• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست arrow ویژه نامه arrow ویژه نامه از حسین (ع) تا مهدی (عج)
ویژه نامه از حسین (ع) تا مهدی (عج) چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 2
بدعالی 
01 دی 1392 ساعت 17:23

 

قیام دوم، مکمّل کربلا

شاید برای بسیاری از ما این سوال پیش آمده باشد که امام حسین (ع) که از سرنوشت خود باخبر بودند، چرا خانواده شان را همراه با خودشان به کربلا بردند؟ بسیاری از دلایل برای این سوال ذکر شده است امّا قصد ما این است که از دید ارتباط این قیام با قیام حضرت مهدی (عج) نگاهی فرهنگی به پاسخ این پرسش داشته باشیم.

 زیارت سرخ
زائر در وقت زیارت اعلام می کند، امر دنیوی و اخروی، فردی و جمعی و آشکار و نهان خود را در همه ساحات، به خواست امام حسین(ع) گره زده ام. لذا می توان پرسید:
چگونه است که مناسبات و معاملات اقتصادی، فرهنگی و سیاسی مسلمانان تا این حد آشفته، فاسد و مغشوش است؟
کجاست طالب خون حسین(ع)؟
لقب  «ثائر دم الحسين و الشهداء معه صلوات اللّه عليهم»(2)،  یکی از القابی است که به امام زمان(ع) نسبت می دهند؛ زیرا ثائر، کسي است که تا وقتي خونخواهي نکرده، آرام و قرار ندارد.(3)؛ هم چنین لقب دیگر ایشان «منتقم»(4) است. در توضیح علت انتخاب کردن این لقب برای حضرت(ع) مطالب زیادى در سخنان اهل بیت (علیهم السلام) وارد شده است.
چگونه زینب(س) امام زمان خود باشیم؟
شاید هیچ وقت فکر نکرده ایم که زیارت عاشورا، «مرام نامه ی شیعیان» است. نوشته ای که به شیعیان نشان می دهد که چه جایگاهی دارند و تکلیفشان در این جایگاه چیست؟ اینکه ظالم و مظلوم چه کسانی هستند و وظیفه ی ما در مقابل آنها چیست؟ اینکه چگونه زینب مولای زمانمان باشیم.
رجعت عاشورائیان
امام در شب عاشورا، خطاب به یاران باوفایشان فرمودند: «شما را بشارت باد. به خدا! اگر ما را بكشند نزد پيغمبرمان می رویم، مدتى به همان حال مى‏ مانيم، آنگاه اوّل كسى كه از قبر بيرون آيد منم كه هنگام خروج امير المؤمنين (ع) و قيام حضرت قائم (ع) خارج می شوم، سپس حضرت عيسى با جمعى از فرشتگان- كه تا كنون به زمين نيامده‏ اند- فرود آيند، جبرئيل، ميكائيل، اسرافيل و عده‏اى ديگر از ملائكه...‏» (2)
 یاران حسینی امام زمان(ع)
حسین(ع) راهی کربلا بود که جنیان نزد ایشان آمدند و گفتند: «ای سید و مولای ما! ما از شیعیان و یاران تو هستیم، هر فرمانی که می‌خواهی صادر کن. اگر اکنون فرمان دهی که تمامی دشمنانت را از بین ببریم، بدون آن که حرکتی نمایی، این کار را انجام خواهیم داد.»

صاحب الزمان (عج) حسین (ع) را توصیف می کنند

اگر از شما بخواهند که ویژگی های یک شخص را بشناسید و با او آشنا شوید، قطعا بهترین راه این است که به سراغ نزدیکان و اطرافیان آن شخص بروید و از آنها بخواهید که او را برایتان توصیف کنند و ویژگیهایش را بگویند.

امام زمان(علیه السلام) از دیدگاه امام حسین(علیه السلام)

از نوای غریبانه کمک امام حسین(علیه السلام)، سال ها و قرن ها می گذرد، اما انعکاس آن را می توان در لحظه لحظه تاریخ به گوش شنید، این فریاد نه تنها رو به خاموشی و افول نرفته، بلکه هر روز رساتر و پرصلابت تر، به خروش وجوشش آن افزوده شده  است.

میراث امام حسین
محمّد بن مسلم روايت ميكند: از امام جعفر صادق (ع) پرسيدم: "انگشتر امام حسين (ع) به چه كسى رسيد؟ من شنيده‏ ام كه آن هم با اشيائى كه غارت كردند به غارت رفت؟"
منتظر حسینی باشیم
 در هیئتها و روضه های مختلف، زیاد این حرف را شنیده ام که «یا حسین! کاش در کربلا بودیم و یاری ات می کردیم». این حرف همیشه برایم خیلی سنگین بوده و هست.
 زیر سایه پرچم حسین(ع)
مولای مستورم!
تو را
نه می بینم
و نه
عظمت تو را می شناسم!
گاهی دلم به حال غربت تو می گیرد، وقتی خودم را دوست تو می خوانم!
من و تو؟!
میان من و تو فاصله هاست!
نه میان دستهامان،
که میان قلبهایمان.
 دعای فرج از لب زینب(س) شنیدنی است
یگانه حامی خون خدا، بنفسی انت!
سلالۀ سرِ از تن جدا، بنفسی انت!

 
بیا که می‌گذرد قرن‌ ها هنوز دهند
تو را هماره شهیدان ندا، بنفسی انت!

بیا که حضرت صدیقه چارده قرن است
کند برای ظهورت دعا، بنفسی انت!
 
بیا که از جگر چاه، اشک می‌جوشد
ز بس گریست علی بی صدا، بنفسی انت!

 معرفي نرم افزار: زيارت سرخ
يکي از وظايف زائران امام حسين عليه السلام، بيرون بردن زيارت و درس­هاي واقعه­ي عاشورا از جغرافياي دشت کربلاست، وگرنه زيارت به معناي واقعي آن صورت نگرفته است.
نظر
افزدون جدیدجستجو
نوشتن نظر
نام:
Website:
عنوان
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Security Image
Please input the anti-spam code that you can read in the image.

Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.

 
< بعد   قبل >

 

مستور

آخرین نظرات

فروشگاه اینترنتی

 

همسايه‌ها


  سبز آبی

زندگی زناشویی شترمرغی
 شتر مرغ در ۲ – ۴ سالگی از نظر جنسی به بلوغ می رسد . تولید مثل در شتر مرغ ها وابسته به نور است و با افزایش طول روز فصل تولید مثل آغاز می شود. اندازه ی بیضه های شتر مرغ در طول فصل تولید مثل ممکن است تا ۴ برابر افزایش یابد . پرنده های نر در خارج از فصل تولید مثل اسپرم تولید نمی کنند و تولید اسپرم که تحت کنترل هورمون FSH می باشد در این فصل اتفاق می افتد .
ادامه مطلب...