• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست arrow ویژه نامه arrow ویژه نامه شهادت حضرت زهرا (س)
ویژه نامه شهادت حضرت زهرا (س) چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 2
بدعالی 
04 فروردين 1392 ساعت 16:50

 ریحانه ی رسول (س)
در آن شبى كه جبرئيل مرا به آسمان برد و به بهشت وارد نمود، از ميوه ‏هاى بهشتى غذايم داد. اثر آن ميوه ‏ها اين شد كه نطفه ی وجود فاطمه منعقد گرديد و با همبستر شدن با خديجه، وى به وجود فاطمه باردار گرديد! از آن پس هر زمان به آن ميوه‏ ها اشتياق پيدا مى ‏كنم، فاطمه را مى‏ بوسم و گويى بوى معطّر آن ميوه ‏ها را از عطر وجود فاطمه استشمام مى‏ كنم.
خدا کند حضرت زهرا (س) راضی باشد
ولایت حضرت زهرا (س)
حتماً می دانید که اگر کاری برخلاف رضایت حضرت رسول (صلی الله علیه و آله) و حضرت امیرالمؤمنین (علیه السلام) انجام دهید، در آخرت، یقه تان را می چسبند و بازخواست تان می کنند. چرا که رضایت خداوند در گرو رضایت این دو نفر و دیگر امامان معصوم (علیهم السلام) است.
 دریا علی است، گوهر یکدانه اش تویی!
جایگاه حضرت زهرا (س) نزد امام علی (ع)
«آیا در میان شما به جز من کسی هست که همسرش بانوی زنان جهان باشد؟» (1) این سخنی بود که امیرالمؤمنین علی (علیه السلام)، در شورای شش نفره انتخاب خلیفه در برابر دیگران بیان کردند. حضرت زهرا (سلام الله علیها)، در نگاه حضرت علی (ع)، جایگاهی خاص و بلند مرتبه داشتند. حضرت علی (ع) در موقعیتهای گوناگون و در مقاطع مختلف، این جایگاه ارزشمند را بیان می کردند.
امّ الائمه (س) از نگاه ائمه (ع)
امام سجاد (ع) مى فرماید: «وقتى كه قیامت فرا رسد، منادى ندا مى دهد: در این روز، ترس و اندوهى به خود راه ندهید. همه خوشحال از این عفو عمومى سربالا مى برند. فاطمه (س) وارد محشر مى شود و گفته مى شود كسانى كه به آیات ما ایمان آوردند و مسلمان شدند به جز مسلمانانى كه دوستدار اهل بیت هستند، همگى سرها را بزیر اندازند. آن گاه اعلام مى شود: این است فاطمه دخت محمد (ص). او و همراهانش به سوى بهشت مى روند. خداوند فرشته اى را خدمت وى مى فرستد و مى گوید: حاجتت را از من بخواه!
منبع تصویر: labbaikyahossein.ir
سیمای حضرت زهرا (سلام الله علیها) در قیامت
دخترم فاطمه، در حالی که پیراهن های خونین در دست دارد، وارد محشر می شود. پایه ای از پایه های عرش را در دست می گیرد و می گوید:" ای خدای عادل و غالب! بین من و قاتل فرزندم داوری کن."  به خدای کعبه سوگند، به شکایت دخترم رسیدگی می شود و حکم الهی صادر می گردد.
به محض انتشار خبر دفن زهرا، مردم ناله و فریاد سر دادند و همدیگر را سرزنش کردند. کسی گفت: پیامبرتان یک دختر در میان شما گذاشت، این دختر می میرد و دفن می شود؛ ولی احدی از شما نه در وفات و دفنش حاضر است و نه در نماز بر جنازه اش و هیچ کدام قبرش را نمی شناشید تا زیارت کنید؟! (2)
سخنرانی حضرت فاطمه (س)
در هنگام بعثت شما در عصر جاهلیّت برکناره ی پرتگاهی از آتش بودید,چون جرعه ای آب خوراک هرکس بودیدولقمه ی هرطمع کننده,آتش زنه ای بودید که فورا خاموش می شدید,لگدکوب هر رونده ای بودید,نوشیدنی شما آب گندیده وخوردنی شما پوست جانور ومردار بود,خواروذلیل بودیدورانده شده,ومی ترسیدید که مهاجران اطرافتان شما را بربایند تا انکه خدای بزرگ با دست محمّد (ص) نجاتتان بخشید پس از حوادث فراوانی که پدید آمد ورنج ها وبلاهای زیادی که از دست جنگجویانتان, از گرگ های عرب واز سرکشان اهل کتاب کشیدید.
آتش بر فاطمه زهرا (س) حرام است
صدای کوبه ی در، در حیاط پیچید. عایشه آمده بود تا فاطمه(س) و بچه هایش سر بزند. حضرت زهرا(س) براى حسن و حسين (ع) با آرد و شير و روغن در ديگى غذاى حريره درست مى‏ كرد. در حالی که ديگ بر روى اجاق بود و مى ‏جوشيد، فاطمه (س) آن را با دست خود هم مى ‏زد
وصیت نامه حضرت زهرا(سلام الله علیها)
پس از رحلت رسول خدا(ص) بود که فاطمه(س) در مورد اموال موقوفه و شخصی خویش وصیت کردند و بسیاری از اموالی را که از رسول خدا(ص) به ایشان رسیده بود، وقف کردند. نقل شده است: بعد از رحلت رسول خدا(ص)، عباس بن عبدالمطلب نزد دختر پیامبر(ص) رفت و از وی خواست تا مقداری از اموال رسول خدا(ص) را برای پذیرایی از مهمان‌ها و مصارف دیگرش به او بدهند، اما معلوم شد دختر پیامبر(ص) همه آن ها را در راه خدا وقف کرده اند و چیزی باقی نمانده است. در اینجا به دو نمونه از وصایای مالی حضرت زهرا می پردازیم.
گریستن، حق توست...
حتی اگر تجربه هم نکرده باشیم، خیلی خوب می دانیم که از دست دادن یک عزیز، چقدر سخت و دردناک است. حالا فرض کنید که این شخص، عزیز تمام عالم و محبوب خدا و فرشتگان باشد و آرام بخش ترین کلام و پرمحبت ترین نگاهها را هم به ما ببخشد. از دست دادن چنین شخصیتی، مسلما کمرشکن است. اما سخت تر از همه ی اینها، وقتی است که در اوج داغداری، دیگران بیایند و نمک به زخمت بپاشند، آنهایی که منفعتشان حکم می کرد در زمان حیات آن عزیز، دوستش باشند، بعد از وفاتش مثل کفتارهای گرسنه، بریزند و بر سر تکه نانی بیشتر از این دنیا، با هم بجنگند. همانهایی که شمشیر را از رو بسته اند...
منبع تصویر: shiawallpapers.ir
 روزهای بی تسلای علی...
نمی دانم این روزها
از تو بنویسم،
یا علی (ع).
از دست بشکسته ات بنویسم یا
دست بسته ی علی (ع)؛
کار دست علی داد، کینه ها...
آتش کشید فتنه ی ابلیس خانه را
سوزاند چشم تنگ حسد آستانه را
 
