• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست arrow گفت‌و‌گو arrow الآن خوشبختم، نه آن زمان كه روي صحنه مي‌درخشيدم
الآن خوشبختم، نه آن زمان كه روي صحنه مي‌درخشيدم چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 1
بدعالی 
02 تیر 1387 ساعت 06:48
 «ماشا اليلیکینا» نام مشهوری در روسیه و مناطق روسی‌زبان است. او حدود 2 سال پيش به عنوان یک هنرپیشه جذاب و یک مدل زيبا مطرح بود و شهرت و محبوبيتش با اوج گرفتن "گروه رقص و موسیقی فابریک" در روسيه، به بالاترین حد رسید.
اما ماشا همانقدر که بسرعت در آسمان شهرت و محبوبیت طلوع كرد خيلي زود نیز از صحنه ناپدید شد. اين امر نه به دليل افول ستاره‌ي بخت وی بود و نه به علت از دست دادن "زیبایی چهره" یا "سحر صدا" ؛ بلکه به این دلیل بود که: «ماشا مسلمان شد و لباس عفت و ایمان را بر درخشش‌های کاذب دنیوی ترجیح داد».

تفاوت بزرگ او با بسياري از هنرمندان و خوانندگان ديگري كه اسلام و حجاب را برگزيده‌اند در اين است كه وي در اوج شهرت، زيبايي و طراوت، و در زماني كه تازه پيشنهادهاي اغواكننده به سويش رهسپار شده بود حجاب و عفاف را انتخاب كرد.

ماشا اليليكينا، ستاره سابق سينما، رقص و موسيقي، اينك حجابي اسلامي در بر دارد و به تدريس در مدارس مشغول است. وي مي‌گويد از جلوه‌هاي كاذب سابق متنفر است و اكنون احساس خوشبختي مي‌كند.

آنچه در پی می‌آید مصاحبه سایت روسی Islsm.ru با این هنرمند مسلمان شده است که همکاران نسخه روسی سايت ابنا، آن را به فارسي ترجمه كرده‌اند.

ــ چطور شد که تمام موفقیت‌ها و درخشش‌های خود روی صحنه را زیر پا گذاشتی و به اسلام گرویدی؟
ماشا: من به لطف خداوند به سوی او گام برداشتم. این اراده خدا بود.

ــ  در زمانی که يك خواننده بودي آيا فکر می‌کردی که روزی اسلام بیاوری، روزه بگیری و به حج بروی؟
ماشا: نه ؛ حتی به ذهنم خطور هم نمی‌کرد که روزی به حج بروم و از بهترین و گواراترین آب ـ یعنی آب زمزم ـ بنوشم.

ــ آیا راهی که برای مسلمان‌شدن طی کردی، مسيری طولانی بود؟
ماشا: من دو سال است که مسلمان شده‌ام. یک روز مطلع شدم که یکی از نزديك‌ترين دوستانم بر اثر یک حادثه در شهری دیگر به حالت کما رفته است. من نمی‌دانستم که چطور می‌توانم به او کمک کنم. آن روز برای اولین بار نماز خواندم و دست به دعا برداشتم و از خدای بزرگ کمک خواستم.

روز بعد همان دوستم با من تماس گرفت و گفت: «در آن حالات بیهوشی من تو را مي‌دیدم و تو خیلی زیاد به من کمک کردی!» ، من در آن لحظه بسيار گریستم ؛ زيرا براي اولين بار در زندگي‌ام بود كه چیزی از خدا مي‌خواستم.

ــ در حال حاضر به چه کاری مشغولی؟

ماشا: من پنج زبان اروپایی بلد هستم و در حال حاضر در مدرسه و دانشگاه تدریس می‌کنم. ضمناً برخی از نت‌های مجاز شرعی را نیز می‌نویسم.

ــ  آیا موسیقی هم گوش می‌دهی؟
ماشا: بله ؛ کارهای "گروه ریحان"، "گروه سامی یوسف" و "گروه کت استیونس" ( که پس از اسلام آوردن نام خود را "یوسف اسلام" گذاشت) را گوش می‌کنم.

