• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست arrow ویژه نامه arrow ویژه نامه "انتظار" به مناسبت آغاز امامت مهدی فاطمه (س)
ویژه نامه "انتظار" به مناسبت آغاز امامت مهدی فاطمه (س) چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 6
بدعالی 
01 بهمن 1391 ساعت 20:42


 ای ربیع آرزوهایم سلام!
در ربیع شادمانی با خدا
می نویسم شعر لبخند تو را
می نویسم با بهشتی از سرور
با قلم هایی که دارد رنگ نور:

 

ارث تو از امامت، انتظار بود
می دانستم که تو
میراث دار رسولان و دوستان خدایی،
و امروز
می فهمم
تو براستی،
همه چیز را به ارث برده ای؛
حتی غربت را!

 امیر محبوس
شفیعی سروستانی

خدا رحمت كند آن فقيه عاليقدر، آيت الله بهجت را كه در توصيف حال و روز مردم در عصر غيبت فرموده بود:
ما مَثل طايفه و گروهي هستيم كه رئيس خود را حبس نموده است و در بلايا، خود تصميم جنگ يا صلح را اتّخاذ مي كند. خودمان كرده ايم و اجازه نمي دهيم بيايد قضايا را حل كند. با اينكه مي دانيم اگر بيايد مي تواند مشكلات را حل كند؛ ولي باز او را محبوس كرده ايم.

 قرآن: خدا در انتظار است
از آیاتی که سرشار از امید است، آیه ی 20سوره ی یونس است: «و مى‏ گويند چرا معجزه‏ اى از جانب پروردگارش بر او نازل نمى‏شود بگو غيب فقط به خدا اختصاص دارد پس منتظر باشيد كه من هم با شما از منتظرانم.» (7)
 
 فضیلت انتظار
درست است که انتظار، بر ما واجب است، اما همیت تکلیف، آنقدر ثواب دارد که ما را در حد اولیای خدا بالا می برد و ما را از اهل بیت (ع) می کند. روزی امام صادق(ع) به ابوبصیر فرمودند: «خوشا به حال شیعیان و پیروان قائم ما، که در زمان غیبت او منتظر ظهور، و در زمان ظهور، مطیع او هستند. آنها اولیای خدا هستند که ترس و اندوهی برای آنان وجود ندارد.» (3)
 انتظارات حضرت مهدی (ع) از شیعیان
اگر امام را بشناسیم، می دانیم که غایب و ظاهر و دور و نزدیکش، هیچ تفاوتی نمی کند. آقای ما، چه دور باشند و چه نزدیک، نجوای ضعیف دلمان را می شنوند و چه غایب باشند و چه ظاهر، هر روز و هر لحظه بر اعمال و رفتار ما نظارت دارد. این روزها، حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه)، صاحب و مولای ما هستند؛ امّا آیا می دانیم که فرمانده ی پر قدرت جهان، از شیعیان چه می خواهد؟
 

 انتظار؛ امیدوارانه دویدن به سوی موعود

شاید اعتراض کنید که خیلی ها را دیده اید که یک صبح جمعه هم دعای ندبه را ترک نکرده اند و همیشه، حرف از امام زمان (عج) می زنند و در مجالس روضه، صف اول گریه کنان اند. البته تمام این اعمال ارزشمند هستند ولی وقتی انتظار را تعریف کنیم، می بینیم که با تمام انتظارهایی که تا کنون دیده ایم تفاوت دارد.

 

 همه ی حرفهای انتظار
ا
حساس انتظار، مثل احساس تشنگی است:
احساس تشنگی، آدم را، به آب می رساند و احساس انتظار، انسان صاحب نظر آگاه دین باور حقیقت جوی را، به حجت بالغه ی الهی!
از نگاه «شیعه»، عدالت، اصل دین است:
نخستین پیشوای او، در محراب، به گناه عدالت، به قتل می رسد!

 

 ماندگاران: فرزند امام زمان (عج)
اسماعیل باز هم به حله آمده بود، اما این بار، نه با آن زخم عمیق و کشنده. حامل خبرهای خوشی از سامرا بود. همانجایی که یک نوازش مولایش، غده ای را که تمام اطبای هرقل و حله و بغداد، از درمانش عاجز ماندند، برای همیشه نابود کرد. اسماعیل شفا گرفته بود. وقتی مردم شهر این را فهمیدند، به استقبال او آمدند و تا او را دیدند، از هر سو به طرفش هجوم بردند و هر کس می کوشید تا دستش را بر سر و روی او بکشد...
 
