• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست arrow ویژه نامه arrow ویژه نامه ی سختی ها و مرارتهای مهربانترین رهبر عالم
ویژه نامه ی سختی ها و مرارتهای مهربانترین رهبر عالم چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 4
بدعالی 
22 دی 1391 ساعت 05:26

پایان غمهای تو
تو بسیار گریستی...
هر زمان که با قلبهای مهربان و بخشنده ات،
برای تک تک سنگ اندازان طائف طلب مغفرت می کردی؛
هر زمان که با اصرار
هدایت بت پرستان را
پای سجاده ی دعا، از خدا می خواستی؛
تو حتی
برای کافران نیز گریستی.
 رکن علی (ع) شکست...
ماتم گرفت حال و هوای مدینه را
پوشید کعبه رخت عزای مدینه را
خاکم به سر که دست اجل تیشه بر گرفت
وز پا فکند نخل رسای مدینه را
 نگرانیها و بیمهای رسول خاتم (ص)
در میان تمام مخلوقات، هیچ کس به اندازه ی رسول خدا (صلی الله علیه و آله) سختی و مصیبت نکشید. امام باقر (علیه السلام) فرمودند: «اگر دچار مصیبت جسمی یا مصیبت مالی یا دچار مصیبت فرزندت شدی، مصیبت خود را برای پیامبر (ص) بازگو کن؛ زیرا هیچ یک از مخلوقات خداوند مانند ایشان دچار مصیبت نشده اند.» (1)
دشواری های وحی
پیامبر(ص) هنگام نزول وحی مستقیم، بر خود احساس سنگینی می كرد، و از شدت سنگینی كه بر او وارد می شد بدنش داغ می شد، و از پیشانی مباركش عرق سرازیر می گشت اگر بر شتری یا اسبی سوار بود، كمر حیوان خم می شد و به نزدیك زمین می رسید. حضرت امیرمؤمنان علی (ع) می فرمایند: «موقعی كه سوره مائده بر پیامبر نازل شد، ایشان بر استری به نام «شهبا» سوار بودند وحی بر ایشان سنگینی كرد، به طوری كه حیوان ایستاد و شكمش پایین آمد دیدم كه نزدیك بود ناف او به زمین برسد، در آن حال پیامبر از خود رفت و دست خود را بر سر یكی از صحابه نهاد» (14)
 دشمنان سرسخت پیامبر (ص)
ابولهب، که به خاطر زیبایی صورتش به او این لقب را داده بودند، عمو و همسایه ی پیامبر (ص) بود. از نخستین روز دعوت، از همان زمان که حضرت محمد (ص) بر بلندی های کوه صفا فریاد زد: «واصباحاه» کارشکنی ها و تیر تهمتهای او به رسول خدا (ص) آغاز شد.
جریان نفاق
آنچه که باعث می شود حضرت محمد(ص) پیامبریشان را از همه سخت تر بدانند، یک جریان بود. جریانی که هنوز هم با آن درگیریم: «جریان نفاق». در جایی که کفر در برابر دین قرار می گیرد، وضعیت روشن است. طرف هر کس معلوم است. اما در نفاق، طرف حق و باطل معلوم نبود. پیامبر اکرم (ص) 20 سال با جریان نفاق دست و پنجه نرم کرد و این در شرایطی بود که هیچ گروهی برای شناسایی آنها نداشت.
یهودیان، به قصد نابودی آزار می دادند
مصاحبه با حجت الاسلام و المسلمین «مهدی طائب»
با تشکر از اینکه در این مصاحبه شرکت کردید، بهتر است سوالات را از اینجا آغاز کنیم که چرا یهودیان از ابتدا، بدون آنکه آزاری از رسول خدا (ص) دیده باشند، ایشان را آزار می دادند؟
 اشک نبی (ص)
همه چشم دوخته بودند به فرستاده ی خدا(ص) که ناگهان لبان حضرت(ص) به لبخند باز شد. شور و شعف در چهره شان موج می زد. انگار اولین بار بود که حسن و حسین را می دیدند.
 
 گریه ی رسول خدا (ص)، برای مظلومیت اهل بیت
شاید یکی از سخت ترین مصائب پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله)، آگاهی از وضعیت اهل بیت (علیهم السلام) پس از رحلتش بود. ایشان از وضعیت غربت و تنهایی حضرت زهرا (سلام الله علیها)، امیرمؤمنان (ع) و فرزندان گرامی اش با خبر بودند و در موقعیتهای مختلفی برای مظلومیت آنان می گریستند.
 رنج دوران
مصائب و مشکلات پیامبر (ص) در جنگ ها
رسول خدا( صلی الله علیه و آله) در مسیر هدایت انسان ها رنج و سختی های بسیاری را متحمل شد. این سختی ها تا جایی بود که خداوند در قرآن می فرماید: به یقین، رسولی از خود شما به سویتان آمد که رنج‌های شما بر او سخت است و اصرار بر هدایت شما دارد و نسبت به مؤمنان، رئوف و مهربان است.
گناهان کبیره: فتنه
هر دو از کارگزاران اصلی ماجرای قتل خلیفه سوم (عثمان) بودند. طلحه بسیار مصرتر از زبیر، مردم را برای کشتن عثمان تحریک می کرد.  
طلحه و زبیر با آن زن شترسوار -عایشه - از بصره به خون خواهی خلیفه ای که به شهادت مردم، به دست خودشان کشته شد؛ عازم کوفه شدند. پیراهن عثمان بر دست ها بلند بود و خلیفه مقتول، پس از مرگ عزیز شده بود.