ــ آیا چیزی از قرآن هم آموخته‌ای؟ آیا آمادگی داری که زبان عربی را هم به آن پنج زبان اروپایی اضافه کنی؟
ماشا: در ابتدا فکر می‌کردم که آموختن زبان عربی مشکل باشد ؛ اما آن را شروع کرده‌ام و خیلی هم آن را دوست دارم و فکر می‌کنم کلیدی برای فهم دانش برتر باشد.

ــ چرا گرایش به اسلام نسبت به ادیان دیگر بیشتر است؟ و چرا بیشتر کسانی که به اسلام می گروند از بین اهالی هنر و فعالان در کنسرت و موسیقی هستند؟
ماشا: اسلام نسبت به اديان ديگر، محکم‌ترین اساس را دارد. تمام قواعد اسلام در زندگی کاربرد دارند. راه اسلام سعادت‌بخش است.

ــ از اينكه مسلمان شده‌اي چه احساي داري؟
ماشا: احساس خوشبختي. امروز من این فرصت را دارم که مقایسه کنم قبلاً چه بودم و حالا چه هستم. من اکنون با حیات واقعی آشنا شده‌ام، پس خوشبختم.

ــ و چه تفاوتي با قبل داري؟
ماشا: ایمان به خدا زندگی مرا متحول کرد. میل به عبادت خداوند در فطرت و وجود همه انسان‌ها نهاده شده است. من اطمینان دارم که خداوند به ما تفکر و تعقل نداده است تا بیاییم، زندگی کنیم، بخوریم، بخوابیم و بمیریم. خدا به ما فرصت زندگی کردن داده است تا به او برسیم.

 ــ  آیا گاهی به موفقیت‌ها و درآمد سابق خود  فکر نمی‌کنی؟ حسرت آن دوران را نمي‌خوري؟!
ماشا: آن جلوه‌ها، پس از مسلمان شدن، برایم بی‌ارزش و منفور هستند.

ــ  از اینکه آشکارا خود را مسلمان معرفی می‌کنی هراس نداری؟
ماشا: نه نمی‌ترسم. برعکس، تکلیف و وظیفه خود می‌دانم که دیگران را از راه گمراهی باز دارم و به عنوان الگویی برای آنها باشم.

ــ از اینکه عکس‌های سابقت در اینترنت هست ناراحت نیستی؟
ماشا: من خودم دوست ندارم به این عکس‌ها نگاه کنم. اما اشکال ندارد که مردم آنها را ببینند تا برایشان عبرت شود و بدانند که انسان می‌تواند تولد دیگری داشته باشد و از نو به دنیا بیاید. انسان می‌تواند توبه کند و با انجام کارهای خوب، تمام سیاهی‌های گذشته‌اش را پاک کند، ان شاء الله.

ــ اينك چه چيزي از "اسلام" مي‌تواني به ديگران بگويي؟
ماشا: اسلام می‌گوید: «اگر نمی‌توانی راجع به خدا بیاندیشی حداقل سعی کن از قيد خودت رهایی یابی و پلیدی‌های نفست را مهار کنی؛ رذایلی مانند خودپسندی، تکبر، حسد، ظلم، دروغ، خودستایی و خودنمایی». اگر کسی می‌خواهد به سوی اسلام گام بردارد فقط باید اندیشه کند و از فطرت خود مدد بگیرد.

ــ چه پيامي برای مسلمانان داري؟

ماشا: آرزو می‌کنم که کارهای نیک و عبادات برادران و خواهران دینی من مورد قبول خداوند متعال قرار بگیرد و رحمت خدا بر خانه‌های آنان ببارد.

ــ و برای غیر مسلمانان؟
ماشا: امیدوارم کسانی که هنوز به دین اسلام مشرف نشده‌اند لحظه‌ای به خود بیایند و فارغ از انبوه اطلاعات پوچ و بیهوده‌اي که چشم و گوش مردم این عصر را فرا گرفته است كمي اندیشه کنند.

