• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
پنج مناره ضد اسلامی چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
بدعالی 
13 مهر 1390 ساعت 09:33
 فیلم جنجالی "پنج مناره در نیویورک" که محصول مشترک ترکیه و امریکا است به رغم داشتن ژانر درام و اکشن، محتوای کاملا ضد اسلامی دارد.
کارگردان و نویسنده این فیلم که محصول سال 2010 است «محسون قرمزگل» یکی از معروف ترین خوانندهای رپ و پاپ ترکیه است.
 
سازنده این فیلم سعي دارد با نشان دادن واعظی روحانی در ابتدای فیلم، که در مسجد و در حلقه مریدانش، آمريكا را شيطان بزرگ خطاب مي كند، سخن تاريخي بنيانگذار نظام اسلامي ايران را كه در كشورهاي اسلامي به يك اصل استراتژيك بدل شده را با بنيادگرايي طالباني مترادف سازد.

نوع برگزاري مراسم هاي مذهبي ابتدايي فيلم، كاملا تعمدي به هيچ كدام از مراسم هاي اهل تسنن وتشيع شبيه نيست و بيشتر به نوعي صوفي گري افراطي شباهت دارد.

پليس تركيه در اين فیلم به این نتیجه می رسد که تمامي عمليات هاي تروريستي دراين كشور توسط فردي در آمريكا با نام حاجي گومش با نام مستعار «دجال» سازماندهي مي شود، نهادهاي امنيتي آمريكايي نيز كه هيچ سوءسابقه اي از گومش ندارند تصميم مي گيرند او را به خاك تركيه بازگردانند.

دوافسر پليس ترك، فرات باران (محسون قرمزگل) و آكارآيدن (مصطفي سندل) براي بازگرداندن حاجي گومش رهسپار آمريكا مي شوند. تركيب زوج هايي كه دراين فيلم دركنار هم قرار داده شده اند كاركردهاي محتوايي ليبراليستي اثر را افزايش مي دهد.

حاجي گومش با يك مسيحي ازدواج كرده است و زماني كه «فرات باران» افسرترك از او مي پرسد كه چرا با يك مسيحي ازدواج كرده گومش طوري پاسخ او را مي دهد كه گويي مسلماني فقط يك عنوان اجتماعي- شهروندي است و در مقوله انتخاب زوج و بافت زندگي اجتماعي فاقد اهميت است.

زوج فرات باران و آكارآيدن نيز دو افسر امنيتي پليس تركيه است كه يكي مسلمان و ديگري مذهبي ندارد. اين دو براي تحويل گومش به سراغ يك مأمور ارشد امنيتي- ديويد بكر- مي روند. بكر به محض آنكه متوجه مي شود يكي از اين دو افسر كرد است او را تحقير مي كند و تنفر خود را نسبت به مسلمانان به شكلي علني در قالب ديالوگ هاي فيلم ابراز مي دارد. در جايي ديگر بكر اشاره مي كند تا زماني كه مسلمانان درجهان وجود دارند امنيت ملي آمريكا محقق نخواهد شد.

از شيطنت هاي مشخص تصويري اين فيلم تأكيد بر جاي خالي برج هاي دوقلو است كه صداي اذان روي اين تصاوير قرارداده شده تا براي تماشاگر ذهنيت سازي شود. اما لحن و اظهارنظرهاي بكر- مأمور امنيتي آمريكايي- فيلم نيز دربخش هاي مهمي از فيلم قابل توجه است. ديويد بكر با كفش و بدون اعتنا به برگزاري نمازجماعت، براي تحقيق از محل اختفاي گومش وارد مسجد مي شود و درپاسخ به اعتراض امام جماعت مسجد مبني بر حرمت گذاري به احكام جمعي مسلمين مي گويد براي مسجد و عبادت ارزشي قائل نيست و براي مذهبي كه متعلق به دشمنان كشور اوست احترام معني نخواهد يافت.

گفتنی است در پی پخش این فیلم در کشور اندونزی مسلمانان این کشور به دلیل اسلام ستیزی، این فیلم رامحکوم کرده و به خیابان ها آمدند.

همچنین یکی از سینماهای شهر بوگو در 60 کیلومتری شمال جاکارتا مورد حمله تماشاگران قرار گرفته وصندلی های سالن سینما توسط آنان شکسته شد.

ابنا
نظر
افزدون جدیدجستجو
نوشتن نظر
نام:
Website:
عنوان
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Security Image
Please input the anti-spam code that you can read in the image.

Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.

 
< بعد   قبل >

 

مستور

آخرین نظرات

فروشگاه اینترنتی

 

همسايه‌ها


  سبز آبی

زندگی زناشویی شترمرغی
 شتر مرغ در ۲ – ۴ سالگی از نظر جنسی به بلوغ می رسد . تولید مثل در شتر مرغ ها وابسته به نور است و با افزایش طول روز فصل تولید مثل آغاز می شود. اندازه ی بیضه های شتر مرغ در طول فصل تولید مثل ممکن است تا ۴ برابر افزایش یابد . پرنده های نر در خارج از فصل تولید مثل اسپرم تولید نمی کنند و تولید اسپرم که تحت کنترل هورمون FSH می باشد در این فصل اتفاق می افتد .
ادامه مطلب...