• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست arrow ویژه نامه arrow ویژه نامه قرآن
ویژه نامه قرآن چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 3
بدعالی 
06 مرداد 1392 ساعت 00:47

 

 قرآن، کتاب خدا یا کتاب محمد (ص)
همین امروزی که قرآن در کتابخانه ی همه ی خانه هامان هست، کتابهای دیگر ادیان نیز در قفسه های دیگر خانه ها وجود دارد. زبور، تورات، انجیل؛ حداقل بقایای آن باقی است. امّا شاید بتوان مهمترین تفاوت این کتب با قرآن را در «الهی بودن» آن دانست
 چرا قرآن معجزه است؟
مگر قرآن فقط برای اعراب بود که با خوشایند اعراب، معجزه نامیده شد؟
 آیا قرآن کافی است؟
نخستین کسی که شعار «قرآن بسندگی» سر داد، «عمر بن خطاب» بود؛ آن هم درست در ساعات پایانی عمر رسول گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله).

قرآن ناطق کیست؟

در اعتقادات شیعیان کتاب آسمانی قرآن، قرآن صامت و علی(ع) و فرزندان معصومش قرآن ناطق (سخنگو و مفسر) هستند و برای فهم درست قرآن باید به سراغ فرزندان رسول خدا(ص) برویم. این ناطق بودن اهل بیت(ع) در روایات متعددی مورد تاکید قرار گرفته است.

محتوای قرآن
چهارده قرن پیش، هنگامی که تیرگیهای شرک و جهل و حکومت خدایان مصنوعی، سراسر گیتی را فرا گرفته بود و مردم روم و ایران از ظلم و تبعیضهای ناروای دو امپراتوری بزرگ به ستوه آمده بودند مردی برخاست و خود را رهبر ملتهای جهان، پاره کننده زنجیرهای اسارت، حامی مظلومان، خواستار عدل و داد خواند.
  ائمه در قرآن
شاید برای شما هم پیش آمده باشد که با خواندن قرآن به این موضوع فکر کرده باشید که آیا نام ائمه معصومین علیهم السلام در قرآن آمده است یا نه؟ و بعد از جستجوها دیده باشید نامی از ائمه در این کتاب آسمانی نیست
  دین و قرآن، دو غریب متروک و تنها
آیا شما هم جزء آن دسته از آدم ها هستید که ترانه و آهنگی خاص، یاد و خاطره ی رویدادی را در ذهن شما زنده می کند و به اصطلاح حس نوستالژی را در درون شما برمی انگیزد؟
قائم، قرآن می آورد
قائم در یکی از سالهای فرد به پا می خیزد....به خدا سوگند، گویا می بینمش که در بین رکن و مقام با مردم بر اساس امری جدید، کتابی جدید و نیرویی جدید از آسمان، بیعت می نماید.
 دلایل تحریف نشدن قرآن
چگونه می شود اطمینان پیدا کرد که قرآن طی گذشت 14 قرن هیچ تغییری نکرده باشد

 دکوری برای کتابخانه

چند وقت پیش بود که جمله ای از دکتر شریعتی می شنیدم که خوب حال و روزمان را توضیح می داد، لب کلام این بود که ما خیلی از قرآن فاصله گرفته ایم و حتی سرگرم بعضی ادعیه شدیم و قرآن را جز برای روی سر گرفتن و ... استفاده نمی کنیم.

گناهان کبیره: هتک حرمت قرآن
یکی از راه های تعیین کبیره بودن یک گناه، این است که دین داران آن را بزرگ بدانند به طوری که ثابت شود، در هر دوره از زمان پیامبر اسلام(صلی الله علیه وآله وسلم) و ائمه معصومین(علیهم السلام) نزد هر دین داری، بزرگ و ناشایست است.
  قرآن سوزی
اگر شما هم فکر کرده اید که قرآن سوزی برای اولین بار در عصر ما و مثلا توسط یک کشیش دیوانه رخ داده است باید بدانید که این عمل، سابقه اش به صدر اسلام بر می گردد.
  خدا، در همین نزدیکی
مردم تازه مسلمان، مانده بودند حیران و سرگردان. یکی داد می زد و دیگری زیر لب چیزی می گفت.
به سراغ رسول خدا(ص) رفتند و از ایشان پرسیدند: خدا دور است یا نزدیک؟ اگر دور است، آیا صدای ما را می شنود؟ نکند باید با صدای بلند دعا کنیم و حاجتمان را فریاد بزنیم؟
 برترین مفسر عصر ما
سعی کنید قبل از خواندن این مطلب، حتما به این سؤال در ذهنتان پاسخ دهید: «برترین مفسر قرآن در عصر معاصر کیست؟» پاسخ خود را فراموش نکنید تا در آخر مقاله، آن را با حقیقت مقایسه کنید!
 قرآن را انتخاب کن!
هان ای بشر بیاموز، درس از کتاب قرآن
دست از ره توسل، زن بر طناب قرآن

در آتش دوئیّت سوز و گداز تا کی
بهر دوام وحدت، کن انتخاب قرآن

 زیر بار حرفهای تو
امن ترین لحظه ی زندگی ام
- آن لحظه ای که حس می کنم حتماً صدای مرا می شنوی و پاسخ می گویی-
لحظه ای است که بعد از یک شب بیداری
گوشه ی مسجد
بین تمام بنده های خوبت

 

نظر
افزدون جدیدجستجو
آیه () 2013-07-28 22:52:34

ویژه نامه ی مناسبتی و خیلی خوبی بود.
دست شما درد نکنه.
یه جا گفته بودید حرف زدن موقع تلاوت قرآن کار ناپسندیه...حالا باب شده به قرآن خوندن گوش میدن ولی موقع خوندن ترجمه همهمه و حرف زدن شروع میشه!
خدا قوت
اللهم عجل لولیک الفرج
نوشتن نظر
نام:
Website:
عنوان
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Security Image
Please input the anti-spam code that you can read in the image.

Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.

 
< بعد   قبل >

 

مستور

آخرین نظرات

فروشگاه اینترنتی

 

همسايه‌ها


  سبز آبی

زندگی زناشویی شترمرغی
 شتر مرغ در ۲ – ۴ سالگی از نظر جنسی به بلوغ می رسد . تولید مثل در شتر مرغ ها وابسته به نور است و با افزایش طول روز فصل تولید مثل آغاز می شود. اندازه ی بیضه های شتر مرغ در طول فصل تولید مثل ممکن است تا ۴ برابر افزایش یابد . پرنده های نر در خارج از فصل تولید مثل اسپرم تولید نمی کنند و تولید اسپرم که تحت کنترل هورمون FSH می باشد در این فصل اتفاق می افتد .
ادامه مطلب...