بود که امام(ع) قیس بن مُسهِر صیداوی را همراه نامه ای به طرف اهل كوفه فرستادند. امام حسین(ع) در نامه این طور نوشته بودند:
ادامه مطلب...
 
خوشا به حال طالبان علم! چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
حكايت
04 آبان 1394 ساعت 07:22
 هيچ علاقه اى به تحصيل نداشتم، هميشه با خود مى گفتم: درس براى چه؟ آخرش چه؟ مگر درس براى انسان پول و ثروت مى شود، آنها كه درس خواندند كجاى دنيا را گرفتند كه من دومى شان باشم.
ادامه مطلب...
 
قصّه‌ی پدر فروشی ادامه دارد... چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
یادداشت
03 آبان 1394 ساعت 08:34
غریب بودن تو را می‌توانم حس کنم، می‌دانی کِی؟ وقتی می‌دانم تو بهترین‌ها را برایم می‌خواهی؛ امّا در عمل باورت ندارم و همان را انجام می‌دهم که خودم می‌خواهم. بعد که تمام خواسته های دلم را اجابت کردم، بعد که دانسته چشمهایم را برای لحظاتی بستم و آنچه را که دوست داشتم کردم، یاد تو می‌افتم و می‌فهمم غریب بودن تو را.
ادامه مطلب...
 
سه قاشق آب چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 2
داستان
01 آبان 1394 ساعت 07:49
ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعد > پایان >>

صفحه 351 - 400 از 1944

 

مستور

آخرین نظرات

فروشگاه اینترنتی

 

همسايه‌ها


  سبز آبی

زندگی زناشویی شترمرغی
 شتر مرغ در ۲ – ۴ سالگی از نظر جنسی به بلوغ می رسد . تولید مثل در شتر مرغ ها وابسته به نور است و با افزایش طول روز فصل تولید مثل آغاز می شود. اندازه ی بیضه های شتر مرغ در طول فصل تولید مثل ممکن است تا ۴ برابر افزایش یابد . پرنده های نر در خارج از فصل تولید مثل اسپرم تولید نمی کنند و تولید اسپرم که تحت کنترل هورمون FSH می باشد در این فصل اتفاق می افتد .
ادامه مطلب...