• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست arrow ویژه نامه arrow ویژه نامه خصوصیات ظاهری حضرت مهدی (عج)
ویژه نامه خصوصیات ظاهری حضرت مهدی (عج) چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 1
بدعالی 
20 دی 1392 ساعت 14:43

 

  اهمیت شناخت ظاهر امام
اگر بین احادیث و روایات مهدوی یک جست و جوی کوتاه داشته باشیم، خواهیم دید که قسمت عمده ای از آنها مربوط است به توصیف ظاهر امام زمان (عج) و اوضاع و احوال مربوط به دوره ی ظهور و ویژگیهایی که منحصر است به ایشان. از زمان پیامبر (ص) تا پدر بزرگوار ایشان (ع)، همه ی معصومین ما سعی کرده اند که توصیفاتی از ظاهر حضرت مهدی (عج) ارائه دهند. اما آیا تا به حال فکر کرده اید که دلیل این توصیفات از ظاهر ایشان چیست؟

 

اوصاف تو را به هر زبان باید گفت

امام زمان ما، همان کسی که بیش از هزار سال است در پس پرده ی غیبت نشسته اند و عمری را به انتظار گذرانده اند، آخرین ذخیره ی الهی هستند که برای مردم فرستاده شده اند. این حجت خداوند، اوصاف و ویژگیهایی دارند که در کلام معصومین ما (علیهم السلام) به آنها اشاره شده است.

فرزند ستارگان

در ميان پرندگان زيبا طاووس جلوه ديگرى و جذابيت خاصى دارد. لذا شب معراج نبى‌‌اكرم (ص) وقتى به انوار معصومين رسيدند نور امام زمان (ع) بيشتر جلب توجه كرد. سؤال كردند: پروردگارا اين نور سبزى كه شمشير به دست ايستاده نور كيست؟ حضرت حق در پاسخ پيامبر (صلی الله علیه و آله) حالات و آثار وجودي امام زمان (عج) را بيان فرمودند.

 درندگان رام
اگر یک شیر بزرگ یا گرگ وحشی یا هر حیوان دیگری را از نزدیک دیده باشید، خوب می دانید که چقدر خطرناک و درنده هستند و حتی گاهی به صاحب خود هم رحم نمی کنند. اما همین حیوانات درنده و وحشتناک، گاهی خیلی خوب می فهمند که در مقابلشان چه کسی ایستاده است و باید در برابر او چگونه رفتار کنند.
چهره ای که خدا کشید 
رنگ سیاه زیاد بیاور! سیاه را برای چشمانش بگذار و دو کمان ابرویش؛ خم چون هلال قد خمیده ی ماه، پیوسته چون دو بال گشوده به پروازِ پرنده!
دستت را بر بوم رها کن. تا می توانی برای گره موهایش وقت بگذار. بعضی نقاشها سالها پای هر رشته ی مویش مانده اند...
 چتری از جنس ابر
می خواهید یک راه آسان برای شناخت امام عصر (عجل الله تعالی فرجه) در بین هزاران فریبکار، به شما معرّفی کنیم؟ برای اینکه که در هنگامه ی ظهور، وسط گیر و دار بحرانهای جهان، نشانه ی بارزی برای تشخیص حضرت مهدی (عج) از اهل باطل باشد؟ راه ساده ای است: ابری بالای سر حضرت مهدی (عج) است که دائم فریاد می زند: حق با اوست!

جوان هزار ساله ی هاشمی
میان کسانی که عمر طولانی داشته اند، مولای غریب ما، حضرت حجّت بن الحسن- ارواحنا له الفداء- نیز هستند. کسی که تا امروزی که این مطلب را می نویسیم حدود 1210ساله اند. بله! ایشان «صاحب الزّمان» اند؛ یعنی زمان نیز، مانند باقی مخلوقات در دست قدرتمند ایشان است. بنابراین مفهوم گذر زمان برای مولای زمان، تحقق پیدا نمی کند و امام، مافوق زمان است.
  آنچه خوبان همه دارند تو تنها داری
سنگی که حضرت موسی برآن زد و چشمه های آب از آن روان شد، نزد امام غائبمان(ع) است. وقتی حضرت اراده کوفه می کنند، یکی از یاورانش فریاد می زند: هیچ کس آب و غذا برندارد. آنگاه حجر موسی بن عمران را بر شتر می نهند و همراه خود می برند. در هیچ منزلی فرود نمی آیند، مگر آنکه چشمه ای از آن سنگ روان می شود. گرسنگان، بی نیاز و تشنگان، سیراب می شوند...
جمال چهره ی تو، حجتِ موجّه ماست
یکی از موضوعات انشای سال های نوجوانی این بود که چهره فردی را توصیف کنیم. فرقی نمی کرد این شخص کیست، مهم این بود به گونه ای توصیف کنیم که اگر فرد چشمانش رو بست بتواند با توصیفات ما فرد مورد نظر را در ذهنش تصور کند. موضوع این هفته ما هم توصیف سیمای آقایی است که تعداد افرادی معدودی او را دیده اند، برای همین شاید توصیفش و یا تصورش برای همه ما کمی سخت باشد. اما سعی می کنیم که به گونه ای در برابر چشمانتان به تصویر بکشیم که نه با چشم ظاهر بلکه با چشم دلتان هم ایشان را همواره زیارت کنید
  دانای هر زبان
امام کاظم(ع) یکی از نشانه های امام را  اینگونه بیان می کنند که امام با مردم جهان به هر زبانى می‌تواند سخن بگوید و اهل هر زبانى می‌تواند با او بدون مترجم گفتگو کند ...، همانا سخن هيچ يك از مردم بر امام پوشيده نيست و نه سـخـن پـرنـدگان و نه سخن چارپايان و نه سخن هيچ جاندارى، پس هر كه اين صفات را نداشته باشد، امام نيست .(1) و البته نمونه هایی وجود دارد که خود ایشان و یا امام صادق(ع) به زبان فارسی با اهالی خراسان صحبت می کردند
به قول امام صادق(ع)، ائمه(ع) هر گاه و در هر زمینه ای که بخواهند، می دانند.(3)، البته اصلاً دور از عقل نیست که امامی که هر صبح و شام اعمال ما به او عرضه می شود، با تمام نیازهای بندگان هم آشنا باشد

