• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست arrow مقالات arrow دخترم را اطاعت کنید!
دخترم را اطاعت کنید! چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
بدعالی 
13 فروردين 1393 ساعت 13:14
این سخن لطیف، فرموده ی پیامبر رحمت (صل الله علیه و آله) است: «فاطمه روشنایی چشمانم و میوه قلب من است.»(1) عشقی که خاتم الانبیا (ص) به دردانه دخترشان داشتند، حقیقتی روشنتر از آفتاب است، اما نکته اینجاست که حضرت (ص) از هر موقعیتی استفاده می کردند تا این محبت را به مردم فراموشکار آن زمان یادآوری کنند و جایگاه حورا انسیه (س) را به همگان نشان دهند تا اتمام حجتی هم باشد برای روزهای آینده و آدمهایی که خلافت دنیا، بهانه ی خوبی بود برایشان تا خودشان را به خواب بزنند.

حتی آخرین لحظات زندگی ایشان نیز به توصیه درباره ی دخترشان سپری شد. آن زمانی که پیغمبر مهربانیها در بستر مرگ بودند، راجع به حضرت زهرا (س) اینطور سفارش کردند:
«رسول خدا(ص) سربلند کرد و دست فاطمه(س) را در دست علی(ع) نهاد و گفت: «ای اباالحسن! این امانت ‏خدا و امانت محمد رسول خدا(ص) در دست توست و در مورد فاطمه(س) خدا را و مرا به یاد داشته باش! و به راستی که تو چنین رفتار می‏کنی.

یا علی(ع) سوگند به خدا که فاطمه(س) سیده زنان بهشت است از اولین تا آخرین آنها. به خدا قسم! فاطمه(س) همان مریم کبری است...

ای علی(ع) هر چه فاطمه(س) به تو فرمان داد به جای آور که هر آینه من به فاطمه(س) اموری را بیان داشته ‏ام که جبرئیل من را به آنها امر کرد. بدان ای علی(ع) که من از آن کس راضیم که دخترم فاطمه(س) از او رضا باشد و پروردگار و فرشتگان هم با رضایت او راضی خواهند شد.

وای بر آن کس که بر فاطمه(س) ستم کند وای بر آن کس که حق وی را از او بستاند. وای بر آن کس که هتک حرمت او کند. وای بر آن کس که در خانه‏ اش را آتش زند وای بر آن که‏ دوست وی را بیازارد و وای بر آن که با او کینه ورزد و ستیزه کند. خداوندا من از ایشان بیزارم و آنان نیز از من بری هستند.»

در این وقت رسول خدا(ص) فاطمه(س) و علی و حسن و حسین - علیهم السلام - را به نام خواند و آنان را در بر گرفت و عرضه داشت:
«بار خدایا! من با اینان و هر کس که پیروی ایشان کند سر صلح دارم و بر عهده من است که آنان را داخل بهشت‏ سازم و هر کس با اینها بستیزد و بر ایشان ستم کند یا بر اینها پیشی گیرد یا از ایشان و شیعیانشان بازپس ماند، من دشمن او هستم و با او می‏جنگم و بر من است که آنان را به دوزخ درآورم.

سوگند به خدا ای فاطمه(س)! راضی نخواهم شد تا این که تو راضی شوی! نه به خدا سوگند راضی نمی‏شوم مگر آن که تو راضی شوی! نه به خدا سوگند راضی نخواهم شد مگر آن که تو رضا شوی!»

قطعا پیامبر (ص) می دانستند که امیرالمومنین (ع) به خوبی جایگاه همسرش را می داند و با او به بهترین وجه برخورد می کند؛ اما باز هم این سفارشات را می کنند تا مردم همه بدانند که وقتی علی (ع) به اطاعت از فاطمه (س) سفارش می شود، تکلیف آنها روشن است! اما امان از قدرت طلبی و دنیادوستی ما آدمها...

منبع روایت
بحارالانوار، ج 22، ص 484 ح شماره 31، به نقل از الطرف 29 - 34. به نقل از سایت حوزه


پژواک

 

نظر
افزدون جدیدجستجو
نوشتن نظر
نام:
Website:
عنوان
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Security Image
Please input the anti-spam code that you can read in the image.

Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.

 
< بعد   قبل >

 

مستور

آخرین نظرات

بیعت با شیطان

فروشگاه اینترنتی

 

آخرالزمان

 

همسايه‌ها


  سبز آبی

زندگی زناشویی شترمرغی
 شتر مرغ در ۲ – ۴ سالگی از نظر جنسی به بلوغ می رسد . تولید مثل در شتر مرغ ها وابسته به نور است و با افزایش طول روز فصل تولید مثل آغاز می شود. اندازه ی بیضه های شتر مرغ در طول فصل تولید مثل ممکن است تا ۴ برابر افزایش یابد . پرنده های نر در خارج از فصل تولید مثل اسپرم تولید نمی کنند و تولید اسپرم که تحت کنترل هورمون FSH می باشد در این فصل اتفاق می افتد .
ادامه مطلب...