• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست arrow ویژه نامه arrow ویژه نامه یاران باوفای امام مهدی (عج)
ویژه نامه یاران باوفای امام مهدی (عج) چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 7
بدعالی 
10 دی 1393 ساعت 19:36
منبع تصویر: Negarkhane-Lesaratzn.blogfa.com

 

یاران خاص امام (عج) در غیبت صغرا
عثمان بن سعید، نماینده خاصّ سه امام

وقتی تعریف دو امام را از زبان دیگران درباره ی خودش شنید، سخت گریست. گویا دوری از دو امامی که صادقانه به آنان خدمت کرده بود، در سختی ها و غصه هاشان شریک شده بود و وکیل و نماینده شان بود، او را سخت اندوهگین می کرد.

محمّد بن عثمان و پنجاه سال خدمتگزاری

خدمتگزاری به خاندان عصمت، در خونش بود؛ چرا که پدرش، که نایب اوّل امام عصر(عجل الله تعالی فرجه) بود، الفبای خدمتگزاری و امانتداری را به او آموخته بود. در هنگام فوت پدر، نامه ی «آقا» به دستش رسید که بعد از تسلیت، به او فرموده بود:


شیعه باید زیرک باشد؛ مثل حسین بن روح
شیعه باید زیرک باشد: همه فن حریف، اهل دفاع کردن از عقایدش با جان و دل، امانت نگه دار و راز دار. اینها چیزهایی است که حسین بن روح نوبختی، نایب سوم امام عصر(ارواحنا له الفداء) به خوبی در زندگی نشان همه داد. سه پرده از زندگی او را بخوانید تا بفهمید که زیرکی شیعیان امام عصر(عج) چقدر است.
آخرین باب امام عصر(عج)

حسین بن روح، نایب سوم امام، در هنگام وفاتش، او را به دیگران معرفی کرده بود: نایب چهارم، علی بن محمد سَمُری. بعد از این، مردم می دانستند اگر گرفتاری و دردی داشتند، باب و راه یافتن امامشان کیست. نامه ها را نزد او می بردند و درخواستها را به او منتقل می کردند و می دانستند که کسی که آخرین حجّت خداوند، ارواحنا له الفداء، برای نیابت انتخاب کند، حتماً «امین»، «رازدار» و «مورد اعتماد» است.

محمّد حمیری، عالم و دوست قمی

نامه های محمّد حمیری به امام، سرشار از «قربان صدقه» رفتن به ایشان است. جمله های او، پر از «ادب» و «محبّت» نسبت به امام عصر(عج) است؛ طوری که هر انسانی، آرزو می کند که کاش فرصتی برای چنین ابراز احساساتی می یافت.

 یاران امام (عج) در دوران غیبت کبرا
شیخ صدوق
 پدری مثل علی بن بابویه، مردی عالم و بزرگ که در زمان امام حسن عسکری (ع)، در قم زندگی می کرد. آوازه و ارزش او برای اسلام، به قدری بود که امام حسن عسکری (ع) از راه دور، برای وی نامه ای فرستادند و در آن او را فقیه، شیخ و معتمد خطاب کردند و برایش چنین نوشتند: «... خداوند تو را به کارهای مورد رضایتش توفیق دهد و از نسل تو اولاد صالح بیافریند...»(1)
یاری که دریای علم بود
متولد نینوا بود؛ شهر شهدای کربلا. یک شب قبل از به دنیا آمدن او، پدرش سید مرتضی طباطبایی، خواب دید که امام رضا (عليه السلام) به یکی از یارانشان دستور داد شمعي بر فراز بام خانه سيد مرتضي برافروزد. وقتي آن را روشن ساخت نوري از آن شمع به آسمان بالا رفت که نهايت نداشت.
سید کریم پینه دوز؛ مردی که بدون دیدار امام می مرد
آنچه در مورد سید کریم پینه دوز مشهور است، ملاقاتهای 19 ساله ی او با صاحب الامر (عج) در شبهای جمعه بود.(1) تا جایی که روزی امام زمان (عج) به او می فرمایند: «اگرهفته ای برتو بگذرد و ما را نبینی چه می کنی؟ سید در پاسخ می گوید: «آقاجان! به خدا می میرم!» و امام زمان (عج) می فرمایند: «اگراین طور نبود، هفته ای یکبار ما را نمی دیدی.»
سید بن طاووس، فرزند امام زمان (عجل الله فرجه)
فرمودند به فرزندم رضی بگو که نامه ای برای علی بن عوض درباره ی تو بنویسد و من...» و گریه امانش نداد. سید آهی از دل کشید و از هوش رفت. (2) خدا می داند چقدر برای صاحب الزمان (عج) عزیز بود که ایشان، او را «فرزندم» خطاب کردند...

شیخ مفید، دوست و برادر
زمانی که شیخ مفید عالم شهر بود و مردم برای امور خود از او سوال می کردند، شخصی روستایی به خانه ی او رفت و سؤال کرد: «زنی حامله فوت کرده ولی جنین زنده است. آیا باید شکم این زن را پاره کرد و طفل را بیرون بیاوریم و یا این که با آن حمل، او را دفن کنیم؟» شیخ پاسخ داد: «با همان حمل او را دفن کنید»!