برای فرج چه دعایی بکنیم؟
چگونه باید برای فرج دعا کرد؟ آیا همین که بگوییم خدایا فرج آل محمد (صلی الله علیه و آله) را برسان، کفایت می کند؟ براستی باید به انتظار فرج و گشایش چه چیزی بنشینیم؟
 
استراتژی انتظار
همه ساله در نیمه شعبان وقت نوجوانان ما به چراغانی کوچه ها و پخش نقل و شیرینی صرف می شود. آیا تمام بحث عظیم و پرمحتوای مهدویت در همین عمل خلاصه می شود؟ آیا فقط در مسیر انتظار به دعای ندبه و مجالس شادی و عزاداری احتیاج داریم؟ آیا این ها برای زمینه سازی ظهور امام عصر(عج) کافی است؟ به نظر شما بستر و بسترسازانی برای این امر نمی خواهیم؟ در این مقاله سعی شده که به این سؤالات پاسخ داده شود. البته برای فهم بعضی موضوعات پیشنهاد می کنیم که تمامی مباحث مطرح شده در این ویژه نامه را مطالعه بفرمایید.
 
دوست و دشمن شناسی= انتظار
منتظر کسی است که تولی و تبری داشته باشد. دوستی با دوستان خداوند از احکام شریعت دانسته شده است. امام رضا (ع) فرمودند: « اعتقاد داشتن به عذاب قبر  و منكر  و نكير و زنده شدن پس از مرگ، و حساب، و ميزان، و صراط، و بيزارى از سركردگان گمراهى و پيروانشان، و دوست‏ داشتن دوستان خدا...از احکام شریعت است.» (9)
 
هر قوم چگونه منجی اش را یافت؟
حضرت ادریس (ع) به علت آزاری که از قومشان دیده بودند، آنها را نفرین کردند و از شهر رفتند. نفرین این نبی، سبب شد که مردم بیست سال رنگ باران را نبینند و قحطی و گرسنگی در شهر حاکم شود. پس از گذشتن این بیست سال، مردم دریافتند که جز با دعا به درگاه الهی و تضرع و زاری، خداوند آنها را نخواهد بخشید. پس همگی آنها، دست به دعا برداشتند و خداوند رحیم به واسطه ی دعای آنان، دل حضرت ادریس (ع) را نرم کرد و حضرت ادریس (ع) با بخشیدن آنها و دعا در حقشان، بار دیگر نعمت و برکت را به آنان بازگرداند. (1)
 

دشمنان چطور چرخ انتظار را پنچر می کنند؟

روش های مبارزه با مهدی باوری
اگر بخواهیم روشهای دشمنان مهدویت را خلاصه کنیم به چهار روش می رسیم انکار، تحریف، تخریب و جایگزینی.

 

 آنهایی که مهدی نبودند
در حدود سال 1249قمری در قادیان از شهرهای پنجاب پاکستان متولد گردید پیروانش در شهر وی و منطقه پنجاب، کشمیر، بمبئی و دیگر شهرهای آن و رنگبار زیاد شدند. او که ادعای مهدویت داشت مدتی در دستگاه انگلیسی‌ها خدمت می کرد. خود را مجدد اسلام در قرن 14 نامید، سپس خود را مهدی موعود و مسیح معهود خواند.

 

منبع تصویر: shiawallpapers.blogspot.com

  انتظارهای ویرانگر
1-افرادي که انتظار فرج را به نشستن در مسجد، حسينيه، منزل و دعا کردن براي فرج مي ‌دانند، اين‌ها مردم صالحي هستند که به تکاليف شرعي خود عمل مي ‌کنند اما به فکر اين نيستند که براي فرج کاري بايد کرد.

 

 تشرفات: منتظر غیر واقعی
این شب جمعه هم به عادت دیگر شب های جمعه، باید روی منبر می نشست و از امام غایب برای مردم سخن می گفت. اما امشب با شبهای دیگر فرق داشت. با خودش می گفت: چه طور می توانم حقیقت را کتمان کنم.

