• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست arrow داستان arrow قصّه‌ی پدر فروشی ادامه دارد...
قصّه‌ی پدر فروشی ادامه دارد... چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
بدعالی 
03 آبان 1394 ساعت 08:34
غریب بودن تو را می‌توانم حس کنم، می‌دانی کِی؟ وقتی می‌دانم تو بهترین‌ها را برایم می‌خواهی؛ امّا در عمل باورت ندارم و همان را انجام می‌دهم که خودم می‌خواهم. بعد که تمام خواسته های دلم را اجابت کردم، بعد که دانسته چشمهایم را برای لحظاتی بستم و آنچه را که دوست داشتم کردم، یاد تو می‌افتم و می‌فهمم غریب بودن تو را.

غریب بودن تو را حس می‌کنم، وقتی پای درد دل‌های پیرمرد خسته‌ی همسایه می‌نشینم و او از بی وفایی‌ها می‌گوید. از فرزندانی که چه راحت او را فروختند و رفتند پی زندگی‌هایی که قرار است عاقبتش دقیقاً همین روزهای پدر پیرشان باشد.
غریب بودن تو را می‌توانم در نگاه‌های دخترک معصوم سرچهار راه حس کنم؛ وقتی در سوز سرما یا زیر آفتاب داغ، شادی‌های کودکانه‌اش را ظالمانه از او گرفته‌اند.

غریب بودن تو را می‌توانم حس کنم، حتّی لابه لای همین دسته‌های عزاداری و داخل تکیه‌ها و هیئت‌ها، وقتی به چشم خودم می‌بینم، جوانانی که سر مادر فریاد می‌زنند، نماز هیچ جایگاهی در روزمرگی‌هایشان ندارد، گالری موبایلشان فستیوالی از عکس‌ها و فیلم‌های «خیلی خصوصی» است؛ ولی... ولی دهه‌ی اوّل محرّم را سیاه‌پوش جدّت می‌شوند. خنده ام می‌گیرد که حتّی در همین ده روز هم سعی نمی‌کنند، آنی باشند که شما می‌خواهید.

اصلاٌ می‌دانید آقا...، شما خاندان غریبی هستید. فرقی نمی‌کند که در دشت کربلا باشید یا در شلوغی‌های روزگار ما. میان ما مسلمان‌نماها گم می‌شوید، با وجود تمام درخششی که دارید، با وجودی که چشم‌های ما شما را می‌بیند، امّا گم می‌شوید در میان لذت‌طلبی‌هایمان، در میان خواسته های طولانی و درازمان.

آن وقتها، همان‌هایی که برای جدّتان حسین(علیه السلام) نامه‌ی فدایت شوم نوشتند، او را به دینارها فروختند؛ امّا غربت شما را چگونه تحمّل باید کرد که نه پای دینار در میان است و نه جانی در خطر؛ امّا قصّه، همان قصه‌ی کربلاست: وقتی مدّعیان، به هزار و یک دلیل، پدر می‌فروشند...

پژواک
نظر
افزدون جدیدجستجو
میسی () 2015-10-26 17:31:59

خیلی هم زیبا!
نوشتن نظر
نام:
Website:
عنوان
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Security Image
Please input the anti-spam code that you can read in the image.

Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.

 
< بعد   قبل >

 

مستور

آخرین نظرات

خاطرات یک جاسوس

 

فروشگاه اینترنتی

 

همسايه‌ها


  سبز آبی

زندگی زناشویی شترمرغی
 شتر مرغ در ۲ – ۴ سالگی از نظر جنسی به بلوغ می رسد . تولید مثل در شتر مرغ ها وابسته به نور است و با افزایش طول روز فصل تولید مثل آغاز می شود. اندازه ی بیضه های شتر مرغ در طول فصل تولید مثل ممکن است تا ۴ برابر افزایش یابد . پرنده های نر در خارج از فصل تولید مثل اسپرم تولید نمی کنند و تولید اسپرم که تحت کنترل هورمون FSH می باشد در این فصل اتفاق می افتد .
ادامه مطلب...