• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست arrow سبزآبی arrow پرنده ماهی‌گیر خجالتی
پرنده ماهی‌گیر خجالتی چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
بدعالی 
31 خرداد 1396 ساعت 05:00
 ماهی خورک ، همان طور که از نام آن پیداست، از ماهی تغذیه می کند. این پرنده، پس از شناسایی محل های مناسب برای صید، مدتی بالای آب، در جا بال می زند یا بر گیاهی می نشیند و منتظر می ماند. آن گاه به محض دیدن طعمه ، در کسری از ثانیه شیرجه می زند و آن را صید می کند.
این پرنده ی زیبا خجالتی واز آدمی نسبتا گریزان است!


پرنده ی ماهی گیر!
ماهی خورک ها پرندگانی کوچک جثه با منقاری بزرگ و دمی کوتاه هستند. بدن آن ها به شکلی تکامل یافته است که بتوانند به سرعت در آب شیرجه بزنند و با منقار بلند و کلفت خود ماهی شکار کنند. این پرنده استاد درجا بال زدن است. به این سبب می تواند در نقطه ای از آسمان بالای آب بایستد و بدون آن که از جای خود تکان بخورد، به سرعت بال بزند. این حالت پرنده بسیار شبیه چرخیدن پره های بال گرد است. سپس در همین حالت ، ماهی مورد نظر خود را انتخاب می کند و در کسری از ثانیه ، در آب شیرجه می زند و آن را با منقار خود صید می کند. این سرعت عمل زیاد و نشانه گیری دقیق، برای آن است که صید خود را از دست ندهد. گاه ماهی خورک ها در فاصله ی کمی از سطح آب، در امتداد رودخانه بال می زنند. آن ها در این مسیر به پیش می روند تا محل مناسبی برای صید ماهی پیدا کنند.

 پرنده ی خجالتی
این پرنده از آدمی نسبتا گریزان است. زمانی که روی شاخه ها نشسته است، به راحتی دیده نمی شود اما اگر در بین گیاهان تالابی و نی زارها پرواز کند، قابل دیدن است.خویشاوندان
از این خانواده علاوه بر ماهی خورک معمولی یا همان ماهی خورک کوچک ،دو گونه ماهی خورک ابلق و ماهی خورک سینه سفید در ایران زیست می کنند.در کشور ما سه نوع ماهی خورک زندگی می کنند: ماهی خورک ابلق، ماهی خورک معمولی و ماهی خورک سینه سفید. بدن ماهی خورک ابلق نسبتا بزرگ و سیاه وسفید است، در حالی که ماهی خورک معمولی روتنه ی آبی و سبز براق و زیر تنه ی قرمز و گلو و گردن سفید نخودی رنگ و منقار سیاه دارد. منقار ماهی خورک گلو سفید قرمز است. سر و شکم آن قهوه ای شکلاتی ، اما سینه و گلویش سفید و پیش بال آن سیاه است.


نقش ماهی خورک در طبیعت
ماهی خورک با تغذیه از ماهی های کوچک ، بچه ماهی ها و بچه قورباغه ها ، به تعدل جمعیت آن ها در طبیعت کمک می کند.

منبع: سایت تبیان

نظر
افزدون جدیدجستجو
نوشتن نظر
نام:
Website:
عنوان
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Security Image
Please input the anti-spam code that you can read in the image.

Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.

 
< بعد   قبل >

 

مستور

آخرین نظرات

فروشگاه اینترنتی

 

همسايه‌ها


  سبز آبی

زندگی زناشویی شترمرغی
 شتر مرغ در ۲ – ۴ سالگی از نظر جنسی به بلوغ می رسد . تولید مثل در شتر مرغ ها وابسته به نور است و با افزایش طول روز فصل تولید مثل آغاز می شود. اندازه ی بیضه های شتر مرغ در طول فصل تولید مثل ممکن است تا ۴ برابر افزایش یابد . پرنده های نر در خارج از فصل تولید مثل اسپرم تولید نمی کنند و تولید اسپرم که تحت کنترل هورمون FSH می باشد در این فصل اتفاق می افتد .
ادامه مطلب...