• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست arrow اخلاق فردی و اجتماعی arrow روغن زیتون اکسیر سلامتی است
روغن زیتون اکسیر سلامتی است چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
بدعالی 
07 فروردين 1396 ساعت 05:00
 عضو هیئت مدیره شورای ملی زیتون با اشاره به این جمله که روغن زیتون اکسیر سلامتی است، گفت: نگرش مردم به روغن زیتون نباید به عنوان یک کالای لوکس باشد. « نادر جلالت» در مصاحبه با رادیو اقتصاد با اشاره به اینکه میوه های زیتون به دو نوع روغنی و کنسروی طبقه بندی می شود، افزود: دولت باید باغداران را از تولید میوه های کنسروی به سمت زیتونی ترغیب تا تولیدکنندگان ارقام روغنی را جایگزین ارقام کنسروی کنند.ش


وی همچنین با اشاره به اینکه در یک بازه زمانی 5 تا 10 ساله می توان زیتون های کنسروی را جایگزین زیتون های روغنی کرد، اظهارداشت: بدین منظور دولت با پرداخت یارانه به کارخانه ها می تواند میزان واردات روغن زیتون را کاهش دهد.

عضو هیئت مدیره شورای ملی زیتون با بیان اینکه روغن زیتون اکسیر سلامتی است، گفت: هزینه به جهت گسترش فرهنگ مصرف روغن زیتون در جامعه نوعی سرمایه گذاری برای سلامتی و کاهش هزینه های درمان در جامعه است.

وی افزود: با ترویج فرهنگ مصرف روغن زیتون تعداد تخت های بیمارستانی و میزان واردات دارو به ویژه قلبی و عروقی به شدت کاهش پیدا خواهد کرد.

جلالت با بیان اینکه روغن زیتون یک کالای لوکس نیست بلکه این کالای تضمین کننده سلامت در جامعه است، بیان داشت: متاسفانه فرهنگ مصرف روغن زیتون در بین افراد جامعه نهادینه نشده و کماکان بیماری‌های قلبی، عروقی و بیماری سرطان در بین افراد جامعه ایرانی بیداد می‌کند.

وی در ادامه با اعلام اینکه بطور کلی از سه روش (رنگ، بو و مزه) می توان روغن زیتون خالص و تقلبی را از هم تشخیص داد، گفت: متاسفانه مردم هنوز در تشخیص روغن زیتون سالم با نوع تقلبی مشکل دارند و به‌راحتی نمی‌توانند روغن سالم را از نوع تقلبی تشخیص دهند.

عضو هیئت مدیره شورای ملی زیتون با عنوان اینکه رنگ روغن زیتون خالص باید زرد تا زرد مایل به سبز باشد، گفت: روغن زیتون سالم بوی میوه سیب، زیتون، گوجه فرنگی یا علف تازه می‌دهد که البته درحال حاضر با افزودن برخی اسانس‌ها به روغن‌های پومیس امکان تقلب در این زمینه وجود دارد.

وی روش چشایی را تنها روش مطمئن تشخیص روغن زیتون خالص از تقلبی دانست و افزود: در این روش یک قاشق غذا خوری روغن زیتون در دهان ریخته، می چرخانید و با استشام هوا روغن را قوت می دهید اگر روغن خالص باشد چند لحظه بعد احساس «تلخی، تندی و تیزی » گلو را می‌سوزاند و سپس این تلخی و تندی از بین رفته و طعم روغن بسیار مطلوب می‌شود.

جلالت بیان داشت: تمامی روغن‌ها چرب و در دهان ماسیده می‌شوند اما روغن زیتون چرب نیست و حس ماسیدگی را در دهان ایجاد نمی‌کند.

وی در ادامه با بیان اینکه امسال میزان تولید محصول زیتون به دلیل سال ناآور برمدار کاهشی است، اظهارداشت: زیتون سال «آور» و «ناآور» دارد و امسال سال آور زیتون نیست.

برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز راس ساعت 11 به مدت 55 دقیقه با هدف ارائه یک تصویر بزرگتر و کاملتر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت رادیو اقتصاد مراجعه کنند.

نظر
افزدون جدیدجستجو
نوشتن نظر
نام:
Website:
عنوان
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Security Image
Please input the anti-spam code that you can read in the image.

Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.

 
< بعد   قبل >

 

مستور

آخرین نظرات

فروشگاه اینترنتی

 

همسايه‌ها


  سبز آبی

زندگی زناشویی شترمرغی
 شتر مرغ در ۲ – ۴ سالگی از نظر جنسی به بلوغ می رسد . تولید مثل در شتر مرغ ها وابسته به نور است و با افزایش طول روز فصل تولید مثل آغاز می شود. اندازه ی بیضه های شتر مرغ در طول فصل تولید مثل ممکن است تا ۴ برابر افزایش یابد . پرنده های نر در خارج از فصل تولید مثل اسپرم تولید نمی کنند و تولید اسپرم که تحت کنترل هورمون FSH می باشد در این فصل اتفاق می افتد .
ادامه مطلب...