• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست arrow معرفي كتاب arrow الیگارشی حاخامی، تلمود و کابالا
الیگارشی حاخامی، تلمود و کابالا چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 1
بدعالی 
11 آذر 1395 ساعت 05:00

«كابالا»، بر دو محور اصلي شيطان‌شناسي و ارتباط با شياطين و تأسيس مملكت اسرائيلي، به عنوان مملکت مسيح وعده داده شده، استوار است.
جاي آن است تا پرسيده شود اين ايدئولوژي غيرالهي و پشتوانه‌ی شيطاني آن يعني علوم خفيّه و فنون ساحري (ميراث سامري و مصريان عصر باستان) چگونه از شرق خارج و به اروپا منتقل شد؟
در واقع، كابالا، مجموعه‌اي از نسخه‌ها، آئين‌نامه‌ها و دستورالعمل‌هاي فراهم آمده توسط صوفيان و مرتاضان يهودي براي فراخواني و ارتباط‌گيري با نيروهاي ماورائي شيطاني است تا از اين طريق، ساحت نگاه و عمل يهود براي سلطه‌ی آشكار و نهان بر جهان و ساكنان جهان، گسترده شود و زمينه‌ها براي بسط قدرت شيطاني و حكومت او در آخرالزّمان (و در مصاف با موعود آخرالزّمان) فراهم آيد.
گسترده و عمومي شدن مفاسد و رذايل و گشوده شدن دست نيروهاي خبيث شيطاني (جنّ و انس)، از نتايج اوّليه‌ی تصوّف كابالايي و تأسيس جهان تك‌حكومتي شيطاني، نتيجه‌ی غايي آن به شمار مي‌آيد.
از آنجا كه ابتلاء به ماترياليسم نظري و عملي و آلودگي به نجاسات فيزيكي و متافيزيكي و اشتغال به عمل حرام، مجال حضور و عمل شياطين را در ساحت‌هاي مختلف حيات انسان‌ها فراهم مي‌آورد، كاباليست‌ها، به صورت سازمان‌يافته، طيّ چهارصد سال اخير، بزرگترين نقش را در منحرف ساختن جان، ذهن، زبان و جسم ساكنان زمين از آموزه‌هاي ديني اديان الهي و آسماني ايفا كرده‌اند.
راز توجّه و تمايل سران مجامع مخفي و پی‌جویان طريق كابالا به اين آموزه‌ها، تجربه‌ی عيني ارتباط‌گيري با نيروهاي ماورائي است.
سحر و ساحري و ارتباط‌گيري، زمينه‌هاي تجربه، حشر و نشر، ديدار و تعامل با نيروهاي ماوراءالطّبيعه را به گونه‌اي فراهم مي‌آورد كه ارتباط‌گيرنده، خود را قدرتمند، سرآمد و افضل از عموم مردم و همگنان مي‌شناسد و با تجربه‌ی شيرين شيطاني اين ارتباطات مخفيانه، كه عموماً با طيّ مراتب و سير و سلوك شيطاني اتّفاق مي‌افتد، ديگر حاضر به دست‌برداشتن از اين آئين نيست. ضمن آنكه حسب سنّت شيطاني، از اوّلين مراتب، ارتباط‌گيرنده چنان در برابر آن قوا متعهّد شده و پل‌هاي پشت سر خود را تخريب نموده است، كه ديگر راهي براي پاپس كشيدن نخواهد داشت.
در تجربه‌ی عرفان معكوس و شيطاني، صوفيان كاباليست، براي فراخواني و ارتباط گيري، ناگزير به انجام بسياري از اعمال ضدّ ديني و شيطاني (تقدّس شكني) اند و اين امر، به صورت طبيعي، آنان را مبدّل به شيطان انسي مي‌سازد.
***

 
«الیگارشی» معنای دیگر زرسالاری یا به عبارت دیگر، تسلّط اقلّیت ثروتمند در جامعه بر اکثریت مردم است و «الیگارشی حاخامی، تلمود و کابالا» بیان روایت بلند حاکمیّت عقاید و تفکّرات رهبران یهودی، کتاب انحراف‌یافته‌ی آنان و منش و روش شیطانی آنان بر جوامع بشری است. جریان دیرینه و پیچیده‌ای که استاد اسماعیل شفیعی سروستانی در چهارمین کتاب از مجموعه کتاب‌های «قبیله‌ی لعنت» به خوبی آن را تحلیل و ارزیابی کرده است.
آنچه که در کتاب قبیله‌ی لعنت 4 بیان شده است، مبانی فکری یهودیّت در قرون کهن و معاصر است که در میان آنها، خاخام‌ها، کتاب تلمود و عقاید کابالا جایگاه ویژه‌ای دارد. استاد سروستانی با محوریت قرار دادن نقش ابلیس در میانه‌ی این غوغا، به شرح جریان‌های رفته بر یهودیّت از دیرباز تا کنون پرداخته است.

واکنش خواننده پس از پایان کتاب: از برنامه‌ریزی ابلیس علیه انسانیت خواهید ترسید...

پ.میعاد

نظر
افزدون جدیدجستجو
نوشتن نظر
نام:
Website:
عنوان
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Security Image
Please input the anti-spam code that you can read in the image.

Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.

 
< بعد   قبل >

 

مستور

آخرین نظرات

فروشگاه اینترنتی

 

همسايه‌ها


  سبز آبی

زندگی زناشویی شترمرغی
 شتر مرغ در ۲ – ۴ سالگی از نظر جنسی به بلوغ می رسد . تولید مثل در شتر مرغ ها وابسته به نور است و با افزایش طول روز فصل تولید مثل آغاز می شود. اندازه ی بیضه های شتر مرغ در طول فصل تولید مثل ممکن است تا ۴ برابر افزایش یابد . پرنده های نر در خارج از فصل تولید مثل اسپرم تولید نمی کنند و تولید اسپرم که تحت کنترل هورمون FSH می باشد در این فصل اتفاق می افتد .
ادامه مطلب...