• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست arrow ویژه نامه arrow ویژه نامه رنجهای دوران غیبت
ویژه نامه رنجهای دوران غیبت چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 9
بدعالی 
02 تیر 1392 ساعت 21:03
منبع تصویر: haramkhane.com

 

 

چه کسی از غیبت بیش از همه متضرر می شود؟

به هر کس می گویی به نظرت در دوران غیبت امام رمان (عج) چه کسی بیش از سایرین سختی می کشد؟ مکثی می کند و درباره مشکلات آخرالزمان که برای انسانها رخ می دهد می گوید. از سختی ها و رنج هایی که به ویژه شیعیان خواهند کشید. از ظلم و فسادی که دنیا را به هم خواهد ریخت از بی عدالتی و مشکلات جوامع.
نمی دانم برایتان پیش آمده است که در موضوعی بر حق باشید و بهتان ستم شود؟ آن وقت است که طعم واقعی سوختن و رنج کشیدن را حس می کنید. مخصوصاً که در این اوضاع اگر دستتان به جایی نرسد و نتوانید حقتان را بگیرید، دلتان می خواهد زمین و آسمان را به هم بدوزید تا لااقل ثابت کنید که حق هستید؛ گرفتن آن هیچ.
"اگر روزگار وقت زندگى مرا از تو [اى حسین] به تأخیر انداخت و یارى و نصرت تو در كربلا در روز عاشورا نصیب من نشد، اینک من، هر آینه صبح و شام به یاد مصیبت هاى تو ندبه مى ‏كنم و به جاى اشک بر تو خون گریه مى ‏كنم..." عمله های شیطان در راه آزار امام (+دانلود صوت گفت و گو)
سلام استاد شفیعی سروستانی، در ابتدا این عید سعید را به شما تبریک می گوییم. اولین سوالمان این است که آیا شیطان می تواند به امام آزار برساند؟
امیدوارم تعداد آدم هایی که فکر می کنند جنگ و خون ریزی و غارت شوخی ست، کم باشد! آخر تازگی ها یکی از جوان های فامیل مان می گفت: «چقدر آن روزی که آمریکا به عراق حمله کرد هیجان انگیز بود! هر روز یک جا می ترکید. اصلا اخبار نگاه کردن مزه می داد!» و بعد ادامه داد: «کاش دوباره جنگ شود.»

 دشمنانی که خستگی نمی شناسند

تصور كنيد كه دشمناني داريد نه فقط از جنس انسان و با محدوديتهاي آنان؛ بلكه لشكري از انسانها و جنّيان. اين دشمنان، شبانه روز در فكر سر به نيست كردن شما هستند؛ در هر جايي اگر بويي از شما به مشامشان برسد، براي يافتن شما اقدام مي كنند. دوستان شما را بی بهانه و با بهانه مي كشند؛ آن هم نه کشتن بی سر و صدا. بلکه با سر بریدن و قتل عام و خون براه انداختن.

آنچه که موجب جدایی ما و دوستانمان گردیده و آنان را از دیدار ما محروم نموده است، گناهان و خطاهای آنان نسبت به احکام الهی است. و خداوند تنها یاری کننده و کفایت کننده تمام کارها و امور ما و بهترین وکیل برای ماست. درودهای الهی بر روان پاک خاتم انبیاء(ص) و خاندان بزرگ و برجسته او باد. این توقیع در روز اوّل ماه شوّال چهارصد و دوازده نگارش [و شرف صدور] یافته است.
ابـن مـهـزيـار با اين سخن آرام شد و يقين كرد كه این بار امامش را می بیند. علی در حجره اش دائم ای طرف و آن طرف می رفت و یک دم هم آرام و قرار نداشت. بالاخره زمان موعود فرا رسید. از منزل خارج و بر حيوان خود سوار شد، که ناگهان متوجه شد که آن مرد صدایش مى زند: يا اباالحسن بيا.

امشب خبر ز عالم بالا رسیده است
زیباترین ستاره ی دنیا رسیده است
امشب حکیمه باش و ببین پور عسکری
با هیبت و شمایل طاها رسیده است
در او خلاصه گشته خِصال پیمبران
موسی رسیده است، مسیحا رسیده است
 خوشا به حال غریبان! (1)
در جهانی که یاد تو نیست
و دنیایی که تنهایت کرده است
میان عهدهای شکسته ی ما شیعیان
و گناهان شرم آور دوستان
میان بازیهای سیاسی شیعه خانه ی تو
و بین کوه های حرف و حدیث
- بالاخره-
آقا جان!
امروز
روز توست!
امام صادق (ع)، درباره ی آیه ی امّن یجیب، فرمودند: «این آیه درباره قائم آل محمد (ع) نازل شده است، آن مضطرّی که هرگاه در مقام [ابراهیم] دو رکعت نماز بگذارد و خداوند را بخواند و دعا کند، خداوند دعای او را اجابت فرماید و او را خلیفه در زمین قرار دهد.»
نمی دانم َ چه سرّی داشت که هر جمعه عصر دلم می گرفت. بچه که بودم همیشه از " دلم گرفته ها"،  پیش مادر بزرگم  ناله می کردم. مادربزرگ من هم، همیشه می گفت:"چون عصر های جمعه تمام کارهایی را که در طول هفته کردی، مثل یک کارنامه به دست امام زمان(علیه السلام) می رسد؛ تا ایشان ببینند و نمره دهند و امضاء کنند." من هم قبول می کردم و همیشه منتظر نمره های  این کارنامه بودم بالاخره کی به دست من می رسد؟

