• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست arrow معرفي كتاب arrow نامه های بلوغ
نامه های بلوغ چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 2
بدعالی 
25 فروردين 1387 ساعت 01:37


من هنوز مدرسه می رفتم که پدرم- عباس صفایی- در آخرین سفری که به عتبات داشت، نام تو را برای من سوغات آورد. من هنوز ازدواج نکرده بودم. او می گفت: « فرزند اول علی، محمّد نام دارد»؛ چون در خواب دیده بود که در نوشته ای و پیامی که آورده بودند، آمده بود که از شیخ محمد علی به« معتبر» تعبیر می شود و از تو، به «علّامه» و از علی به خاطر فرزندی که خدا به او عنایت می کند، به « ابومحمّد» تعبیر می شود. . .
        
تو یک بار از مادر متولد شدی و این بار باید از خودت بیرون بیایی؛ از نفس، از غریزه ها، از عادت ها متولد شوی؛ که عیسی می گفت: « لا یَلِجُ فی المَلکوتِ مَن لا یُولَدُ مرَّتینِ»؛ کسی که دوبار متولد نشود، به ملکوت خدا راهی ندارد. و پس از این تولد، باید تولید کنی و زاد ولد کنی که تنها نمانی و در تنهایی، هم مأنوس باشی. . .
 
من امیدوارم تو فرزند همت خود باشی، که به پدرانت نیاز نباشد و فرزندانت به تو افتخار کنند؛ که آن حکیم(سقراط) در جواب شماتت آن دشمن - که او را به پدرش سرزنش کرده بود- گفت: تو به پدرانت افتخار می کنی؛ اما من، فرزندانم به من افتخار خواهند کرد. تو پایان افتخارات گذشته هستی و من آغاز فردا. . .
        
 
نامه های بلوغ، پنج نامه از علی صفایی حائری است به فرزندانش، که هنگام بلوغ آنها نگارش یافته است. مخاطب در این نامه ها اگر چه فرزندانش بوده اند، اما خطاب او عام است. او به واقع« جایگاه بلوغ » را که با تحولات و بحران ها همراه است، پر اهمیت و اساسی ارزیابی می کند. سرآغاز بلوغ اگرچه با تحولات جسمی همراه است، اما تحولات روحی آن بسیار بزرگتر است. در این مرحله از رشد است که انسان مورد توجه خدا قرار می گیرد و صلاحیت پیدا می کند تا مورد خطاب او قرار گیرد. از طرفی دیگر احساس استقلال و آزادی در انتخاب، بحران هایی را فرا روی انسان می گذارد. این انتخاب ها نیازمند بینش ها و معیارهایی است تا انتخاب بر اساس ارزش و توان آدمی باشد. با چنین زمینه ای شخص را می توان سالک و راه رو نامید. سالک در سلوک خود باید راه و مقصد و منازل و مراحل رسیدن به آن را بشناسد، همان طور که به وظائف و موانعی که بر سر راه اوست باید آگاهی یابد. فراهم آوردن این بینش ها و زمینه ها برای انتخاب، و معیارها و روش های انتخاب، انگیزه ی اصلی نگارش این نامه هاست و در واقع دغدغه ی تمامی ما.
 
نامه های بلوغ
نویسنده: علی صفایی حائری
انتشارات: لیله القدر
قیمت: 1200 تومان

نظر
افزدون جدیدجستجو
دانلود کتاب هاي
بي خواب () 2009-07-10 02:11:02

سلام دوستان
يه سايت پيدا کردم که کتاب هاي نويسنده(نامه هاي بلوغ) رو براي دانلود گذاشته.
حتما سر بزنيد.www.alisafaee.ir
نوشتن نظر
نام:
Website:
عنوان
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Security Image
Please input the anti-spam code that you can read in the image.

Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.

 
< بعد   قبل >

 

مستور

آخرین نظرات

فروشگاه اینترنتی

 

همسايه‌ها


  سبز آبی

زندگی زناشویی شترمرغی
 شتر مرغ در ۲ – ۴ سالگی از نظر جنسی به بلوغ می رسد . تولید مثل در شتر مرغ ها وابسته به نور است و با افزایش طول روز فصل تولید مثل آغاز می شود. اندازه ی بیضه های شتر مرغ در طول فصل تولید مثل ممکن است تا ۴ برابر افزایش یابد . پرنده های نر در خارج از فصل تولید مثل اسپرم تولید نمی کنند و تولید اسپرم که تحت کنترل هورمون FSH می باشد در این فصل اتفاق می افتد .
ادامه مطلب...