منبع: ابنا
نظر
افزدون جدیدجستجو
بابک () 2008-06-27 15:47:40

با این همه آرایشی که این خانم داره و تیپی که این زده فکر نکنم با قبلش زیاد فرقی کرده باشه، یعنی تمام مشکل این خانم فقط موهاش بوده
ناشناس () 2008-07-01 08:41:02

شما بايد ببيني كه اواز كجا به كجا رسيده. و او را با دختران و زنان روستاهاي كشورهاي اسلامي مقايسه نكني. اگر ما خودمان درشرايط او بوديم آيا اين قدر شجاعت داشتيم كه تا اين مرحله پيش برويم؟
كمي منصفانه تر فكر كن.
هاجر () 2008-07-02 14:51:19

ببخشید آقای بابک خان مثل اینکه فکر کردید سر کردن روسری کار راحتیه نه؟؟ به اون راحتی که فکر می کنید نیست.
آدم که نمیشه ره چ
سحا () 2008-07-11 10:01:45

آدم که نمیشه ره چند ساله رو یه شبه بره یواس یواش اون قبلا رقاصه بوده انتظارتون زیاده ها؟
ستاره () 2008-07-11 12:39:56

مشکل روسری سر کردنه؟؟؟؟ بخشید اگه به شغل شریف سابق ایشون نگاه کنید می بینید پوشش داشتن برای آدمی که تا قبلش لباس زیر رو هم به زور می پوشیده همچین مشکل کمی نیست... خود شما اگه می تونی بیا , یه روز که نه, 1 ساعت مثه این خانم لباس بپوش ببینم خفه نمی شی.. در ضمن جایی نخوندم تیپ زدن واسه مسلمونا گناه باشه, هست؟
نیما () 2009-03-11 11:12:03

با درود
خانم هاجر تحقیقات نشان می دهد که کلیت ذات زنان موجوداتی هوس باز هستند،وآنچه که ما در تاملات فکریمان بدان رسیدیم نشان می دهد که دختران و زنان موجوداتی هستند که اگر بخواهند اعمال شیطانیشان را انجام دهند حجاب وچادر برایشان معنا ندارد از همین حجاب هم برای رسیدن به مقاصدشان استفاده می کنند.اگر کمی در گفتار خود ودیگر بانوانی که نظراتشان را به قلم آوردند توجه کنی،درک خواهی کرد که همه انگار به اجبار حجاب بر تن کرده اند ،آری اکثرلیت شما زنان فرصت ندارید وگرنه از هر روزنه ای برای انتشار افکارتان که بیشتر آن هم بدون تفکر می باشد وجنبه احساسی دارد استفاده می کنید.
(البته قاعده استثنا را فراموش نکنیم )
با احترام
نیما () 2009-03-11 11:15:58

(ادامه) استفاده می کنید.
(البته قاعده استثنا را هیچ گاه نباید فراموش کنیم)
با احترام.
هاجر () 2009-03-12 08:03:47

برای بیان اشتباهات فکریتون اینقدر نیاز به طول و تفسیر نبود، ولی در جواب باید بگم البته مردها اینقدر سست عنصر هستند که زن ها به راحتی می توانند انها را ابزار کار خودشون قرار بدهند، این هم از بوالهوس بودنشون نیست، از هوششونه. در ضمن اگر اینقدر اعتماد به نفس کاذب نداشتید شاید می شد باهاتون بحث استدلالی کرد. آنکس که نداند و نداند که نداند/ در جهل مرکب ابدالدهر بماند
زن های دور و بر شما احتمالا باعث ایجاد چنین تفکر توهین آمیزی شدن،
با احترام
نیما () 2009-03-12 12:59:35

با درود
بانوی محترم ممنون از شعر ابن یمین خراسانی که برایم نوشتید،البته اگر می خواستید بنده را متهم به جاهل بودن کنید بهتر بود بنده را متهم به جهل بسیط بکردید.
برای مطالعه اقسام جهل ها به شما توصیه می کنم کتاب منطق مظر ص17متن اصلی را مطالعه کنید،در ضمن شما ،حقیر را متهم به جهل می کنید پس رسالت شما اقتضا می کند بنده را با دلایل علمی و ادله صحیح فقهی وروایی که فارغ از تناقضات می باشد آگاه کنید.در ضمن بهتر نبود به جای اتهامات بی اساس با ادله سخنان مرا مورد نقد خود قرار بدادید.(حال خوب شد که خود اعتراف کردی که زنان براحتی می توانند جامعه را به مسیر انحراف هدایت کنند واین هم به طور ذاتی در هوششون نهفته(اشاره به گفتار حضرت عالی)،ولی باز انصاف حکم می کند که ما به قاعده استثنا احترام بگذاریم.