 

 مردی که از همه بیشتر می داند

یک چیز در تاریخ، همیشه مدّعیان خلافت و امامت را رسوا کرده است: نادانی! از همان زمان که در سقیفه، عدّه ای لباس خلافت را بر تن خودشان دوختند بگیرید تا همین امروز که خدای کچل در خوزستان اعدام شد! فرق بین امام حقیقی با امام دروغین همین است: امام حقیقی می گوید: «سَلونی؛ بپرسید پیش از آن که مرا از دست بدهید» (1) و امام دروغین فریاد می زند: «اگر علی نبود، عمر هلاک می شد.» (2)

چه خبر از نشانه های آمدن؟
- شما روی آنتن هستید! ما بی صبرانه منتظر شنیدن آخرین اخبار از ظهور بزرگترین مرد عالم هستیم.
- سلام عرض می کنم خدمت شنوندگان عزیز! دوستان! کاش شما در کنار خانه ی خدا بودید و این غوغا و شور رو احساس می کردید. ببخشید که نمی تونم جلوی اشکهام رو بگیرم. فضای اینجا آنقدر پر از محبّت و عشق و امیده که هر کسی رو تحت تأثیر قرار می ده. بالاخره پس از سالها انتظار، وعده ی خدا رسید!
  اقسام مدعیان مهدویت
هرکس که می خواست سوالی را مطرح کند، باید نام نویسی می کرد و این فرد هم ظاهراً جواب را از آقا می گرفت. یکی از این پرسش کنندگان فردی بود که حدود 80 درصد از بینایی اش را از دست داده بود. او در خواست خود را مطرح کرد و به او پاسخ دادند که شما تا روز بیستم جواب حاجت خود را می گیرید. همه روزشماری می کردیم برای روز بیستم. روز بیستم رسید، به او گفتند آقا اومد شما خواب بودی، چون خواب بودید، آقا رفت!
خوشا دردی که درمانش تو باشی
خوشا دردی! که درمانش تو باشی
خوشا راهی! که پایانش تو باشی
خوشا چشمی! که رخسار تو بیند
خوشا ملکی! که سلطانش تو باشی
  کم آوردیم!
فکر کردیم بدون تو، برجهای بلند می سازیم و دل آسمان را می خراشیم و به خدا می رسیم! قدرت میاوریم و بی نیاز می شویم!
فکر کردیم بدون تو، جهان را با آرزوهای «دل خوش کنکِ» چند روزه می گردانیم.

 

نظر
افزدون جدیدجستجو
صنایع دستی گل نر () 2014-01-11 09:20:20

عید بزرگ شیعه
(تاج گذاری)
امامت و خلافت آخرین خلیفه و حجت بر حق
و منجی عالم بشریت
حضرت بقیة الله الاعظم(عج)
تبریک و شادباش
نوشتن نظر
نام:
Website:
عنوان
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Security Image
Please input the anti-spam code that you can read in the image.

Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.

 
< بعد   قبل >

 

مستور

آخرین نظرات

فروشگاه اینترنتی

 

همسايه‌ها


  سبز آبی

زندگی زناشویی شترمرغی
 شتر مرغ در ۲ – ۴ سالگی از نظر جنسی به بلوغ می رسد . تولید مثل در شتر مرغ ها وابسته به نور است و با افزایش طول روز فصل تولید مثل آغاز می شود. اندازه ی بیضه های شتر مرغ در طول فصل تولید مثل ممکن است تا ۴ برابر افزایش یابد . پرنده های نر در خارج از فصل تولید مثل اسپرم تولید نمی کنند و تولید اسپرم که تحت کنترل هورمون FSH می باشد در این فصل اتفاق می افتد .
ادامه مطلب...