• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست arrow معرفي كتاب arrow 11 سپتامبر؛ توطئه صهیونیست‌ها علیه آمریکا
11 سپتامبر؛ توطئه صهیونیست‌ها علیه آمریکا چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 1
بدعالی 
22 دی 1395 ساعت 05:00

کتاب " 11 سپتامبر؛ توطئه صهیونیست‌ها علیه آمریکا" نوشته ویکتور تورن و با ترجمه شادی هزاره در شمارگان 1000 جلد در سال 94 توسط موسسه فرهنگی هنری انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی روانه بازار کتاب شد. 

کتاب 11 سپتامبر؛ توطئه صهیونیست‌ها علیه آمریکا با پرده‌برداشتن از حقیقت ماجرای تروریستی 11 سپتامبر، در بخش‌های مختلف به بررسی نقش گروه‌های دخیل در ماجرا، مغز متفکر عملیات، کمیسیون لاپوشانی 11 سپتامبر، حلقه‌های جاسوسی اسرائیل، نقش نومحافظه‌کاران و افشاگری‌های پس از عملیات تروریستی می‌پردازد.

در مقدمه کتاب آمده است : عملیات تروریستی ۱۱ سپتامبر بزرگترین حادثه ی تروریستی تاریخ ایالات متحده آمریکا به‌شمار می‌رود که پیامدهای سیاسی و نظامی مهمی برای این کشور و جامعه ی جهانی به دنبال داشت. برخی آن را با حادثه ی پرل هاربر مقایسه کرده و معتقدند این حادثه تاریخ آمریکا را تغییر داده است. در این عملیات تروریستی، چهار فروند هواپیمای مسافربری خطوط هواپیمایی آمریکا با تمام خدمه و سرنشینانان آن ربوده شدند و پس از کنترل آن توسط هواپیماربایان به برج‌های تجارت جهانی و پنتاگون اصابت کردند که این حوادث حدود سه هزار کشته برجای گذاشت. بلافاصله پس از این حملات تروریستی، آمریکا به منظور انتقام‌جویی و مقابله با گروه تروریستی القاعده به افغانستان حمله کرد و پس از وارد نمودن خسارات سنگین، این کشور را به اشغال خود درآورد. پس از آن، عراق نیز به بهانه ی وجود سلاح کشتارجمعی مورد هجوم ایالات متحده قرار گرفت و به اشغال درآمد. این حملات علاوه بر اینکه بیشتر تأسیسات زیربنایی عراق را ویران کرد تلفات انسانی بسیار گسترده‌ای داشت؛ به طوری که صدها‌هزار غیرنظامی در این حملات کشته شدند و میلیون‌ها انسان آواره و بی‌خانمان شدند و تبعات ناگوار آن پس از گذشت یک‌دهه همچنان مردم این کشورها را تحت‌تأثیر قرار داده است.از سوی دیگر موج اسلام هراسی و اسلام ستیزی و فشار فزاینده به کشورهای اسلامی مخالف سلطه آمریکا به شدت گسترش یافت. چنان که به اعتقاد یکی از نویسندگان غربی حادثه ی ۱۱ سپتامبر باعث رشد تصاعدی اسلام هراسی شد، به طوری که در این سال ها اسلام و خاورمیانه به تیتر اول خبرهای منفی خبرگزاری‌های غربی تبدیل شده است.

 پس از گذشت یک دهه، هنوز ابعاد مختلف این حادثه روشن نشده است. امروزه در کنار تحلیلی‌های رایجی که از این حوادث وجود دارد برخی از تحلیلگران معتقدند که این عملیات تروریستی با اطلاع قبلی دولت آمریکا و با طراحی و برنامه ریزی صهیونیست ها صورت گرفته است.

ویکتور تورن نویسنده کتاب از جمله نویسندگانی است که بر نقش محوری رژیم صهیونیستی در حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر تأکید دارد. وی با تحلیل ابعاد مختلف این حادثه و با ارائه شواهد و مستندات مختلف، رد پای صهیونیست‌ها را در جای‌جای این سناریو نشان میدهد. او  معتقد است حادثه ۱۱ سپتامبر، نه عملیاتی تروریستی از سوی مسلمانان بلکه توطئه ای داخلی/خارجی است که با هماهنگی نومحافظه‌کاران و صهیونیست‌های افراطی طراحی و اجرا شده است.

منبع: کتابستان

نظر
افزدون جدیدجستجو
نوشتن نظر
نام:
Website:
عنوان
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Security Image
Please input the anti-spam code that you can read in the image.

Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.

 
< بعد   قبل >

 

مستور

آخرین نظرات

فروشگاه اینترنتی

 

همسايه‌ها


  سبز آبی

زندگی زناشویی شترمرغی
 شتر مرغ در ۲ – ۴ سالگی از نظر جنسی به بلوغ می رسد . تولید مثل در شتر مرغ ها وابسته به نور است و با افزایش طول روز فصل تولید مثل آغاز می شود. اندازه ی بیضه های شتر مرغ در طول فصل تولید مثل ممکن است تا ۴ برابر افزایش یابد . پرنده های نر در خارج از فصل تولید مثل اسپرم تولید نمی کنند و تولید اسپرم که تحت کنترل هورمون FSH می باشد در این فصل اتفاق می افتد .
ادامه مطلب...