نیما () 2009-03-12 13:02:24

ادامه: هدایت کنند واین هم به طور ذاتی در هوششون نهفته(اشاره به گفتار حضرت عالی)،ولی باز انصاف حکم می کند که ما به قاعده استثنا احترام بگذاریم.
با احترام
دختر معترض () 2009-03-12 19:06:16

بولهوسی زن ها را قبول ندارم. در همه دنیا مردها به چنین صفتی منسوب اند و از همین روست که زنان مامورند به حجاب، از شر چشمان هیز مردان و اعمال قبیح شان. مردانی که اثبات کرده اند قادر به کنترل خود و هوس های شان که گاهی ناگهانی بروز میکند، نیستند. که اگر اینگونه نبود شما را بر حجاب واجب الاطاعه میساختند نه مارا.
و حجاب اجبار است، که هیچ انسانی حاضر نیست خود را در آزار و محدودیت پارچه های بسیار در گرمای هوا و دست و پاگیری اش در سرما و باد و طوفان قرار دهد. اجبار است به خاطر محافظت از خود در برابر ناخودآگاهی های شما...
دختر معترض () 2009-03-12 19:03:33

گفته اند غیرت بر مردان صفت پسندیده است و بر زنان ناپسند، از آن رو که مردان باید خود از هم جنسان خود بترسند مبادا که تعرضی به همسرانشان بشود. گفته اند که زنان جز برای همسرانشان معطر نکنند که مردان به راحتی تحریک می شوند و بر مردان عطر عیب نیست، چرا که خدا نیز اطمینان اش به زنان بیشتر بوده...
گفته اند خلخال به پا نکنید که آن نیز محرک است.
شمایی که با صدایی و بویی تحریک می شوی، بولهوسی یا من؟
دختر معترض () 2009-03-12 19:02:55

گفته اند مردان 4 زن و هر تعداد کنیز و متعه میتوانند داشته باشند و زنان تنها 1 شوهر، جز از آن روست که نمی توانید به یک زن اکتفا کنید و خدا نیز ناچار شده است راهی در برابرتان قرار دهد که دچار گناه نشوید؟
دختران را گویند تا دیروقت خارج خانه نمانید از ترس گرگانی از جنس شما یا پسران را؟
آمار متجاوزان از جنس شما پر گشته است یا از ما؟
همه قراین دال بر هوسبازی جنس شماست و تو ما را بدان منسوب می کنی؟؟ و البته نمی گذرم از تعدادی استثتا در هر دو جنس لطیف و زبر!
دختر معترض () 2009-03-12 19:19:47

اگر روزی ترسی را که من و همجنسانم وقتی صبحی یا شبی در کنار خیابان یا بزرگراه رد می شویم، تجربه می کردی و اگر می دانستی تا چه اندازه مواقعی این چنین به درگاه خدا پناه می بریم از ترس به خاطر جانمان و پناهی جز او نمی یابیم، هرگز این گونه سخن نمی گفتی... تحمل تو تا حدی است که بتوانی جلوی خودت را در برابر تحریکات دختران و زنان بدکار بگیری و تحمل من از جنس دیگری است؛
دختر معترض () 2009-03-12 19:21:31

از جنس ترس، از جنس بی آبرویی تا آخر عمر، از جنس زخم زبانها، از جنس تب کردن ها و هزیان ها که کم نبودند دختر بچگانی که کابوس همه عمرشان می شود مکانی که تنها گیرشان آورده اند و در برابر تضرع ها و التماسهایشان جوابی دریافت نکردند و یاریگری نیافتند.
ناشناس () 2009-03-23 12:03:01

سلام برجماعت رجال ونسوان، بعد میگن چرا آقا ظهور نمی کنه! بابا چرا مساله را منحرف می کنین.واقعا نمی دونم این بحث ها چه ربطی به مسلمون شدن طرف داشت!
منصف () 2009-03-25 19:54:47

علمی بحث کنید نه جنگلی
نیما () 2009-03-27 04:29:05

با درود ،حقیقتا من هم دیدم بحث داره از مسیر اصلیش خارج میشه دیگر اشتیاقی به بحث نشان ندادم.الا هم همین طور آمدم که ببینم خانم دختر معترض و هاجر خانم نقدی نوشتند یا نه دیدم خبری نیست ،عیدتان مبارک
nazi_aries10 () 2009-03-27 11:35:33

