• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست arrow معرفي كتاب arrow من ازدواج نمی کنم
من ازدواج نمی کنم چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
بدعالی 
17 فروردين 1396 ساعت 05:00


کتاب «من ازدواج نمی کنم» شامل مجموعه‌ای از داستان‌های زیبا، شنیدنی و جذاب اسلامی است که همگی حول محور ازدواج، است.
***
هی بس کن عکاف این حرف ها چیست؟
عکاف در حالی که بلند می خندید گفت: «خب راست می گویم دیگر. شماها خیلی زود خودتان را گرفتار زن و بچه کرده اید. حیف نیست؟!!! جوانی و خوشی است دیگر!»

نه اینطور نیست! ما که راضی هستیم. مگر نه؟
چند نفر حرف مسلم را تأیید کردند. اما عکاف این بار بلندتر از قبل خندید و گفت: « خب این را نگویید چه بگویید؟ به خودتان نگاه کنید!» بعد در حالی که ردای زیبایش را روی شانه اش مرتب می کرد رو به بقیه گفت: «از وقتی که ازدواج کرده اید یک روز خوش برای خودتان داشته اید؟ راستش را بگویید. زنانتان اینجا نیستند نترسید!»

همان طور که همه با هم در کوچه راه می رفتند، عکاف همچنان می خندید و بلندتر از بقیه حرف می زد. ظهر بود...
***


کتاب «من ازدواج نمی کنم» شامل مجموعه ای از داستان های زیبا، شنیدنی و جذاب اسلامی ست که همگی حول محور ازدواج، این سنت زیبا و حسنه ی رسول خدا به زیبایی در کنار هم قرار گرفته اند، سرکار خانم کبری التج در این کتاب با جمع آوری حکایات و داستان های عصر ائمه ی معصومین :، و با استفاده از خلاقیت های داستانی ابهامات و سوالات جوانان در شرف ازدواج را با بیانی دلنشین و البته غیر مستقیم پاسخ می دهد.

امروزه متأسفانه سن ازدواج در کشور ایران اسلامی رو به افزایش است و بدا اینکه برخی در این میان به تجلیل و تمجید از این شیوه زندگی پرداخته و برای آن دلایل مختلفی نیز بیان می کنند. افزایش سن ازدواج تبعات منفی بسیاری برای نسل آینده خواهد داشت که از جمله آنها می توان به اختلاف زیاد سنی میان والدین و فرزندان اشاره کرد و طبعا فاصله زیاد سبب خواهد شد علاوه بر اینک درک صحیحی از طرفین در میان نباشد، همچنین سبب بروز مشکلات بعدی نیز می شود که بیان آنها در این مجیز نمی گنجد، ناگفته نماند مشکلات اقتصادی مانعی بزرگ در راه ازدواج های بهنگام است و یکی از وظایف مهم دولت و مجلس و دیگر نهادهای مربوطه تسهیل امر ازدواج جوانان است که خدمت در این مسیر بسیار ارزشمند و کم کاری در آن حتما عقوبت اخروی به دنبال خواهد داشت.

اما چاره مشکل چیست؟ ابهاماتی که جوانان دم بخت و حتی خانواده های آنان دارند چگونه باید پاسخ داده شود؟ نکته مهم این کتاب همینجاست، جایی که ما می بینیم مسائل مختلفی مانند تصمیم به ازدواج، خواستگاری، انتخاب همسر، تعیین مهریه، تهیه ی جهیزیه و مراسم عروسی و موضوعات مختلف دیگر با پاسخ های بسیار شیوا و زیبای رسول گرامی اسلام و ائمه ی معصومین(ع) پاسخ داده شده است.

اثر ارزشمند آیت الله محمدی ری شهری با نام تحکیم خانواده از نگاه قرآن و حدیث، منبع اصلی کتاب حاضر است.

نسیم آنلاین


نظر
افزدون جدیدجستجو
نوشتن نظر
نام:
Website:
عنوان
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Security Image
Please input the anti-spam code that you can read in the image.

Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.

 
< بعد   قبل >

 

مستور

آخرین نظرات

فروشگاه اینترنتی

 

همسايه‌ها


  سبز آبی

زندگی زناشویی شترمرغی
 شتر مرغ در ۲ – ۴ سالگی از نظر جنسی به بلوغ می رسد . تولید مثل در شتر مرغ ها وابسته به نور است و با افزایش طول روز فصل تولید مثل آغاز می شود. اندازه ی بیضه های شتر مرغ در طول فصل تولید مثل ممکن است تا ۴ برابر افزایش یابد . پرنده های نر در خارج از فصل تولید مثل اسپرم تولید نمی کنند و تولید اسپرم که تحت کنترل هورمون FSH می باشد در این فصل اتفاق می افتد .
ادامه مطلب...