 رنج از دست رفتن یاران

ما آدمهای این دوره، عمرهای کمی داریم. کهنسالترین هایمان که صد و بیست-سی ساله باشند، می شوند سوژه ی اخبار و همه را انگشت به دهان می کنند. با این عمرهای کوتاه هم، هر چقدر غیبت طولانی تر شود، به ضرر خودمان خواهد بود. زیرا از دیدن محبوب محروم می شویم، و محرومیت هم که تا آخر عمر ادامه پیدا کند، مصیبت بزرگی است و می شود روی قبر همه ی ما نوشت «آدم ناکام»!

آیت الله وحید خراسانی:

صبر را باید اینجا دید! صبری که امام مطلق می آورد، چنین صبری است. هر روز، صبح و غروب، امام زمان خود آن منظره را می بیند. نکته مهم این است که در خانه ای که حضرت در آن حضور دارند بالای درب خانه، پیراهن سیدالشهداء (ع) آویزان است. ایشان پیراهن را می بیند، آن پیراهن همچنان باید باشد تا وقتی که خون تازه از آن دید آنگاه بداند که وقت ظهور است.
ای محمّد بن علی (کرخی)! نادانان شیعه و نابخردان آنها موجب آزار و اذیت ما خاندان وحی را فراهم می کنند و افرادی که دینشان برای آنها به اندازه ی یک بال مگس ارزش ندارد، باعث ناراحتی ما هستند.
 
وقتی کسی می خواهد چیزی ببخشد، نخستین شرط آن چیست؟ اینکه مال خودش باشد! کسی نمی تواند مال دیگری را ببخشد. در ضمن هر کسی حق دارد، مالش را به هرکسی که دوست دارد ببخشد. ما می گوییم: آنطور که از آیات و روایات معلوم است، خداوند زمین و آسمان را مانند میراثی گرانبها به محبوبترین دوستانش بخشیده است: به حبیبش محمد (صلی الله علیه و آله) و اوصیای او.

 امام دور از وطن

با اینکه ما بر اساس فرمان خداوند بزرگ و صلاح واقعی ما و شیعیانمان، تا زمانی که حکومت در دنیا در اختیار ستمگران است، در نقطه ای دور و پنهان از دیده ها به سر می بریم، ولی از تمام حوادث و ماجراهایی که بر شما می گذرد کاملاً مطلع هستیم و هیچ چیز از اخبار شما بر ما پوشیده نیست.

 

 منتظران آماده باشید (دانلود صوت)
سرود زیبای:

منتظران آماده باشین؛ به سر افق گل بپاشید
آب و آیینه آماده کنین؛ که می رسه یک آسمون طراوت

صدا بزنین خود خدا رو؛ مثل دعا تا لحظه اجابت
تا که ببینین سرخی سحر؛ اومدن نور رو بده بشارت

 

- شاید که به پیکر جهان جان آمد// شاید که شب غصه به پایان آمد// آماده پی ظهور او باید شد // شاید که همین نیمۀ شعبان آمد (سید مجتبی شجاع)
- پلک  بر هم زدی و شهر چراغانی شد// ماه، دیوانه ی آن حالت عرفانی شد// قل هوالله احد گفتی و همپایِ اذان// خاک ، آکنده از آن لهجه ی قرآنی شد (حسنا محمد زاده)
طراح: وهب رامزی

 

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط:


ویژه نامه "انتظار" به مناسبت آغاز امامت مهدی فاطمه (س) 

 
 
 

 
نظر
افزدون جدیدجستجو
رهگذر () 2013-06-24 12:56:16

سلام بر مستوری ها و موعودی های عزیز
عید همگی مبارک باشه، ایشالله بتونیم طوری زندگی کنیم که باری بر دوش آقا نباشیم اگر یار نیستیم .
نوشتن نظر
نام:
Website:
عنوان
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Security Image
Please input the anti-spam code that you can read in the image.

Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.

 
< بعد   قبل >

 

مستور

آخرین نظرات

فروشگاه اینترنتی

 

همسايه‌ها


  سبز آبی

زندگی زناشویی شترمرغی
 شتر مرغ در ۲ – ۴ سالگی از نظر جنسی به بلوغ می رسد . تولید مثل در شتر مرغ ها وابسته به نور است و با افزایش طول روز فصل تولید مثل آغاز می شود. اندازه ی بیضه های شتر مرغ در طول فصل تولید مثل ممکن است تا ۴ برابر افزایش یابد . پرنده های نر در خارج از فصل تولید مثل اسپرم تولید نمی کنند و تولید اسپرم که تحت کنترل هورمون FSH می باشد در این فصل اتفاق می افتد .
ادامه مطلب...