• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست arrow ویژه نامه arrow ویژه نامه منجی هزاره ها
ویژه نامه منجی هزاره ها چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 2
بدعالی 
11 خرداد 1394 ساعت 19:11

 

 

 

منجی مشترک ادیان و آئین ها
دلایل بسیار زیادی وجود دارد که «یک منجی می آید»؛ نمونه اش خروارها خروار نشانه ی بیان شده است که نه فقط توسط مسلمانان بلکه توسط تمامی ادیان (حتّی آنهایی که الهی نیستند) ذکر شده اند. این عقاید درباره ی آمدن یک شخص خاص با ویژگی های منحصر به فرد است. فردی که حدود 7000 روایت درباره ی او فقط در کتب شیعیان موجود است و بخش بسیار وسیعی از کتب و متون قدیمی ادیان را به خود اختصاص داده است.

 روز اتّحاد پیروان ادیان

اصلاً درست بخواهیم حساب کنیم، همه ی پیامبران از آدم ابوالبشر(علی نبینا و آله و علیه السلام) تا خاتم (صلی الله علیه و آله) همگی پیرو یک خداوند، مبلّغ یک دین و زمینه ساز برای ایجاد یک حکومت بودند.(1) همه ی انبیاء و رُسل از جانب خداوند می دانستند که منجی موعود، از نسل پیامبر آخرالزّمان، محمّد(صلی الله علیه و آله) است و اوست برپا کننده ی حکومت. 
دوازدهمین امام(ع)، منجی شیعیان
اگه دنبال دسته اول ترین و کامل ترین اعتقادات درباره منجی آخرالزمان هستید نیاز نیست راه دوری بروید، جزئیات عقیده به منجی آخرالزّمان، از ویژگی های ظاهری گرفته تا نحوه ی انتظار کشیدن، در مذهب شیعه از هر مذهب و مکتب و عقیده ای بیشتر است و در عین حال، وقتی تمام این جزئیات را کنار همدیگر بگذاری، هیچ کدامش مغایر با عقاید ادیان الهی گذشته نیست.
اشتباه در انتخاب منجی
در طول تاریخ اسلام، باورهای غلط و تحریف شده درباره ی منجی موعود، بارها و بارها، فرقه های مختلفی در مذهب تشیع ایجاد کرده است. شیعیان به امید نجات و رهایی از دست ستمگران زمان خودشان، به اشتباه دست روی کسی می گذاشتند که منجی وعده داده شده نبود.
منجی اهل سنّت، فرزندی از تبار محمّد امین(ص)
خیلی نباید تعجّب کرد! هر دو فرقه  ی مسلمانان در انتظار یک موعودند. چرا که هر دوی انها منابع اعتقاد خود را از رسول گرامی اسلام حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) گرفته اند؛ شاید بتوان تنها تفاوت شیعه و سنّی را در بحث حضرت مهدی(عج)، در این موضوع دانست که برخی فرقه های اهل سنّت اعتقاد دارند که حضرت مهدی(عج) هنوز متولّد نشده اند.
ماشیح، منجی یهودیان
به اعتقاد تمامی انديشمندان يهود، منجی و مصلح آخر الزمان، انسانی است همانند ديگر انسانها كه داراي جلوه و قدرت الهی است و جهان را با نور خويش كه جلوه ای از نور خداست روشن خواهد کرد.(1) منجی موعود در آيين يهود، با نامهای متعدّد از جمله: ماشيح (مسيح)(2)، داوود(3) و فرزند داوود(4) ياد شده است.
پسر انسان، منجی مسیحیان
«قبل از آمدن او جنگهاي عالمگير، خصوصاً در منطقه فلسطين روي مي دهد كه همه را به وحشت مي اندازد كه چنان مصيبت بزرگي در عالم واقع نشده.»
آﻣﻮزه منجی ﻣﻮﻋﻮد در آیین زرتشتی
«ﺳﻮﺷﻴﺎﻧﺲ، ﻧﺠﺎت دﻫﻨﺪه ﺑﺰرگ، ﭘﺲ از ﻇﻬﻮر، دﻳﻦ را در ﺟﻬﺎن رواج ﺧﻮاﻫﺪ داد. ﻓﻘﺮ و ﺗﻨﮕﺪستی را رﻳﺸﻪﻛﻦ ﻛﺮده و اﻳﺰدان را از دﺳﺖ اﻫﺮﻳﻤﻦ ﻧﺠﺎت داده و ﻣﺮدم ﺟﻬﺎن را ﻫﻢﻓﻜﺮ، ﻫﻢﮔﻔﺘﺎر و ﻫﻢﻛﺮدار میﮔﺮداﻧﺪ.»
کنفوسیوس و منجی آخرالزمان
آن گاه که «راه بزرگ» را تعقیب می کردند، روحی مشترک و عمومی بر تمام جهان فرمان می راند؛ آن ها (مردم) مردان مستعد، با فضیلت و شایسته را (برای حکومت) بر می گزیدند. سخنانشان صادقانه بود و فقط هماهنگی را گسترش می دادند. از این رو مردم دوستی هایشان، به والدین خود منحصر نبود و صرفاً با پسران خود به عنوان فرزند رفتار نمی کردند.
لی هونگ، موعود نجات بخش تائو
منجی در فرهنگ چینی به هیچ وجه یک بشر عادی نیست. با وجود اختلاف کنفوسیوسیان و تائوئیان در این زمینه، داشتن نیروی فوق العاده ای که امپراطوران افسانه ای چین نیز از آن ها برخوردار بوده اند، امری است که در هر دو دین برای موعود چینی ضروری است. از این رو موعود چینی فردی الهی است. او علاوه بر صفات خاص باید مجوز آسمانی ظهور را داشته باشد.
میترا، آخرین بودا
پنج هزار سال پس از آخرین بودا، آفتاب آموزه های بودایی افول می کند و طول عمر آدمیان به ده سال فرو می کاهد. در این زمان، چرخه وارون می گردد. زندگی متحوّل شده، به طوری که متوسط عمر مردم به هشتاد هزار سال می رسد.
منجی ﻣﻮﻋﻮد در آﻳﻴﻦ ﻫﻨﺪو
در آیین هندو، زمان پیش از ظهور این منجی، شرایط جهان این طور توصیف می شود:
ﻇﻠﻢ و ﻓﺴﺎد و ﺗﺒﺎهی ﺳﺮاﺳﺮ ﺟﻬﺎن را ﻓﺮا می ﮔﻴﺮد.
افراد ناشایست ﺑﺮ ﺟﺎن و ﻣﺎل ﻣﺮدم ﻣﺴﻠّﻂ میﺷﻮﻧﺪ.
دروغ و دزدی و رﺷﻮه، ﺳﺎیه ﺷﻮم و ﺳﻴﺎه ﺧﻮد را ﺑﺮ ﺟﺎﻣﻌﻪ میﮔﺴﺘﺮاﻧﺪ.
موعود اساطیر
ﻧﮋاد اﺳﻼو ﺑﺮ اﻳﻦ ﺑﺎور ﺑﻮدﻧﺪ ﻛﻪ از ﻣﺸﺮق زﻣﻴﻦ، ﻳﻚ ﻧﻔﺮ ﺑﺮ می ﺧﻴﺰد و ﺗﻤﺎم ﻗﺒﺎﻳﻞ اﺳﻼو را ﻣﺘّﺤﺪ می ﺳﺎزد و ﺑﺮ دﻧﻴﺎ ﻣﺴﻠّﻂ می ﮔﺮداﻧﺪ.
اﻫﺎلی ﻳﻮﮔﺴﻼوی، ﺻﺮﺑﺴﺘﺎن ﻧﻴﺰ در ﺳﺮودﻫﺎی ﺣﻤﺎسی ﺧﻮد از شخصی ﺑﻪ ﻧﺎم «ﻣﺎرﻛﻮ کرالیه وﻳﭻ» ﻧﺎم می ﺑﺮﻧﺪ و اﻧﺘﻈﺎر ﻇﻬﻮر وی را دارﻧﺪ.
ناخدای باور هر قبیله
جایی را می شناسم
منطقه ای محروم؛
سوخته از آتش بیدادها
ویران شده از نامهربانی ها
متروک از وحشت درندگان انسان نما
شب زده و شبگیر،
شادی نچشیده،
خاکستری از غیبت خورشید.

