• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست arrow سبزآبی arrow وزغ رنگین کمان
وزغ رنگین کمان چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
بدعالی 
24 خرداد 1396 ساعت 05:00
زیست شناسان توانستند دو زیستی با عنوان «وزغ رنگین کمان» را که از سال 1924 گمشده بود پس از 87 سال دوباره پیدا کرده و برای اولین بار از آن عکسبرداری کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، پس از ماهها کاوش در اعماق جنگلهای بورنئو، زیست شناسان سازمان بین المللی حفاظت از طبیعت توانستند اولین تصاویر را از دو زیستی که به مدت 87 سال دیده نشده بود تهیه کنند.

«وزغ رنگین کمان بورنئایی» با نام علمی Ansonia latidisca آخرین بار در سال 1924 دیده شد و از آن زمان در لیست 10 قورباغه گمشده تحت تعقیب دنیا وارد شد.

در این خصوص «رابین مور» از سازمان بین المللی حفاظت از طبیعت توضیح داد: «وقتی من ایمیلی با موضوع Ansonia latidisca پیدا شد را در صندوق دریافتی های ایمیلم دیدم به سختی می توانستم به چشمهایم اعتماد کنم. این گونه در ذهن من یک توهم سیاه و سفید از یک جاندار رنگی بود.»
 این محققان توانستند سه نمونه از این وزغ گمشده را شامل یک نمونه بزرگسال ماده، یک بزرگسال نر و یک نمونه جوان را بر روی سه درخت مختلف در بورنئو پیدا کنند.

اندازه متوسط این وزغهای سمی بین 30 میلیمتر (نمونه جوان) تا 51 میلیمتر (بزرگسال ماده) است. هر سه نمونه دارای پوستی درخشان و رنگی هستند.
 براساس گزارش کریستین ساینس مانتیور، این کشف در برنامه «جستجوی جهانی برای دوزیستان گمشده» حاصل همکاری اتحادیه بین المللی حفظ محیط زیست و سازمان بین المللی حفاظت طبیعت و با حمایت سازمان جهانی حفاظت از حیات وحش انجام شد.در این برنامه 126 محقق با کاوش در 21 کشور در 5 قاره بین آگوست و دسامبر 2010 شرکت کردند.

خبرگزاری مهر


نظر
افزدون جدیدجستجو
نوشتن نظر
نام:
Website:
عنوان
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Security Image
Please input the anti-spam code that you can read in the image.

Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.

 
< بعد   قبل >

 

مستور

آخرین نظرات

فروشگاه اینترنتی

 

همسايه‌ها


  سبز آبی

زندگی زناشویی شترمرغی
 شتر مرغ در ۲ – ۴ سالگی از نظر جنسی به بلوغ می رسد . تولید مثل در شتر مرغ ها وابسته به نور است و با افزایش طول روز فصل تولید مثل آغاز می شود. اندازه ی بیضه های شتر مرغ در طول فصل تولید مثل ممکن است تا ۴ برابر افزایش یابد . پرنده های نر در خارج از فصل تولید مثل اسپرم تولید نمی کنند و تولید اسپرم که تحت کنترل هورمون FSH می باشد در این فصل اتفاق می افتد .
ادامه مطلب...