• Narrow screen resolution
 • Wide screen resolution
 • Increase font size
 • Decrease font size
 • Default font size
 • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست arrow ویژه نامه arrow ویژه نامه میلاد علی بن موسی الرضا (ع)
ویژه نامه میلاد علی بن موسی الرضا (ع) چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 1
بدعالی 
07 مهر 1391 ساعت 08:32

صفات سومین علی (ع)
امام رضا (ع) با سخن هرگز به هيچ كس جفا نكرد و كلام كسى را نبريد تا زمانی که شخص از گفتن باز ايستد، و حاجتى را كه مى ‏توانست‏ برآورده کند، رد نمى‏ كرد. پاهايش را دراز نمى ‏كرد و هرگز روبه روى كسى كه نشسته بود، تكيه نمى‏ داد و هيچ كس از غلامان و خادمان خود را دشنام نمى‏ داد. هرگز آب دهان بر زمين نمى‏ افكند و در خنده‏ اش قهقهه نمى‏ زد، بلكه تبسم مى‏ نمود

 امام رضا (ع) منجی شیعیان
زمان امام رضا (علیه السلام) و مطرح شدن مسئله ی ولایت عهدی از جانب مأمون، یکی از حساسترین دوران ها برای شیعیان محسوب می شود. اگر امام رضا (ع)، با زیرکی خود، پاسخ عمل شیطانی ولی هوشمندانه ی مأمون را نمی داد، مسئله ی امامت که از زمان امام علی (ع)، خاری در چشم دشمنان شیعه بود، فرو می ریخت. امّا این وضعیت خطیر چگونه بود و امام رضا (ع)، در نجات شیعیان چگونه ابتکار عمل را به دست گرفتند؟

 چرا امام رضا (ع) را غریب الغربا می نامند؟
صفت غریب به دو معنی است:
1. کسی که از خاندان و وطن و شهر و دیار خود دور است.
2. کسی که یاران و دوستان کمی دارد. (1)

 

 آثار و برکات زيارت امام رضا (ع) از زبان ائمه
هر که براي زيارتم بار سفر بندد، دعايش مستجاب و گناهانش آمرزيده شود، هر که مرا در آن قطعه زمين زيارت کند، همانند کسي است که رسول خدا (ص) را زيارت کرده باشد و خداوند اجر هزار حج مقبول و هزار عمره ي مقبوله براي او بنويسد و من و پدرانم شفاعت کنندگان او در روز قيامت باشيم، و اين قطعه زمين باغي است از باغهاي بهشت و محل رفت و آمد فرشتگان است و تا ابد گروهي از آسمان نازل مي شوند و گروهي بالا مي روند تا آن که در صور بدمند.
 
 توصیه آیة الله بهجت برای زیارت امام رضا (ع)
زیارت امام رضا علیه السلام از زیارت امام حسین علیه السلام بالاتر است، چرا که بسیاری از مسلمانان به زیارت امام حسین علیه السلام می‌روند. ولی فقط شیعیان اثنی عشری به زیارت حضرت امام رضا علیه‌السلام می‌آیند.
 

 خادم امام رضا (ع) شویم
خادمان حرم امام رضا(ع) به طور كلی به 3 قسمت تقسیم می شوند:
1- رسمی
2- افتخاری
3- تشرفی

توبه تنها راه نجات
ناگاه حضرت با شنیدن این سخن، عرق بر چهره شان نشست و فرمودند: خداوند کریم تر از آن است که در قلب بنده مؤمن علاقه به خمر و محبّت ما اهل بیت رسالت را کنار هم قرار دهد و هرگز چنین نخواهد بود.
 
ده برش از حرم رضوی
دم در ورودی دارند بازرسی می کنند. یک پسر بچه ترسیده است و فکر می کند الان لواشکش را از او می گیرند. خادمی که یک گوشه ایستاده و از آن پرهای مخصوص خادمان در دست دارد نزدیکش می رود و با پر کمی صورتش را نوازش می کند. پسر که قلقلکش آمده لبخند می زند و می گوید: لواشک می خوری؟ و بدون اینکه منتظر جواب باشد یک تکه می کند و به سمت خادم دراز می کند. چشمانش را می بندد و می خواهد که دوباره پر را به صورتش بکشند. از تماس دوباره پر با صورتش ذوق می کند و در حالی که سر کیف آمده یک تکه لواشک هم به کسی که دارد مردم را می گردد می دهد.
 