حقوق پیامبر (ص) بر گردن تمام مسلمانان
این همه سختی را تحمل کردن به خاطر تمام انسانهای تاریخ، و هیچ چیزی را نخواستن در برابر آن، از هیچ کس برنمی آید، جز بزرگترین شخصیت عالم امکان، حضرت محمد مصطفی (صل الله علیه و آله). درست است که در برابر تمام این سختیها و تلاشی که کرده اند، هیچ چیز نخواسته اند جز محبت خاندانشان، اما ما به عنوان  مسلمان، در برابر پدر امت، وظایفی داریم که باید آنها را بشناسیم.
چرا بر پیامبر (ص) صلوات می فرستیم
«ان الله و ملائکة یصلون علی النبی یا ایها الذین آمنوا صلوا علیه و سلموا تسلیما» (1)
این جمله بیانگر وجوب صلوات است. یعنی زمانی که خداوند و ملائکه ی او، بر رسول خاتم (صلی الله علیه و آله وسلم) درود می فرستند، انسانها نیز وظیفه دارند که طبق فرمان خداوند که فرموده است «صلوا» بر ایشان درود فرستند.
تنگناهای تنگه
آیین یکتا پرستی در سرزمین عربستان رشد می کرد و این امر برای سران جاهلیت بسیار سنگین بود. در این جور مواقع یکی از بهترین و راحت ترین راه هایی که قدرتمندان به آن رو می آورند، استفاده از حربه قدرت است. در تمامی زمانها، حربه های اقتصادی و تحریمها یکی از موثرترین و مهمترین راهکارهای از پا انداختن و تسلیم کردن رقیب به شمار می رود.

مدینه شهر پیغمبر (دانلود صوت)
«مدینه شهر پیغمبر» را با صدای حاج منصور ارضی در سوگ پیامبر گرامی اسلام (صلوات الله علیه و آله) دانلود کنید

ارمغان رنج رسول خدا (ص)
در عالم هستی، هیچ تلاشی اگر در راه خداوند باشد، بی نتیجه نمی ماند. در چنین جهانی، کسی همچون رسول اکرم (ص) سختیهای فراوانی را در راه خداوند تحمل کرد، بنابراین باید به دنبال نتایج آن بود.

نظر
افزدون جدیدجستجو
سید علی () 2013-01-12 09:32:40

خدایا
چه میشود که این روح سرکش دمی مطیع توست و دمی مطیع هوای نفس
خدایا چه سری است که حسین ع میداند به قتلگاه میرود ، اما میرود
چه زیباست که خدا میگوید میخواهم حسین راکشته ببینم و او مطیع محض است ، چه میشود که زینب به عظیم ترین بلای خلقت میگوید ما رایت الا جمیلا
خدایا ما کجای این خلقت عظیم هستیم؟
همه خوبی هایت را مصداق کردی جلوی چشم های مادی نگر ما که بفهمیم؟!
پس چرا بازهم ...
خدایا این چه مصلحتی است ؟
این چه خلقتی است؟
من ناچیز چه بنده ایی هستم؟
خدایا هنوز داغ عزیزترین هایت تازه است
هنوز کمبود پدر راحس میکنیم
کمبود جدمان را
خدایا دستمان را در دستان خلیفه ات قرار بده
همه چیز بی هدف است ، همه چیز دلگیر است
خدایا نکند دیر شود و ما هم مسخ شویم
اگر آن روز را در تقدیرم میبینی لحظه ایی در قبض روحم درنگ نکن
نوشتن نظر
نام:
Website:
عنوان
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Security Image
Please input the anti-spam code that you can read in the image.

Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.

 
< بعد   قبل >

 

مستور

آخرین نظرات

فروشگاه اینترنتی

 

همسايه‌ها


  سبز آبی

زندگی زناشویی شترمرغی
 شتر مرغ در ۲ – ۴ سالگی از نظر جنسی به بلوغ می رسد . تولید مثل در شتر مرغ ها وابسته به نور است و با افزایش طول روز فصل تولید مثل آغاز می شود. اندازه ی بیضه های شتر مرغ در طول فصل تولید مثل ممکن است تا ۴ برابر افزایش یابد . پرنده های نر در خارج از فصل تولید مثل اسپرم تولید نمی کنند و تولید اسپرم که تحت کنترل هورمون FSH می باشد در این فصل اتفاق می افتد .
ادامه مطلب...