• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست arrow ویژه نامه arrow ویژه نامه عید غدیر خم
ویژه نامه عید غدیر خم چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 1
بدعالی 
13 آبان 1391 ساعت 16:00

 

اوصاف و نشانه های شیعیان

برخی از ما دوستداران اهل بیت (علیهم السلام) گمان می کنیم به خاطر علاقه و محبتی که به آنان داریم، حتی با گناهان بسیار، به دوزخ نمی رویم بلکه رحمت خداوند شامل حال ما می شود و بدون حساب کتاب و با شفاعت آن بزرگواران به بهشت می رویم.

مراتب شیعیان و دوستداران ائمه (ع)
محبّت و پذیرش ولایت در شیعیان درجات مختلفی دارد. به بیان دیگر، ملاک هایی وجود دارد برای آنکه بفهمیم، شیعه ی واقعی هستیم یا خیر و یا در چه درجه ای از معرفت قرار گرفته ایم. علاوه بر آن، ملاک هایی نیز برای تقسیم بندی دوستداران اهل بیت (علیهم السلام) وجود دارد.

 
تفاوت شیعه و محب

شخصی خدمت امام حسن(ع) رسید و عرض کرد: من از شیعیان شما هستم. آن حضرت(ع) فرمودند: ای بنده خدا اگر در امر و نهی ما مطیع هستی راست می گوئی و اگر این گونه نیستی با ادعای مقام شریفی که شایسته ی آن نیستی برگناهان خود نیفزا و  نگو من از شیعیان شما هستم. بلکه بگو من از دوستداران و محبان شما و دشمن دشمنان شما هستم.(2)

 عقاید شیعه
عقاید شیعه دوازده امامی، همان(عین) عقاید اسلام است. این عقاید برگرفته از "قرآن کریم" و "سنت و شیوه پیامبر گرامی اسلام(صلی الله علیه و آله وسلم)" است. این عقاید را امامان معصوم(علیهم السلام) در مناسبتهای مختلف به اصحاب خود آموخته اند که ما در این باره روایات بسیار متعددی داریم. امام صادق(علیه السلام) می فرمایند:


مودت اهل بیت(ع) و حکمت آن در میان شیعیان

در روز قیامت هیچ بنده ای قدمی برنمی دارد تا اینکه از او درباره ی چهار چیز سوال شود، از عمرش که در چه راهی صرف نموده، از بدنش که او را در چه راهی فرسوده نموده و از مالش که در چه راهی مصرف کرده و از کجا کسب نموده و از محبت ما اهل بیت.(6)

آثار مودت به اهل بیت (ع)
"به خدا قسم اگر سنگی ما را دوست بدارد، خداوند آن سنگ را با ما محشور می کند و آیا دین جز محبت است؟"(5)


آثار مودت به امیرالمؤمنین(علیه السلام)

آگاه باشید هر کس علی را دوست بدارد، خداوند سکرات(سختی های) مرگ را برای او آسان می کند و قبر او را باغی از بهشت قرار می دهد. آگاه باشید هر که علی را دوست بدارد، هشتاد نفر از اهل بیت خود را می تواند شفاعت کند. آگاه باشید هر کس علی را دوست بدارد، خداوند ملک الموت را در هیبتی که به سوی پیامبران فرستاد، به سوی او می فرستد و وحشت نکیر و منکر از او دفع می شود و قبرش را پر نور می کند، او را رو سفید می کند و در کنار حمزه سیدالشهدا جای می دهد.

جایگاه شیعیان در قیامت
به نظرتان حال و روزتان در قیامت چگونه خواهد بود؟ آیا به محض ملاقات با ملک الموت، یک راست راهی بهشت می شوید یا نه سری هم به جهنم و جهنمیان می زنید؟
امام را یاری کنیم
مصاحبه با اسماعیل شفیعی سروستانی
«یاری رساندن» به امام که در ادعیه و زیارات ما آمده است به چه معناست و آیا ائمه (علیهم السلام) به یاری ما نیاز دارند؟

 
عاشقی؟! بسم الله...
نشر معارف اسلام و تشیع هم، از طریق نوشتن کتاب، گرد آوردن احادیث، نذرهای فرهنگی مثل پخش کتاب در مراسم مختلف به جای شیرینی و مانند آن، انتخاب موضوعات مربوط به این زمینه برای ارائه در کلاس و  موضوع تحقیق و ... می تواند یکی از راههایی باشد که نه تنها عشق ما به اهل بیت (ع) را نشان می دهد، بلکه می تواند دیگران را هم در این زمینه تشویق و ترغیب کند.

