• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست arrow معرفي كتاب arrow مقدّس و نامقدّس
مقدّس و نامقدّس چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
بدعالی 
14 ارديبهشت 1396 ساعت 05:00اثر «مقدّس و نامقدّس» درباره‌ی مسائلی در زندگی ما انسان‌ها سخن می‌گوید که بی‌توجّه از کنار آن رد می‌شویم در حالی که در زندگی ما نقش مهمّی بازی می‌کند و حتّی در سرنوشت ما مؤثّر است. مقدّساتی همچون کتاب‌های مقدّس و الهی، خانه‌های مقدّس، مکان‌های مقدّس و افراد مقدّسی که در زندگی مدرن و مادّی، جزو امور روزمرّه‌ی ما در آمده است و بدین ترتیب، نه تنها اثرش را در حیات ما از دست داده است، بلکه ما را به ورطه‌ای مبتلا می‌کند که ارزش‌های الهی را زیر پا گذاشته و منتظر عقوبتش بمانیم....
اسماعیل شفیعی سروستانی در این کتاب به روشنی انواع مقدّسات را نام برده و دلیل مقدّس بودنش را توضیح داده و آنگاه به زیبایی تحلیل کرده است که چرا این مقدّسات در زندگی ما روزمرّه و عادی شده است و در نهایت اثرات این تغییر حالت را برمی‌شمرد.
ناشر کتاب «مقدّس و نامقدّس» می‌گوید:
کتاب «مقدّس و نامقدّس اثر اسماعیل شفیعی سروستانی، از کتابهایی است که درباره‌ی مهم‌ترین نقاط مغفول‌مانده در حوزة نظری و عملی انسان‌ها سخن می‌گوید: نکاتی که در لایه‌های زیرین حیات این دنیایی، مانده و تغییر و تحوّل صورت‌های مادّی، قادر به بی‌اثر یا کم اثر ساختن نقش‌آفرینی آنها در حیات فردی و اجتماعی فرزندان آدمی نمی‌باشد.در بخشی از این کتاب آمده است:
شاید عبارت «اثر پروانه‌ای»، به گوش آن خوانندة محترم خورده باشد. این عبارت در سال 1961م.، به دنبال ارائة مقاله‌ای تولّد یافت که ریاضیدان و هواشناسی آمریکایی، به نام ادوارد لورنتس، آن را در یکصد و سی و نهمین اجلاس AAAs عرضه کرد. در آن مقاله، عنوان شده بود که: آیا بال زدن پروانه‌ای در «برزیل» می‌تواند سبب ایجاد طوفانی در «تگزاس» شود؟
... همة ما عادت کرده‌ایم که به سادگی از کنار کنش‌ها و واکنش‌های کوچک پیرامون خود در مناسبات و معاملات فردی و اجتماعی و حتّی سیاسی بگذریم و گاه هر عمل را حقیر، بی‌اثر و بی‌ارتباط با سایر حوادث تعریف می‌کنیم. در حالی‌که در واقع، چنین نیست. نظریّة آشوب که امروزه، در «فیزیک کوآنتوم» مورد بررسی قرار می‌گیرد، با استفاده از استدلال‌های ریاضی توضیح می‌دهد که از کنار هیچ عملی، حتّی بال زدن یک پروانة کوچک در این سوی زمین، نمی‌توان گذشت؛ زیرا زنجیره‌ای از رخداد‌ها، سرانجام، بروز طوفانی وحشتناک در دیگر سوی زمین را سبب می‌شوند؛ حتّی اگر نخواهیم باورشان کنیم.
واقعة نهایی، برآیند نهایی زنجیرة وقایع ریز و درشتی است که در طیّ زمان شکل گرفته و از معرض دید ما پنهان مانده‌اند.
آیات متعدّدی در «قرآن» و روایاتی از حضرات معصومان(ع)، از «اعمال ماتقدّم» و «اعمال ماتأخّر» سخن می‌گویند. اعمال ماتقدّم، اعمالی هستند که آثار و نتایج آنها محدود به دوران عمر انسان است و از پیش فرستاده شده‌اند و با مرگ او پرونده‌شان بسته می‌شود؛ امّا اعمالی که آثار آنها، پس از مرگ نیز می‌مانند و گاه توسعه می‌یابند و آثار مثبت و منفی خود را باز می‌کنند، اعمال ماتأخّر‌ند.
این اثر استثنایی و منحصر به فرد را مؤسّسه فرهنگی موعود(عج)، انتشارات هلال منتشر کرده است.

می‌توانید این اثر را از سایت یاران شاپ www.yaranshop.ir تهیه کنید یا با شماره‌ی 88941235-021 تماس بگیرید.

پ.میعاد


نظر
افزدون جدیدجستجو
نوشتن نظر
نام:
Website:
عنوان
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Security Image
Please input the anti-spam code that you can read in the image.

Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.

 
< بعد   قبل >

 

مستور

آخرین نظرات

فروشگاه اینترنتی

 

همسايه‌ها


  سبز آبی

زندگی زناشویی شترمرغی
 شتر مرغ در ۲ – ۴ سالگی از نظر جنسی به بلوغ می رسد . تولید مثل در شتر مرغ ها وابسته به نور است و با افزایش طول روز فصل تولید مثل آغاز می شود. اندازه ی بیضه های شتر مرغ در طول فصل تولید مثل ممکن است تا ۴ برابر افزایش یابد . پرنده های نر در خارج از فصل تولید مثل اسپرم تولید نمی کنند و تولید اسپرم که تحت کنترل هورمون FSH می باشد در این فصل اتفاق می افتد .
ادامه مطلب...