• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست arrow مقالات arrow چهره ها: یاران بدر
چهره ها: یاران بدر چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 3
بدعالی 
15 مرداد 1389 ساعت 19:36
 بی گمان هیچ سرداری بی حضور فرماندهان شجاعش، و هیچ فرماندهی بدون لشکری نیرومند قدرت ایجاد حکومتی جهانی را نخواهند داشت. بزرگترین سردار عالم نیز برای فتح جهان از 313 مرد و زن برای فرماندهی نیروهای خیر کمک خواهد گرفت.

یاران حضرت مهدی (عج) رنگ و بوی آن حضرت را دارند و تا تعداد آنها به 313 نفر نرسد ظهور محقق نخواهد شد. البته تکمیل این تعداد تنها یکی از شرایط ظهور است، نه شرط ظهور.

این 313 نفر که ویژگی های منحصر به فردی دارند، فرماندهان سپاه امام زمان (علیه السلام) در هنگام ظهور آن حضرت هستند. در زمان ظهور، در مکه حاضر می شوند. برخی شب در شهر دیگری در خوابند و صبح در مکه بیدار می شوند(1) در نهایت این 313 نفر که 50 نفر آنها را زنان تشکیل می دهند (2) بدون هیچ قرار قبلی گرد امام خویش جمع می شوند. زمانی که امام زمان (عج) نخستین فریادهای دادخواهی را به زبان می آورند با او بیعت می کنند و در شکست باطل او را یاری می رسانند.

از روایات می توان دریافت که این 313 نفر از انسانهای خاص هستند. از بندگان خالص خداوند. از روایات به نظر می رسد قدرت طی الارض دارند.

قدرت بدنی آنها شگرف است؛ نیروی چهل مرد به آنها داده شده، قلب آنها چون آهن است و کوهی نیست که از سر راه برندارند.(3) البته این موضوع علاوه بر قدرت بدنی به نیروی ایمان آنها نیز برمی گردد.  نیروی ایمان آنها به حدی است که جز خدا نمی بینند و همه چیز را خدا می بینند و به همین دلیل هیچ ترس و اندوهی ندارند. (4)

آنها شیران روز و زاهدان شب اند. (5) سلاح آنها، که منقش به نام خودشان و پدرشان است، برنده و سلاح برتر آنها که خداوند از فضلش به آنها بخشیده است، سلاح هراس است. (6) یعنی آنها با حضور خود در جبهه ی حق، ترس در دل اهل باطل می اندازند. و این از نیروی ایمان آنهاست.

عزت آنها به حدی است که حیوانات میز میل همیاری با آنان را دارند و قطعه زمینی که فرش گامهای آنان شده به خود مباهات می کند و بر دیگر سرزمینها فخر می فروشد (7)

این یاران که به تعداد یاران پیامبر اسلام (صلوات الله علیه و آله) در جنگ بدر هستند، در فتنه ها و بلایای آخرالزمان آب دیده می شوند و برای یاری حضرت برگزیده می گردند. (8)

313 فرمانده، لشکری در حدود 10000 (ده هزار) نفر دارند که همگی یاوران حق اند.

پس از برچیده شدن باطل، این فرماندهان، امیران مناطق مختلف حکومت جهانی حضرت مهدی (عج) خواهند بود. بدین طریق، عدالت تنها از طریق عادل واقعی به اجرا در خواهد آمد. (ان شاء الله)

 

پی نوشت:
1.بحارالانوار، ج 52، ص 370، ح 159
2.همان، ص 223
3.همان، ص 386
4.کمال الدین و تمام النعمهة ج2، ص 357
5.الفتن، ص 213
6.بحار الانوار، ج52، ص 191
7.همان، ص 327
8.ترجمه و شرح نهج البلاغه، خطبه 150، صص 459- 458


با استفاده از کتاب معرفت امام زمان و تکلیف منتظران

چهره ها: حضرت بقیة الله (عج)
چهره ها: جبرئیل امین
چهره ها: نفس زکیه
چهره ها: یمانی
چهره ها: سفیانی
چهره ها: سید خراسانی
چهره ها: شعیب بن صالح
چهره ها: عیسی روح الله (ع)
چهره ها: اصهب
چهره ها: ابقع
چهره ها: دابة الارض
چهره ها: سید الشهداء (ع)
چهره ها: دجال
چهره ها: ابلیس
چهره ها: یاران بدر


نظر
افزدون جدیدجستجو
رهگذر () 2010-08-11 14:14:46

یعنی نوکر نوکر نوکر یکی از 313 تا هم نه یکی از اون 10000 نفر باشیم؟
علی رضا فضل الله () 2013-07-15 04:36:39

بسم الله النور ...بیبینیم چقدر به خصوصیات حضرت حجت ارواحنا لتراب مقدمه الفدا خود را نزدیک کرده ایم تا از یاران او شویم .آنقدر سخت نیست و آنقدرهم آسان نیست . اگر توانیستیم نیت و خطورات درونی را خالص و با اعمال و تظاهرات ظاهری یکسان برای خدا کنیم که هیچ تفات بین نیت و عمل و عمل با نیت نباشد انشاء الله بر گزیده ایم به قول و تعهد آخر دعای عهد آراسته ایم ...موتزا" کفنی . شاهرا" سیفی مجردا" قناتی ...حال عزیز ببین اگر امام معصوم تو به تو امر کند که بدون هیچ شرط درون این تنور داغ شو تو خودت را واقعا" مطیع امر مولا کرده ای ...برایت آرزوی همرکابی با حضرت را دارم . ما چقدر محرومیمیم که صدای صوت بسیار زیبای قران امام زمان را نمی شنویم . خدایا حالی بده .شکمها را از لقمه حرام و شبه ناک خالی کن بیبین چه ها که نمی بینی ...
قربان پور () 2015-03-18 13:21:22

خدا خیرتان بدهد
تمام مقالات را با سرعت نور خواندم حتی کلمه ای را از دست ندادم
عاقبتتان بخیر ان شاءالله
نوشتن نظر
نام:
Website:
عنوان
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Security Image
Please input the anti-spam code that you can read in the image.

Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.

 
< بعد   قبل >

 

مستور

آخرین نظرات

بیعت با شیطان

فروشگاه اینترنتی

 

آخرالزمان

 

همسايه‌ها


  سبز آبی

زندگی زناشویی شترمرغی
 شتر مرغ در ۲ – ۴ سالگی از نظر جنسی به بلوغ می رسد . تولید مثل در شتر مرغ ها وابسته به نور است و با افزایش طول روز فصل تولید مثل آغاز می شود. اندازه ی بیضه های شتر مرغ در طول فصل تولید مثل ممکن است تا ۴ برابر افزایش یابد . پرنده های نر در خارج از فصل تولید مثل اسپرم تولید نمی کنند و تولید اسپرم که تحت کنترل هورمون FSH می باشد در این فصل اتفاق می افتد .
ادامه مطلب...