صاحب مکیال المکارم و وقف زندگی در راه دین
نیت نوشتن کتاب را همیشه با خود داشت، تا اینکه شبی دستور آمد. از خواب بیدار شد. می دانست چه کسی را دیده بود. خودش می گوید:کسی را در خواب دیدم که با قلم و سخن نتوان او را توصیف نمود، یعنی مولا و حبیب دل شکسته ام و امامی که در انتظارش هستیم. او را در خواب دیدم که با بیانی روح انگیز چنین فرمود: «این کتاب را بنویس و عربی هم بنویس و نام او را بگذار: مکیال المکارم فی فوائد الدعاء للقائم.» همچون تشنه ای از خواب بیدار و در پی اطاعت امرش شدم.
 تشرف علی بن مهزیار به محضر امام زمان (عج)
دانلود کلیپ تصویری
منبع تصویر: delgraph.ir
 یاران امام (عج) پس از ظهور
313 یار بدری
حتماً برای شما هم عدد 313، عدد آشنایی است و بارها به گوشتان خورده است. من از اطرافیانم شنیده بودم که اگر 313 نفر یار برای امام زمان (ع) جمع شود، ایشان ظهور می کنند.

سید خراسانی و فرمانده ایرانی
یکی از چهره هایی که از ایران به پا می خیزد و سپاهش، سپاه یاران امام زمان (ع) است، سپاه سید خراسانی است.
یاران حسینی امام زمان (ع)
بر اساس روایات گروه هایی از جن و انس و ملائکه که در ماجرای کربلا برای یاری نزد امام حسین(ع) آمدند، در آخرالزمان نیز برای رساندن یاری به آخرین ذخیره ی خدا، حضرت مهدی(ع) خواهند آمد...

یاران پس از ظهور: یمانی
یکی از مهم ترین افراد در ماجرای قیام حضرت مهدی (ع)، شخصی به نام یمانی است که قیام می کند و سفیانی را که یکی از سرسخت ترین دشمنان است، از بین می برد.
تو می مانی و بهار!
جهان ما
هر چند
پر از شکستها و زمین خوردن هاست؛
امّا
«از نگاه منتظران» که بنگری
پر از پیروزی و پیشرفت است.
فکر کن قنبر داری!
ای که عمّامه‎ ی عزّت به روی سر داری
خُلق و خوی نبوی، صولتِ حیدر داری
عصمتت فاطمی و غیرت تو عبّاسی است
«آن ‎چه خوبان همه دارند تو بهتر داری»
همراهان امام (عج)
همراهان امام مهدی(عج) در عصر غیبت
«همواره پنج گروه از اولیا در محضر آن ولیّ مطلق به سر می برند و در خدمت ایشان از جان و دل می کوشند. اینان اوتاد، نُجبا، نُقَبا، رجال الغیب و صُلحا هستند.»(7)

 خضر نبی(ع)، مونس تنهایی امام

حضرت خضر(علیه السلام) از انبیای الهی هستند. ایشان از شاهزادگان بودند و پدرشان مال و نعمت بسیار داشت؛ امّا خضر نبي(ع) دوستدار حکمت بود و به راه پیغمبری می رفت و تا در خانواده خود بود، به راهنمایی گمشدگان و دستگیری بینوایان می پرداخت و چون به پیغمبری رسید، به راهنمایی قوم ذوالقرنین فرمان یافت. 

ویژگی های یاران خاصّ امام زمان(عج)
معلوم است که اگر گل لطیف و زیبای «سرخ» را میان بیابان ببینیم، تعجّب خواهیم کرد؛ چرا که همه می دانند که محصول بیابان، نهایتاً «خار» است و گل سرخ متعلّق به بوستان است. «تناسب داشتن» چیزی است که همه ی ما آن را می فهمیم. همانطور که از بوستان، انتظار گلهای خوشبو و رنگ داریم، از مکتب درس اهل بیت(علیهم السلام) نیز انتظار یاران و شاگردانی نیک خو و خوش ایمان داریم. کسانی که طراوت ایمان و عملشان، مشام محبّان اهل ولایت را می نوازد.

 

نظر
افزدون جدیدجستجو
هاجر () 2015-01-01 06:43:58

خدایا شکرت که تو این روزگار سیاه دلمون به نور مولامون روشنه. الحمدلله.
مستوری ها قبول باشه. عبدتون مبارک. ان شاء الله دوستای قدیمی مون توی مستور هم هر جا که هستند سالم و زیر سایه ی امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) باشن.

عاشق اون طرح الی الغریب شدم...

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
ستاره () 2015-01-03 15:49:35

سلام
عید همه با تآخیر مبارک
ایشالا زیر سایه اماممون سلامت باشید

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عج فرجهم
نوشتن نظر
نام:
Website:
عنوان
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Security Image
Please input the anti-spam code that you can read in the image.

Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.

 
< بعد   قبل >

 

مستور

آخرین نظرات

فروشگاه اینترنتی

 

همسايه‌ها


  سبز آبی

زندگی زناشویی شترمرغی
 شتر مرغ در ۲ – ۴ سالگی از نظر جنسی به بلوغ می رسد . تولید مثل در شتر مرغ ها وابسته به نور است و با افزایش طول روز فصل تولید مثل آغاز می شود. اندازه ی بیضه های شتر مرغ در طول فصل تولید مثل ممکن است تا ۴ برابر افزایش یابد . پرنده های نر در خارج از فصل تولید مثل اسپرم تولید نمی کنند و تولید اسپرم که تحت کنترل هورمون FSH می باشد در این فصل اتفاق می افتد .
ادامه مطلب...