• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست arrow ویژه نامه arrow ویژه نامه آغاز امامت امام زمان (عج)
ویژه نامه آغاز امامت امام زمان (عج) چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
بدعالی 
12 بهمن 1390 ساعت 22:06
 
 
 امامتت مبارک آقا!
امام شده ای تا قرار آسمان ها و زمین، به برکت وجود تو باشد.
امام شده ای تا بلای شیعه به واسطه ی دعاهایت ار آن ها رفع شود.
تا برای شیعه ات اشک بریزی و به جایش استغفار کنی.
تا توی قنوت هایت تک تکشان را به اسم کوچک یاد کنی و برای سعادتشان دعا بخوانی.

 سختی های امام در دوران غیبت

شیعیان در دوران غیبت، با ندانم کاریهای خویش، امام را می رنجانند. در توقیعی از حضرت روایت شده است که فرمود: «جاهلان شیعه و احمق های آنان و کسانی که دینشان [مانند] بال پشه ای است، ما را اذیت کرده اند.»

 
 
  هم امام، هم رفیق
رسول خدا (ص) فرمودند: «هر مؤمن یا مسلمانی از دنیا برود و قرضی بعد از خودش ترک گوید که در راه فساد یا اسراف نباشد بر امام است که آن را ادا کند. پس اگر ادا نکند مسئولیت آن به عهده ی اوست.»

 نگرانی های امام برای شیعیان
مرحوم حاج محمدعلی فشندی تهرانی می گوید که در مسجد جمکران سیدی نورانی را دیدم با خود گفتم این سید در این هوای گرم تابستانی از راه رسیده و تشنه است ظرف آبی به دست او دادم تا بنوشد و گفتم: «آقا! شما از خدا بخواهید تا فرج امام زمان (عج) نزدیک گردد.» فرمودند: «شیعیان ما به اندازه آب خوردنی ما را نمی خواهند، اگر بخواهند و دعا کنند فرج ما می رسد.»
 

 بیایید رفیق باز باشیم!
اگر نگاهی به وسایل ارتباطی ایرانیان از گذشته تا به امروز بیندازیم، نمی توان از وسیله ای که خیلی کشورها از نعمتش بی بهره بودند چشم پوشید و آن وسیله منبر است. منبری که سخنرانش می تواند با گیرایی کلام، آذوقه معنوی کافی را به مستمعش بدهد. اما منبرهای ما این روزها چقدر رنگ و بوی مهدوی دارند؟ خطبه های نمازهای جمعه ما، نمازهایی که در زیارتگاه ها برگزار می شود و... چقدر یاد امام را زنده می کنند؟

وظایف دوستان امام زمان (عج)

 پیمان یاری امام، هر روز بعد از هر نماز و در هر جمعه باید تجدید شود. از نمونه ی عالی تجدید عهد، خواندن دعای عهد با آغاز «اللهم ربَّ نور العظیم...» است که در سحر خوانده می شود. (1)

 چند راه حل ساده برای یاری امام
اگر مرد هستید ورزشهای رزمی و دفاعی بیاموزید! برای آنکه نوع سلاح امام با قطعیت مشخص نیست، برای احتیاط شمشیر بازی و تیراندازی را به خوبی فرا بگیرید. اگر قرار است در سپاه امام باشید نباید جلوی دست و پای کسی را بگیرید! قرار است از جان امام دفاع کنید! پس چیزی برای عرضه دست و پا کنید.

 ماندگاران: سید پینه دوز
آنچه در مورد سید کریم پینه دوز مشهور است، ملاقاتهای 19 ساله ی او با صاحب الامر (عج) در شبهای جمعه بود.(3) تا جایی که روزی امام زمان (عج) به اومی فرمایند: «اگرهفته ای برتو بگذرد و ما را نبینی چه می کنی؟ سید در پاسخ می گوید: «آقاجان! به خدا می میرم!» و امام زمان (عج) می فرمایند: «اگراین طورنبود، هفته ای یکبار ما رانمی دیدی.»
 
 مکیال المکارم در فواید دعا برای حضرت قائم(عج)
تا این که کسی را در خواب دیدم که با قلم و سخن نتوان او را توصیف نمود. او را در خواب دیدم که با بیانی روح انگیز چنین فرمود: «این کتاب را بنویس و عربی هم بنویس و نام او را بگذار: مکیال المکارم فی فوائد الدعاء للقائم.» همچون تشنه ای از خواب بیدار و در پی اطاعت امرش شدم.