مهدی ام!
آن یکی می گفت موسی مصلح دنیاست، آری
دیگری می گفت کو، آن عیسی گردون نشینم؟

و آن دگر می خواند بودا را به سوز و شور دیگر
دیگری می گفت کو آن رهبر صلح آفرینم؟

من نه عیسی و نه موسی و نه بودا بود فکرم
خواستم تا رهبری بالاتر از آن برگزینم

بشتاب ای منجی عالم (دانلود صوت)

بشتاب ای منجی عالم
بشتاب ای روح عدالت
بشتاب ای نور الهی
به جهان کفر وضلالت
بشتاب ای از تو بزرگی
بشتاب ای از تو جلالت
بشتاب ای نور ولایت

نظر
افزدون جدیدجستجو
نفسی
نفس () 2015-06-02 22:10:31

از این مطالب زیباتون خیلی ممنونم
با اینکه تحت فشار خواندن درس امار و احتمال و درس های دیگر و مشکلات کاری و ازدواج هستم و حوصله هیچی نداشتم
اما این ویژه نامه رو که دیدم
کلی لذت بردم :woohoo:
نظر
منیره () 2015-06-13 14:13:08

عکسایی که گذاشتین واقعن عالین..
حرف ندارن..
:) :lol: :D :) :lol: :D :cheer: :cheer:
نوشتن نظر
نام:
Website:
عنوان
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Security Image
Please input the anti-spam code that you can read in the image.

Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.

 
< بعد   قبل >

 

مستور

آخرین نظرات

فروشگاه اینترنتی

 

همسايه‌ها


  سبز آبی

زندگی زناشویی شترمرغی
 شتر مرغ در ۲ – ۴ سالگی از نظر جنسی به بلوغ می رسد . تولید مثل در شتر مرغ ها وابسته به نور است و با افزایش طول روز فصل تولید مثل آغاز می شود. اندازه ی بیضه های شتر مرغ در طول فصل تولید مثل ممکن است تا ۴ برابر افزایش یابد . پرنده های نر در خارج از فصل تولید مثل اسپرم تولید نمی کنند و تولید اسپرم که تحت کنترل هورمون FSH می باشد در این فصل اتفاق می افتد .
ادامه مطلب...