اسرار و اثار تسبیح حضرت زهرا
هر کس تسبیح حضرت فاطمه زهرا(س) را قبل از این که وضع خود را بعد از نماز واجب عوض کند، به جا آورد، خدای متعال او را مشمول مغفرت خود می‌گرداند.

دل حیدر تنگه خدایا... (دانلود صوت)
نوحه مطیعی در شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها)
 

نظر
افزدون جدیدجستجو
آیه () 2013-03-27 21:47:25

از آتشی که دور و برش شعله می کشید
اجر رسالت پدرش را گرفته بود؟

خیلی خوب بود.خدا قوت.
اللهم عجل لولیک الفرج
نوشتن نظر
نام:
Website:
عنوان
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Security Image
Please input the anti-spam code that you can read in the image.

Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.

 
< بعد   قبل >

 

مستور

آخرین نظرات

فروشگاه اینترنتی

 

همسايه‌ها


  سبز آبی

زندگی زناشویی شترمرغی
 شتر مرغ در ۲ – ۴ سالگی از نظر جنسی به بلوغ می رسد . تولید مثل در شتر مرغ ها وابسته به نور است و با افزایش طول روز فصل تولید مثل آغاز می شود. اندازه ی بیضه های شتر مرغ در طول فصل تولید مثل ممکن است تا ۴ برابر افزایش یابد . پرنده های نر در خارج از فصل تولید مثل اسپرم تولید نمی کنند و تولید اسپرم که تحت کنترل هورمون FSH می باشد در این فصل اتفاق می افتد .
ادامه مطلب...