• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست
برادر رسول خدا(ص) را کشتند چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
بدعالی 
09 مهر 1394 ساعت 20:05
روزگار بالا و پایین زیاد دارد. گاهی ظالمی حق و جایگاه مظلومی را می گیرد و باقی مردمان روزگار می ایستند و فقط نگاه می کنند. پس از رحلت رسول خدا(ص) مردم غدیر را از یاد بردند و ظالمان حق علی (ع) و اولاد او را غصب کردند.


نامردان روزگار، علی(ع) را به زور و با دستان بسته به مسجد بردند و چون به نزد ابوبكر رساندند، عُمر با اهانت و تمسخر گفت: «بيعت كن و اين اباطيل را رها كن»!
حضرت على (ع) فرمودند: اگر انجام ندهم شما چه خواهيد كرد؟

گفتند: تو را با ذلّت و خوارى مى‏كشيم.
حضرت(ع) فرمودند: در اين صورت بنده خدا و برادر پيامبرش را كشته‏ايد.
ابو بكر گفت: بنده خدا بودن درست است‏؛ ولى به برادر پيامبر بودن اقرار نمى‏كنيم!
امیر مومنان(ع) فرمودند: آيا انكار مى‏كنيد كه پيامبر (ص) بين من و خودش برادرى قرار داد؟
گفتند: «آرى» و حضرت(ع)  اين مطلب را سه مرتبه بر ايشان تكرار كردند.
سپس حضرت امیر(ع) رو به آنان فرمودند: اى گروه مسلمانان و اى مهاجرين و انصار! شما را به خدا قسم مى‏دهم كه آيا در روز غدير خم از پيامبر (ص) شنيديد كه چه مطالبی ‏بیان نمود و در جنگ تبوك چه چیزی را ‏فرمود؟

سپس حضرت على (ع) آنچه رسول خدا(ص) به طور علنى براى عموم مردم درباره ایشان فرموده بودند را بی کم و کاست بازگو کردند و مردم که سخنان ایشان را حق می دانستند، به آن کلمات اقرار کردند و گفتند: به خدا قسم همین طور بود که گفتید... .

جعل حدیث برای غصب خلافت
ابوبکر رنگ رخسارش دگرگون شد و از ترس اینکه مردم علی (ع) را یاری کنند، با صورت سرخ و برافروخته گفت: آنچه گفتى حق است كه با گوش خود شنيده ‏ايم و فهميده‏ ايم و قلبهايمان آن را در خود جاى داده است اما بعد از آن من از پيامبر(ص) شنيدم كه مى‏گفت: «ما اهل بيتى هستيم كه خداوند ما را انتخاب كرده و ما را بزرگوار داشته و آخرت را براى ما بر دنيا ترجيح داده است. و خداوند براى ما اهل بيت نبوّت و خلافت را جمع نخواهد كرد».

حضرت على (ع) فرمودند: آيا كسى از اصحاب پيامبر(ص) هست كه با تو در اين مطلب حضور داشته؟
عُمر برای اینکه خودی نشان دهد، گفت: ابوبکر، خليفه ی پيامبر(ص) راست مى‏گويد. من هم از پيامبر(ص) این سخن را شنيدم.
ابو عبيده و سالم و معاذ بن جبل هم گفتند: راست مى‏گويد، ما اين مطلب را از پيامبر(ص) شنيديم.

حضرت على (ع)رو به آنان فرمودند: وفا كرديد به صحيفه ملعونه‏اى‏ كه در كعبه بر آن هم ‏پيمان شديد كه: «اگر خداوند محمّد را بكشد يا بميرد امر خلافت را از ما اهل بيت بگيريد».
ابو بكر آب دهانش را قورت داد و من من کنان گفت: تو از کجا ماجرای صحیفه را می دانی؟ ما تو را از آن مطلع نكرده بوديم!

حضرت(ع) فرمودند: اى زبير و تو اى سلمان و تو اى اباذر و تو اى مقداد، شما را به خدا و به اسلام، مى‏پرسم آيا از پيامبر(ص) نشنيديد كه در حضور شما ‏فرمودند: «فلانى و فلانى (حضرت(ص) همين پنج نفر را نام بردند) ما بين خود نوشته‏اى نوشته‏اند و در آن هم پيمان شده‏اند و بر كارى كه كرده‏ اند قسم‏ها خورده‏اند كه اگر من كشته شوم يا بميرم... »؟

آنان گفتند: آرى ما از پيامبر(ص) شنيديم كه اين مطلب را به شما ‏فرمودند كه «آنان بر آنچه انجام دادند معاهده كرده و هم پيمان شده‏اند و در بين خود قراردادى نوشته‏اند كه اگر من كشته شدم يا مردم، بر عليه تو اى على، متّحد شوند و اين خلافت را از تو بگيرند» و تو ای علی گفتى: پدر و مادرم فدايت يا رسول اللَّه، هر گاه چنين شد دستور مى‏دهى چه كنم؟، پیامبر(ص) فرمودند: اگر يارانى بر عليه آنان يافتى با آنها جهاد كن و اعلام جنگ نما، و اگر يارانى نيافتى بيعت كن و خون خود را حفظ نما.

و سپس حضرت على (ع) فرمودند: به خدا قسم، اگر آن چهل نفر كه با من بيعت كردند وفا مى‏نمودند، در راه خدا با شما جهاد مى‏كردم. ولى به خدا قسم بدانيد كه احدى از نسل شما تا روز قيامت به خلافت دست پيدا نخواهد كرد.

جواب حديث جعلى ابوبكر
و بدان، دليل بر دروغ بودن سخنى كه به پيامبر(ص) نسبت داديد، كلام خداوند تعالى است كه‏ «آيا بر مردم حسد مى ‏برند، بر آنچه خداوند از فضلش به آنان داده است؟ ما به آل ابراهيم كتاب و حكمت داديم و به آنان حكومت بزرگ داديم»(1)؛ كتاب يعنى نبوت و حكمت يعنى سنت و حكومت يعنى خلافت، و ما آل ابراهيم هستيم.»

پی نوشت:
1.    نساء، 54

منبع: أسرار آل محمد (عليهم السلام)، ترجمه كتاب سليم بن قیس هلالی، ص.230

بازنویسی: اریحا

نظر
افزدون جدیدجستجو
نوشتن نظر
نام:
Website:
عنوان
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Security Image
Please input the anti-spam code that you can read in the image.

Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.

 
< بعد   قبل >

 

مستور

آخرین نظرات

فروشگاه اینترنتی

 

همسايه‌ها


  

خبر خوانسبز آبی

زندگی زناشویی شترمرغی
 شتر مرغ در ۲ – ۴ سالگی از نظر جنسی به بلوغ می رسد . تولید مثل در شتر مرغ ها وابسته به نور است و با افزایش طول روز فصل تولید مثل آغاز می شود. اندازه ی بیضه های شتر مرغ در طول فصل تولید مثل ممکن است تا ۴ برابر افزایش یابد . پرنده های نر در خارج از فصل تولید مثل اسپرم تولید نمی کنند و تولید اسپرم که تحت کنترل هورمون FSH می باشد در این فصل اتفاق می افتد .
ادامه مطلب...