• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست arrow اخلاق فردی و اجتماعی arrow اعصاب معصاب تعطیل؟!
اعصاب معصاب تعطیل؟! چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
بدعالی 
10 مرداد 1395 ساعت 06:12
 حفظ خون‌سردی و مثل آتش‌فشان فوران‌نکردن، کار سختی است. اما با به‌کارگیری این روش‌‌های ساده و البته کمی تمرین و صبوری و وقت‌گذاشتن می‌توانی کم‌کم خودت و عصبانیتت را کنترل کنی.

قبل از دهان بازکردن، فکر کن!
در گرماگرم عصبانیت، به‌آسانی چیزهایی می‌تواند از دهانت بیرون بیاید که بعداً موجب پشیمانی‌ات شود. قبل از گفتن هر‌حرفی،چند دقیقه به خودت زمان بده که فکرهایت را جمع‌وجور کنی؛ و به دیگران هم همین فرصت را بده.

کمی ورزش کن
ورزش چه ربطی به عصبانیت دارد؟ ورزش‌کردن می‌تواند استرس را كم كند و البته استرس یکی از ریشه‌های پنهان عصبانیت است. به پیاده‌روی برو یا کمی بدو یا وقت مشخصی را به انجام فعالیت‌های فیزیکی لذت‌بخش دیگر اختصاص بده.

از زاویه‌ی دید «من» استفاده کن
برای دوری از سرزنش يا نقدکردن دیگران (که می‌تواند تنش را بیش‌تر کند) مسئله را از موقعیت و زاویه‌ی دیدِ «من» بیان کن. مثلاً به‌جای این‌که به برادرت بگویی «تو هیچ‌وقت توي کارِ خونه هیچ کمکی نمی‌کنی!» مسئله را این‌طور بیان کن: «من خیلی ناراحت می‌شم که بدون هيچ پیشنهاد کمکي در جمع‌کردن یا شستن ظرفا، سریع بلند می‌شی و می‌ری تو اتاقت.»

با آرامش، عصبانیتت را بیان کن
به محض این‌که آرامش پیدا کردی، دلیل عصبانیت و ناراحتی‌ات را به‌شکلی مسالمت‌آمیز بیان کن. سعی کن ناراحتی‌ات را به‌شکلی صریح و مستقیم؛ امّا آرام و بدون پرخاش و آسيب و آزار، برای طرف مقابل بیان کنی.

راه‌حل‌های احتمالی را پیدا کن
به‌جای تمرکز بر چیزی که عصبانی‌ات کرده، روی راه‌حل‌هایی فکر کن که می‌تواند از ایجاد موقعیت‌های مشابه جلوگیری کند. از این‌که دوستت همیشه دیر سر قرار می‌آید عصبانی هستی؟ سعی کن بازه‌ی زمانی مشخصی (یک ربع تا نیم‌ساعت) را برای قرار تعیین کني؛ این‌طوری دیگر هر‌دقیقه ساعتت را نگاه نمی‌کنی و عصبانیتت لحظه به لحظه بیش‌تر نمی‌شود.


منبع: - همشهری آنلاین ، ترجمه‌ی عباس تربن.


نظر
افزدون جدیدجستجو
نوشتن نظر
نام:
Website:
عنوان
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Security Image
Please input the anti-spam code that you can read in the image.

Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.

 
< بعد   قبل >

 

مستور

آخرین نظرات

فروشگاه اینترنتی

 

همسايه‌ها


  سبز آبی

پوسوم
فقط کانگورو و کوآلا نیستند که نماد استرالیا تلقی می شوند، چرا که پوسوم که امروزه کمیاب شده نیز جزو بومی های استرالیا است. نام دیگر این حیوان kuzu است و برخی نیز به آن صاریغ استرالیایی می گویند که با صاریغ امریکایی که بومی جنگل های امریکای جنوبی است، فرق دارد.
ادامه مطلب...