TAGHABBALALLAH!! :D
ناشناس () 2009-03-27 15:01:57

آقای نیما کم آوردی نتونستی جواب بدی، دیگه نمی خواد دنبال بهانه بگردی بگی چون بحث دور شده بود، جواب ندادم. فرافکنی نکن جانم؛ ابتدائاً بحث رو خود شما با کامنت ات از مسیر خارج کردی.
نیما () 2009-03-27 17:45:34

اگرشما عزیزان می فرمایید کم آوردم که حتما آوردم دیگه.
ولی باور کنید وقت نداشتم وکمی هم تامل کردم دیدم خامم ها پذیرای سخن محققین نیستن.راستی عزیزان دیروز جایی بودم بحث از ازدواج موقت شد که من با دلیل موافقتم را اعلام کردم،البته می دونم خانم ها مخالفن
نیما () 2009-03-28 11:44:12

با درود
من آماده گی خود را برای یک بحث با شما اعلام می کنم،حالا آن بحث می خواهد حضوری باشد یا به هر سبکی که شماعزیزان می فرمایید،چون شما عزیزان همگی به اتفاق با نوشته های حقیر مخالفید،برای همین به منظور نتیجه گیریه مفید شما را دعوت می کنم به یک بحث البته با رعایت اخلاقیات نه مغالطه و مجادله.
منتظر هستم
يه بنده خدا () 2009-03-28 12:05:58

انگار خيلي به اسلام خودتون اطمينان داريد و فکر مي کنيد جاتون تو فردوس اعلاست که به اسلام و ايمان اين بنده خدا اين جوري مي توپيد... محيط فرهنگي و تاثيرات به جا مانده از کمونيست در کشور اين آدم و جو رو هم در نظر بگيريد، همين الان تو کشور ما خيلي دخترا علي رغم علاقه به حجاب، به خاطر ترس و کمرويي و جو، حجاب درست و حسابي اي ندارن. بابا اگه تو کشور ما همه اين تيپي بودن که جامعه آرماني مذهبي بود!
ناشناس () 2009-03-28 16:25:14

با سلام
عیب رندان نکن ای زاهد پاکیزه سرشت که گناه دگران بر تو نخواهند نوشت
باید به عرض مبارک عزیزان برسانم که اسلام 3 بخش است،1:اظهار به زبان،2:شناخت قلب،3:عمل با جوارح که البته اکثرا در قسمت اول ترمز کرده اند.یادمان نرود که حجاب عقیده است نه نماد.من فکر نکنم جامعه آرمانی مذهبی صرفا به حجاب بستگی داشت،باید بیشتر تامل شود
نیما () 2009-03-28 16:27:07

ا سلام
عیب رندان نکن ای زاهد پاکیزه سرشت که گناه دگران بر تو نخواهند نوشت
باید به عرض مبارک عزیزان برسانم که اسلام 3 بخش است،1:اظهار
به زبان،2:شناخ
ت قلب،3:عمل با جوارح که البته اکثرا در قسمت اول ترمز کرده اند.یادمان نرود که حجاب عقیده است نه نماد.من فکر نکنم جامعه آرمانی مذهبی صرفا به حجاب بستگی داشت،باید بیشتر تامل شود،(ببخشید اسمم را فراموش کرده بودم بنویسم)
نیما () 2009-03-29 15:33:56

با سلام
عزیزانم ماه ها پیش در همین سایت از فردی به نام سنا مقاله ای در رابطه با روز مباهله خواندم،اگر باز هم مقاله ای به قلم آورده و شما مشاهده کردید به من بفرمایید که من هم بروم بخوانم.
نقدی بر سخنان خا
نیا () 2009-03-30 16:07:40

به نام حضرت دوست
امشب می خواهم به بررسی و نقد نوشته های نیما وخانم دختر معترض بپردازم.
ونقد یعنی به بیان معایب و محاسن پرداختن،وحقیقت یابی کردن می باشد.
ابتدا گفتار نیما را مورد بررسی قرار می دهیم :
نیما گفته است:( کلیت زنان موجوداتی هوس بازمی باشند)
باید به عرض نیمای عزیزم برسانم که علمای علم پزشکی در مورد میل جنسی اثبات کرده اند که میل جنسی مرد بیشتر از زن می باشد.
نیا () 2009-03-30 16:09:56

