• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست arrow ویژه نامه arrow ویژه نامه عید سعید غدیر
ویژه نامه عید سعید غدیر چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
بدعالی 
29 شهریور 1395 ساعت 20:26

 

 

  
  

هزار بار نبی‌تر
تو آدم(ع) بودی.
پدری که خاکیان، بودنشان را مدیون بودن اویند؛
ابوتراب برای اهل تراب.(1)
آدمی که شیطان به سویش سجده نبرد.(2)
آدمی که گندمی نخورد.
آدمی که بهشت، خود او بود.

امیرالمؤمنین(ع) برتر از انبیای الهی(ع)
بین حُرّه دختر حلیمه سعدیه و حجّاج بن یوسف ثقفی گفت‌وگویی درگرفت، حرّه با استناد به آیات «قرآن کریم» و سخنان و سیره‌ی امیرمؤمنان، علی(ع)، برتری ایشان بر انبیاء را ثابت کرد.

با هر مرد آسمانزاد
اگر درهای آسمان بسته شوند، پنجره‌ای به سوی عرش خواهم گشود و مرغک خیال خود را در بوستان عشق پرواز خواهم داد تا آفرینش را سیر کند و رمز و راز هستی را جویا شود.
استادم می گفت: آمده ایم تا بدانیم. و من پرسیدم: بعضی‌ها را نمی شود فهمید و درک کرد و دانست. و او گفت: این که دانستی که نمی‌دانی و نمی‌توانی هر چیزی را بدانی، خود، دانایی است. درک فقر، بالاترین کمال است دخترم! «انتم الفقراء الی اللَّه.»(1)
مُردن بر مرام آل محمّد(ص)
نبیّ اکرم(ص) فرمودند:
هر کس با حبّ آل محمّد بمیرد، شهید مرده است. بدانید که هر کس با حبّ آل محمّد بمیرد، آمرزیده مرده است. بدانید هر کس با حبّ آل محمّد بمیرد، توبه کرده مُرده است. بدانید که هر کس با حبّ آل محمّد بمیرد مؤمن می‌میرد. مؤمنی که ایمانش کامل شده. بدانید هر کس با حبّ آل محمّد بمیرد، فرشته‌‌ی مرگ و بعد  از او نکیر و منکر به او بشارت بهشت می‌دهد.

نثار فاطمه در جشن غدیر
امام‌ رضا(ع‌) از پدرش‌ موسي‌ بن‌ جعفر(ع‌) از جدش‌ امام‌ صادق‌(ع‌) نقل‌ مي‌فرمايد كه‌ فرمود:
روز غدير نزد اهل‌ آسمان‌ مشهورتر از اهل‌ زمين‌ است‌.
خداوند تعالي‌ در بهشت‌ قصري‌ خلق‌ فرموده‌ كه‌ بناي‌ آن‌ خشتي‌ از نقره‌ و خشتي‌ از طلا است‌. در آن‌ قصر صد هزار اتاق‌ سرخ‌ رنگ‌ و صد هزار خيمة‌ سبز رنگ‌ وجود دارد و خاك‌ آن‌ از مشك‌ و عنبر است‌ در آن‌ قصر چهار نهر جاري‌ است‌:

آتش سینه‌ی امیر(ع)
فقط یک بار، یک بار در تاریخ امیرمؤمنان علی بن ابی‌طالب(علیه السلام) زبان به گلایه گشود و از آنچه در دوران خلافت غاصبان بر سرش آمده بود، گفت. پس از آن هرگز از او سخنی چنین واضح و آشکار در شکایت از آن ظالمان دیده نشد. پس خواندنی است خطبه‌ی «شقشقیه».
در ادامه به بخش کوتاهی از آن اشاره می کنیم.

خصائص امام المتّقین(ع) در کتب اهل سنّت
هنگامی که اهل علم، همچون احمد بن حنبل و امثال او، در روایت های خود میگویند: آن میزانی که درباره‌ی علی(ع) احادیث صحیح و حسن وارد شده است، درباره‌ی هیچیک از صحابه وارد نشده است.»(1) به حقیقتی که تاریخ صدر اسلام به تمامی شاهد آن بوده است، اعتراف می کنند. نکته ای که برخی از اهل علم نیز آن را گفته اند: احادیثی که در منقبت علی(ع) آمده، بیش از میزانی است که نیاز باشد گمان کنیم کسی برای افزودن به شأن او یا برای شایسته ساختن او آنها را ساخته باشد؛ بلکه تمامی این احادیث همچون نور خورشید واضح و روشنند.»(2)

حكومت علوی، الگوی حكومت مهدوی
اشاره: شاید در اذهان بسیاری از مردم این پرسش مطرح باشد كه امام مهدی(ع) چگونه حكومت‏خواهد كرد و نظام سیاسی - اداری كه او برپا می‏كند چه ویژگیهایی خواهد داشت؟
در پاسخ این پرسش باید گفت كه ویژگیهای حكومت مهدوی همان ویژگیهای حكومت علوی است؛ با این تفاوت كه حكومت علوی تنها در گستره‏ای محدود از كره خاك و در مدت زمانی ناچیز برقرار شد و آن حضرت هم به دلیل درگیری در جنگهای داخلی، نتوانست‏به همه آنچه كه در نظر داشت جامه عمل پوشد؛ اما امام مهدی(ع) با پیش گرفتن سیره جدش امیرالمؤمنان، علی(ع) جهان را تا آستانه برپایی قیامت از عدالت پر می‏ سازد و به همه اهداف خود دست می‏ یابد.
صاحب عزای عید غدیر!
غدیر، از آن عیدهایی است که خوشحالی ام دست خودم نیست! صبح این روز – بی آنکه واقعاً بخواهم در قید اعمال عید باشم- لباس نو می‌پوشم، عطر می‌زنم، با همه پنج برابر مهربان می‌شوم، صدها بار «الحمدلله» می‌گویم، به تمام اسامی‌ای که در گوشی‌ام ذخیره کرده‌ام یک تک‌بیتی ناب می‌فرستم و تقریباً در طول روز سعی می‌کنم که – با توجّه به اینکه دیگر بزرگ شده‌ام- جست و خیز نکنم! فقط یک چیز آزارم می‌دهد. چیزی که در برابر شادی بزرگ عید غدیر، اندوه بزرگی است.

حکم خداست ولایت علی(ع)
بر نام علی حکم ولایت ازلی بود
این حکم به فرموده ی احمد ابدی بود

هر کس که رود در پی اسرار نهانی
گوید که همه، مخزن اسرار علی بود

 

نظر
افزدون جدیدجستجو
نوشتن نظر
نام:
Website:
عنوان
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Security Image
Please input the anti-spam code that you can read in the image.

Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.

 
< بعد   قبل >

 

مستور

آخرین نظرات

فروشگاه اینترنتی

 

همسايه‌ها


  سبز آبی

زندگی زناشویی شترمرغی
 شتر مرغ در ۲ – ۴ سالگی از نظر جنسی به بلوغ می رسد . تولید مثل در شتر مرغ ها وابسته به نور است و با افزایش طول روز فصل تولید مثل آغاز می شود. اندازه ی بیضه های شتر مرغ در طول فصل تولید مثل ممکن است تا ۴ برابر افزایش یابد . پرنده های نر در خارج از فصل تولید مثل اسپرم تولید نمی کنند و تولید اسپرم که تحت کنترل هورمون FSH می باشد در این فصل اتفاق می افتد .
ادامه مطلب...