ما حاملان امانتیم...
ما شیعیان (1) را
از فقر نترسانید
و از گرسنگی؛
که ما
سالهای شعب ابی طالب را به خاطر سپرده ایم.

منبع عکس: ShiaWallpapers.ir

اثبات حقانیت شیعه در یک دقیقه

تا وقتی پیامبر (صلی الله علیه و آله وسلم ) زنده بودند شیعه و سنی وجود نداشت. رهبر همه پیامبر بود . بعد از پیامبر (ص)، ما شیعیان فقه خودمان را از اهل بیت (علیهم السلام) گرفتیم و اهل سنت از چهار عالم دیگر که عبارت بودند از: امام احمد حنبل، ابو حنیفه، امام مالک و امام شافعی.
 
سکّويی از جهاز شتر که درست شد
و هر چه بازمانده که از پشت، سر رسيد ـ

خيل ستاره (مرد و زن) آن دشت را گرفت
خورشيد لب گشود: زمان سفر رسيد!

ماندگاران: غریبه ای که از اهل بیت (علیهم السلام) بود

پدرش یک روحانی زرتشتی بود که به شدت علاقه داشت فرزندش را جانشینی مناسب برای خود تربیت کند. اما «روزبه»، از همان دوران نوجوانی، از ساکن بودن و پذیرش بی چون و چرای عقاید خانواده دوری می کرد. تا اینکه یک روز، در جوار یک کلیسا، صدای عبادت کشیشها، او را متوجه خود کرد. پس از پرس و جوی بسیار، مسیحیت را دینی الهی دید و آن را کامل تر و منطقی تر از آیین زرتشتی یافت. به همین دلیل، علی رغم مخالفتهای خانوداه، مسیحیت را پذیرفت و به دنبال آن، سفرهای دور و درازی انجام داد تا در فهم دین جلوتر برود.

شیعه تربیت کنیم

یادم هست در دوران مدرسه درسی به نام تعلیمات اجتماعی وجود داشت. موضوع یکی از این درسهای این کتاب هویت بود. معلم آن روزها گفت کاغذی بردارید و تمامی صفات و ویژگی هایی که خودتان درباره خودتان می دانید، یا دیگران شما را به آن می شناسند بنویسید. موقع خواندن این صفات توسط دانش آموزان دو صفت مدام تکرار می شد، «مسلمان هستم» و «شیعه هستم».

توسل به درهای الهی
انسانی را فرض کنید که در اتاقی که هیچ راه خروجی نداشته و کاملا تاریک است قرار دارد. شخص درون این اتاق هیچ چیزی را نمی تواند ببیند؛ در حالی که بیرون از این اتاق، خورشید همه جا را روشن کرده است و این دیوارهای اتاق هستند که مانع تابش خورشید به درون می شوند.

نظر
افزدون جدیدجستجو
نوشتن نظر
نام:
Website:
عنوان
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Security Image
Please input the anti-spam code that you can read in the image.

Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.

 
< بعد   قبل >

 

مستور

آخرین نظرات

فروشگاه اینترنتی

 

همسايه‌ها


  سبز آبی

زندگی زناشویی شترمرغی
 شتر مرغ در ۲ – ۴ سالگی از نظر جنسی به بلوغ می رسد . تولید مثل در شتر مرغ ها وابسته به نور است و با افزایش طول روز فصل تولید مثل آغاز می شود. اندازه ی بیضه های شتر مرغ در طول فصل تولید مثل ممکن است تا ۴ برابر افزایش یابد . پرنده های نر در خارج از فصل تولید مثل اسپرم تولید نمی کنند و تولید اسپرم که تحت کنترل هورمون FSH می باشد در این فصل اتفاق می افتد .
ادامه مطلب...