• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست arrow ویژه نامه arrow ویژه نامه میلاد مادر هستی؛ فاطمه زهرا (س)
ویژه نامه میلاد مادر هستی؛ فاطمه زهرا (س) چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
بدعالی 
23 ارديبهشت 1391 ساعت 07:28

 اسرار تولد حضرت زهرا (س)
زندگی حضرت زهرا (سلام الله علیها) مملو از اسراری است که علت سرّ شدنش را کسی جز خداوند نمی داند. حتماً می دانید که مزار ایشان مخفی است ولی آیا می دانستید که تاریخ میلاد ایشان نیز معلوم نیست؟ در میلاد مادر هستی (س) نیز اسرار بسیاری هست. چیزهایی که برای هیچ کس اتفاق نیفتاده است حتی دیگر معصومان.

 در آیینه اسماء و القاب

حضرت صدّیقه طاهره(س)، نام‌ها و القابی دارند كه برخی آسمانی‌اند و از سوی پروردگار تعیین شده و بعضی از سوی برگزیدگان الهی. نام‌های آسمانی، نُه اسم است كه در حدیثی از امام صادق(ع) آمده است.

 


 

دو خورشید مثل هم
شباهتهای حضرت فاطمه زهرا (س) و امام مهدی (عج)
خیلی طبیعی به نظر می رسد که مادر و فرزندی شبیه به هم باشند. اما گاهی این شباهتها از حد صورت و سیرت فراتر می رود و تمام عرصه های زندگی را فرا می گیرد. دقیقا مانند حضرت زهرا (س) و فرزندش امام مهدی (عج). مادر و فرزندی با سالها فاصله از هم ولی درست شبیه به یکدیگر. اگر برایتان جالب است که بدانید شباهت این دو بزرگوار تا چه اندازه است، با ما همراه باشید.

 مادران پاکان
5. فاطمه بنت حسن (ع): مادر امام باقر (ع)
دیوار کج شد و فاطمه زیر آن نشسته بود. صدای گوش خراشی از آن بلند شد و داشت روی او می افتاد که فاطمه انگشت خود را رو به دیوار گرفت و قاطعانه گفت: «نباید بیفتی! به حق مصطفی (ص) قسم که خداوند به تو اجازه ی افتادن نمی دهد.»

 


 

 دامن عروج
مریم (سلام الله علیها) بی رمق و تنها بر نخل تکیه زده بود و فرزند کوچک عزیزش را به سینه می فشرد. دیدن روی زیبای او، هزاران غم را از دلش می شست و وقتی نگاه از او برمی گرفت، دوباره یاد این می افتاد که باید با این نوزاد به میان قومش بازگردد.

 شوخى زن و شوهر با رضايت خداوند

روزى حضرت فاطمه زهراء سلام اللّه عليها نزد پدرش ، رسول خدا صلّى اللّه عليه و آله وارد شد.
وقتى رسول خدا چشمش بر چهره فاطمه افتاد، او را گريان و غمگين ديد، به همين جهت علّت را جويا شد؟

 با نسل تو خورشید اندودیم!

شب بود و تاریکی طنین انداخت در شهر
سرما خروشی سهمگین انداخت در شهر

 تشرفات: پا بوس

زن قرآن را آرام بست و آن را بوسید، رحل را جمع کرد و از جایش بلند شد. لچکش را بر سرش انداخت و چادری دور کمرش بست.
امروز هم به عادت پنج شنبه ها هوس زیارت امامزاده ابراهیم در دلش افتاده بود.

 ماندگاران: مردآفرین!
دختری را در نظر بیاورید که فقط 20 سال دارد و در غربت زندگی می کند. سه کودک شیرخوار خود را یکی پس از دیگری از دست داده است و از ناز و نعمت خانه ی پدری، به منزلی محقر و اجاره ای آمده و هیچ کس را برای هم صحبتی ندارد. همسرش از نماز صبح تا لحظه ی خواب مشغول مطالعه و کسب علم است و با درآمدی ناچیز چرخ زندگی را می چرخاند. اگر شما جای او بودید واکنشتان چه بود؟

 


 

 عشق، حق مسلم ماست!
اگر از سر کار برگردید و خانه نامرتب باشد، اخمهایتان در هم می رود و همسرتان را سرزنش می کنید؟ اگر یک روز غذا آماده نباشد و خدای نکرده کمی گرسنگی بکشید، عشق از یادتان می رود  و زمین و زمان را به هم می ریزید؟ کارهای خانه را مختص خانمها می دانید و از وقتی به منزل می رسید، جلوی تلویزیون لم می دهید و کانال