• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست arrow مقالات arrow وقتی زیارت عاشورا معجزه می کند
وقتی زیارت عاشورا معجزه می کند چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 1
بدعالی 
01 آبان 1394 ساعت 07:53
همۀ پیشوایان الهی اعجازگرند؛ ولی معجزات امام حسین(ع) همگانی‌تر است.
امام حسین(ع) هر چه داشت در طبق اخلاص نهاد و همه را یک‌جا، در راه خدا داد. خدا نیز به او پاداشی فراخور خداوندیش عطا فرمود:
شفا در تربت او، استجابت دعا در حرم او و دوای هر دردی را در گروی یک نگاه او قرار داد.
یکی از وسایل مهم و مجرّب برای توسّل به حضرت سیّدالشّهداء(ع) زیارت عاشورا است.

زیارت عاشورا و مداومت بر آن بسیار آسان است، هر کسی در هر مکان و در هر زمانی می‌تواند با دلی پاک و نیّتی صادق به درگاه او روی آورد، این زیارت را طبق دستور امام(ع) بخواند و مشکلش را حل شده بیابد.

آثار معجزه‌آسای زیارت عاشورا بیکران است و در اینجا به داستانهایی اشاره می کنیم که زیارت عاشورا نجات بخش و حامی مردم بوده است:

نجات شیعیان از وبا
وبا در کل شهر سامرا شایع شده بود و بسیاری از مردم ازین بیماری جان خود را از دست می دادند. مردم پریشان و نگران بودند که مبادا یکی از اعضای خانواده شان به این درد دچار شود.

بسیاری دست به دامان علما شدند تا دعایی کنند، تا اینکه آیت الله سیّد محمّد فشارکی حکم کردند، تمامی زنان و مردان شیعه سامرّاء شروع به خواندن زیارت عاشورا کنند و ثواب آن را به روح مطهّر حضرت نرجس خاتون، مادر گرامی حضرت حجّت(ع) هدیه نمایند و او را در نزد فرزندش شفیع قرار دهند، تا ایشان نیز در نزد خداوند شفاعت نمایند و گفتند که من ضامن می‌شوم که هر کس این عمل را انجام دهد، مبتلا به بیماری وبا نشود.
همۀ شیعیان به این حکم عمل کردند و هیچ کس مبتلا به وبا نشد.
این مطلب به قدری روشن بود که سنّی‌ها از روی شرمساری مرده‌های خود را شبانه دفن می‌کردند و به «حرم مطهّر عسکریّین(ع)» می‌آمدند و می‌گفتند:
ما به شما درود می‌فرستیم آن گونه که شیعیان می‌فرستند.
    
پایان خشکسالی
قحطی و گرانی در منطقه فراگیر شده بود و زندگی مردم به سختی می گذشت. مرحوم آیت الله حاج سیّد محمّد حجّت کوه‌کمری به چهل نفر از طلّاب متدیّن دستور داد که به «مسجد جمکران» مشرّف شوند و در پشت‌بام مسجد به صورت دسته‌جمعی زیارت عاشورا را با صد سلام و صد لعن و دعای علقمه بخوانند، آنگاه به حضرت موسی بن جعفر(ع)، حضرت ابوالفضل(ع) و حضرت علی اصغر(ع) متوسّل شوند و رفع گرانی و نزول باران را از خداوند بخواهند.

چهل تن از طلبۀ فاضل و متدیّن به این امر گوش کردند و راهی جمکران شدند، زیارت عاشورا را طبق دستور آن مرجع آگاه انجام دادند و سپس مسجد جمکران را به قصد «قم» ترک کردند. هنوز به دِه «جمکران» نرسیده بودند که بارانِ رحمت سیل‌آسا فرو ریخت و طلّاب ناچار شدند که لباس‌های خود را در آورند، کفش‌های خود را به دست بگیرند و از میان سیلاب‌ها عبور کنند.

همنشینی با فرشتگان
5. مرحوم میرزا ابراهیم محلّاتی، عموی محروم آیت الله حاج شیخ بهاءالدّین محلّاتی، در شب 24 صفر 1336 ه‍ .ق. در «شیراز» رحلت کرد. در همان شب مرحوم شیخ مشکور در «نجف اشرف» حضرت عزرائیل(ع) را در رؤیا دید و از او پرسید: از کجا تشریف می‌آورید؟ فرمود: از شیراز، از قبض روح میرزا ابراهیم محلّاتی می‌آیم.
از وضع آن مرحوم در عالم برزخ پرسید؛ فرمودند: «در بهترین حالت است، خداوند هزار فرشتۀ مامور فرموده که از او اطاعت کنند.»
پرسید: از کجا ایشان به این مقام رسیده؟ فرمود: «او سی سال تمام بر زیارت عاشورا مداومت داشت.»

شیخ مشکور خوابش را برای میرزا محمّدتقی شیرازی نقل کرد، او به شدّت گریه نمود، عده ای گفتند که این خوابی بیش نیست اما فردای آن روز که تلگرافی از شیراز رسید همه صادقه بودن رؤیای شیخ مشکور را باور کردند
پیکری که پس از مرگ سالم ماند

 مرحوم شیخ صدرا بادکوبه‌ای که بر زیارت عاشورا مداومت داشت، در 11 شعبان 1392 ه‍ .ق. درگذشت، پس از 23 سال هنگامی که قبر شریفش در موقع تخریب «وادی السّلام» شکافته شد، پیکر پاکش سالم و تازه پدیدار گردید.

منبع: ماهنامه موعود شماره 124-125


نظر
افزدون جدیدجستجو
قرآن ناطق
ساحل () 2015-10-28 00:03:41

سلام .ممنون از مطالب جامع و مفیدتون. ماجور باشید.
نوشتن نظر
نام:
Website:
عنوان
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Security Image
Please input the anti-spam code that you can read in the image.

Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.

 
< بعد   قبل >

 

مستور

آخرین نظرات

بیعت با شیطان

فروشگاه اینترنتی

 

آخرالزمان

 

همسايه‌ها


  سبز آبی

زندگی زناشویی شترمرغی
 شتر مرغ در ۲ – ۴ سالگی از نظر جنسی به بلوغ می رسد . تولید مثل در شتر مرغ ها وابسته به نور است و با افزایش طول روز فصل تولید مثل آغاز می شود. اندازه ی بیضه های شتر مرغ در طول فصل تولید مثل ممکن است تا ۴ برابر افزایش یابد . پرنده های نر در خارج از فصل تولید مثل اسپرم تولید نمی کنند و تولید اسپرم که تحت کنترل هورمون FSH می باشد در این فصل اتفاق می افتد .
ادامه مطلب...