• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست arrow معرفي كتاب arrow زندگی حسینی
زندگی حسینی چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
بدعالی 
27 آبان 1395 ساعت 05:53
 زندگی حسینی» به قلم حجت‌الاسلام محمدرضا زائری شامل مجموعه یادداشت های این فعال فرهنگی درباره ابعاد مختلف قیام عاشورا از سوی نشر آرما تجدید چاپ شد.

زائری یادداشت‌های خود در این زمینه را پیش از این در قالب سرمقاله‌های نشریه خیمه که نشریه ویژه فرهنگ و آئین‌های حسینی است منتشر کرده و گزیده‌ای از آنها در قالب این کتاب منتشر شده است.

«روضه‌های ساده خانگی سبک زندگی ماست»، «خون خدا در رگ جامعه»، «امر ما را احیا کنید، حتی شما دوست عزیز»، «تاریخ و جغرافیایی به وسعت انسان و جهان»، «مصباح دعا در زجاجه خیمه»، «زندگی در ترازوی حکمت»، «عاشورا مهمترین دلیل برای ضرورت غیبت است»، «دیوار کوتاه مداحی»، «خیر سرمان منتظر آقاییم» و... برخی از عناوین این یادداشت ها را شکل می‌دهد.در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «می‌خواهیم این چند روز دنیا را حسینی زندگی کنیم تا در آخرت حسینی باشیم و به شمار آییم. خداوند فرمود در روز رستاخیز، هر گروهی را با امامشان فرا می‌خوانیم. پیشوای مذهب ما دل خوشمان ساخت که هر که مار ا دوست داشته باشد، با ما محشور می‌شود. بدین سان زندگی روزمره ما از بدو تولد تا هنگام مرگ، با عشق و شور حسینی گره می‌خورد.

کام نوزاد را با تربت سید الشهدا بر می‌داریم تا نخستین تماس مادی او با خاک کربلا باشد و در گوش او اذان عشق و اقامه وفاداری می‌گوییم تا خدا را جز از چشم معرفت حسین نشناسد و جز در محراب دلدادگی حسین به عبادت نایستد. در مجالس و هیئت های حسینی حاضر می شویم و مادر با اشک روضه نوزاد را شیر می دهد و پیراهن مشکی عزا بر تنش می‌کند و پدر سینه زدن و نوحه خواندنش می‌آموزد. و تا هنگام مرگ که باز تربت سید الشهدا بر زبان جنازه می گذاریم تا آخرین توشه اش  از دنیا و آخرین زادش کربلا باشد، شاید که بتواند در پاسخ فرشتگان محاسبه گر، امام و ولی خود را معرفی کند.»

کتاب «زندگی حسینی» را نشر آرما با قیمت ۸ هزار تومان منتشر کرده است.
نظر
افزدون جدیدجستجو
نوشتن نظر
نام:
Website:
عنوان
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Security Image
Please input the anti-spam code that you can read in the image.

Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.

 
< بعد   قبل >

 

مستور

آخرین نظرات

فروشگاه اینترنتی

 

همسايه‌ها


  سبز آبی

زندگی زناشویی شترمرغی
 شتر مرغ در ۲ – ۴ سالگی از نظر جنسی به بلوغ می رسد . تولید مثل در شتر مرغ ها وابسته به نور است و با افزایش طول روز فصل تولید مثل آغاز می شود. اندازه ی بیضه های شتر مرغ در طول فصل تولید مثل ممکن است تا ۴ برابر افزایش یابد . پرنده های نر در خارج از فصل تولید مثل اسپرم تولید نمی کنند و تولید اسپرم که تحت کنترل هورمون FSH می باشد در این فصل اتفاق می افتد .
ادامه مطلب...