توده مردم عقیده دارند که میل جنسی زن بیشتر از مرد است و شایع است که میل جنسی زن 9 برابر مرد می باشد ، این عقیده نه تنها درست نیست بلکه مساله بر عکس است و میل جنسی مرد بیشتر از زن می باشد ،میل جنسی مرد دائمی است و زن متناوب، اگر مرد از نزدیکی خود داری کند زمینه اضطراب وناراحتی وفشار عصبی برایش ایجاد می شود در صورتی که اگر عامل محرکی برای زن نباشد خودداری از نزدیکی برای زنان امکان پذیر است.
البته ناگفته نماند در مورد شدت میل جنسی زن و مرد این را هم باید بگویم که گاهی ندرتا دیده می شود زنان میل جنسی فوق العاده شدید دارند به این گونه زنان ننفومن یا مسالینیسم می گویند برخی از مردان هم هستند که هیچ گاه شدت میل جنسیشان فروکش نمی کند به این گونه مردان سایتریازیس می گویند.(1)
نیا () 2009-03-30 16:12:23

مسالینیسم می گویند برخی از مردان هم هستند که هیچ گاه شدت میل جنسیشان فروکش نمی کند به این گونه مردان سایتریازیس می گویند.(1)
پس اگر هوس بازی را به تعبیر علمی تر میل شدید جنسی قلمداد کنیم بنده با استناد به مطالعات روانشناسی نتیجه می گیرم که 3 عامل در این مساله نقش دارند:1-گذشته فرد2-موقعیت فرد3-مسائل ژنتیکی
پس نتیجه می گیریم همه زنان و مردان هوس باز نیستند واستثناءات وجود دارد واز انصاف بدور است که همه مردان یا همه زنان همدیگر را محکوم به هوسرانی کنند،البته موقعیت ها وشرایط هر دوجنس را نباید فراموش کرد.
نیا () 2009-03-30 16:16:45

اما باید به این مساله پرداخت که چرا از علمای عقلی ونقلی دنیای غرب گرفته تا پیشوایان مذهبی و اقوال روایی و نقلی دنیای اسلام همه در مورد زنان آن همه روشنگری واشارات به خصلت های بد ودرون مایه ذات آن ها پرداخته اند.
مثلا:1-ارسطو:زنان از نظر زیست شناسی ضعیف تر وسرد تر هستند وباید وجودشان را نقص در طبیعت دانست.(2)
2-سقراط:وجود زن بزرگترین منشاء وخاستگاه مشکل و انحطاط بشریت در جهان است(3)
3-پاپ پی دوم:زن ،ناپایدار،دمدمی،هرزه گرد،ناپاک می باشد(4)
نیا () 2009-03-30 16:17:31

شاید نیما استناد به اقوال این بزرگان نموده که تعدادشون هم کم نیست ،در هر صورت اینها نظرات برخی از اشخاص است که جزء قدمای علوم محسوب می شوند ،ونباید صرف این که ترجمه سخنان آنها از کلمات ناشایست محسوب می شود براحتی از میان آنها عبور کرد،به قطع ویقین اینها دلایلی برای سخنان خود داشتند وهیچ گاه بزرگان بیهوده گویی نمی نمایند،شاید هم این بزرگان به بررسی ذات زنان پرداخته اند و به این نتایج رسیدند.(فراموش نکنیم بحث بر سر طبیعت و ذات زنان است نه مردان و هدف ما در این مقال قیاس کردن زن و مرد نمی باشد)
در هر صورت قاعده ای کلی وجود دارد که اگر انسان اراده کند می تواند از غرایز زشت دوری نماید.
نیا () 2009-03-30 16:18:48

می تواند از غرایز زشت دوری نماید.
در این قسمت به یک سخن از فرمایشات حضرت امام علی اکتفاء می کنم:
خطبه 31 نهج البلاغه:حضرت به پسرش می فرماید:1-از مشورت با زنان خودداری کن زیرا آنان ناقص و تصمیم آنان سست است.
2-بیش از ظرفیت زن در اختیارش مگذار،زیرا زن لطیف است نه قهرمان.
3_بیش از لیاقتش به او احترام نکن
4_در برخورد با زن غیرت زیاد به خرج نده چرا که غیرت زیاد زن سالم را به انحراف می کشاند و همسر پاک را متهم می سازد.
باید به ذکر این نکته نیزبپردازم ،شیعه معتقد است که اهل بیت معصوم می باشند و معصومین نیز هیچگاه بیهوده سخن نمی گویند و این سخن هم مصداق شرایط زمانی و مکانی نمی باشد چرا که امام دارد به پسرش وصیت میکند.
نیا () 2009-03-30 16:21:43