 

 کمی که زیاد خریدند
عبدالله در حالی که تمام فکرش به بحث آن روز کلاس بود، وارد بازار سرشور شد. سرش پایین بود و با خودش مسئله ای که قرار بود استاد آن را شرح دهد، کنکاش می کرد. اولین پیچ بازار را رد کرد و هنوز به وسط کوچه نرسیده بود که یکی از کسبه، او را بلند صدا زد. به خودش که آمد، حاج اکبر را دید که نگاهش را به او دوخته و لنگ لنگان ولی سریع، به طرفش می آید. به عبدالله که رسید، با دو دست بازوهایش را گرفت و نفس زنان و بریده بریده گفت: «بگو... بگو دیشب چه کردی؟»
 

 حرف حساب: حرف امام (عج)
امام زمان (ع) در توقيع شريفي مي فرمايند: «هرگاه خواستيد به وسيله ي ما به خداوند بلند مرتبه توجه کنيد و به سوي ما روي آوريد، همانگونه که خداوند متعال فرموده است بگوئيد: ... سلامٌ علي آل ياسين...» (2)

 

انتظار در مکاتب و مذاهب
نژاد ژرمن معتقد بودند که یک نفر فاتح از طوایف آنان قیام نماید و ژرمن را بر دنیا حاکم گرداند.
اهالی صربستان انتظار ظهور مارکوکرالیویچ را داشتند.
ساکنان جزایر انگلستان از چندین قرن پیش آرزومند و منتظرند که ارتور روزی از جزیرة آوالون ظهور نماید و نژاد ساکسون را در دنیا غالب گرداند و سعادت جهان نصیب آنها گردد.

 

 انتظار در ادیان حنیف(1) و زردشت
مسکینان را به عدالت داوری خواهد کرد... گرگ با بره سکونت خواهد کرد.... پلنگ با بزغاله با هم خواهند خوابید و جهان از معرفت خداوند پر خواهد شد.
 

 یک بار خواب دیدن تو به تمام عمر می ارزد (دانلود صوت)

 
نظر
افزدون جدیدجستجو
سیدعلی () 2013-01-21 18:56:31

سلامٌ علي آل ياسين...
هاجر () 2013-01-21 19:21:05

سلام به همه ی دوستان مستوری!
عیدتون مبارک! به به!
ان شاء الله یه روزی بیاد که امام از همه مون راضی باشن.

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
عالی
Z4HR4 () 2013-01-25 00:11:07

سلام
خسته نباشید
عالی بود
خداقوت
به امید ظهور
---------------------------
4 ویژگی پیامبر (ص):

"لقد جائکم رسول من انفسکم
عزیز علیه ما عنتم
حریص علیکم
بالمومنین رئوف رحیم (128 توبه)"

به يقين، رسولى از خود شما بسويتان آمد
كه رنجهاى شما بر او سخت است;
و اصرار بر هدايت شما دارد;
و نسبت به مؤمنان، رئوف و مهربان است!
خداقوت
Z4HR4 () 2013-01-25 00:10:40

سلام
ممنون
خسته نباشید
خداقوت
--------------------
4 ویژگی پیامبر (ص):

"لقد جائکم رسول من انفسکم
عزیز علیه ما عنتم
حریص علیکم
بالمومنین رئوف رحیم (128 توبه)"

به يقين، رسولى از خود شما بسويتان آمد
كه رنجهاى شما بر او سخت است;
و اصرار بر هدايت شما دارد;
و نسبت به مؤمنان، رئوف و مهربان است!
نوشتن نظر
نام:
Website:
عنوان
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Security Image
Please input the anti-spam code that you can read in the image.

Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.

 
< بعد   قبل >

 

مستور

آخرین نظرات

فروشگاه اینترنتی

 

همسايه‌ها


  سبز آبی

زندگی زناشویی شترمرغی
 شتر مرغ در ۲ – ۴ سالگی از نظر جنسی به بلوغ می رسد . تولید مثل در شتر مرغ ها وابسته به نور است و با افزایش طول روز فصل تولید مثل آغاز می شود. اندازه ی بیضه های شتر مرغ در طول فصل تولید مثل ممکن است تا ۴ برابر افزایش یابد . پرنده های نر در خارج از فصل تولید مثل اسپرم تولید نمی کنند و تولید اسپرم که تحت کنترل هورمون FSH می باشد در این فصل اتفاق می افتد .
ادامه مطلب...