پدیده نوظهور، تبدیل اماکن مذهبی به خیمه گاه شیطان (+دانلود فایل کامل صوتی مصاحبه)
آنچه که در مورد تبدیل کردن اماکن مقدس و مذهبی به بازار بزرگ بی دروازه دارد می گذرد، به منزله مخالفت با هیچ شخصی و یا جریانی نیست مگر آنکه سوال ایجاد می کنیم به امید آنکه اگر خدای ناخواسته اشتباهی صورت گرفته، جلوی این ماجرا گرفته شود. از این مطلب با عنوان پدیده نوظهور تبدیل اماکن مذهبی به خیمه گاه شیطان یاد می کنم.
 
زیارت یعنی: امام ته قلبمان را می داند
صدای اذان و آفتاب، حرم را پر کرده است. زائران برای رسیدن به نماز جماعت، دوان دوان از این سو به آن سو می دوند. همانطور که به طرف مسجد گوهرشاد می دویم، چند گروه از نوجوانان را پیدا می کنیم. یک گروه از پسرهایی که بهشان می خورد راهنمایی باشند، دور معلمشان جمع شده اند تا وقت و محل قرار بعدی شان را بشنوند. یک گروه از دخترها هم با عجله وارد مسجد می شوند و در صف می نشینند. با تلنگر یکی از دوستانم، از خیر مصاحبه ی بی وقت با آنان می گذرم و سرعتم را بیشتر می کنم تا به نماز برسم.
 

 شفا گرفته مریضی، زدند نقاره...

رسید تا فلکه آب و روبروی حرم
گذاشت دست به سینه: سلام سوی حرم!
لب زمین دو چشمش دوباره باران خورد
در آستانه ی دریا، گرفت بوی حرم

 تو را که می بینم خوبم

کسی به من گفت

که سائلی از درگاهت
با دست خالی
بیرون نمی رود.

امروز
به آن ایمان آورده ام
چرا که دیده ام:
 • نیایش رضا با سریع الرضا
 • در پيشگاه تو ايستاده ام،
  و دستهايم را بسوى تو بلند كرده ام،
  آگاهم كه در بندگى ات كوتاهى نموده و در فرمانبرى ات سستى كرده ام،
  اگر راه حيا را مى پيمودم از خواستن و دعا كردن مى ترسيدم...
  ولى … پروردگارم

 دانلود فایل صوتی - تصویری صلوات خاصه امام رضا (ع)

 بچه ی محله ی امام رضام (دانلود مولودی)

 من همون کبوترم که جا نداشت
لونه ای حتی رو شاخه ها نداشت

هیچ نگاهی آب و دونم نمی داد
مثل هر غریبه آشنا نداشت

حالا اما عمریه رو گنبدام
بچه ی محله ی امام رضام ....

چراغ هایی در کنار خورشید

رفتن ما به مشهد مقدس معمولا با یک هدف و آن هم زیارت حرم امام رضا علیه الاسلام صورت می گیرد. اما شاید بسیاری از ما ندانیم که بزرگان و علمای بسیاری سعادت داشته اند تا در جوار حضرت رضا (ع) به خاک سپرده شوند.  معروف ترینهایشان را احتمالا بیشترمان می شناسیم. در این مطلب قصد داریم شما را با تعدادی از این بزرگان و محل دفنشان که می تواند زیارتگاه زائران حرم رضوی باشد آشنا کنیم.

 دسته گلی از امام رضا (ع)
آقا جان یادتان هست آن شب را، درد تمام وجودم را پر کرده بود و هر لحظه حالم بدتر می شد. اما درد بزرگ تری دلم را فشار می داد و آن درد ندیدن حرمت بود. آخر بعد از سالها، چند شب پشت سر هم نتوانسته بودم قبل از اذان صبح ، زائرت باشم. آن شب ها واقعاً دلم خون بود.

نظر
افزدون جدیدجستجو
tashakor
doost () 2012-09-28 13:15:17

khoda ghovat mastoorihaye aziz! jaleb bood . ishala ke hame hajatatoon ro begirid . :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:
خاتون بانو () 2012-10-01 19:49:09

سلام.
عالی بود. ممنون.
نوشتن نظر
نام:
Website:
عنوان
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Security Image
Please input the anti-spam code that you can read in the image.

Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.

 
< بعد   قبل >

 

مستور

آخرین نظرات

فروشگاه اینترنتی

 

همسايه‌ها


  سبز آبی

زندگی زناشویی شترمرغی
 شتر مرغ در ۲ – ۴ سالگی از نظر جنسی به بلوغ می رسد . تولید مثل در شتر مرغ ها وابسته به نور است و با افزایش طول روز فصل تولید مثل آغاز می شود. اندازه ی بیضه های شتر مرغ در طول فصل تولید مثل ممکن است تا ۴ برابر افزایش یابد . پرنده های نر در خارج از فصل تولید مثل اسپرم تولید نمی کنند و تولید اسپرم که تحت کنترل هورمون FSH می باشد در این فصل اتفاق می افتد .
ادامه مطلب...