هم مصداق شرایط زمانی و مکانی نمی باشد چرا که امام دارد به پسرش وصیت میکند.
اینها همه نشان می دهد که ذات زنان آمادگی و پذیرای بسیاری از امور می باشند،البته باید دانست که اگر انسان ها بخواهند می توانند بر اعمال خود کنترل داشته باشند و ازاعمال زشت دور شوند.
مثلا خداوند در ایه 97 سوره نحل می فرماید: هرکس از مرد یا زن ،کار شایسته کند ومومن باشد قطعا او را با زندگی پاکیزه ای حیات بخشیم و مسلما بیشتر از آنچه انجام دادند پاداش خواهیم داد.
نیا () 2009-03-30 16:22:46

در قران کریم حدود 400 آیه در مورد زنان نازل گردیده است و خداوند متعال در این آیات علاوه بر این که چهره حقیقی بانوان را بیان نموده زنان نمونه را هم معرفی کرده است.
همان طور که به بیان آیه 97 سوره نحل پرداختیم ، پس زنان هم می توانند به مراتب متعالی برسند ولی با کنترل و مراقبه شدید چرا که برخی صفات در زنان اثر گذارتر است و این هم جزئی از طبیعت زن محسوب می شود .
شاید قلم آقای نیما در بعضی جاها کمی تند بود ولی ایشان هیچ گاه قاعده استثناء را از یاد نبرد
نیا () 2009-03-30 16:23:40

نتیجه:همه انسان ها می توانند خوب باشند ولی باید بر خود متمرکز شوند و کترل داشته باشند تا غرایز نا پسند بر غرایظ زیبا مسلط نشوند.
شاید مراد از روز عرفه(شناخت خود وشناخت او) این باشد که انسان ها بیشتر به درونیات خود توجه کنند و در صدد شناخت خود برآیند و درون خویش را اصلاح کنند.
نیا () 2009-03-30 16:24:32

منابع
1-دکتر محمد مهدی موحدی،دانستنیهای زناشویی،چاپ 1345
2-بنوات گری،زنان از دید مردان
3-همان
4-همان
5-امام علی،نهج البلاغه
6-قران مجید(آیه 97 سوره نحل)
نیا () 2009-03-30 16:25:22

و اما نقد سخنان بانوی محترم دختر معترض
باید به عرض شما برسانم که در قسمت نقد سخنان نیما به شرح میل جنسی پرداختیم،به همین جهت به دیگر مسائل می پردازیم.
1-فرموده اید تعدد زوجات مرد به این علت است که مردان نمی توانند به یک زن اکتفا کنند!
درنقد سخن شما باید بگویم تعدد زوج اختیار کردن به همین ساده گی ها نیست چرا که شرع مقدس و مخصوصا در فتوای برخی مراجع شروطی ذکر شده که جلوی ازدواج هایی که فقط جنبه هوس بازی داشته را می گیرد، از آن شروط:به شرطی که باعث صدمه، اذیت،ظلم،فشار روحی و جسمی برای زن قبلی نشود.
نیا () 2009-03-30 16:27:30

2-فرموده اید دختران در جوامع اجتماعی از امنیت برخوردار نیستند و هتک حرمت می شوند.
نقد:من چندین راه پیشنهاد می کنم برای بر طرف شدن این مشکلات،اگراین راه کارها که بارها از زبان علماء یا برخی جامعه شناسان وهمچنین دلسوختگان شنیده شده به جامه عمل یا فعلیت نرسد همچنان شما دختران از نا امنی رنج می برید،البته نمی گویم که اگر این راه کارها هم به فعلیت برسد امنیت بانوان برقرار می شود خیر بلکه بهتر می شود.(به طور خلاصه)
نیا () 2009-03-30 16:29:38

