• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست arrow سبزآبی arrow خواب آلودترین موجود جهان
خواب آلودترین موجود جهان چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
بدعالی 
18 اسفند 1395 ساعت 05:00
 آیا می‌توانید تصور کنید یک موجود زنده 20 ساعت از هر روز را در خواب به سر ببرد؟ کارشناسان بر اساس بررسی‌های جدید خود حیوانی را کشف کرده‌اند که هر روز فقط 4 ساعت بیدار است و به عبارت دیگر 83 درصد از روز را می‌خوابد.

جانورشناسان می‌گویند کوالا خواب‌آلودترین موجود زنده روی کره زمین محسوب می‌شود و حتی یک نوع کوالای استرالیایی که روی درخت اوکالیپتوس زندگی می‌کند،‌ روزانه حدود 22 ساعت را در خواب به سر می‌برد.

زمانی که این حیوان در بیداری به سر می‌برد به دنبال غذا می‌گردد تا خود را سیر کند و پس از غذا خوردن دوباره به خواب می‌رود.

 


نوعی حیوان دیگر به نام تنبل که معمولا از درخت‌ها آویزان می‌شود روزی 20 ساعت می‌خوابد و تاکنون شش گونه از این پستاندار شناسایی شده است. تنبل از حشرات، خزندگان کوچک و پرندگان تغذیه می‌کند و البته اگر گرسنه بماند سراغ جوانه‌ها و برگ درختان هم می‌رود. این حیوان در جنگل‌های انبوه آمریکای جنوبی و مرکزی زندگی می‌کند.

گورکن یا آرمادیلو از دیگر حیوانات خواب‌آلود محسوب می‌شود که روزی 19 ساعت می‌خوابد و مشابه آن نوعی جونده به نام صاریغ هم روزی 19 ساعت می‌خوابد. میمون لمور که ظاهر زیبا و بامزه‌ای دارد و محل زندگی آن ماداگاسکار است روزی 16 ساعت می‌خوابد و پس از آن همستر با روزی 14 ساعت خواب،‌ سنجاب با روزی 14 ساعت خواب، گربه با روزی 13 ساعت، خوک با روزی 13 ساعت، و جوجه‌تیغی با روزی 12 ساعت خواب قرار دارند.

خبرگزاری فارس
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13951123001582

نظر
افزدون جدیدجستجو
نوشتن نظر
نام:
Website:
عنوان
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Security Image
Please input the anti-spam code that you can read in the image.

Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.

 
< بعد   قبل >

 

مستور

آخرین نظرات

فروشگاه اینترنتی

 

همسايه‌ها


  سبز آبی

زندگی زناشویی شترمرغی
 شتر مرغ در ۲ – ۴ سالگی از نظر جنسی به بلوغ می رسد . تولید مثل در شتر مرغ ها وابسته به نور است و با افزایش طول روز فصل تولید مثل آغاز می شود. اندازه ی بیضه های شتر مرغ در طول فصل تولید مثل ممکن است تا ۴ برابر افزایش یابد . پرنده های نر در خارج از فصل تولید مثل اسپرم تولید نمی کنند و تولید اسپرم که تحت کنترل هورمون FSH می باشد در این فصل اتفاق می افتد .
ادامه مطلب...