• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست arrow معرفي كتاب arrow عصر انقلاب اسلامی
عصر انقلاب اسلامی چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
بدعالی 
05 اسفند 1395 ساعت 05:00کتاب «عصر انقلاب اسلامی» در واقع کلاس درسی است از تاریخ معاصر که رهبر انقلاب مدرس آن است.در این کتاب خواننده با تعریف درست و برداشت صحیح از مفهوم ولایت فقیه مواجه می‌‌شود و همین می‌تواند پاسخ بسیاری از سوالات خواننده را بدهد و مسیر او را برای شناخت بیشتر هموار کند.

وقوع انقلاب اسلامی در تاریخ معاصر اتفاقی است که عظمت و ابعاد آن بر کسی پوشیده نیست اما اغلب بر تمام ابعاد آن شناختی وجود ندارد و تحلیل‌گران از موضع خود به آن می‌نگرند و کمتر کسی روایتی جامع از این اتفاق بزرگ قرن اخیر ارائه می‌دهد.

اما یکی از آنهایی که به صورت کامل به تبیین ابعاد و جوانب این انقلاب اسلامی و مردمی پرداخته رهبر معظم انقلاب اسلامی است. ایشان در سال‌هایی که در سمت رئیس جمهوری اسلامی ایران مشغول خدمت بوده‌اند در دهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سال 67 به تبیین ابعاد این انقلاب پرداخته‌اند.

ایشان در آن سخنرانی به عناصر ماندگاری انقلاب‌ها اشاره کرده و این عناصر را با انقلاب اسلامی تطبیق داده و اثبات می‌کنند که تمام آنها در مورد انقلاب اسلامی ایران روی داده و محقق شده است.

موسسه فرهنگی ایمان جهادی(صهبا) که به انتشار آثار مرتبط با رهبر معظم انقلاب اسلامی اهتمام دارد و آثار شاخصی چون «طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن»، «دغدغه‌های فرهنگی»، «مسیح در شب قدر» و ... را منتشر کرده در کنار کتب خود گفتارهایی از رهبر معظم انقلاب را در قالب کتابچه‌هایی منتشر می‌کند که در یک نشست قابل مطالعه است.

یکی از کتبی که در قالب گفتار منتشر شده کتاب «عصر انقلاب اسلامی» که دربرگیرنده سخنرانی آیت‌الله خامنه‌ای در دهمین سالگرد انقلاب اسلامی است. در این کتاب خواننده در فرصتی کوتاه با چکیده‌ای از اهداف انقلاب اسلامی و مسیری که پیش روی انقلاب قرار دارد روبرو می‌‌شود و می‌تواند پاسخ بسیاری از سوالات خود را دریافت کند.از ویژگی‌ها این کتاب می‌توان به این نکته اشاره کرد که این اثر می‌تواند خواننده را وارد سیر مطالعاتی متناسب با نیزا خود در حوزه انقلاب اسلامی و انقلاب‌های جهان بکند.

در این کتاب خواننده با تعریف درست و برداشت صحیح از مفهوم ولایت فقیه مواجه می‌‌شود و همین می‌تواند پاسخ بسیاری از سوالات خواننده را بدهد و مسیر او را برای شناخت بیشتر هموار کند.

«ولایت فقیه را به جای اینکه به عنوان یک عنصر مترقی و بسیار حائز اهمیت تلقی کنند بعضی از تحلیل‌گران، به عنوان یک نقطه مبهم تحلیل کردند یا تعبیر غلطی از او کردند. من عرض می‌کنم، ولایت فقیه به معنای حاکمیت انسان فقیه و دین‌شناس، عادل، در حد عدالت و محبوب مردم و مقتدای دینی مردم [است]، نه به معنای حاکمیت یک قشر. بعضی خیال می‌کنند ولایت‌فقیه یعنی حاکمیت قشر روحانیون؛ این یک تعبیر کاملا انحرافی و غلط است.»

کتاب «عصر انقلاب اسلامی» در واقع کلاس درسی است از تاریخ معاصر که رهبر انقلاب مدرس آن است. کتاب «عصر انقلاب اسلامی» اولین گفتار از مجموعه گفتارهای موسسه جهادی(صهبا) است که چند سال از انتشار آن می‌گذرد ولی با وجود این همچنان مورد توجه خوانندگان است.

خبرگزاری فارس، به نقل از سایت کتابستان

نظر
افزدون جدیدجستجو
نوشتن نظر
نام:
Website:
عنوان
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Security Image
Please input the anti-spam code that you can read in the image.

Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.

 
< بعد   قبل >

 

مستور

آخرین نظرات

فروشگاه اینترنتی

 

همسايه‌ها


  سبز آبی

زندگی زناشویی شترمرغی
 شتر مرغ در ۲ – ۴ سالگی از نظر جنسی به بلوغ می رسد . تولید مثل در شتر مرغ ها وابسته به نور است و با افزایش طول روز فصل تولید مثل آغاز می شود. اندازه ی بیضه های شتر مرغ در طول فصل تولید مثل ممکن است تا ۴ برابر افزایش یابد . پرنده های نر در خارج از فصل تولید مثل اسپرم تولید نمی کنند و تولید اسپرم که تحت کنترل هورمون FSH می باشد در این فصل اتفاق می افتد .
ادامه مطلب...