 تقدیم با عشق
اگر سر جیبهایتان تار عنکبوت بسته است، اگر برای هر هزار تومان خود برنامه دارید، و اگر هر خرجی می کنید جز خرج برای امامتان، وقت آن رسیده است که زندگیتان را تغییر دهید. زیرا «هیچ چیز نزد خداوند محبوبتر از اختصاص دادن دراهم به امام (ع) نیست.» البته فکر نکنید که باید مشت مشت اسکناس بدهید تا مقبول واقع شود. هر کس به اندازه ی توان مالی خود تکلیف دارد.
 
  قدمگاه
از جمله چیزهایی که به دلیل ارتباط و انتساب خاص به خداوند باید بزرگ داشته شود، امام است و چیزهایی هم هستند که به خاطر ارتباط با امام باید مورد احترام قرار بگیرند مانند توقفگاهها، مشاهد، مساجد، نوشته ها، کتابها و.... . در واقع تعظیم کردن مقامات امامان، احترام به خود امامان است.

 حسرت
گوشت تازه‌اي بر بدن بيمار مي‌روييد و هم زمان، آهي از اعماق جان شيخ حسن سربرمي آورد که حجت خويش را ديده است و نشناخته...
بيمار با سرزندگي و نشاط، همچون نوزادي بي نقص و عيب بر پا ايستاد و شيخ حسن را که در بهتي عظيم فرو رفته بود در آغوش فشرد. سکه اي از خورجينش درآورد و روي پيشخوان گذاشت.
 
 لا حَبِيبَ إِلا هُوَ وَ أَهْلُهُ
حاج آقا میگفت:
اگر حرفی میزنید، چیزی مینویسید و یا کاری میکنید که نتیجه اش چیزی غیر این دوتاست، رهاش کنید. بندازیدش دور.
توی زندگی فقط دنبال یه چیز باشید؛ فقط دنبال این باشید که لحظه به لحظه معرفت، عشق و ارادتتون نسبت به امام زمانتون بیشتر بشه. بقیه چیزا سرابه.

 دعا اثر دارد...
دستانم را بالا بردم، رسیده بودم به قنوت. مانده بودم بر سر دو راهی، نمی دانستم با این همه گرفتاری، اول برای خودم دعا کنم یا برای امامم. مانده بودم بگویم ربنا آتنا فی الدنیا حسنة و فی الآخرة الحسنة، یا دعای فرجی بخوانم و بگویم اللهم عجل لولیک الفرج.
 
دعای غریق
 از تو به من رسید!
قدم زدی و رد پا به من رسید
نفس کشیدی و هوا به من رسید

نیامدی، نیامدی، نیامدی
فقط بیا بیا بیا به من رسید
نظر
افزدون جدیدجستجو
ستاره () 2012-02-02 11:39:19

من عاشق عکسای این ویژه نامه شدم
عید ولایت مبارک

اللهم عجل لولیک الفرج
هاجر () 2012-02-02 18:37:26

عید آقااااااااااااااااا مبارک!
از اوووووووون عیداست ها! ان شاء الله که روزی بیاد که غم به دل اماممون نکنیم.

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
javad () 2012-02-04 09:41:37

سلام ، خيلي خوب بود كاش كمي روي ما اثر بگذارد . احسنت بر شما موفق باشيد
یلدا () 2012-03-03 20:09:02

ویرانه نه آنست که جمشید بنا کرد
ویرانه نه آنست که فرهاد فرو ریخت
ویرانه دل ماست که هر جمعه به یادت
صد بار بنا گشت و دگر بار فرو ریخت
اللهم عجل لولیک الفرج
نوشتن نظر
نام:
Website:
عنوان
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Security Image
Please input the anti-spam code that you can read in the image.

Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.

 
< بعد   قبل >

 

مستور

آخرین نظرات

فروشگاه اینترنتی

 

همسايه‌ها


  سبز آبی

زندگی زناشویی شترمرغی
 شتر مرغ در ۲ – ۴ سالگی از نظر جنسی به بلوغ می رسد . تولید مثل در شتر مرغ ها وابسته به نور است و با افزایش طول روز فصل تولید مثل آغاز می شود. اندازه ی بیضه های شتر مرغ در طول فصل تولید مثل ممکن است تا ۴ برابر افزایش یابد . پرنده های نر در خارج از فصل تولید مثل اسپرم تولید نمی کنند و تولید اسپرم که تحت کنترل هورمون FSH می باشد در این فصل اتفاق می افتد .
ادامه مطلب...