• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست arrow ویژه نامه arrow ویژه نامه شهادت امام جواد الائمه (ع)
ویژه نامه شهادت امام جواد الائمه (ع) چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 2
بدعالی 
13 مهر 1392 ساعت 19:25

 

 مختصری از زندگی جوانترین امام
کودکی هشت ساله، که جسم پدر عزیزتر از جانش را به تنهایی غسل داد و کفن کرد، نوجوانی که در مجالس ریش سفیدان و نامداران حاضرش می کردند تا علمش را محک بزنند و جز استواری و دانش محض و فقه بی بدیل از او نمی دیدند، همان جوانترین جوادی است که چشم حسودان بیشتر از 25 سال، تاب و تحمل دیدنش را نداشت؛ او را در اوج جوانی به دست نزدیکترین عضو خانواده اش، شهید کردند تا به خیالشان شیعه را ازهم بپاشند و بی رهبر بگذارند.
  سیره اخلاقی امام جواد(علیه السلام)
در سال اوّل خلافت معتصم من با امام نهم همسفر شدم. در همه موارد با هم بودیم. روزی در سر سفره غذا نشسته بودیم که عرض کردم: فدایت شوم! فرماندار شهر ما، یکی از دوستان و شیفتگان شما اهل بیت علیهم السلام است. مأمورین او برای من مالیات نوشته و پرداختن آن برایم سنگین است. شما لطف کنید و نامه ای برای او بنویسید که با من مدارا کند. امام فرمود: من او را نمی شناسم.
پیراهن یوسف...
می خواستم برای درخواست از تو نامه بنویسم. امّا احساس می کردم کوچکی و از اینکه مرد جا افتاده ای مثل من از نوجوانی چون تو درخواستی داشته باشد، خجالت می کشیدم.
 حقا که فرزند رضایی
حالا دیگر سپاه مامون به کوچه رسیده بود و مامون که فرار بچه ها و ایستادن امام جواد(ع) را دید، گفت: ای پسر چرا به همراه بچّه ها فرار نکردی؟
حد دزد در مناظره
ابن ابی داوود با چهره ای سرخ و ابروان در هم گره کرده، دستانش را پشت کمر گذاشته بود و با آن شکم برآمده با عصبانیت سمت خانه می آمد، عبدالله که متوجه ناراحتی او شد، پوزخندی زد و گفت: ابن ابی داوود خیر است، چه شده است؟
 قیام امام جواد (ع) علیه ظلم
شاید بتوان گفت یکی از تاثیر گذارترین امامان در گسترش شبکه ی مخفی وکالت، امام محمد تقی (ع) بودند. از آنجایی که در زمان آن حضرت، تنگنا و خفقان بسیاری برای شیعیان وجود داشت، امام نیازمند نمایندگان و وکلایی بودند که پیغام امام به مردم و پیغام مردم به امام را رد و بدل سازند.
القاب امام جواد(علیه السلام)
امام نهم را به این سبب تقی لقب داده اند؛ زیرا از خداوند می ترسید، پس آن گاه که گروهی مسلّح،  شبانه و با حالت مستی، به فرمان مأمون، به خانه ایشان حمله کردند و با شمشیرهایشان او را به خیال خود مضروب ساختند، خداوند، امام محمدتقی(علیه السلام) را از شرّ مأموران ظالم عبّاسی حفظ کرد
 نهمین قسمت روز
بخش نهم از دوازده قسمت روز (از نماز عصر تا دو ساعت بعد از آن)، مخصوص امام جواد (علیه السلام) است. توسل به آن حضرت در این بخش برای فزونی روزی بسیار مؤثر بوده، شایسته است در توسل به آن امام، این دعا را بخوانند
  ارادت جوانترین امام (ع) به مادر جوان (س)
وقتی برگهای زندگی امام جواد (علیه السلام) را ورق می زنیم، غیر از ایمان و سخاوت و علم آن حضرت، به محبتی بی نظیر و بی اندازه برمی خوریم که این امام جوان به مادر جوان خود، حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) داشتند. این محبت، بارها و بارها توسط امام جواد (ع) ابراز شد و دوستان حضرت از ارادت ویژه ی ایشان به مادر شهیده شان، اطلاع داشتند.
 امام عصر (عج) از زبان امام جواد (ع)
وعده ی پیروزی و نوید فرج، در کلام همه ی پیامبران و امامان از حضرت آدم (علی نبینا و علیه السلام)  تا نبی خاتم (صلی الله علیه و آله) آمده است. همه ی اوصیای پس از رسول خدا (ص) نیز، به پیروی از ایشان، نشانه های ظهور حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه) را روشن ساختند و به طور گسترده به ماجرای ظهور پرداختند
  من جوادم. یک باکلاس
فرقی ندارد بچه شیعه و مذهبی سفت و سخت باشیم یا بی خیال از همه جا. وقتی چیزی همه گیر شد و کم کم قبحش شکست، انگار که همه مان به آن عادت می کنیم.
 اثبات امامت در کودکی
از آنجا که حضرت جواد نخستین امامی بود که در کودکی به منصب امامت رسید، طبعا نخستین سؤالی که در هنگام مطالعه زندگی آن حضرت به نظر می رسد، این است که چگونه یک نوجوان می تواند مسئولیت حساس و سنگین امامت و پیشوایی مسلمانان را بر عهده بگیرد؟ آیا ممکن است انسانی در چنین سنی به آن حد از کمال برسد که بتواند جانشین پیامبر خدا باشد؟ و آیا در امتهای پیشین چنین چیزی سابقه داشته است؟
 مادری بود و جوان رفت...
عده ای بی سر و پا، دور و برش خندیدند
پاسخ ناله و سوز و جگرش، خندیدند
 
مادری بود و جوان مرگ شد و آخر کار
همچنان فاطمه بر چشم ترش خندیدند
 افتاده بين حجره و آبش نمي دهند (دانلود صوت)
افتاده بين حجره و آبش نمي دهند
ميگويد آب آب و جوابش نمي دهند
اين قوم جاهلي که به دست امام خويش
آب از براي کسب ثوابش نمي دهند
حاجت به آبِ روي زمين ريختن نبود
يک رو به قبله را که عذابش نمي دهند

 

نظر
افزدون جدیدجستجو
نوشتن نظر
نام:
Website:
عنوان
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Security Image
Please input the anti-spam code that you can read in the image.

Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.

 
< بعد   قبل >

 

مستور

آخرین نظرات

فروشگاه اینترنتی

 

همسايه‌ها


  سبز آبی

زندگی زناشویی شترمرغی
 شتر مرغ در ۲ – ۴ سالگی از نظر جنسی به بلوغ می رسد . تولید مثل در شتر مرغ ها وابسته به نور است و با افزایش طول روز فصل تولید مثل آغاز می شود. اندازه ی بیضه های شتر مرغ در طول فصل تولید مثل ممکن است تا ۴ برابر افزایش یابد . پرنده های نر در خارج از فصل تولید مثل اسپرم تولید نمی کنند و تولید اسپرم که تحت کنترل هورمون FSH می باشد در این فصل اتفاق می افتد .
ادامه مطلب...