1--باید زمینه رشد و بالندگی عقلی و جسمی جوانان فراهم شود.
2-زمینه بر طرف شدن مشکلات اقتصادی فراهم گردد.
3-زمینه برای ازدواج داءم بوجود آید.
4-در صورت نبود بند شماره 2و3 تاسیس مراکزی برای جوانان پسر بدلیل رهایی و خلاصی از غرایز و انرژی های درونی خود.
5-اعمال حقیقی قوانین مدنی و... از طرف مراجع قضایی
نیا () 2009-03-30 16:30:27

مثلا:در ماده 207قانون مدنی ایران (مندرج در کتاب مساءل و اختلالات جنسی زن و مرد به تاریخ 2535)این چنین آمده:
هرکس به عنف یا تهدید هتک ناموس زنی را بنماید بحبس با اعمال شاقه از 3تا 10سال محکوم خواهد شد(لازم به ذکر است از قانون فعلی با خبر نیستم)1
نقد سخنان بانوی
نیا () 2009-03-30 16:34:47

3-آیا حجاب اجبار است؟ وجود عقل، انسان را از حیوان جدا می کند ویکی از مواردی که باعث تمایز انسان از حیوان می شود حجاب است یعنی اندام را پوشیدن، ولی بالاخره در کنار دیگر مساءل، حجاب یک نوع وسیله محسوب می شود برای تمایز انسان از حیوان که از قوه عقل برخوردار نیست،وارج نهادن به منزلت انسانی(البته بحث حجاب را به همین گفتار بسنده می کنم ).
نیا () 2009-03-30 16:38:47

در پایان به عرض شما می رسانم ، زنان به دلیل آنکه از لطافت روحی وجسمی برخوردار هستند باید جوامع حقوقی و قضایی حکم پدر را برای آن ها داشته باشند تا حقوق آنها به دست قدرتمندان و زورگویان پایمال نشود
سخن پایانی:در اینجا لازم می دانم شرایط یک بانوی خوب از دیدگاه اسلام را نام ببرم:مومن وعفیف ،مهربان،متدین،با اخلاق وانصاف واهل گذشت باشد و...(باز هم به این نکته اشاره می کنم که در این مقال فقط به بررسی زنان پرداخته شد)
نیا () 2009-03-30 16:40:05

سخنی با شما :
خانم دختر معترض سعی کنید همیشه با دیدی واقع گرا و فارغ از تعصبات به مساءل بنگری چرا که ملت های ضعیف درگیر تعصبات ساختگی هستند،حال آن تعصبات میخواهد اجتماعی ،دینی،و......باشد.
ایستاده ایم چو شمع مترسان زآتش
منابع:
1-دکتر میر احمد هاشمی فرد،مساءل اختلالات جنسی در زن و مرد،ص284
salam
saba () 2009-07-24 13:08:27

salam
hichgah hejabe kamel va ari az arayesh boodan neshane pakdamani va effate zani naboode belaks.... be nazare man in khanoom az baten daraye fetrate pak va ghalbi mahjoob boodan ke be morore zaman ba lotfe khoda dar zahere i shan ham padidar shode ... dar zemn yek mosalman bayad be zamane khod poshash va hejab dashte bashe va tori ke baese jazbe afrad dar adyane digar bashe...
رست () 2010-04-13 13:16:42

طبق آیات قرآن مخصوصا آیه48سوره مبارکه نساهرگناهی مشمول بخشش است الاشرک.بجای بددهنی کمی تامل کنیم که کشورهای لاییکی مثل روسیه اسلام راپیداکرده اندامادختران ماکه خودراحسینی میدانندبه کجارسیده اند.
نوشتن نظر
نام:
Website:
عنوان
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Security Image
Please input the anti-spam code that you can read in the image.

Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.

 
< بعد   قبل >

 

مستور

آخرین نظرات

فروشگاه اینترنتی

 

همسايه‌ها


  سبز آبی

زندگی زناشویی شترمرغی
 شتر مرغ در ۲ – ۴ سالگی از نظر جنسی به بلوغ می رسد . تولید مثل در شتر مرغ ها وابسته به نور است و با افزایش طول روز فصل تولید مثل آغاز می شود. اندازه ی بیضه های شتر مرغ در طول فصل تولید مثل ممکن است تا ۴ برابر افزایش یابد . پرنده های نر در خارج از فصل تولید مثل اسپرم تولید نمی کنند و تولید اسپرم که تحت کنترل هورمون FSH می باشد در این فصل اتفاق می افتد .
ادامه مطلب...